Je tu niekto, kdo odmietnul vyvolanie pôrodu?

daniela1983
17. zář 2013

ahoj holky, mam otazku, ci je tu niekto kto odmietol vyvolanie porodu. skratka ze ste cakali kym si prcek sam povie kedy pojde a nenechali sa ukecat na ziadny zasah. dik

terkajesterka
17. zář 2013

Danielo, u mně vyčkávali, co to šlo, já sama jsem taky nechtěla vyvolávat porod už týden po termínu, a nakonec mi oba vyvolali (první byl 14 dní po, druhý 16 dní po termínu....). Pokaždé to byla celkem otrava po termínu chodit obden na monitory, navíc obě děti se mi narodily poměrně velké - což je další riziko přenášení (rodit téměř 5kg dítě byla trochu fuška). Takže zvaž všechna pro a proti a pak se správně rozhodni......je to těžký 😉
Indukovaný porod prý víc bolí, já nemám srovnání, vzhledem k tomu, že už zase přenáším, tak to asi zase dopadne stejně - porod velkého dítěte ve 43tt.

daniela1983
autor
17. zář 2013

@terkajesterka diky, no mne zatial doktor hlasil ze mimino je mensie na svoj vek, takze s tym snad problem nebude. ja mam termin 20.9. a neviem ci si ma doktor necha na monitor, lebo ja chcem rodit v nemocnic 60km daleko, tak sa bojim ze mi stvrtok povie, ze uz nech chodim tam. a to teda rozhodne nebudem chodit kazde dva dni tych 60km. zvazujem aleternativnu skratka cakat a hotovo. raz vyliest von musi... zelam ti aby sa ti to tentokrat rozbehlo same. povedali ti vtedy dovod preco prenasas? bolo to fakt prenasanie, alebo len nebol presny termin?

megy
17. zář 2013

já neodmítla, jelikož náš předpoklad váhy byl již 4kg :-/ kdybych měla čekat, tak se nedočkám, porodní cesty se mi vůbec nehly, takže já děkuji za vyvolání porodu.
dalším kritériem, co bych zvážila, kdybych měla odmítnout vyvolávaný porod je, že může dojít ke komplikacím, což mi za to nestojí, myšleno - že může dojít ke zkalení plodové vody odchodem předčasně smolky, infekce a pod, takže pak jde o ži vot nejen dítěti ,ale i matce. zvaž, je to jen na tobě, nikdo tě nutit nebude, ale pokud si dr. jsou jisti, že je třeba vyvolat porod, tak určitě to myslí dobře

terkajesterka
17. zář 2013

danielo, jasně, někdy vylézt musí 😀
já nevím, čím to je, že pokaždé přenáším, prostě to tělo to tak dělá. Nemyslím si, že by to bylo špatně spočítaným termínem..... 60 km je docela daleko, chápu, že se ti tam nechce, na druhou stranu po termínu se prácě hlídají ozvy na monitoru a bere se to jako větší riziko, než když je to před termínem. Já to mám sice jen 30 km, ale jezdit tam holt budu, co mám dělat?
do 20. máš ještě čas, třeba se leccos do té doby stane.
já také nikdy nevím, na čem jsem, pokaždé mi někdo říká něco jiného - jednou doktor řekne, že vzhledem k rozměrům mých dětí mě nebudou nechávat přenášet, o týden později mi zase řekli, že když jsem porodila téměř 5kg dítě, tak to zvládnu i tentokrát......takže si vyber......já sama nevím, čemu bych měla dát přednost - jestli vyvolání a mít třeba o 1/2 kg menší dítě nebo prostě čekat - ale déle jak do 43tt mě nenechají, takže mě asi čeká zase indukce a minimálně 4,5kg miminko..... váhový odhad jsem měla ve 37tt a to vážilo něco přes 3,5kg, takže drobek to s jistotou nebude....

daniela1983
autor
17. zář 2013

no ja sa len zamyslam nad tym, ze vzdy je to o tom ci uz to chce to mimino. a ked nelezie von, asi na to ma nejaky dovod.

daniela1983
autor
17. zář 2013

a navyse som si nie ista tym, ze vsetko co doktori navrhnu myslia dobre a je nutne...respektive teoreticky to mysliet dobre mozu v ramci svojich vedomosti, ktore ale nie su vseveduce

ssassi
17. zář 2013

@daniela1983 mně vyvolání vyloženě vnutili. prý předpoklad velkého dítěte. tři dny vyvolávali a nakonec šel malý ven císařem, protože si tam tak hezky plaval a netvářil se, že by někam hodlal odcházet. byla jsem jen 6 dní po termínu. dítě ani já jsme nebyli připravení. ale břicho jsem měla obrovské, bylo 30 stupňů a já byla ve stavu, že už mi bylo všechno jedno. jenže za ty tři dny a následný císař jsem dost zeslábla. na normální pokoj jsem šla po dvou nocích na ARU jak troska. a to já normálně něco vydržím. dítě mi ukázali asi 4x. takže jsem se nerozkojila (i přes laktační poradkyni) a o nějakém navazováním vztahu v prvních minutách a hodinách nemohlo být ani řeči. zpětně mě to moc mrzí, jestli bude nějaké příště, budu bojovat o každý den. na druhou stranu mám nádherné a zdravé dítě, vytáhli ho spokojeného, růžového, s kulatou hlavičkou.... jen já si připadala neschopná - že nedokážu normálně porodit.

daniela1983
autor
17. zář 2013

@ssassi no toto ma prave desi, ze co doktori dokazu vnutit a potom tie nasledky...aj tie pocity ake opisujes...preto pre mna by bol argument jedine ohrozenie zivota. to ze je dieta velke...doktor mi povedal, ze sono odhad je +, - 500g

ssassi
17. zář 2013

@daniela1983 jj, viki měl mít 4300, ale nakonec měl 3998. takže ono je to fakt plus mínus.
chtěla jsem přirozený porod, v klidu a v souznění. místo toho všechno, co jsem nechtěla. vyvolávací injekce, protržení blan, epidural, císař. byla jsem přikšírovaná k posteli, na monitorech... děs! prostě děs!
nikomu bych to nepřála. pokud se dítě jeví v pohodě, bojuj, stůj si za svým. prvorodičky přenáší docela běžně.

pellullinka
17. zář 2013

Zdravím, nejdu nikoho strašit, ale máme v rodině případ, kdy nechali švagrovou přenášet a jenom kvůli tomu se narodilo postižené dítko, kterému je nyní 7let, nechodí, nemluví, má plínky a dalo by se tomu předejít kdyby se miminko včas vyndalo ven - genetické testy z plodové vody byly v pořádku
Já sama sem měla porod vyvolávaný a byla jsem ráda než riskovat zdraví. Možná to někomu nedochází, ale to že není vše podle vás není až tak strašné oproti tomu že se z očekávaného zdravého miminka stane miminko, které nikdy v životě nebude samostatné

kacenka1979
17. zář 2013

Já taky tp 20.9. Ale dle mého asi nebudeš moct odmitnout vyvolávání:-/ nevím taky se už bojím....chodím teď po. 3 dnech na monitor včera sem tam byla snad 2 hod. A moc se jim nezdálo takže v patek zas a kdyby nahodou tak tam prý raději zůstanu☹ teď mám hodinku divný bolesti dole....tak třeba to dnes klapne🙂 zitra má mít prcek svátek🙂 což by bylo vtipný🙂
Snad nám to do pátku vyjde !

kacenka1979
17. zář 2013

@pellullinka ...jo stim souhlasím...raděj dřív než pozdě...já osobně začnu od 41 tt přinejhorším o vyvolání žádat...taky máme v rodině 7 holčičku která se jen směje a hýbe rukama nohama sama polika a to je vše ona zas chytla ve 3 tydnech něco z oparu Bohužel neteř nedodržela sestinedeli☹...takže za mě opatrnost nade vše i nad bolest!!!

kacenka1979
17. zář 2013

@ssassi to je strašný....chudaku...

daniela1983
autor
17. zář 2013

nejde o to ze veci maju byt podla mna, ale podla prirody. a preco by sa nemalo dat odmietnut? lekar predsa nemoze nieco take urobit proti voli. kazdopadne dufam ze to nebude treba. vyvolavanie sposobuje aj psychicke nasledky a vychovne problemy, takze nevidela by som to tak jednoznacne.

sonia79
17. zář 2013

@daniela1983 takže za mě. mám za sebou indukci a jsem za to ráda. indikace k vyvolání byla zvýšená hladina kyseliny močové plus přenášení cca o týden. jsem za to ráda, malá se narodila v pořádku za pět dvanáct,. zkažená plodovka, šňůra kolem krku na třikrát. já doktorům nevěřím na stoprocent, ale nevynucvovala bych si za každou cenu přirozený porod, na úkor dítěte.důležité jsou samozřejmě výsledky vyšetření, jenže ani to není na sto procent.. neriskovala bych život a zdraví dítěte za nějaký svoje přesvědčení ...oni vědí, co dělají, my medicínu nestudovaly.

sonia79
17. zář 2013

@daniela1983 jo a žádné psychické ani výchovné problémy nemáme, tedy v porovnání s ostatníma jsme na to úplně stejně .. ono to hlavně někdy chce situaci přijmout tak jak je a ne to tolik pitvat a prožívat..... nic ve zlým.

katfan
18. zář 2013

@daniela1983 doktor ti nechce vyvolat porod proto,že se v práci nudí,ale proto,aby tvoje miminko i ty ste byli zdraví.Doktoři vědí co dělají,nech je dělat svou práci,které rozumí určitě líp,než-li my.

alemari
18. zář 2013

@daniela1983 taky mi chtěli vyvolat porod,odmítla jsem3x a malá vylezla sama. Jen jsem se domluvila na častější kontroly a sona pupečníku. To samé u kluka, vylezl až chtěl on, ale obojí těhu byly bez větších komplikací.

kettm
18. zář 2013

Ahoj, za mě musím říct, že pro mě byl vyvolávaný porod vysvobozením. 9.4. jsem měla první termín, pak mi ho posunuli na 15.4., vyvolávat mi začali 24.4.porod byl rychlý. Před porodem jsem měla křeče a tlaky do ruk (jako při karpálech) bolestí jsem kolik dní probrečela, plodová voda zelená a malej měl skoro 4 kila a 53 cm. Dle mě těch 14 dní přenášení bylo nejhorší, klidně kdyby začli vyvolávat už v den termínu, určitě by bylo mimčo menší.

daniela1983
autor
18. zář 2013

@katfan niektori rozumeju, niektori nerozumeju...
keby jeden doktor rozumel svojej praci neposlal by domov z nemocnice mojho dedka s tym ze mu nic nie je a ten by nezomrel v zapati na infarkt...keby ini doktori v v nemocnici neboli tri tyzdne kricali na 15 rocna dievca co som osobne poznala, ze si vymysla, nechce jest a ma anorexiu, mozno by nebola po par tyzdnoch zomrela na 9cm nador, ktory si oni nevsimli...keby iny doktor dokazal poriadne viest porod moja kamaratka by dnes uz mala 10 rocne dievca a keby zase iny doktor vedel viest porod chlapec ktoreho ucim by nebol postihnuty ale celkom normalny...to su priklady s najblisieho okolia...preto neviem, preco by som mala 100% verit, ze na 100% maju pravdu. nehovoriac o tom, ze viem akí ludia koncili so mnou VS a hroza ma chyta, ked viem ze ti ludia dnes publikuju ucebnice...nie ja fakt moc iluzii nemam. tym nechcem povedat ze vsetci doktori su takyto, len vravim, ze nevidim dovod preco im 100% verit

kajovaevicka
18. zář 2013

@daniela1983 Vyvolání se dělá i z důvodu, že placenta prostě funguje devět měsíců, cca dva týdny po termínu prostě přestává fungovat, plodová voda se kazí a dítě může i zemřít. Proto se také nechává ty dva týdny a víc ani ťuk... kolikrát už je plodová voda zkažená kolem termínu, přeci jen se přesně neví početí, i dle UTZ se nedá říct přesně. Podle mě je to risk... Chápala bych, kdyby chtěli vyvolávat třeba v termínu nebo pár dní po, ale nechávat tam prcka déle jak dva týdny, je podle mě riziko... Ale jak píšeš, každý dle svého.

katfan
18. zář 2013

@daniela1983 ano,všetko čo píšeš je pravda,deje sa to,viem.ale odmietnutie vyvolania porodu,kde potom hrozia rozne riziká ako skalená plodová voda,udusenie dieťaťa atd je dobrovolné hazardovanie so životom dieťaťa zo strany matky,rovnako ako sú podľa mňa domáce porody,následne potom neočkovanie proti smrtelným chorobám.myslím si,že je to nezodpovedné.

mitote
18. zář 2013

@daniela1983 a je take spousta lekaru, kteri denne zachranuji spoustu zivotu... ale jasne, nebudeme jim verit 😉 me sice porod nikdo nevyvolaval, spise se hadali, jestli vubec rodim a diky Bohu za to, ze rozhodli, jak rozhodli, protoze ted mam vicemene zdrave dite! Ale jasne, mas to do nemocnice 60km daleko, tak po terminu na monitory nechod, nenechavej si vyvolad porod a pockej, az samo dite vyleze... ono urcite vyleze, je otazka, jestli zive, mrtve nebo postizene. Je to koneckoncu Tva volba.

sonia79
18. zář 2013

@mitote naprostý souhlas.

ebsian
18. zář 2013

Jedné známé, která své holčičky dvakrát přenášela těch 14 dní a ani vyvolání moc efekt nemělo řekl lékař, že není typ na porod 😉 Taky dobrý.

kacenka1979
18. zář 2013

Asi je to každého věc ja bych šťastná nebyla...ale určitě bych souhlasila...pokud by tableta nezabrala šla bych klidně i do císaře jako co nadělaš že?! Ps každý doktor není super ale proč myslet hned negativně🙂 každá se bojime o to malé....jako 60 km je dost streka,ale ja bych tedy jezdila tak jak mi řeknou ....a to nemám auto! Taky teď chodím každý 3 den na monitory jezdím mhd přes celou rozkopanou prahu...mám to tak na hodinu a půl včetně chůze takže mě to taky nebaví kor když vstávat musím už v 5:30 ale pro zdraví malého musím...a chci! A komplikace si nepřipouštím naopak prostě přijdu odrodim...musím a buď to bude bolet víc či míň...ale to tak je..mnohem horší nechat si v zánětu bez umrtvení sekat kost...protože uspat mě nemohli kvůli zánětu v těle takže kapacky prikurtovat haky do pusy a 2 hodiny mučení že bys jim život dala ...ale zpětně mi vlastně pomohli a zachranili život toho dokrora bych prokopla ještě dnes a strach jsem překonala až ted po 20 letech

hardlove
22. zář 2013

@daniela1983 Prvni porod mi zacal nezacal ve 41 tt zacala jsem krvacet tak jsem letela do spitalu sice jsem si rikala ze jsem mohla jeste vydrzet doma mela ksem to jen 3 km ale co uz jsem tam byla tak jsem se nejak prez noc vyspala rano se proodila smena vysetreni kontrolni uz na prani doktora a slo se na sal pichali mi plodovku ktera byla zkalena a do hodiny jsem skoncila na sale pro akutni cs a co dulezity bylo ze je malej v poradku c druhy tehu mi vyvolavali v 38 tt kuli vvv ledvin du.ezity bylo ze je mimi zdravy a ba naopak dalsi den uvnitr pro nej znamenalo zvetsovani ledvin taky sel cs ale ani na jednom to neni znat. Jsou zdravi a stastni. prvni syn ma taky vvv ledvin treba kdyby se doktor ve 31 tt poradne podival na dite misto toho resit jestli mi ma nebo nema udelat uz kdyz jsem byla pro akutni krece v krci na vysetreni tak by se nenarodil ve 41 tt s tak hrozivou diletaci ledvin jakou mel.. Jo a doktori to nedelaj ze by se nudili druhej syn byl vyvolavanej na silvestra a zrovna tam byl frmol . A musim rict ze ja byla i rada za vyvolavanej porod predstava ze musim akuttne v lednu letet do porodnice 80 km byla docela silena

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru