Je tu někdo, kdo se léčí s diagnózou deprese?

eimmy
22. čer 2015

4 rokem bojuju s touto nemocí, kterou mi vyvolal porod a změna hormonu otevřela 13 komnatu..... Najde se tu nějaká mamina co má diagnostikovanou depresi ??? a nestydí se za to ???? ráda bych si s někým popovídala

pampalin
22. čer 2015

Jsem na tom jako Ty, u mě deprese začala před téměř 5 lety poporodní depresí a od té doby se střídají období klidu a depresí.

jitule1989
23. čer 2015

Ja mam teda diagnostiku uzkostna porucha, mam to asi rok a zpoustecem byl odchod z velmi stresujici prace, kdy jsem proste nevedela co se sebou.. ted cekam miminko a citim se moc fajn, uvidime co bude po porodu, ale ja to zvladnu! A vy take, jsme silne zenske 🙂

pampalin
23. čer 2015

@jitule1989 Určitě, držím pěsti!!! Jinak my máme malou narozenou 22. prosince 🙂 , teda loni, no.

iva_kucerova
23. čer 2015

Mně se na mateřský rozjela panická porucha kombinovaná ještě s něčím, je to podobný. Doktor mi nasadil antidepresiva a už je beru rok a jsem v pohodě. Akorát bych je chtěla časem vysadit a znova otěhotnět,ale mam z toho strach,co to udělá. Doktor mi doporučoval brát je aspoň dva roky v kuse,aby se to nevrátilo. Myslím, že podobný problémy má spousta lidí (vidím to u nás v práci), ale stydí se jít k psychiatrovi a hledají příčinu jinde...ale nervy dokážou divy, teď už to vím taky. Stydět se za to můžem, ale tím si nepomůžem, je to prostě taková civilizační choroba🙂

eimmy
autor
23. čer 2015

@pampalin
@jitule1989
@iva_kucerova jsem moc ráda že jste se ozvaly, já sr léčím 4 rokem, občas je mi hůř občas lépe. záleží to na okolnostech co se dějí okolo mě. včera jsem měla špatný den, byla jsem vnitřně neklidná a úzkostlivá. ale vlastně vůbec nevím proč...

jitule1989
23. čer 2015

@eimmy
@iva_kucerova ja se za svoji nemoc nestydim, spis je mi lip kdyz se o to muzu nekym poradit, ja uzivam AD asi rok a ted v tehotenstvi snizuju davky abych v poslednim trimestru nemusela brat, muze se u mimca rozjet zavislost.. ted uz mam 25mg tj pulka pilulky ob den, uz to ma spis jen psychologicky efekt..vtdycky kdyz me chytne ataka tak se musim nejak zamestnat, nepremyslet nad tim, nejlepe byt s nekym,povidat si, to hned zapomenu ze me neco trapilo 🙂

pampalin
23. čer 2015

@iva_kucerova Brala jsem AD i v těhu, páč se mi to 2 měsíce před porodem celkem solidně rozjelo. Existují i taková, která v těhu můžeš.

loafeer
23. čer 2015

ahoj,
tak já taky nemám vyloženě depresi, ale panicko-úzkostnou poruchu s fobiemi, takže to je taky občas žrádlo....Když mám období klidu, tak je to super, když TO přijde, tak je to peklo pekel....U mne se to projeilo asi před 4mi lety, v těhotenství bylo vše uplně ok a pak se to zas rozjelo:o(

misimisi
23. čer 2015

Beru Citalon (Citalopram), na diskusích jsem četla, že si to maminky chválily, dokonce i během kojení. Nebudu vysazovat, na to si maminy hodně stěžovaly, že se jim přitížilo, což mohu potvrdit, jak jsem měla těhotenské nevolnosti, tak jsem je v podstatě asi měsíc a půl nebrala, a už jsem začínala být zase špatná. Taky mám strach "právě" z poporodního období, že by se to rozjelo ještě více, což nechci, než zaberou AD, může trvat potom dlouho, v lepším případě "jen" čtrnáct dní, ale pro novorozence i rodinu je i tohle hodně. Doktorka proti nebyla, abych je brala i v těhotenství. Držte se, a pište 😉

gepe
23. čer 2015

@jitule1989 zavislost ne, jen po porodu muze mit mimco tresavku - rucicky napr nez se vylouci latky, behem par dni.
@misimisi zkus probrat prip. zmenu citalonu na Zoloft ci Sertralin.
Vseobecne je lepsi, kdyz se ad berou od zacatku tehotenstvi, nez kdyz se zacnou brat v 3trim, kdy uz se to moc nedoporucuje prave.

gepe
23. čer 2015

Tedy za predpokladu, ze clovek nebere napr Lexaurin ci Neurol apod. 😅

misimisi
23. čer 2015

@gepe Jj, koukala jsem hodně na příbalové letáčky, Citalon má jen tento jediný "případný" vedlejší účinek, který se objeví max do 24 hodin od porodu, což budeme pod kontrolou lékařů. U těch ostatních mi přišlo podstatně více nežádoucích účinků. MUDr. říkala, že tyto se mohou i v těhotenství, dokonce jsem se o tom bavila i s dětskou MUDr., tak snad to bude ok, doufám. Myslím, že jsem taky někde četla, že není dobré v těhotenství měnit ty léky, ale to je jedna paní povídala 😀 Hlavně, ať fungujeme, a mimča jsou zdravá 😉

misimisi
23. čer 2015

@gepe Já je beru už rok a půl, jen u těch nevolností to bylo, jako bych je nebrala 😀 Lexaurin se u nich ani brát nesmí, ani bych to v těhotenství nebrala. Beru jen ty ADéčka 😉

gepe
23. čer 2015

@misimisi tak, 24hod 🙂 pripadne mirny "dojezd". Malou mi hlidali, tak urcite budou i u Tebe 😉ja vsak v te dobe nemela cytalopramy. ono spis pokud zena bere i jine leky, tak je pak potreba zvazit co a jak, a spoluprace danych lekaru -resp informovanost 😉 a muzou se menit 🙂
By jsi se divila kolik lidi si mysli jak je Lexaurin super! 🙄

pampalin
23. čer 2015

Holky, co berete? Já Seropram.

radapokec
23. čer 2015

Beru zoloft, a to už dost let. Mám bohužel úzkosti. Chodim do psychologa, i ambulantně na psychiatrii. Mám dvě děti a ad jsem nevysazovala vůbec, znám se a tak jsem to nezkousela. A ani se nechystam. MUDr. Me ubezpecil ze to tělu nějak rapidně neškodí a mám byt v poho. Holt je to tak

megy
23. čer 2015

tak já se taky nestydím 🙂 mám dg. panickou-úzkostnou poruchu a částečně somatoformní poruchu - prostě všechny nemoci mám a jakékoliv píchnutí mou psychiku znejostí a už je tady kolotoč úzkostí a paniky.😀 teď bych řekla, že mám fázi klidu. snažila jsem se vše po porodu zvládnout bez léků ale marně. Beru citalopram orotab20mg a když je nejhůř tak bohužel i lexaurin, ale ten snad jeden za měsíc 🙂 takže super. JInak v těhotenství jsem léky nebrala. a co se týká léků v těhotenství- pokud to jde tak raději bez léků. stejně se v posledním trimestru léky moc nedoporučují kvůli adaptaci miminka po porodu a v době kojení, ale i s něma se to dá 😉

misimisi
23. čer 2015

@gepe No, může to být občasná nebo dočasná berlička, proč ne, ale je návykový, že, není to na dlouhodobé řešení, těhotné ho nesmí.

kytka12
23. čer 2015

@eimmy Nejsem ještě maminka. Úzkostně depresivní poruchu jsem měla diagnostikovanou minulý rok při X - tém potratu. Brala jsem Eliceu 10 mg. Časem se vše uklidňovalo, nyní jsem zase těhotná, snad to tentokrát dobře dopadne.

gepe
23. čer 2015

@misimisi no ano 🙂 a prave to lidi nevi, nejednou i tady jsem videla doporuceni na Lexaurin. 🙄 no nic, mizim a hezky den preji 😉

kytka12
23. čer 2015

Děvčata, mám dotaz. Když na vás přijde úzkost máte nějaké osvědčené metody co s tím? Tedy kromě léků. Chodila jsem na psychoterapii, ale ta mě moc nepomohla, jen jsem žvanila a žvanila a nic z toho. A jak jste se popraly s poporodní depresí, pokud jste ji měly? Psychiatr a léky?

eimmy
autor
23. čer 2015

@kytka12 moc držím palce

megy
23. čer 2015

@kytka12 když na mě přijde můj úžasný stav - vezmu si rozpustný hořčík a vypadnu ven na procházku a hodně mi pomáhá pohyb a hudba 🙂 když je nejhůř zacvičit si

loafeer
23. čer 2015

@megy ty máš uplně co já...mám k tomu těžkou kancerofobii, je to peklo

loafeer
23. čer 2015

namě když to padne, tak nemůžu nic....Jdu na procházku, jdu cvičit a stejně myslím jen na TO, nedokážu se uvolnit, cítím vnitřní paniku, hrůzu strach...

Zajímalo by mě, jak se na to dívají vaši partneři?
Já když se manželovi svěřila, tak jsem moc nenašla pochopení, když jsem začla chodit k psychologovi, který mi neustále nutil antidepresiva, tak z něj vypadlo něco v tom smyslu, že jsou to sračky, že mi to vymyje mozek....nakonec se ale zklidnil a pochopil...

megy
23. čer 2015

@loafeer no partner 🙂 to je kapitola. on ví, že mám psych. nemoc - občas mě mrzí, že mě nechápe - nebo spíše já si myslím, že mě nechápe, když mi říká, zacvič si, bež ven a tak když je mi hrozně - ale vím, že to je jeho styl pomoci - pitvat se v tom je to nejhorší a proto se snažím tomu všemu nějak nepoddat se sama. moje rodina mě v tomto nechápe, protože to nezažila :-/

pampalin
23. čer 2015

@loafeer Mám to taky tak, když je mi zle, nedokážu vůbec myslet na nic jinýho. Ono to asi ani není dost dobře možné, myšlenky se řítí do hlavy a vyhnat nejdou...

loafeer
23. čer 2015

u nás byli úzkostní všichni, ale brali jen lexaurin popř, citalec...co jim napsal obodak...takze ja jsem na to z domu docela zvykla...ale tak daleko jak ja- na psychiatrii, to nedotáhl nikdo:o) ( k psychiatrovi jako:o)

pampalin
23. čer 2015

Já tam ležela taky, malému bylo 6 týdnů a já na 3 týdny na psychiatrii. Ale jsem za to vděčná!
Holky, jak to máte s prací? Já se vrátila do práce, když bylo malému asi 2,5 roku a vydržela jsem tam
10 dní. Rozjelo se to fest znovu.

loafeer
23. čer 2015

@pampalin já tam neležela, špatně jsem to asi napsala, myslela jsem to tak, že chodím na kontrolu k psychiatroi...res byla jsem ted jednou a odešla jsem naštěstí pro tentokrát bez medikace, ale že to stejně bude nutné a budu muset něco brát...takže až na mě přijde nějaká ataka, tak už to bude i s léčbou....
Říkám si, že až půjdu do práce, že třeba přijdu na jiné myšlenky, že se nebudu soustředit tak sama na sebe a své strachy...