Je tu někdo, kdo si nechal domluvit porod?

mmmilda
5. kvě 2014

Holky je tu někdo kdo si nechal domluvit porod? Za jakých okolností na to doktoři můžou přistoupit? Jak moc dopředu se to může domluvit? A dá se rodit i s vyšším tlakem?

anetka1701
5. kvě 2014

I když jsem přenášela, plakala a prosila (měla jsem šílený bolesti kolem lopatek), nechali mně přenášet 10 dní a vyvolávalo se až pak... Nevidím důvod vyvolávat dřív, mimčo si samo řekne, kdy je pro něj čas a má k tomu vlastní důvody...

prdecek
5. kvě 2014

mě malýho vyvolávali několik dní před termínem, protože měl už odhad váhy 4200g. A to bylo hodně. Řekli mi to den dopředu, druhý den večer jsem nastoupila a o půlnoci dostala první tabletu, malej se narodil následující den v 19:44hod. Nemůžu zatím soudit, zda je lepší přirozený či vyvolávaný porod, ale co jsem slyšela, tak vyvolávaný víc bolí. Protože na to tělo není ještě 100% připraveno.

lena_1
5. kvě 2014

mě malýho vyvolávali 6 dní před termínem kvůli tlaku a otokům na nohách. První tabletka ráno a malý se narodil druhý den ráno. Nebylo to nic strašného a myslím, že to bylo rychlé. Během dne jsem dostala myslím tři tabletky (už si nejsem jistá).Pohoda, žádné bolesti. V noci v půl třetí praskla voda a ve 4.19 byl venku. Takže rychlé 🙂. Držím Vám palce 😵

lenkalenulka
5. kvě 2014

Ja byla 40+5tt a mela jsem vyssi tlak,a rekla jsem doktorce ze bych to uz mela rada za sebou, ona mi pak rikala ze i diky tomutlaku-mela jsem i otoky- ze si me tam uz nechaji a asi vyvolaji, mala byla porad vysoko, cipek nedozraly nalez jak ve 33.tydnu pry😀 nakonec stacila jedna tableta a pomalu a jiste se mi porod rozbehl za 14 hodin mala byla venku... ja se i bala aby mala byla v poradku, nevim asi to na m doktorka videla , ale ze bych prosila o vyvolani to ne🙂

lrg
5. kvě 2014

Mně vyvolávali na termín, protože naše malá, byla naopak moc malá a chtěli mít jistotu, že je v pořádku, i když podle UV všechno šlapalo, ale jako prvorodička jsem slepě poslouchala všechno, co mi někdo v bílém plášti řekl. Dnes už bych se tomu v podobném případě bránila.

saminomimino
5. kvě 2014

na žádost rodičky ti porod nevyvolají,musí tam být medicínský důvod,nemyslím že u umělého vyvolání je o co stát,mnohdy to skončí sekcí,však ono si dítě samo řekne a přenášet 10 dní je standart 😉

anetaji
5. kvě 2014

Ahoj nechala jsem si vyvolat porod u druhé holčičky.Byla jsem v rizikovém těhotenství a záleží na tobě jak jsi připravená a na mimísku ;) pokud k tomu není důvod nedělají to ;).Já měla termín 6.1.2014 a zrovna v ten den šla na kontrolu tak jsem si řekla o vyvolání,malá už byla od 8mého měsíce sestoupená a já musela mít nohy nahoře :D a od 6tého měsíce jsem ležela na rizikovce s kapačkama a lékama :( jinak pokud usoudí,že jsi připravená není to problém,hlavně si to zkonzultuj s lékařem on ti řekne co jak a proč.rozhodně pokud máš vysoký tlak,tak by to mohlo projít.a pročpak si ho chceš nechat vyvolat??

anulilinkaaa
5. kvě 2014

Znám maminky, co doktory bez důvodu prosily o vyvolání a nikdy jim ho jen tak nevyvolávali až když přenášely.
Já osobně jsem byla na vyvolání a to z důvodu, že malá měla velkou váhu a kdyby mě nechali až do termínu anebo přenášet její váha by byla přes 5 kilo, takže malá se narodila pomocí tabletky.

aideen
5. kvě 2014

Já si domlouvala všechny tři porody. První mi vyvolání pár dní po termínu navrhl múj gyndař, druhý jsem si pár dní po termínuřekla já a třetí mi naplánoval opét lékař pár dní po termínu z důvodu málo plodovky a pak už měli obavy i o průtoky pupečníku. Pokud nebudeš mít žádné obtíže, tak nechávají většinou až po termínu. Což je logické. Každá žena má délku těhu nastavenou jinak.

evulinkab
5. kvě 2014

Mně vyvolávali ted druhý porod dcerky-mela vysoký váhový odhad-4300g.Napíc se jim nelíbil monitor, měla zrychlený srdeční tep.Takže proto me nechteli nechat v žádném případe přenášet a den před termínem jsem nastoupila.Vše probehlo bez komplikací a nezaznamenala jsem rozdíl mezi vyvolávaným a přirozeným porodem.

terezapetrova
5. kvě 2014

Me v Podoli Praha v terminu 38+0 /coz tam znamena donosene/ porod vyvolavali protože maly v brise vahove neprospival a pak nam bylo receno, ze v nasem pripade to bylo Velmi na miste, ze porod byl vyvolany. Porod skončil prirozene a velmi v pohode..

xvitk101
5. kvě 2014

Prvni porod mi vyvolavali, tyden jsem prenasela a mela jsem vysoky tlak. Dostala jsem tri tablety. Kdyby se to nerozbehlo, tak jsem sla 4.den na cisare. Bolelo to hrozne. Mam srovnani i s druhym prirozenym porodem a musim rict, ze u tretiho bych do vyvolani nesla. Tedy za predpokladu, ze by nic nehrozilo mne nebo miminku. Rodila jsem v Podoli. S vysokym tlakem te vic hlidaji, ale rodit muzes normalne.

simonisko
5. kvě 2014

Mě porod vyvolávali, protože mě bolely kyčle a nemohla jsem chodit..a přišla jsem druhý den a další byla malá na světě..

palomitacheca
5. kvě 2014

Vyvolali mi druhý porod v den termínu - důvodem byl odhad váhy skoro 4kg a podezření na hypoxii plodu. Stačila čtvrtka tabletky a za 3 hodiny po zavedení byla dcera na světě (s váhou 3240g). Porod bolel víc než první nevyvolaný, asi tím jak jsem se rychle otevírala.

schnek
5. kvě 2014

pokud není medicínský důvod, nevidím jediný plus vyvolávaného porodu... co ještě by si dneska maminky chtěly naplánovat, aby se jim to v diáři dobře hodilo? dítě i žena zbytečně dostanou chemický koktejl, dítě je donuceno se narodit, přestože na to ještě není připravené, to samé matka, a velmi snadno v takové chvíli mohou přijít zcela zbytečné komplikace. Ono moc dobře ví, proč ještě nejde ven. Já jsem měla vyvolaný první porod - odtekla mi voda a dál se nic nedělo, a byl to teda pěknej humus. Dobrovolně bezdůvodně bych do toho nikdy nešla.

killi
7. kvě 2014

Já jsem se domluvila s doktorem, že pokud neporodím v termínu, tak chci na vyvolání. Nabídl mi termíny, tak jsme se domluvili den po termínu 😉 Řekl, že jsem přpravená na porod, tak to bude rychlovka 🙂 Nakonec jsem rodila v termínu 🙂

jankadudova
7. kvě 2014

No reknu ti to asi takhle. Z lekarskeho duvodu jiste ano. Z nelekarskeho duvodu asi jde vsechno, pokud mas znameho lekare...nebudu tu moudrit jak je co dobre a nedobre, to vis sama. Ale pochybuju, ze bez "kontaktu" se s nekym cizim domluvis. To urcite ne.

slavicky
7. kvě 2014

Ano, druhý porod, den po termínu... "programovaný porod". Měla jsem vysoký tlak a otoky, takže mi to nabídli 😉 bylo to super, protože jsme si i mohli zařídit všechno doma (hlídání první dcerky, volno v práci atd. nemáme babičky). Sice byl asi bolestivější než první, ale trval všeho všudy 5 hodin, takže paráda 🙂

marcinek
7. kvě 2014

ja bych teda o prenaseni uz nestala. Dcerka s nami tady vubec nemusela byt, rodila jsem 40+5 a teda kdybych netrvala, ze jedem do porodnice, i kdyz se nic nedelo, tak se zjistilo, ze ma spatne srdecni ozvy, automaticky mi to vyvolali, protoze to vubec nebylo dobre. Porad na me spechali jestli uz jsem byla na zachode, ve sprse, jdeme tlacit, atd. Dcera se narodila uplne tmava, apgar nebyl zrovna idealni. Byl to muj prvni porod, takze jsem vubec nevedela do ceho jdu, ale aspon, ze jsem mela nejaky tuseni, ze to neni dobry. U druhyho jsem rodila 5 dni pred terminem a jestli jeste budu nekdy rodit, tak jedine do terminu ani o den vic, uz to nebudu riskovat

ivulinka1991
17. kvě 2014

Já jsem teda měla domluvený porod.Malá mi tlačila na nějaký nerv,takže mě hodně bolela pravá noha,nemohla jsem skoro vůbec chodit,tak mi to vyvolávali o týden dřív.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru