Je druhý porod rychlejší?

altoja
17. únor 2007

Chci se zeptat zkušenějších maminek, které už za sebou mají dva či více porodů, jestli byli jiné než ten první, zda proběhli rychleji či ne. Díky 🙂 Všichni mi říkají, že jsou ty druhé (další) porody rychlejší, tak mám obavu, abych stihla vůbec dojet do porodnice 😀

krista
14. črc 2009

Já se omlouvám že tady do toho pořád kecám, ale začínám se na druhý porod snad i těšit 🙂
Ronja a u druhého jsi teda ty křížové neměla? Těch se asi bojim nejvíc, tak by mě zajímalo jestli je možné že když jsem je u prvního měla, tak u druhého nebudou? 😵

konja
14. črc 2009

krista:možné to je, já měla u prvního křižáky jak pr.se a druhý byl póóóhoda 😀 bolesti spíš v podbříšku, záda sice taky, ale mnohem,mnohem mín 😉

ronja27
14. črc 2009

presne jako konja ke konci me zada taky trochu bolela ale mnohem min, neda se to vubec srovnat byla jsem i prekvapena z toho ze mezi kontrakcemi jsem citila uplnou ulevu to u krizovich jsem citila bolest snad bez prestani...

mousa
14. črc 2009

krista, hagada - od příjezdu do porodnice - od prvních bolestí byl ten druhý asi dvě hodiny - ale bolesti byly nesnestitelné až v autě - takže fakt kraťučká doba - skoro jsme nestihli dojet do porodnice

bobisek
14. črc 2009

To je fakt, já už se taky skoro těšim, že to bude brnkačka. Ale jestli budu funět zase celej den holky, tak si vás najdu 😀

konja
14. črc 2009

bobisek: 😀 držím palce ať je to co nejkratší, už kvůli nám 😀

ronja27: tak to jsme měli hodně podobný porody. Já jsem při prvním porodu taky měla pocit, že ty bolesti ani nepřestávaj, že to bolí pořád, jen se střídala intenzita bolesti, když byla kontra tak to byla bolest jak kdyby mě někdo držel páteř a snažil se ji vyrvat ze zad, mezi kontrakcema tu pátěř jen někdo držel 😝 😀 a druhej porod prostě brnkačka. Pořád jsem čekala kdy už začnou ty hnusný bolesti, říkala jsem si - jo, teď jsi veselá, ale počkej co přijde! A ono nepřišlo 😅 Takhle bych porodila dětí klidně deset 😀 Jo, taky jsem měla bolesti a nejhnusnější když jsem musela ležet na monitoru, to už jsem prosila sestřičku ať mě už odpojej, ale s prvním porodem se to nedá vůbec srovnávat, až cca půl hodinky před samotným porodem se začly bolesti stupňovat do hodně nepříjemná, ale stále se to nedalo srovnat s prvním. Takže já byla druhým porodem hodně překvapená, dokonce jsem nepociťovala nucení na tlačení, což bylo při prvním porodu taky chutný - křižáky, do toho pocit, že se každou chvilku pos.... a musíš tlačit, ikdyž na tebe každej houká , že nesmíš 😖 A při druhým nic, kdyby mě PA neřekla, že mám tlačit, tak vůbec nevím, že holka už leze ven 😅 A taky ten čas! První jsem rodila celou noc, byla jsem unavená, nevyspalá atd. 😝A druhej porod nádhera - ve dvě jsem vzbudila manžu, že asi teče voda, ve tři jsme byly v porodnici, ale po kontra ani památka, jen jsem si říkala, že mě začíná docela pravidelně tvrdnout břicho, v 4:15 jsem si řekla, že to tvrčdnutí je asi fakt kontrakce, že to začínám cítít, v 6: 30 mě začínal pomalu přecházet úsměv, začlo to být nepříjemný,no a v 7:13 byla holka na světě 😀 Holky, přeju vám lehkej porod, tak jak jsem měla já 🙂

krista
14. črc 2009

Bobisek no nápodobně, člověk se tady navnadí a pak bude jeden z mála případů, který měli ten druhej porod ještě horší ne 😅

No to je paráda s těma křížovýma, mít je jenom ke konci tak si vejskám 😵 já je fakt měla od začátku těch 29 hodin!!!! Fuj!!!!!!!!!!

Konja krásný 😵

susik77
14. črc 2009

Ahoj, ja jsem ani u prvniho nemela krizove bolesti, jen jsem prodychavala kontrakce. Ale trval 13.hodin. Tak jsem zvedava na 2.porod 😎

majatob
14. črc 2009

ahojte 🙂
tohle je tema presne pro me, su sice teprve na zacatku, ale uz ted mam po zkusenostech s prvnim porodem panicnou hruzu z toho druhyho 😅 kdyby byl o par hodin kratsi, vubec by mi to nevadilo 😀 😀 😀 jdu vas docist 😉

ronja27
14. črc 2009

konja nepopisujes tady nahodou muj druhy porod 😀 fakt muzu rict ze bych ho popsala stejne 😀

markichr
15. črc 2009

1. porod trval 12 hodin, 2. po vyvolání 4,5 hodiny, o to ale bolestivější.......... ☹ Ale stálo to za to.. 😵

asanaa
24. črc 2009

Ahojky tak první porod mi trval 24h od doby kdy mi rupla voda..děs běs
druhý porod trval 5h a oproti prvnímu byl úplně jiný.voda mi nepraskla,ale začaly mi kontrakce a to hned po 4minutách.Porod byl veliká rychlovka,ale pro mě o dost bolestivější,možná proto že jsem neměla žádné tišící léky.A taky jsem rodila 4kg macíčka 😀

krista
1. lis 2009

aaabbbc • 1d, 34tt • 15. říjen 2009 v 16:07
Ahoj maminy, po 2 letech se chystám znovu rodit a všichni mě ujištují, že většinou je druhý porod rychlejší... Co vy na to, jaké máte zkušenosti. Vím, že je to individuální, ale uklidněte mě 🙂 . První porod trval 12 hodin....hrůza.

jovi • 1d, 29tt • 15. říjen 2009 v 16:33
Tak to by mě taky zajímalo.. jelikož jsem první porod měla docela rychlý.... tak doufám, že stihneme dojed do porodky 🙂

paolin • 2d • 15. říjen 2009 v 18:19
holky, tohle téma už tu někde je 🙂
každopádně u mně první porod 12 hodin, druhý 7. druhý byl kratší, ale pro mě horší 😉

konja • 2d • 15. říjen 2009 v 19:20
první porod kolem devíti hodin a bolesti fakt nářez, bliba jsem z nich, prosila o zabití a císař klidně bez narkózy 😅 😀
Druhý porod - 3 hodiny od první kontra, která však měla sílu ms bolestí, ouvej mě začlo být až asi půl hodiny před samotným porodem, ale i tak ty bolesti nedosáhly intenzity těch při prvním porodu. Když PA řekla, že jdeme na to, tak jsem ji málem nevěřila, že už jako fakt 😀 Takže u mě jednoznačně ANO, je rychlejší a v mém případě i méně bolestivější 😉 Bohužel to tak ale nebývá u každého, každopádně držím palce 😉

smoulinka.ciko • 1d • 15. říjen 2009 ve 22:42
Ja tuhle zkušenost nemam, ale jak mi tady kamaradky říkají, tak ta první : 1 porod, vyvolavaný, trvalo to 13 a pul hodiny 😢 2 porod od prvních KO za 7 hodin a 3 porod za 3 a pul hodiny. A ta Druhá: 1 porod za 4 hodiny od prvních KO a 2 porod od prvních KO.... málem to nesz´tihla do porodnice a ta je 15 až minut cesty autem. A já... první porod KO jsem vpodtatě necítila byly slabé, až do doby než mi praskli vodu a to byla mala asi do hodiny a půl venku 🙂 Tak doufám, že příště... to do porodnice stihnu 😅

pavlicka • 19. říjen 2009 ve 13:27
ANO, i když i ten první byl fakt rychlej... od prasknutí plodové vody jsem za čtyři hodiny měla malýho na světě. Druhý porod začal nenápadnýma opakujícíma se jakoby menstruačníma bolestma, teprve o půlnoci jsem pochopila, že to nezaspím a že asi teda rodím (den do termínu) a pak to šlo tak rychle, že mě v porodnici ani nestihli "připravit", takže za půl hodiny po příjezdu byl druhý syn na světě... vytlačenej na tři kontrakce. Podle mě kdo neměl komplikaci poprvé a měl to rychlý, tak do porodnice jeďtě podruhé když budou KO už po deseti (to mi v poradně v Brandýse radila i doktorka), nebo to "skoro" nestihnete jako my!! Mě když praskli na sále u druhýho dítěte vodu, byl za pět minut venku protože to už fakt nešlo udržet!!

kulimka • 2d • 19. říjen 2009 v 16:32
Tak já jsem první porodila do 45 minut od prasknutí vody, naštěstí jsem už byla v porodce, ani jsem nevěděla, že rodím.
U druhého jsem si ale užila pořádný porod, od prasknutí vody uběhlo 8 hodin, nebyly žádné bolesti, až po těch 8 hodinách, ale stály za to. Malý se narodil do třech hodin, takže to byla docela rychlovka. U mě rozhodně druhý porod nebyl lepší.

krista
1. lis 2009

Ahojky holky,
tak už můžu doplnit svou zkušenost ze druhého porodu, můžu říct, že tentokrát to je něco na co budu hrozně ráda vzpomínat, dokonce se usmívám když to píšu... to se o prvním porodu říct nedá, dodneška je mi z něj zle, ale ten druhý byl opravdu suprový.

Neměla jsem žádný poslíčky, nic otravnýho, v den termínu jsem seděla doma a nic 😅 a den po termínu kontrola v porodnici, Dr. mi udělal v 10h Hamiltona, začlo mi nepříjemný tvrdnutí, sem tam MS bolest, ale dost nepravidelná, kolem 14h jsem volala manželovi aby přijel (malá hodně zlobila a mě nebylo už nejlíp) hodně jsem byla doma ve vaně/sprše (u prvního porodu jsem to nesnesla), kolem 17h jsem začla jíst homeopatika na lepší průběh, kolem 19h už jsem tušila že jde do tuhého, tak jsme zajistili hlídání, kolem 21h jsme byli v porodnici a malý se narodil ve 23:17... prostě nááááááááááádherný porod!!! Křížový jsem měla teď minimálně (proti prvnímu porodu 😝), ale řeknu vám když jde bolest do břicha tak je to taky hnus 😅 z toho jsem se málem složila několikrát, bolest byla šílená, určitě horší než u prvního, ale jak byla kratší tak to člověku určitě nepřijde!!! 😉 Přeju hodně štěstí všem!!! 🙂

comra
1. pro 2009

ahoj holky, za 3 měsíce mne taky čeká druhý porod. A taky bych byla ráda, kdyby byl aspon o polovinu kratší, než ten první. Ten trval 24 hodin od prvních bolestí.. a trošku se bojím, abych neměla psychický blok.. ☹
krista-prosím, mohla by jsi mi napsat, jaké homeo jsi brala? díky moc

jajik25
1. pro 2009

Ahojky holky taky se s vámi můžu podělit o téhle zkušenosti.
První porod trval zhruba 9 hodin a ten druhý trval 4 hodiny.Po třech hodinách jsem dorazila do porodnice,byla jsem otevřená na 8 cm,nestihl se ani klystýr ani něco proti bolestem a po další hodině byl malý na světě.Řeknu vám byla to docela síla ty bolesti ale když nad tím teď tak přemýšlím šla bych do toho klidně znovu.
Jak už tu bylo řečeno každý porod je u každého jiný!!!

kaleilah
1. pro 2009

skoro jako jajik, taky prví 9, druhý 4,5 h od prvních kontrakcí, který začali hned po 2min a dost brutus-měla jsem ricinovej koktejl, v porodce na 2cm a za hodinu a půl na 10cm 😀

deni1304
6. pro 2009

ahojky holky, prvni porod 2008 - 14 dnu jsem prenasela, porod musel byt vyvolan - od prvni kontrakce do narozeni naseho syna 3,5 hodiny, stejny den jsme byli propusteni z nemocnice
druhy porod 2009 - 10 dnu prenaseni , porod nevyvolan - od prvni kontrakce do narozeni nasi dcery 3,5 hodiny
Oba dva porody, stejne casove, oba dva bez nastrihu, bez epiduralu - stejny den jsme byli propusteni z nemocnice

krista
7. pro 2009

Comra inspirovala jsem se tímhle seznamem, měla jsem koupený oboje k tomu porodu, ale nechtěla jsem si je vyplácat na nepravidelný bolesti (bála jsem se že budu rodit zase kolem 20ti hodin) tak jsem je šetřila a stihla jsem jen tu jednu krabičku (a už právě nevím který to byly 😅)
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

Jinak jsem před porodem (před oběma) pila maliník a každý den jedla lněné semínko a ještě brala jedna homeopatika co se berou 14 dní před termínem 😉

marselina
7. pro 2009

já myslím že je to u každé maminky individuální.já jsem třeba měla druhý porod rychlejší,za to bych řekla bolestivější a nebo si už na tu bolest u prvního nepamatuju.oba porody byly ale bez nástřihu a šití.
kamarádka zase měla druhý porod pomalu jednou dak delší jak ten první a ještě s nástřiem.

marku
3. led 2010

AHOJKA holky.... tak tohle téma mě docela dost zaujalo 😕 . Musím si vaše zkušenosti pořádně dočíst.. Neb ať chcu nebo ne, tak i na mě za chvilku dojde řada. Dosud jsem si říkala do 30tt budu naprosto v klidu. Ale vím, že od te´d to už pofrčí a u budu za chvilku taky podruhé na tom nelibém křesle tlačit 😨
Moje zkušenost s prvním porodem není zrovna růžová. Na porodnici vzpomínám sice ráda, ale jen od doby kdy jsem dostala malého poprvé do náručí.Měla jsem štěstí teda na personál, neb se mi zdáli všichni hodní.
Porod ani netrval tak dlouho (cca 8hodin od pořádných kontrakcí) Od rána mi odtékala pomalinku voda, ale byla jsem ještě celý den relativně fit.Přesto jsem jela ve 22,00 raději do porodky, aby mi potvrdili jestli to je skutečně plodovka. Plně mi praskl vak po 23,00h-od té doby jsem měla kontrakce celou dobu po 2-3 minutách.Taky únava udělala své, neb jsem vlastně nespala.Ale hlavně jsem to měla zkomplikované tím, že jsem díky špatným ozvům malého měla zavedeným oxymetr v děloze, takže mě upoutali na těch 8 hodin na lůžko, kde jsem mohla ležet jen na zádech nebo levém boku.neb jim oxymetr nechtěl v jiné poloze ukazovat. Takže žádné úlevové pomůcky,polohy, masáže na které jsem se připravovala v kurzu, žádná sprcha a ani epidurál mi nebyl doporučen. To zase díky mé krvi ☹ .Tlačení bylo pro mě už úlevou i když taky s komplikacemi...neb se malý zapříčil, takže mě 3x nastřihli 🙄 a malého ze mě vyloženě rvali.Ale to mi už bylo jedno.Neb mě strašili, že se jinak malý udusí. To je asi poprvé co jsem o tom takhle někde psala. Ale právě z těhle důvodů výše uvedených se modlím, abych nebyla výjimkou a druhý porod byl rychlý a hlavně bez koplikací.
Maminka co byla semnou tenkrát na šestinedělí na pokoj, byla druhorodička a druhý porod jí trval oproti prvnímu o 6 hodin déle...nemohla se otevřít. Takže je to asi individuální. Každopádně přeji vám všem maminky, aby ten porod byl takový, aby jste na něj rády vzpomínaly 🙂.

muff_101
1. únor 2010

ahojky...me uz se taky blizi druhej porod a zacinam se toho silene desit.... vim ze to zvladnu ale stejne netusim co me ceka 😖 u prvniho jsem jela do porodnice v 8 hod rano a vlastne jen s blbym pocitem...mela jsem jeste 10 dni do terminu...ubytovali me prt jsem byla hodne natekla a chteli mi udelat nejaky testy,ale s tim ze jsem uplne zavrena a rodit nebudu... v 10 zacla silena bolest,ale uz neodesla...v 11 jsem byla otevrena na 8 prstu odtykala mi pomalu voda... od pul 13 jsem byla na sale a za ppul hodky byl venku... tech pul hodky na koze jsem uz nemela zadny bolesti a tlacila jen jak mi rikali....rekla bych ze jsem mela dobry tehotenstvi i porod...a neskutecne hodny mimi takze mam ted trochu obavy ze si to poradne "uziju".... 😔 😀

jovi
2. únor 2010

Ahoj, tak čerstvě se můžu podělit o zkušenosti z druhým porodem..... čekala jsem, že bude rychlejší, ale že až takhle.... dlouho dopředu mě strašili, že budu rodit dřív, nakonec jsem měla domluveno, že když neporodím do neděle, tak jdu v pondělí na vyvolání... no nakonec jsem rodila přesně v termínu. V pátek jsem se dívali s manžou na film, kolem třičtvrtě na dvanáct jsem si šli lehnout s tím, že se "nic" neděje. O půlnoci me začalo pobolívat břicho, taková lehčí MS křeč. Začali jsem počítat intervali a když byli po půl hodině asi po 7 minutách, zavilali jsem babičce, aby přijela pohlídat prcka. O půl druhé jsme dorazili do porodnice a tam to šlo ráz na ráz, monitor, vyšetření, klystýr,puštění vody sál a ve 3.15 se nám narodila Markétka.... Takže 3,15 hod. od prvního příznaku. Vše probíhalo naprosto v pohodě, v klidu... větší bolest jsem cítila až opravdu ke konci, kdy už to bylo na tlačení. Takový porod bych přála každé.
A co se týče následných bolestí u druhorodiček při zavinování dělohy. Nebudu říkat, že to nebolí - je to jako při MS, ale trvá to tak 3 dny a jen v době, kdy se mimčo kojí.
Takže se vůbec ničeho nebojte a budtě připravené na to, že to může být opravdu rychlovka. Nakonec si z nás dělali legraci, že při třetím dítěti by jsme už nemuseli dojet do porodnice. 🙂

myscha
2. únor 2010

U prvního porodu mi odtekla večer voda a pak to trvalo od začátku nějakých aspoň trochu citelných kontrakcí cca 6-7 hodin.
Druhý porod byla skvělá rychlovka, probudily mě silnější kontrakce asi ve dvě v noci a hned bylo jasno, že tohle poslíčci nejsou a jedeme. Dcerka se narodila ve 4 ráno, takže to celé trvalo 2 hodiny! Byl to trochu větší šrumec, o něco silnější kontrakce, než u prvního, (který byl co se týče bolestí vcelku pohodička), ale zase trvaly krátce.

Naštěstí máme porodnici blízko, byla hrozná ledovka, tak jsem ráda, že jsme se nerozhodli pro Vrchlabí, protože tam by jsme fakt nedojeli a rodila bych asi v autě 🙂

Možná,rychlost druhého porodu je dána trochu tím, že je brzo po tom prvním (u mě 2 roky a 4 měsíce), ale roli v tom hrají určitě i jiné věci. U mě je to asi rodinná dispozice, mám sestru jednovaječné dvojče a délka trvání porodů je téměř stejná, navíc obě rodíme vždy přesně v termínu a je tam víc dalších podobností, no je to zajímavý 🙂

renat2
2. únor 2010

jejda gratulace k rychlým druhým porodům...no jestli jsou opravdu rychlejší tak doufám, že při druhém dojedeme aspoň k bráně porodnice 😀 😀

jov: gratulace k druhému miminku, jestli mám dobrou paměť tak tě od vidění znám, nechodila si v KH na gympl??

jovi
2. únor 2010

ahoj renat: díky... na gympl jsem nechodila, ale myslím, že se od vidění známe z Palachovky

renat2
2. únor 2010

jovi: jojo to je možné, i když já tam byla jen do páté třídy...ale to je jedno, odněkud se známe 😀

kitina
2. zář 2011

Druhý porod o povinu kratší, velké bolesti jen 1,5hod. Menší porodní poranění. Stahování dělohy mě bolelo jako čert.

jennyska
6. lis 2013

@krista @kitina @jovi @myscha @muff_101 @marku @marselina @deni1304 kaleilah @jajik25 @markichr @comra
@majatob @susik77 @ronja27 @mousa @konja @bobisek

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s druhým porodem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/druhy-porod/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

zdenikmar
29. pro 2013

taky mě za pár dní čeká druhý porod a říkám si jaý bude,první byl vyvolávaný,téměř bez bolestí,ani jsem nevěděla kdy tlačita tval 4,5h od příjmu.Má tchýně rodila před 34 lety dvojčata překotně a pořád říká druhý porod je rychlí,chodí spát s telefonem už 2 měsíce,kdybych potřebovala.přítel pracuje v cizině.Má babička zase prý tenkrát rodila 3 dny a doufá že nenechají tak dlouho rodit mě.A tak na druhým porodem taky přemýšlím.Dokonce mi příjde že nemám tolik síly a odhodlání jako po prvé.myslím že to je tím že už vímedo čeho jdeme,co nás čeká.Já si vždy řeknu už aby byl malej s námi,jak moc se těšíme,konečně ze mě nebude mamut jak mi říká dcera a zvládla jsem to jednou,musím i podruhé,jdeo pár hodin a zatu odměnu to stojí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru