Jaký jste měly porod?

micina92
1. led 2012

Ahoj mam dotaz jaky jste meli porod?? Jsem prvorodicka je mi 19let a silene se bojim porodu ani nevim proc tak moc!!!! ☹ Snad ze vstupuju do neceho co neznam nebo nevim. Ale kazdy me silene strasi jaky to maji prvorodicky tesky a jak to hrozne boli proto bych se rada dozvedela jaky jste meli porod treba vy?? A jestli je to opravdu tak strasne jak kazdy rika? Na nase stesticko se strasne tesim nemuzu se ani pomalu dockat ale ten porod mi vrta hlavou moc. Kazdym dnem nad tim premyslim neni snad minuta co bych nepremyslela jak moc me to bude bolet. Asi si to moc zabiram. Dekuji za odpovedi.

zanet2009
2. led 2012

Myslím, že je to v hlavě-já jsem se nejdříve taky strašně bála,ale pak jsem si vždycky říkala, že to šlo dovnitř a musí to jít i ven. Prostě to tak je a basta. Bolesti jsem měla,ale daly se vydržet a řekla bych,že hned po porodu jsem o bolestech už ani nevěděla.
Takže se nestresuj, hlášky "chytrých" ženských neposlouchej a uvidíš-vše bude v pohodě.

kocicinka
2. led 2012

No, nevím, s tím zapomenutím. Sice se to říká, ale ve mě to vězelo hodně dlouho, úplně nezapomenu nikdy. Měla jsem dost komplikovenej porod, způsobený velikostí dítěte- 4 a půl kila. Z druhého porodu mám celkem strach, protože druhé děti prý bývají ještě větší. To, že když to šlo dovnitř, půjde to i ven, je nesmysl, nedá se to srovnávat, dovnitř šlo podstatně menší množství. Prvního porodu jsem se nebála, naopak jsem se těšila, teď už se bojím. Chce to takovej střídmej přístup a mít zdravý respekt k porodu a určitě dopředu nečíst a neposlouchat horor story. Ony se někdy ženský mezi sebou rády předhánějí, kdo z nich měl horší porod, známe

erika9110
2. led 2012

Rodila jsem 19hod....komplikace, ale nakonec šla přeci jen přirozenou cestou, dva dny po porodu to se mnou nevypadalo nejlíp....ALE.....stálo to za to..... 😀 Je fakt, že jsem se dlouho nemohla myšlenek na to všechno zbavit, zdálo se mi o tom, ale ne o bolesti to už ani nevim jaká byla, spíš o tom všem co se dělo kolem mě, jak měli všichni strach a tak...ale myslim, že každá to tak nemá.
Mám kamarádku, prvorodička.....porodila za půl hodiny 😀 😀 😀 nádhernýho kluka. Takže na ty řeči o prvorodičkách bych nedala...babský tlachy

crawler
2. led 2012

Porod je nejkrásnější možný zážitek v životě ženy! Uvidíš, že na něj budeš ráda vzpomínat 😉

ladybugie
2. led 2012

já jsem měla vyvolávaný porod o 10 dní dřív, protože malá měla mít 4,5kg ( v reálu měla 3,1kg). Ráno mi dali tabletu, píchli injekci a v poledne už jsem měla kontra, který byly naprostá pohoda. V 16hod jsem poslala manžu z návštěvy domů, protože kontrakce se mi už nelíbily, ale bylo to pořád jako u menses, dalo se to přežít i bez tlumení bolesti. V 19/30 mi dr udělala vyšetření a než jsem došla na pokoj, tak mi praskla voda. Takže v 20 na sál a 2,43 další den byla dračice venku. Já se na porod těšila, nebála jsem se. Když to přežily jiné ženské a šly do toho znovu, tak to zas nebude taková věda 🙂
Bolesti se daly vydržet, pomáhala teplá voda. Sice jsem říkala, že další už nechci, ale znáš to... za měsíc rodím dvojčata 😀

weryss
2. led 2012

Já už to mám třikrát za sebou a pokaždé když si na to vzpomenu, tak mě hrknou slzy do očí, ale štěstím!!! Je to nejnádhernější zážitek vůbec, nedá se to posat !! A nejhorší, je už to nikdy nezažiju, čtvrté miminko už neplánujem 😉
A bolesti se neboj, samotnej porod nebolí, jen ty kontrakce před ním a na to si klidně nech dát epidural, v porodnici ho už i sami nabízí. Hlavně se neboj to říct, dneska si můžeš říct u porodu, co budeš chtít a prosadit si to. Přeju hodně štěstí! 🙂

sajinka
2. led 2012

ahojky já mám termín cca za 10 týdnu a šileně se těším na malého.Tak že s porodem si hlavu vůbec nelámu 😉 i kdyby to mělo bolet trvat nejvíc dlouho tak je mi to jedno hlavně že bto všechno bude pro skřítečka kterého už teď miluju nejvíc na světě 🙂 tak se toho neboj ty radosti s dítěte za to stojí.

andelka
2. led 2012

Porod byl úžasný, za necelé 3měsíce mě čeká zas a už se moc těším 🙂 Žádné velké komplikace jsem neměla, bolelo mě to až poslední hodinu, když už se malej tlačil ven a to už má člověk velkou motivaci, že za chvíli miminko bude na světě. Jakmile ho položili vedle mě, říkala jsem manželovi že chci další 😀 bát se a stresovat je to nejhorší co může člověk udělat, všechno pak hůř snáší, víc ho to bolí, stáhne se, porod se může protáhnout, navíc se příliš vyčerpá. Pro mě je ideální kombinace: příprava na porod, abych měla pocit, že jsem pro jeho zdárný průběh udělala co šlo (cvičení, návštěva porodnice, maliník, Epino..) + věřit miminku a svému tělu + důvěřovat personálu porodnice

jasekd
2. led 2012

Nevim, proc by nekdo nemohl rict, ze porod byl desnej zazitek... Pokud mam pred porodem a nekdo mi to lici moc sugestivne, pozadam, aby mi to nerikala, abych se nebala, ze si popovidame, az to budu mit za sebou 😉 Jsou holky, ktere se ze spatnych zazitku potrebuji vypovidat a treba si neuvedomi, ze to nerikaji zrovna te prave. Tak poprosim, ze to slyset nechci, vsak o co jde. Ne vzdy je to blbka, co ma jen potrebu machrovat a strasit ostatni. Kamaradce tesne pred porodem jsem porod popsala bez zbytecnych detailu, pravdive, ale optimisticky, kdyz to mela za sebou, zanadavaly jsme na nektery okamziky, ulevily si a pak si rekly, ze jsou ty deti bozi 😀
Pro me byl prvni porod takovy rozporuplny zazitek, nevzpominala jsem spatne, ale ted po druhem muzu rict, ze prvni proste super zazitek nebyl, byly urcite komplikace, ten druh bolesti me trochu prekvapil, bylo to neco uplne jineho, nez clovek zazil... Druhy byl vyvolavany, delsi, bolestivejsi, ale nekomplikovany, bez nastrihu, s miminkem hned na brise atd atd. To byla krasa, i kdyz jsem chvili predtim myslela, ze chcipnu 😀

ikopretinka
2. led 2012

Já za sebe- Už nikdy více! Porod nebyl tak hrozný, MS bývaly horší a trval 5 hodin od první kontrakce, ale spíš to vše okolo těhu a po porodu. POrod z toho byl asi nejlepší. Jsem 8 měsíců po něm a tělo se ne a ne vzpamatovat.

sebestka
2. led 2012

Já na oba porody strašně ráda vzpomínám, bylo to krásný, nezapomenutelný a když ti potom dají to tvoje miminko-prostě nic silnějšího jsem v životě nezažila. 1. porod byl rychlý, pohodový a od prvních kontrakcí byla Kristýnka venku za 5 hod. Bolesti byly od začátku slabé, daly se vpohodě vydržet. Hodně bolet to začalo až když mně píchli vodu v 16,30 hod. a v 16,45 hod. byla Kristýnka narozená. Takže ty intenzivní bolesti jsem měla 15 minut. 2.porod byl ještě rychlejší.Ale bolesti byly od začátku intenzivnější a hodně nepravidelné. Když jsem přijela do porodky, tak dokonce podle natočení monitoru Pa řekla, že jsem hodně na začátku. za půl hodiny přišel dr. a řekl "Žádný na začátku, jste otevřená na 8 cm, jde se rodit. Za půl hod. máte po všem". Šli jsme na sál, píchl vodu a Karolínka se snad za 4. hod. od prvních kontrakcí narodila(po píchnutí vody snad za 10. minut). Nastřižená jsem byla u obou, ale nic jsem necítila. Rekonvalescence taky vpohoděa rychlo, holky obě zdravé.Jinak jsem se na porody nijak nepřipravovala.
Bojí se každá. Ta co nerodila, tak toho, že neví do čeho jde a ta co rodila, tak toho, že ví, co ji čeká. Ale dá se to vydržet, navíc tě za to čeká krásná odměna. neboj, nic hroznýho to není a jak už psala tady jedna maminka, radši znovu rodit než jít k zubaři. Jo a ještě asi hodně záleží na tom, jak kdo má vysoko práh bolesti.

stavba
2. led 2012

ahojky,samozřejmě,že to bolí a né málo,co si budeme povídat,ale až ti dají do náruče poprvé ten malý krásný uzlíček,tak mi věř,že to tu bolest 1000x převýší.Já jsem měla docela těžký porod,trval dlouho,takže jsem si ty bolesti "užívala" cca 10 hodin,ale zpětně musím říct,že mi to za to stálo a teď po 6-ti měsících si na to už téměř nevzpomenu.Zkrátka snaž se myslet pouze na to,že i když to bude bolet,tak na konci dostaneš ten nejkrásnější dárek,který může žena dostat a to za tu bolest opravdu stojí.Zbytečně se nestresuj,můžeš patřit mezi ty,které to budou mít rychle za sebou a nemá cenu se tím trápit dopředu.Budou tam lékaři a sestry,které ti pomůžou.Tak hlavu vzhůru a přeju ti,ať to bolí co nejméně.🙂

misi.21
2. led 2012

Jasně že to bolí,ale s tím se počítá už když začneš o děťátku přemýšlet. Snad nikdo si nemyslí,že je to bezbolestné.Já měla porod vyvolávaný,u toho jsou prý horší bolesti. Nemám srovnání,zatím mám jenom jedno dítě,ale klidně bych šla zase do vyvolání. Celý porod trval necelých 7 hodin a velké bolesti jsem měla asi 3 hodinky. Takže to bylo "v pohodě" 😀 Víš,nic se nevyrovná tomu,když ti dítě poprvé položí na bříško. Všechna bolest je rázem pryč a pak už si jen užíváš a si šťastná 😉 Je jasné,že každý porod je jiný,ale pokaždé víš,že ta odměna je veliká... A jak už tu zaznělo,kdyby to bylo tak strašné,tak by nikdo do druhého dítěte nešel... Fakt nemá cenu se tím stresovat a bát se půlku těhotenství.

levandule_vanilkova
2. led 2012

Ahojky. Pokud jde o mě - rodila jsem jako čerstvá jednadvacítka. 🙂 V osmém měsíci těhotenství, jsem měla takové období, že jsem z představy porodu div ne strachem nezvracela. Měla jsem takový blbý nápad číst příběhy jiných matek, mezi kterými se často vyskytovali téměř hororové story. V devátém měsíci jsem podobné bláboly přestala číst a přestala jsem také myslet na porod a dařilo se mi to. Vůbec jsem si nepředstavovala ten den D, nevymýšlela si šílené scénáře, zkrátka porod úplně vypustila z hlavy. Můj porod nakonec byl úžasný a podle doktorů předpisový. Byl rychlý a bez komplikací. Zvládla jsem to i bez přípravných kurzů, prostě mu nechala volný průběh. Myslím, že horší bude druhý porod, až se někdy rozhodnu mít další mimi. To už víš do čeho jdeš a nejspíš se i o hodně nervozní. Užívej si té sladké nevědomosti - protože tvůj porod bude jedinečný...

pavlanatlinka
2. led 2012

ahojky mě je 21 a taky jsem se bála porodu jsem strašnej srab bojím se bolestí atd.. ale opravdu je pro mě lepší rodit než zubař každýho to bolí jinak je pravda že to bolí ale dá se to vydržet zatnout zuby a myslet na to miminko a nejlepší okamžik je když ti to miminko ukážou tak nevíš jaká byla ta bolest... je to nádherný pocit ..

adenka84
2. led 2012

Ničeho se neboj...nestresuje se ničím, co dopředu nevíš jaké bude...pro většinu žen je porod ten nejkrásnějším zážitkem v životě...začni to tak také brát..jasně porod bolí, ale rychle opravdu rychle na tu bolest zapomeneš..navíc tím jak se bojíš sresuječ i své děťátko a ubližuješ mu..tak se na to vyprdni, těš se na svého broučka...a užívej si zbytek těhotenství...porod musí bolet jinak by si ženy svého děťátka nevážili..vše má svou daň...🙂

ewicka89
5. led 2012

Silene jsem se bala a kdyz to prislo tak uz jsem si rikala ze to musi nejak ven... A muzu rict ze to pro me byl nejkrasnejsi zazitek klidne bych to zopakla,normalne se mi po porodu styska nadherny pocit. Vice v mem foroblogy clanek muj porod.

katkanova
7. led 2012

strachom si to mozes skomplikovat najviac - viem ze sa lahsie povie ako urobi - ale ja som cele tehu pocuvala len tych co mi hovorili ze mali pekne porody a hovorila som si ze preco by som ho nemohla mat aj ja - sme na to "vyrobene" aby sme to zvladli, dokonca aj bez tlmenia bolesti. az na nezvycajne komplikacie, podla mna prave strachom si to najviac zien pokazi. a pritom je to taky magicky okamih, ten najneskutocnejsi v zivote zeny, a neopakuje sa velakrat, tak sa uvolni, ver si a uzi si to. bolesti boli pre mna osobne tak silne ze som presla do akehosi "tranzu" a uz som ich ani nevnimala ko bolesti - niekto tu daval podobny priklad so zubarom - ja ak by som si mala vybrat ci porod alebo migrenu, beriem porod 😉 vela stastia! (a nezabudaj - ak nebudes jedna z miliona stastnych co maju zazracne dokonale deti, to najtazsie pride po porode, tak sa radsej pripravuj na to...)

jarkamartinkova
7. led 2012

Porodu se nebát,bolesti nejsou tak hrozné jak se říká🙂Mě třeba mrzí že jsem rodila císařem a ne přirozeně,ale i tak to stálo za to🙂

palosek
8. led 2012

každá žena má porod úplně jiný...a napoprvé má strach snad každá....já se u prvního ani nestihla bát, den D přišel 3 týdny před termínem, na kurzy jsem nechodila, spolupracovala 😀 jsem s literaturou 😀 Řídila jsem se pokyny por.asistentek a asi za 5hod byla na světě první dcerka, bylo to sice rychlé, ale kontrakce silné a jedna za druhou. Nejvíc mi pak vadilo šití. 😠 Fakt jsem ale měla štěstí na super PA i lékaře. První dítko bylo ale maličké, necelé 3kg, komplikace jsem měla při kojení, záněty, 40tky teploty...ale to přešlo a za rok a 3m jsme jeli do por. zas 😅 Dětí jsme vždy chtěli víc, a říkala jsem si, že už to přežilo tolik ženských, že není možné....abych to taky nezvládla... Druhý porod byl ještě lehčí. U prvního mi praskla plodová voda a otvírání (bez epidurálu - ten bychom nestihli) bylo bolestivé. U druhého jsem přišla do por. otevřená na 7cm a držela to jen plodovka, jak ji píchli, šli jsme rodit...nechali mě prodýchat 2 kontrakce, abych prý z toho něco měla 😝 😝
Po 10 letech se "zadařilo" a šli jsme rodit zas. Teď jsem měla strach asi největší...přece jen jsem vše kolem por. a těhu studovala daleko více (což je někdy nevýhoda) 😀 ...ale i do třetice jsem měla štěstí na super porodní tým. Plodová voda mi praskla doma, najednou jsem byla úplně klidná, nikoho jsem neplašila, zašla si do sprchy, poslala holky spát, za hodinu přijeli naši je hlídat a my ve 22h. jeli do por, žádné zvl. bolesti, i v por. to vypadalo, že se nic rychlého dít nebude...ale šikovná PA, mi řekla, že můžem zkusit dát klystýr (to jsem měla poprvé v životě 😕 ) a pak si mám dát sprchu a že se uvidí, u třetích dětí to prý může být různě dlouhé... 😀 No, já po těchhle dvou výkonech viděla 😅 😅 . ...v 1:22 se narodila třetí dcera a můj muž si připadá, jak pan král 😀
Je mi líto maminek, které se dlouho trápí...tak, jak to tady některé popisují...všem bych moc přála, aby to měly tak rychle za sebou, jako já...a bez komplikací. 😵

evulinkab
8. led 2012

Každý porod je jiný !!!To je prvni vec. Takže nejaké statistiky a zážitky z porodu druhých maminek jsou ti vlastne k "nicemu".Jen si prectes, jak jsme to která proživala a treba si budes přát, aby jsi to i mela takhle.Ale skutek může (a nemusi) být jiný...Jediné co ti mužu poradit je- Neboj se, nepřemýšlej nad tim a zbytecne se nestresuj.Těhotenstvi si uživej, protože až prijde ta chvile, kdy zacnes rodit, tak to budeš brát tak jak to je..Proste v tu chvili budes proživat fyz. bolest( neboj, dá se to přežit) a v dalsi chvili budeš tlacit 😉 Než se nadeješ, mimčo bude venku...Ty kontrakce musis brát jako "kámošky", že díky nim se ti roztahuje děložní hrdlo a mimco je vlastne každou kontrakcí blíž...Mne tohle hodne pomohlo to takhle brát a opravdu jsem si rikala, že ted mám dalsi kontrakci, zase jsem o kousicek vic otevrená a za chvili už bude malej venku.
Jinak teda muj porod byl ukazkový, bez problemu, za 3h byl malý venku a já si hned dalsi den po porodu rikala že se tesim na dalsi porod.Opravdu je to krásný a SILNÝ zážitek, kdy v tobe litaji snad všechny emoce, co existuji...Takže držím pěsti!

madormi
8. led 2012

je to individuální, ale to že jsi prvorodička neznamená, že budeš mít hrozný porod. Já též rodila poprvé a pohoda, nemám na to špatné vzpomínky. je jasné, že to bolí, ale není to nevydržitelné, kolikrát jsem měla střevní chiřpku horší než kontrakce před porodem 🙂 a jsem neměla epidural nic. fakt bolesti velké trvaly dvě hodiny, ale i to se dalo a pak na 4 zatlačení byla malá venku, já se tedy dalšího porodu též nebojím, těhu mi přišlo horší než celý prood 🙂

martule20
8. led 2012

Taky jsem se strááášně bála, už dva roky předtím než jsem otěhotněla. V těhu mi to začalo být jedno, bála jsem se, aby mimi bylo v pořádku a pak jsem se začala těšit 🙂 Byla jsem zvědavá, jak bude vypadat a tak. Za sebe můžu říct, že obrovskou roli hraje psychika. Byla jsem v pohodě, věřila, že to s prckem zvládnem a první porod nááádhera. Strašně ráda na něj vzpomínám. A bolest? Kdo zažil hodně bolestivou MS, ví do čeho jde 🙂
Druhého porodu jsem se nebála vůbec a musím říct, že mě ta intenzita nepříjemně zaskočila. Bolel daleko víc než první, au au. Ale zas byl malej za hodinu venku :-ú

akrimala
8. led 2012

Každá nastávající mamina se bojí, taky jsem se bála...a teď si to nově zopakovala....Jasně, že to bolí, to k tomu patří, ale je to ten nejkrásnější zážitek v mým životě 🙂 Neboj, všechno to přijde samo...těš se 😉

kesurka
8. led 2012

Ihned po porodu jsem prohlásila, že jdu do toho znovu 😉 U porodu platí, jaký si to uděláš, takový to máš. Panika a strach nejenže zesilují bolesti, ale taky zpomalují porod! Jsem si opakovala, že s každou další kontrakcí jsem miminku blíž🙂 přeju krásný porod, určitě na to budeš vzpomínat ráda 🙂

zdezli
8. led 2012

Kazdy porod je je jiny - na prvni jsem se tesila a byl hrozny (popisovat nebudu, kdyztak mam v blogu). Druheho jsem se po prvni zkusenosti bala a byl super 😀 Ale stacilo... 😉

lucmart
8. led 2012

víc než bolest jsem pociťovala paniku a strach, zbytečně, dnes už to vím, mám před sebou druhý porod, lepší na to nemyslet, když to mimi pak vyklouzne a dají ti ho, to nejde ani popsat, jaká je to nádhera

monny89
8. led 2012

Můj porod byl naprosto příšerný, otřesná porodnice, otřesný přístup a ještě horší porod.. Je to opravdu o lidech a okolnostech.. rodila jsem dva dny, jak přirozeně tak vyvolávaně, litry oxytocinu, epidurál, ruční otevírání.. prosila jsem je o sekci, ale ne Dr. si stál za tím že to prostě půjde... nakonec se malej ztrácel na monitoru a já omdlévala, vezli mě na sál za 5minut 12, o komplikacích během sekce nemluvím (krvácení z úst), po porodu jsem se cítila jako ta nejhnusnější osoba na světě. Že jsem prostě zklamala ☹ po porodu byl přístup ještě horší, o šestinedělkách nemluvím, nenaučili mě ani kojit, takže jsem kojila jen 14dní!

Postupem času to vše vidím jinak, chtěla jsem vždy dvě dítka, malýmu je teď 7měsíců a já už plánuji že by mohl být tak za 3 roky sourozenec, samozřejmostí je ovšem plánovaný císař 🙂 (Jo a já jsem rodila v 21letech)

Ale jedna rada, pečlivě si vyber porodnici! Dej na svůj instinkt, a nenech se odbýt! 🙂 Pokud by jsi měla jakékoliv otázky, tak mi klidně písni zprávu.

safryy
8. led 2012

Ze to neboli ti asi nikdo nerekne...ale je to nezapomenutelny zazitek 😉 Hned jsem vedela, ze nezustanem u jednoho. Na bolest zapomenes hned, zustanou jen bomba vzpominky....teda u me to tak rozhodne bylo a za par tydnu si to zopaknu...treba mi to pak bude mluvit jinak 😀

weri1
8. led 2012

začátek kontrakce, vše k normal k porodu, nakonec císař.....po něm jizva bolela jak pr 🤐 promiň za ten výraz, myslela jsem,že už nikdy nevstanu z postele a taky jsem říkala, že už nikdy více.....a šla bych do toho znova a musím říct, že nic hezčího není a teď na to moc ráda vzpomínám a vrátila bych vše i přes tu bolest....jen podotýkám, abych vstala, museli mi píchnout epi. Neboj se, sice to bolí, ale stojí to za to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru