Jde si vyvolat porod? Pomáhá sex?

trace
22. led 2009

ahoj holky, 3. 2. 2009 mám termín porodu, ale doktoři říkali že to bude dřív, že už teď mám placentu která je "infarktová" a že by mimi už mělo jít pomalu ven. Nevíte někdo jestli si jde nějak vyvolat porod??Samozdřejmě nějak aby to neublížilo mimískovi...
Břicho mi tvrdne tak 2x až 3x denně a bolesti mám slabounké. poslíčky už mám za sebou, ale pořád nic. Slyšela jsem že sex pomáhá, máte s tím někdo zkušenosti?? Nebo i jiné??? Moc díky 😲 🙂

skurinka
16. únor 2009

no ale vidis to jsi sikovna holka jsi to zvladla 🙂 no u me druhej porod byl hruza byl rychlej.ja jsem do porodky odjela v 16h a do 19.30 bylo vse v pohode jsem chodila a od 19.30 jsem lezela uz na sale a jak jsem byla vklidu jsem myslela ze umru a mala se narodila 21.04 takze rychlovka.jo byla jsem posledni ktera dojela na sal ostatni uz byli obsazene a prvni jsem odjizdela. 😀 mala mela 3580gr a 49cm.takze vklidu jinac a malej mel 3130gr a 49cm a to bylo uplne jiny tkovy klidnejsi.ale vis jak hlavne ze je to za namy.vojtisek je moc krasnej chlapecek a tak si ho uzivejte pac to jde vsechno tak rychle.pozoruju to na mlade pred chvili byla miminko a v cervenci bude mit 3roky a v kvetnu uz jde do skolky.strasne to leti 🙂 🙂

markchina
17. únor 2009

ja vim, uz ted to tak utika. Mam pocit, ze sem rodila uz pred mnohem delsi dobou a neni to ani 2tydny 🙂. Ten prcek je uzasny, uzivam si to. Vsichni tvrdi, ze2.porod je lehci, ale boli to stejne, takze zadna sranda;).

gedren
17. únor 2009

Markchi, muj druhej porod byl o dost kratsi (6 hodin proti 19, kde z tech 19 to teda dost dolelo rekneme 10-11). Ten druhej porod bolel stejne hnusne a zhruba stejny intervaly (tj. vetsinu casu po 5 minutach, az ke konci se to zrychlilo), takze zadnej vetsi masakr to nebyl.. A druha doba porodni nesrovnatelne kratsi a snazsi, ale to bylo asi dany zpusobem porodu (doma vkleku vs. poprve vleze na zadech). Takze neboj, urcite to priste pujde snaz 🙂

jeudi
20. únor 2009

ahojky tak ja jsem si taky pri prvnim mimi zkousela vyvolat porod,ale stejnak se malej narodil jen o tyden driv.chodila jsem na dlouhe prochazky,davala si teple koupele koupila si aroma olej s vuni levandule ta pry pomaha,protoze uvolnuje,tak jsem vsude mela aroma lampy ale nak zvlast to nepomohlo.ale co pry funguje,ale nezkousela jsem to,protoze se manzel bal 😀 tak sex.tak nevim,ale myslim ze az mimi bude chtit ven tak si rekne samo,i kdyz uz ke konci je to unavny tahat se s briskem.hezky den

spetra
21. únor 2009

ahojky, já zkoušela snad všechno, ale stejně nepomohlo nic.... ☹ ale nezoufejte, já si říkám že aspoň byl porod rychlejší když tam byl tak dlouho... 😉 porodila jsem 41+6

nikka.vo
21. únor 2009

Jeudi, ,,jenom,, o týden dřív? Jakože ses snažila vyvolat si porod před termínem a nakonec se ti to podařlo ,,až,, týden před termínem ? 😕 Nebo jsem to blbě pochopila?

markchina
22. únor 2009

To mi s manzelem sexovali a nic se nekonalo. Pry by se muselo soulozit tak 4-5x za den, aby ty prostaglandiny, ktere obsahuje sperma vubec zaclo pusobit 😀 . Na vyvolavacce mi davali 2prostaglandinove tablety a stejne se mi porod poradne rozjel az po pichnuti plodovky a pak to byl fofr. PA mi pak oznamila, ze jsem mela desne tuhe plodove obaly, takze bych se mohla na hlavu stavet a stejne by to nepomohlo 😠 . Aspon to pak byla rychlovka 😎 . Rano zavedeni tablet, v 14:45 hotovo 😉 .

gedren
22. únor 2009

No muj muz ma asi supervyzivny sperma 🙂, pac fakt stacilo jednou a uz to jelo, ale u me to bylo vsechno uz nekolik tejdnu pripraveny, dite v panvi, cipek skoro nebyl a tak... Uz v minulym tehotenstvi jsem mela zkusenost, ze po pichacce nekdy ve 26tt jsem mela par hustejch stahu, takze tentokrat jsme cely tehotenstvi radsi jeli s gumou - a prave jak jsme v zaveru pichli bez, tak to hned zapusobilo 🙂

skurinka
22. únor 2009

cau marky tak jak je a co miminko je hodny nebo zlobiskuje?

jetschal
27. únor 2009

Ahoj holky,tak jak vás tu čtu,tak nejvíc asi zabírá sexík,že jo.Máme termín 1.3.09 Dnes jsme byli na ozvech,měla jsem 2 malé kontrakce,jinak nic. ☹ Jsem prvorodička a mám docela strach,protože nevím co mě čeká.Tak když mi někdo napíše,jak to máme urychlit nebo co nás čeká,budu velice ráda.Díky a pa všem nastávajícím maminkám 😵

markchina
27. únor 2009

Zdarec skuri, Vojtisek je moje zlaticko, i kdyz ma taky svy moresy. Rikam si, ze je jeste moc maly, dyt dneska jsou to 3tydny, ale i tak...nejradeji by byl stale u maminky prisaty u prsa a vubec nespal v postylce. Tak nevim, jestli ho mam nechat hystericky rvat nebo ho radeji chovat a tulit k sobe, je mu to totiz nejmilejsi a me taky. Jenze se bojim, ze to pak bude horsi a horsi. Jak to byla u tebe? Ale jinak nam Vojtisek dela radost. Asi se budu muset hodne ucit, abych tu vychovu dobre zvladala. Dik predem za rady.

straspitlik
28. srp 2010

Dobrý den dneska jem brouzdala po internetu a hledala pomoc,když v tom jsem narazyla na tuto stránku 🙂 , přečetla jsem si pár rad a chtěla bych vas poprosit o radu.Termín porodu mam sice az za 1 týden ale uz 3tí den mám nepravidelné kontrakce a jsem otevřena na 1 prst tudíž mě nechtějí nehcat porodit.Prý mam do nemocnice přijít az bolesti budou pravidelné. Můžete mi prosím nekdo poradit co mám dělat abych kontrakce měla pravidelné a zacla jsem se otvírat? Ta bolest uz je k nevydržení dekuj za radu Katka

veruska007
28. srp 2010

Horkou vanu, svareny vino se spoustou skorice, poskakovat, skakat schody nahoru a dolu. Drzim palce. Ja se strasne tesila na tu horkou vanu a svareny vino, ale malej moc pospichal, vubec jsem to nestihla.

shaula
28. srp 2010

Tak to víno bych radši nezkoušela, v porodnici by asi nebyli nadšení, až jim tam přijedeš "pod parou" 😀 Jinak samozřejmě přeji hodně štěstí! 😉

veruska007
28. srp 2010

No, mne to radila porodni asistentka. Dve deci vina a hoooodne skorice 😉.

weri1
28. srp 2010

na víno horkou vanu a jiný věci moc nevěřím. Já tohle měla ještě v den porodu. Dokonce mi píchli vodu, dali epi na urychlení porodu, oxytocin na kontrakce a nepomohlo to. Pořád nepravidelný

veruska007
28. srp 2010

Ja mela od 15h do 8h poslicky (ale velmi intenzivni, co 5 min., pravidelne - ale pry poslicky), pak jsem dostala oxytocin, kontrakce v podstate porad... a za tri hodiny byl maly venku!

ined77
13. lis 2013

Dobrý podvečer milé maminky 🙂 ,

právě byl přidán do naší vznikající Wiki knihovničky článek https://www.modrykonik.cz/jak-vyvolat-porod/.

Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti i s maminkami, pro které je toto téma zatím nové a hledají informace.
Vaše postřehy, rady i tipy jistě ocení, ať už nějaký z receptů zabral či ne 🙂 .

Mockrát děkuji a přeji všem pěkný zbytek dne 🙂 .

@veruska007 @weri1 @markchina @jetschal @skurinka @spetra ..a další 🙂

spetra
13. lis 2013

@ined77 asi Tě nepotěším, mě nezabralo nic, prvního syna jsem přěnášela 9 dní a pomohla až vyvolávačka v nemocnici a druhého syna jsem přenášela 8 dní a v době kdy už jsem se smířila že bude druhý den zase vyvolávačka praskla mi plodová voda

ined77
13. lis 2013

@spetra ..Moc děkuji 🙂 .

Byla bys tak hodná a vložila svou zkušenost pod článek (odkaz výše) do okénka Moje zkušenosti s...?
Moc děkuji a přeji pěkný večer 🙂

annie11
30. lis 2013

Já osobně k vyvolání porodu sex doporučuju 🙂 Nám to zabralo perfektně 🙂)) Hned druhý den jsem jela do porodnice 🙂

marusa123
26. dub 2018

Ahoj holky myslite si ze to fak momaha sex sem ve 38pul tejdnu mam termin 5(5 termin uz se to neda vidrzet chodim jako zaba sem na tekla proste hruza a bolesti nikde tak nevim co mam uz skusit dekuji

marusa123
26. dub 2018

Ahojky holky jsem ve 38pulka tt a slisela sem ze na vivolani porodu pomaha sex je to pravda uz je to hrozni uz bych to ktela myt za sebou

jakacka
26. dub 2018

Marusa123 - nám teda sex pomohl. Přišel s tím manžel, moc se mi nechtělo, ale zabralo to. Měla jsem stahy cca celé odpoledne, pak jsme se na to v 18hod. "vrhli" a za 2 hodinky se mi ty stahy pěkně rozjely a malej byl před půlnocí na světě.

marusa123
26. dub 2018

Jakacka;;;; moc dekuju jen aby to pomohlo uz sem stoho na nervi uz nenuzu chodit sen natekla proste hruza

marusa123
26. dub 2018

Pardni do porodu asik 10 dni uz nemuzu stoho a malimu se nechce a nechce ven uz nevim doufan ze nebudu renaset hruza

vendelinka08
26. dub 2018

@marusa123 proč tak stresuješ, miminko snad samo pozná, kdy má vylézt ven, až je připravené tak jak má, aby porod probíhal v pořádku.... musí se samo připravit... sex zkusit můžeš, ale takto se stresovat dopředu je snad zbytečné a pokud budeš přemýšlet nad tím, že budeš přenášet, tak možná budeš, třeba to bude i tím, že doktoři nemusí vždy určit termín porodu správně... nech to na přírodě, ta ví co má dělat...

ladyhacek
26. dub 2018

@marusa123 u syna jsem nestihal apraktikovat tedy resp. rodial jsem 38+5 vyvolávaně (v nemocnici pomocí tablety) a sex s manželem byl průběžně také 🙂 to bychom asi nemohli sexovat celé těhotenství 🙂. Teď pokdu to půjde tak to babské rady zkusím. Ale mylsím, že i záleží zda se porod blíží či ne. Pokdu ano věřím, že to pomůže ho urychlit. Dej si sklenku vína, vanu a sex, ale mylsím si, že halvně záleží aby byla spokojený žena - právě orgasmus dle mě vyvolává stahy (tedy mě teď v 6m občas právě po tvrdne břicho)
A také jsem někdy četla že je skvělá masáž bradavek 🙂. Doporučuje se třeba i při již probíhajích kontrakcích aby se urychlili.

marusa123
27. dub 2018

Tak dekuju

marusa123
27. dub 2018

@vendelinka08 tak dekuju vendulko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru