Ječné zrno u 3letého syna, máte zkušenost?

zzuzzikk
20. říj 2015

Maminky prosím o Vaši zkušenost, 3letému synovi se udělalo ječné zrno, měsíc jsme léčili u pediatra, teď byl poslán na oční, dostal novou mastičku, ale asi to budeme muset jít vyřezat. Má někdo zkušenost s tímto problémem? Bojím se celkové narkózy, u tak malých dětí lokální umrtvení nedělají.

suzina08
20. říj 2015

U malého dítěte zkušenost nemám, ale mám u sebe. Ječné zrno jsem měla, kolikrát i poměrně velké, ale když jsem dostala antibiotickou mastičku (oftalmo framykoin), tak se mi vždy ztratilo. Jestli se vám ale ještě nevstřebalo, tak hrozí, že praskne, proto vás možná budou chtít poslat na operaci. Jak se ta operace ale provádí nevím. 😒

mikis
20. říj 2015

Ahoj, tak já mám zkušenosti poměrně bohaté...poprvé se dceři udělalo kolem 2,5 let. Masti ani kapky nepomohly. Bylo to zapouzdřené "vlčí zrno" neboli chalazion. Takže následovalo chirurgické odstranění, zákrok sám o sobě není dlouhý, jen to probuzení po narkoze bylo "výživné", nevěřila bych, že se v tak malém dítěti vezme taková síla, samozřejmě oko je přelepené a náplast si chtěla strhnout. Naivní představa aby zůstala náplast do druhého dne, byla opravdu nereálná. Toto vše probíhalo ambulantně - ráno nástup, odpoledne, pokud vše OK propuštění. Bohužel rok se s rokem sešel a opět vlčí zrno na stejném oku,konzervativní léčba nezabírala, takže opět "řezání" a letos jsme to vzali zároveň i s nosní mandlí, vyšli mi vstříct a došlo na dva zákroky v jedné narkoze. Pooperační stav byl podobný, ale už jsem byla připravená 😉

zzuzzikk
autor
20. říj 2015

@mikis bylo vám řečeno jaká je příčina vzniku zrna? navíc opakovaného?

mikis
21. říj 2015

@zzuzzikk Někdo říká, že to u některých dětí bývá,později z toho "vyrostou", možná za to může i oslabená imunita, je pravda, že v té době byla dcera často nemocná...ale nikdo nedá přesnou odpověď...

rickym
21. říj 2015

@zzuzzikk Já byla sama v podobném věku na chirurgickém odstranění.. bylo to v pořádku.. už je to cca 28 let zpět.. ale doteď si pamatuju, jak jsem po probuzení z narkózy brečela🙂 Doteď se mi občas ječné zrno samo udělá a zase samo zmizí...