Je vyvolávaný porod bolestivější?

leni22
12. říj 2011

chcela by som poznat vase skusenosti,ci je vyvolavany porod bolestivejsi ako ked to pride samo...??Pri dcerke som sa bez jedinej bolesti otvorila na 9cm,comu ani dr.neverila ked ma vecer kontrolovala,v momente mi museli vyvolavat tlaky..Bolesti prisli hned po zavedeni infuzie,mala som ich 40 minut,ale hrozneeee..Teraz som 26tt a zaujima ma vas nazor..Dakujem🙂

veruska007
12. říj 2011

Prvni porod jsem mela vyvolavany, bolest se v pohode dala zvladnout, manzel se po porodu ptal, jestli to vubec bolelo a ja si rikala, proc ty maminy tak rvou. A to jsem mela kontrakce skoro non-stop.

Druhy jsem rodila prirozene, 30h, bolesti sileny, rvala jsem jak o zivot. Prirozeny porod byl pro mne 100% horsi.

innes
12. říj 2011

Nemám srovnání, ale myslím si, že jo. Kontrakce mi nastoupili asi za půl hodiny po podání tablety a byli teda hooodně intenzivní, navíc bez přestávek, než se udělali takové ty vlny bolesti, několik hodin to trvalo 😔

zuza01
12. říj 2011

Taky nemůžu srovnávat, měla jsem jen vyvolávaný, ale krásný, nic tragického, šlo to vydržet. A netrval dlouho. Ale slyšela jsem, že je horší, víc bolí - to je asi dost individuální, rozhodně bych se zbytečně nestresovala.

sebestka
12. říj 2011

Já bych řekla, že ano. U vyvolávaného porodu jsem cítila bolesti okamžitě, ale nebyla jsem vůbec otevřená, takže to trvalo asi 8,5 hod.(bylo to v 33 tt, ukončovali jsme ho vyvolávaným porodem pro VVV). U první dcery jsem měla bolesti od 15. hod, do porodnice jsem přijela v 16. hod a to už jsem byla otevřená na 5 cm a v 16.45 se narodila. Bolesti byly fakt vpohodě celý porod. U druhé Karolínky jsem měla bolesti od 9.hod., do porodnice jsem přijela v 11,30 hod., byla jsem otevřená na 8 cm a ve 12.10 se narodila.Ale bolesti silnější než u Kristýnky. Oba moje porody byly rychlé a pohodové. Ten první se taky dal, ale tam jsem rodila s vědomím, že miminko nebude. Jde o to, že když se ti porod spustí sám, tak se otevřeš ani nevíš jak a víš třeba až o posledních 2-3 cm. Kdeždo když mně porod vyvolávali, tak jsem bolesti měla skoro hned, ale otevřená jsem ještě nebyla. Toť moje zkušenost.

monny89
12. říj 2011

Tak já to klidně porovnám - rodila jsem 38hodin!
Prvních 26 hodin jsem rodila bez vyvolávání, kontrakce jakž takž, dalo se to zvládnout, pohodička. Pak začalo vyvolávání jelikož se mi neměnil nález, a těch 12 hodin, to bylo hotové peklo! Nemohla jsem ani dýchat, děs běs.. I tak to k ničemu nebylo a oba jsme kolabovali na monitoru, takže nakonec císař....

Doporučuju porod bez vyvolávání 😉

jasekd
12. říj 2011

No, to , ze jsi se otevrela bez bolesti na 9 cm, to je z rise snu a neni to normalni ani u prirozenyho porodu, mela jsi stesti, no a kdyz z takove pohodicky prijde bolest po infuzi, mas pocit, ze te to porazi, ale jine to musi vydrzet mnoho hodin, ale tim, ze se to rozjizdi postupne, neni to takovy sok pro telo. Nicmene tvuj porod bych ja brala 🙂
Ja srovnani mam. neni pravda, ze pri prirozenym se clovek vzdy postupne otvira, jak se bolesti zesiluji.
Poprve prirozeny porod, 40+0, jsem prijela v kontrakcich po 3 minutach, ktere trvaly v te dobe asi 2,5 hodiny, otevrena na 1cm, nalez nepostupoval, takze mi pozdeji prdli vodu a po tom to byl mazec, pridani oxytocinu ke konci uz si ani nepamatuju 😅 Lehke komplikace v druhe dobe porodni. Porod trval 9 hodin od odtekani vody a silnych kontrakci po 5-3 minutach, mne v podtsate hned nastoupily bolesti silne, i kdyz voda neodtekla uplne, a spatne jsem se otvirala.
Druhy porod vyvolavan v 41+2, zacli 1 tbl Prostinu, ktera hned zabrala, kontrakce docela silne, po 5-3 minutach, v podstate to kopirovalo 1.porod, a nalez opet nepostupoval, vodu mi prdli po 10 hodinach, celkove ten porod trval 12 hodin. Z toho 4 hodiny hodne bolestive, posledni 2 hodiny uz fakt sila. Tento porod byl ale lepsi, bez oxytocinu, jen ten Prostin a prasknuti vody, krasny bezproblemovy zaver, pekne vzpominky, pomohla i zkusenost z prvniho, zvladala jsem to lip 🙂
Takze ja nemuzu rict, ze byla vyvolavacka horsi, mozna bolesti silnejsi, ale tim, ze to byl druhej porod, tak to slo lip. Me osobne desne bolelo u obou to prasknuti vody, ten samotnej vykon byl desnej (a vetsinu ani neboli 😅 ) a ty kontrakce po tom, ale to je normalni. Vyvolavacka ve me nenechala spatny dojem, proste jsem prenasela a uz porodit musela, navic mala mela pupecnik kolem krku, tak diky za ni, ze uz byla venku 🙂 Moje kamaradky taky nemely vyvolavane porody nejak brutalni, a vetsinou i kratsi nez ja, tak asi 4 hodiny 🙂 Kazdej to ma jinak, kdyz ctu nektere pribehy, dekuju za svoje porody, i kdyz v tu chvili chce clovek skocit z okna 😀

chlebenka
12. říj 2011

Ahojky, rodila jsem zatím jen jednou a to před 8 lety, přenášela jsem 14 dní, takže jsem se indukci nevyhla. Teď jsem těhu znova a to 33tt a slíbila jsem si, že vyvolávačku už nikdy víc, i když to nemám zatím jak porovnat, tak se budu, pokud pán bůh dá, snažit rodit přirozenou cestou. Dala bych krk za to, že je to určitě méňe bolestivější. Hodně jsem o tom už přečetla, studuju to celé těhu a celé těhu jsem jen v knížkách, hrozně mě to zajímá a baví 😉 .
Přeju ti v pohodě porod a zdravé miminko 😉

ivicek1
12. říj 2011

Ahojky,nemám srovnání,ale myslím,že vyvol.porod je horší v tom,jak už tu holky psaly,že nástup kontra je okamžitý a rodička není otevřená. Mě vyvol.porod kvůli vys.tlaku ,ve 9hod píchli vodu,bolesti jako před MS,ve12hod oxytoc.do žíly a v momentě to začlo,kontra po 1min.,trvání 45-50sec.,pak už byly přestávky tak jen 40sec.,tedy v podst.pořád 😠 ,bolest šílená a to nejsem žádná hysterka,jako by Tě někdo řezal dole nožem,před 14hod se malá narodila 😉 😵

babulinkab
12. říj 2011

můj druhý porod byl vyvolaný, stačila 1 tableta a za 2,5 hodiny byla dcera na světě, bolelo to hodně, asi víc než poprvé to byl porod přirozený, ale zase trval 4 hodiny

myschka
12. říj 2011

No můj rozhodně, první porod byl spontální a nebyl to med ale vzhledem k velikosti Adélky 4350g/53cm se není čemu divit. Opravdu velké bolesti jsem měla až tři hodky před porodem.
Druhý porod byl šílenej, malá na svět opravdu nechtěla. Po třech tabletách, píchnuté vodě a oxytocínu jsem v bolestech lezla po zdi, kontrakce co půl minuty po dobu 6ti hodin ale malá nesestupovala, Když konečně sestoupila tak děloha tu únavu neustála a kontrakce zmizeli. Malou musel pan doktor bez kontrakcí vytáhnout a to doslova. Byla celá omotaná pupeční šnůrou a měla jen 3300g/52cm. Prostě to pořád vypadalo, že se to nerozjíždí a přidávali jak tabletku tak oxytocín a ono to pak přišlo najednou a bylo to moc. Já to beru jako nutné zlo. Eliška měla suspektní ctg skrz to omotání a byla 15 dní po TP. Pro uklidnění musím napsat, že se mnou na hekárně byla ještě jedna maminka které vyvolávali a ta porodila tři hodinky po tabletce na dvě zatlačení

ia.
12. říj 2011

ahoj tak já nevím, jestli vyvolávaný bolí víc, ale myslím že víc bolí druhý porod. První byl spontánní, do špitálu jsem přijela na 3cm s kontrakcema, které se daly zvládnout, cca 2hod před narozením malého mi prdli vodu, tak byly silnější a bolestivější.
druhý porod vyvolávaný minulou středu, v sedm ráno tabletka, do devíti jsem si ležela, pohodička a povídala si s manžou, otevřená na 4cm, tak prý ať to urychlíme prdnou vodu, no pak to začlo, lezla jsem po zdech, kontrakce po 1min,ale bolest, kterou jsem u prvního nezažila, nicméně jsem se za 45 min otevřela ze 4 na 10cm a na 3 zatlačení byl malý venku, v podstatě v 9.15h mi prdli vodu, začly bolesti a v 10.10h byl na světě...

andy80
12. říj 2011

Ano, o dost bolestivější, kor když ti dávají oxytocin na posílení kontrakcí, to je tepve porod 😀 😀 😀

sarkaa
12. říj 2011

Já ho měla sice o dost bolestivější, ale rychlejší takže jsem byla spokojená 😀

lanka
12. říj 2011

Podle mých zkušeností je bolestivější a naštěstí rychlejší.
O první (v termínu) jsem věděla že bude porod den předem. v pět ráno mě příjmaly bolesti po 2 min otevřená tak jak tři týdny předtím, tak to vydrželo dokud mi nepíchly oxitocin a pak se nestačili divit během hodiny bylo plně otevřeno a malá na světě.
Druhý vyvolávaný ze zdravotních důvodů v 36tt otevřená jsem byla už od 32tt tou dobou víc než při prvním ke konci. Ráno tableta, po čtvrt hodině začala jedna kontra a ta už neskočila až hodinu po porodu. trvalo to tak cca 4 hodiny.
Takže za mě to první byly kontra kdy jsem měla alespoň minutu odpočinku a zvykala jsem si postupně bolest příjmat. U toho druhého byl nástup bolesti rychlý a bolest byla nepřerušovaná. Takže i když ten první trval několikanásobně déle tak ten druhý byl horší.

jessulik
13. říj 2011

ja nemela porod vyvolavany, ale dostala jsem nejake tablety na zmekceni hrdla, protoze jsem se spatne otevirala. no a ty tablety to byl dost velky masakr - myslela jsem, ze tyhle bolesti fakt neustojim a po 22 hodinach jsem si nechala pri 5ti cm otevreni dat epidural. celkem to trvalo 27 hodin a posledni cca 2 hodiny jsem zvladla jen diky epiduralu ( ktery jsem mimochodem vzdycky zavrhovala, jakoze ja preci nebudu nic chtit, budu chtit vsechno prirozene... 😀 ). takze klasickou vyvolavacku nevim, ale tyhle tabletky, to bylo sousto tedy... 😝

jo a prvni tabletu jsem dostala cca 6 hodin od prvni kontrakce...takze ani ty tablety to ve finale nijak neurychlovaly.

misa84
17. říj 2011

1. porod vyvolávaný po 9 dnech přenášení : 7.00 zavedena první tableta, přišly lážo plážo kontrakce, během dopoledne infuze oxytocinu, žádná změna, 13.00 píchnutá voda, okamžitě velké bolesti snad nepřetržitě, malý se narodil v 19:05. tzn. porod trval celkem 12 hodin
2. porod spontální 39+2, v 0:30 mě vzbudily ještě celkem snesitelné kontra co 5 min, do hodiny byly co 2 min a už fakt silné, ve 2.00 jsem byla přijata v porodnici, 2:15 se narodil náš druhý koblížek. tzn. od začátku bolestí byl na světě za hodinu a třičtvtě.
Takže za mě co do bolesti asi stejné, ale vyvolávaný byl delší. Svou roli tam ale možná sehrálo to, že druhé porody možná asi prostě bývají rychlejší.

misi.21
19. říj 2011

Já se hrozně bála vyvolání,každý mi říkal,že je porod delší a bolestivější. Bála jsem se zbytečně. V 9.OO zavedene první tableta a za půl hodinky jsem začala cítit,že se něco děje. V 11.OO druhá tableta,ve 13.OO píchnutá voda,to začaly fakt hodně bolestivé kontrakce A v 15.57 byla malá na světě... Takže velký bolesti jsem měla jen 3 hodiny...

mapal
10. črc 2014

Mně dali tabletu v 10 hod. a malý se narodil ve 14 hod. Neměla jsem vůbec kontrakce, ale nepřetržitou bolest. Stále jsem čekala kdy bude vlna bolesti a vlna klidu, ale ta prostě nebyla. Nakonec mi dali něco proti bolesti do žíly a bylo to o něco snesitelnější. Také jsem potom hodně krvácela a měla potrhaný vnitřek z toho jak jsem se rychle otevřela. Je to hodně individuální. Závěr - vyvolávaný porod je možná bolestivější, ale rychlejší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru