Je pravda, ze druhý porod je bolestivější nez první?

lucpet
22. pro 2009

Ahoj maminky, mam na Vas dotaz, sestra mi rikala, ze v zasade je druhy porod bolestivejsi nez prvni a druhy vic nez treti atd. Meli jste to take tak? Je pravda, ze uz mi to potvrdilo par maminek, ale nechce se mi tomu verit, teda alespon doufam, ze ja to tak mit nebudu 🙂

miru001
9. únor 2013

@mataharyy 😀 Super 😉

@palomitacheca díky 😉

petapete
9. únor 2013

U mě teda druhý porod o dost příjemnější než první... Tím, že byl mnohem kratší (první 19hodin, z toho posledních 7 hodin děs), druhý sakumprdum 5 hodin, hrůza jen poslední ca hodina a půl... Zavinování bylo v pohodě u obou porodů, podruhé sice malinko nepříjemný, ale spíš jak kdyby se rozjížděla ms akorát při tom přisátí... Je teda pravda, že mám poměrně nízký (nebo vysoký?😀) práh bolesti, docela dobře ji snáším díky bohu... Jsem zvědavá jednou na pocity po třetím porodu😀

tariska
9. únor 2013

@miru001 Přenášela jsem už týden a měla jsem jít na vyvolávání a dost jsem se toho obávala. Den předtím jsem celé dopoledne doma uklízela .. až mě z toho rozbolela kostrč, tak jsem si říkala, že si budu muset odpočinout. A najednou jsem dostala dost intenzivní křeče do podbřišku. Které se během čtvrt hodiny rozjely po minutě a byly hned dost silné, že jsem skoro ani nemohla chodit. Tak jsem volala rodině, že už, aby mě odvezli do porodnice. Cestou do porodnice jsme dost dlouho stály v koloně a já jsem myslela, že už se to nedá vydržet. Ale snažila jsem se kontrakce prodýchat a furt jsem si říkala, že to vůbec nepřechází. Že tam nejsou žádné mezery mezi nimi. Po příjezdu do porodnice jsem se modlila, aby ty bolesti měly efekt a naštěstí ano, už jsem byla otevřená na 7 cm a malá se narodila za 15 minut. 🙂 Předtím jsem ještě žadonila o něco na bolest, nemohla jsem vylézt na kozu ani vydržet na monitoru, jsem si pořád říkala, že to dlouho nevydržím. Smáli se mi, že mi nic nedají, že už se dočkám. Naštěstí ta bolest měla smysl a bylo to hodně rychlé. Poprvé jsem rodila 7 hodin. Hodně jsem před porodem pila odvar z maliníku a nedám na něj dopustit, pomáhá uvolnit porodní cesty a mně hodně pomohl. Protože při kontrolách jsem vůbec nebyla otevřená a ani jsem neměla připravené porodní cesty, takže dle doktorky mě mělo čekat zdlouhavé vyvolávání. Naštěstí to se nekonalo, díky intenzivním kontrakcím jsem se rychle otevřela 🙂 Tak držím všem palce, ať máte další porody rychlé 🙂

nasticka
10. únor 2013

Já měla oba porody rychlé, bez komplikací. A druhý byl oproti prvnímu brnkačka, co se bolesti a stresu týká. Takže s názorem v názvu tématu nesouhlasím. Uvidím, jak to bude se třetím.
A někde jsem četla, že snazší druhý (popřípadě třetí) porod je tehdy, pokud mezi nimi neuplynulo víc jak 4 roky, pak že to je zas jak poprvé.

lenulak
1. bře 2013

Můj druhý porod se mi zdál opravdu horší co se bolestí týkalo, ale zase byl rychlejší 🙂

xsuzzi
17. kvě 2013

ano je, o mrtě 😅 teda aspoň u mě to tak bylo 🙂

fishtamin
18. kvě 2013

Já měla oba porody přibližně stejné, určitě se týče bolesti. První začal prasknutím vody, takže se všechno rozjíždělo pomalu, až do porodu to bylo nějakých 20 hodin. Druhý trval cca 10 hodin, na konci jsem škemrala o píchnutí vody, protože ten tlak už byl nesnesitelný. A během půl hodiny byl malý na světě. Je pravda, že zavinování bylo "znát", opravdu jako velmi silná menses, ale jen při přiložení k prsu (to má na svědomní oxytocin). Ten první den byl nejhorší, pak už pohoda ;) mezi porody byl rozestup 20 měsíců.

ebsian
18. kvě 2013

No tě pic! První byl rychlý, pokud nepočítám první den po zavedení tablety, kdy jsem si užila běžné silnější ms bolesti a k porodu to nevedlo. Další den hned i píchli vodu a za 3 hodiny porozeno. Ale v takových bolestech, že nikdo nevěřil po hodině, že už jsem na 5cm, pak hned 7cm a jde se rodit, jako po puštění vody hned začlo vzrůšo. 😀 😀 Bojím bojím, jak rychlé a bolestivé bude příště. 😉

ebsian
18. kvě 2013

@fishtamin No to ano, při kojení v porodce to bolelo šíleně a já to hlásila a na utz se děloha krásně rychle zatahovala zpět. Takže to ale bolelo taky luxusně a to jsem si 2 měsíce nesedla kvůli nástřihu 😀 😀 Jen na kojo polštář, nebo nafukovací kruh. To mě trápilo teda nejvíc, ten nástřih. Ale pro další mimi přežiju a vydržím snad vše. 😀 Ale víc se budu bát, pač vím, co mě čeká. 🙂

dana3262
18. kvě 2013

@lucpet jelikož jsem u prviho měla epidural a u druhyho ne, tak ano, byl o takových 10min bolestivejsi.. jinak bych to neřekla. Oba trvali asi 12hod od první kontrakce a oba byly v pohodě. Spíš ten první byl intenzívnější, ze jsem doma musela vstávat kvůli kontrakcim z postele. To u druhého ne. To jsme jeli hodinu do porodnice a já jen říkala klidným hlasem každé 4 min "ted" 😀

ivulla
22. kvě 2013

Ono jde asi o hodně ovlivňujících faktorů. Já například první porod nevnímala nijak bolestivě, dokud jsem nedostala oxytocin do žíly. Pak se rozběhl sice rychle, ale o to bolestivěji. (dohromady cca 10 hodin) Druhý porod jsem měla zcela bez zásahu a byl pohodový po celou dobu. Bolesti byly v nejhorším jako silná MS v kombinaci se střevními křečemi a to navíc jen během kontrakce, které většinou trvaly pár desítek vteřin a pak byl zase nějakou dobu "klid". (cca 5 hodin) Třetí porod byl vyvolávaný od začátku a kontrakce byly ke konci (po dvou hodinách) doslova nesnesitelné. (nakonec stejně skončil sekcí kvůli vyhřeznutí pupečníku - rodila jsem KP, takže nemohu posoudit až do "úplného" konce.)

Já myslím, že když se do porodu nezasahuje, že je to báječný a s oblibou tvrdím v podstatě nebolestivý zážitek. 😉

jennyska
6. lis 2013

@miru001 @ivulla @dana3262 @fishtamin @nasticka @tariska @petapete

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s druhým porodem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/druhy-porod/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

werunqa
3. říj 2014

Já měla oba porody rychlé a druhý určitě nebyl bolestivější.Právě naopak,kontrakce byly spíš jako poslíčci,že jsem si nebyla jistá,jestli mě nepošlou domů,ale ono ne 😀 .Dojeli jsme do porodnice a porod byl doslova na spadnutí 😉
Ale já měla i u prvního kontrakce v pohodě-jen stahy do břicha,žádné křížové bolesti jsem nikdy nezažila.
To už každý měsíc při menstruaci jsem trpěla mnohem víc, než když jsem rodila moje děťátka 😨

denyzuza06
3. říj 2014

mě přišli co se týče bolestí oba stejné, jen druhý byl rychlejší. nedavno rodila kamaradka po druhé a prvni měla docela divokej tak jsem se ji ptala co druhej a byla nadšená, říkala že ani nevěděla že rodí

verusa.j
10. říj 2014

Já mám spíe strach z toho zavinování, protože po prvním porodu mě to bolelo více než samtoný porod

maminka1155
27. říj 2014

ja mela take prvni porod uplne bez bolesti ale druhy je pravda ze byl vyvolany+epidural do patere silene dlouhy a bolestivy 😕

lu777
27. říj 2014

druhý byl o dost lehčí 🙂
ale zavinování dělohy potvrzuju, že pár dní bylo teda řádné...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru