Je druhý porod víc v pohodě, nebo budu zas potrhaná?

mami29
9. kvě 2011

Holky mam dotaz, v prvnim tehu jsem posilovala panevni dno ale ty svaly se tak stahli ze malej me pekne potrhal a to mel 45cm a 3000g. Mate nekdo zkusenosti ze je druhy porod v pohode nebo by se to mohlo opakovat. Je mi jasne za kazdy porod je jiny ale nechtela bych dopadnout jako predtim.

dlabinecka
9. kvě 2011

No, sice Ti neporadím, ale já měla malou kleštěma -dohromady skoro 80stehů -vevnitř, venku - takže taky udělám cokoliv proto, aby se to neopakovalo 😖

terkaz
9. kvě 2011

No ja mela prvni porod s nastrihem ( Filip se dral ven s rukou vpred jako Superman 😀 ) a druhy bez nastrihu jen s malym natrzenim v zasite jizvicce po prvnim porodu. Holky nebojte bude to ok 😉
Zadnou pripravu predtim jako masaz hraze a epino jsem nemela a bylo to v pohode 😉 ( deti 3210g a 3300g )
pa

hojda
9. kvě 2011

doporučuju vyzkoušet malíky a lněné semínko, tím se nic nezkací, nebo se prodávají ty porodní gely, ale nevím jestli to fakt pomůže....

simicak
9. kvě 2011

doporucuji masaz hraze,sval se vytrenuje a rozpruzi,takze se nanatrhne a nebo min. Ja masirovala,takze z vlastni zkusenosti vim,ze po par masazich,se mi posevni sval natahl daleko vic,nez pred masiroavanim. Natrzena nejsem ani jednou 😉 Kamaradka pri prvnim porodu mela taky velike natrzeni a pri druhem masirovala a byla spokojena. Info urcite najdes na netu o tom. STaci jen koupit panensky ol.olej treba a masirovat 1x denne,ale nevim od ktereho tydne tehu se to uz dela,ale jeste mas more casu

babulinkab
9. kvě 2011

já jsem měla první porod s nástřihem /mimi 3020 g) docela velkým, dlouho bolelo, u druhého mimi /3030 g) taky nástřih, furt jsem čekala, kdy to začne bolet - vůbec nezačlo, asi měl doktorka zlatý ruce

marinka
9. kvě 2011

Já jsem byla při prvním porodu nastřižená a taky mě to trápilo dlouho, při druhém jsem se jenom maličko natrhla sama (2 stehy) a vůbec jsem o tom nevěděla 😉

jasekd
9. kvě 2011

1. porod ruptura cipku a nastrih, bolestive cca 3 tydny, hojeni nekomplikovane, ale udelal se mi nehnisavy hematom, mela jsem to vic masirovat, pak by to bylo lepsi. Dite 3,75 kg a hlavicka cca 35 cm, ke konci mu padaly ozvy, tak se muselo chvatat, mozna proto ten nastrih a celkem velikej.
2. porod miminku se darilo dobre, nechali tlaceni plne na mne, cekali a PA hraz jen chranila, ruptura 2.stupne (tzn. bez svalu), siti delsi nez u prvniho, ale hojilo se dobre, po tydnu uz jsem o tom nevedela, zotaveni po porodu mnohem rychlejsi. Dite 3,6 kg, hlavicka 36 cm.
Nedelala jsem zadnou masaz hraze ani epi no, poprvy jsem poctive pila malinik a sliz z ln. seminka, podruhy nic (trosku malinik), dlouho mi hrozil plan.cisar (KP, otocka zpet na posl chvili), taky jsem mela varixy a proto cviceni s epino neuvazovala, mozna kdybych cvicila, bylo to jeste vic v pohode. Ale s rocnim deckem na krku jsem az tak nestihala a porod neresila 😅 ucinek maliniku ani seminka jsem nejak necitila, otvirani dlouhe a 2.doba porodni u 1.porodu takztez dlouha a komplikovana. Ale nic se tim nezkazi 😉

spagatice
9. kvě 2011

Já jsem tedy byla natržená až tam.... a mám docela strach, jak se bude chovat ta jizva při porodou. Přeci jenom stále táhne i při vyšetření na gynekologii 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru