Jídlo a pití u porodu. Co když trvá dlouho?

klara.t
18. pro 2009

Potřebovala bych radu, který se týká jída a pití u porodu. Já myslela, že u porodu se nemá jíst, protože žena už má za sebou klystýr apod. Ale co když porod trvá třeba 14hod? To musí mít maminka hlad ne? A co pití? Přeci potřebuje nějakou energii. Jedna paní mi ted říkala, že ona si vzala sebou kolu. Že jí dodávala cukry a kofein a mimču už to prý nestihne tak rychle přejít přes pupečník.
Na některých stránkách se píše i o tom, že máme zabalit svačinu tatínkovi do porodnice, ale i sobě. Ale já tedy nevím, co zabalit. Müsli tyčinky???

musilka
18. pro 2009

klara.t nebo nutri drinky ty dodají energii a přitom rychle odejdou. ALe myslím že na hlad při tom nebudeš mít myšlenky spíš žízeň a to je asi fajn obyč voda ne nic kyselýho max naředěnej džus nebo čaj 😉

markettka
18. pro 2009

Já vím, že nechtějí podávat jídlo a pití kvůli případné anestezii. Myslím, že rozhodně ne kvůli klystýru, to podle mne spolu nesouvisí.
Mám známou, má několik dětí a vždy si s sebou brala do porodnice svačinku. Já bych si s sebou vzala asi tu Colu, vodu, nějakou musli tyčku nebo sušenku. A případně ti zakažou jíst. Když ne, aspoň tam s sebou budeš něco mít.

jakelina
18. pro 2009

Já jsem teda nikdy nic nejedla a pila jenom trošičku čisté vody. Při rozdýchávání těch nejsilnějších kontrakcí na jídlo ani pomyšlení a až po porodu jsem prosila sestřičku na pokoji, jestli jim nezůstal nějaký rohlík 🙂 Potom jsem měla vlčí hlad. Tak vzít něco malého i na potom.

paolin
18. pro 2009

Mně jíst zakázali. Jen jsem pila. Ale vzhledem k tomu, že jsem jen snídala a rodila jsem až ve 12 v noci, tak jsem si na večer zobla čokoládu 😀

misicka455
18. pro 2009

Nám říkaly asistenky , že nejlepší je neperlivá obyč voda a nebo takové ty čaje. Sebou na energii třeba piškoty banán a taky se doporučuje čokoláda 😉

Kámoška si nechala donést smažený sýr z hranolkama , nikdo jí to nezakázal , ale za hodinu to sní letělo ven 😀 😀 😀

Prostě něco co ti dodá energii , ale nebude to těžký pro žaludek 😉 A po porodu nějakou bagetu nebo u nás v porodce ti prý uvaří instatní kaši nebo polívku 😉

katka82
18. pro 2009

Tak já mohla při porodu ucucávat čajík 😉 a měla jsem s sebou i hroznový cukr(na dodání energie 😉 )ale z něj se mi pak dělalo šoufl 😅 😀

noemi26
18. pro 2009

Mě dávali iontový nápoj, nic jiného jsem nemohla.A doporučuji si vzít po porodu fakt něco svého, protože já jsem se horko těžko dovolávala něčeho na jídlo, nakonec mi donesli suchý chleba (ve 3 v noci), což je po takovém výkonu dost málo ☹

sarlotta
18. pro 2009

ahojík holky, já rodila 22hodin a měla jsem sebou vodu a piškoty... a přišly vhod 😉 myslím, že i suchý rohlík by mohl být.

sarlotta
18. pro 2009

nakonec jsem měla císaře v celkovce a nevadilo to, že jsem jedla piškoty

sabuse1
18. pro 2009

já pila neperlivou vodu v docela hojném množství, jedla hroznový cukr a kapali mi na energii glukózu a dalo se🙂 ale nějáký ty nutridrinky nebo cola budou určitě taky fajn

berynka
18. pro 2009

Ja šla na vyvolání. Poslední den v poradně mi neřekli, jestli mám přijít nalačno nebo tak. Takže jsem kolem sedmé doma snídala. Na přijmu mi dali tabletku, zase o jídle a ani o pití nic neříkali. Byla jsem na pokoji sama a měla sebou neperlivou vodu a sušenky. Ty jsem během dopoledne natajňačku snědla. Kolem poledne začal porod. To už jsem nic nejedla a ani mne to nějak nenapadlo. Malá se narodila k večeru a já vlastně dostala až další den snídani.

editah222
18. pro 2009

Já jsem pila vodu s homeopatikama a parkrát jsem si kousla do chleba, ale to bylo kvůli těhotenské cukrovce ne kvůli hladu (klesala mi hladina cukru a dělalo se mi špatně). Při kontrakcích jsem ho pak stejně vyzvracela 😅
Já jsem naštěstí rodila krátce a po příjezdu na pokoj jsem dostala teplý oběd, takže hlad jsem neměla.

hancas
18. pro 2009

já rodila 14 hodina aza tu dobu jsem nic nejedla jen jsem si mohla vlhčit rty jinak ani pití kdybych šla na císaře aby mi mohli dát narkozu.dávali mi kapačky a tam byla výživa ktará byla místo papní,a pak jak jsem porodila jsem měla n apokoji nachystanej chleba a paštiku a já si jednou kousla a konec prostě nechut k jídlu nechápu proč.Takže si myslím že s tou svačinkou to nepřehánět kdyby jste museli na císaře

tereza.starobova
18. pro 2009

Já jsem teda při porodu neměla na jídlo taky ani pomyšlení... kapačkou mě taky automaticky přikrmili... a nevím jak je to jinde, ale já rodila v Podolí a tam jsem cca půl hodiny po porodu dostala královskou večeři (přímo na pokoj, kde jsem rodila, zůstali jsme tam sami s manželem, bylo něco po půlnoci a přivezli mi něco jako snídani na horské chatě... chleby, máslo, šunku, sýry, salámy a hodně sladký, teplý čaj... slupla jsem všechno a bylo to super)

macinka84
18. pro 2009

Ahoj holky, tak já se připojuji k tomu, že jsem při porodu neměla na jídlo ani pomyšlení a to se mě i sestřička ptala kolem 11:00, jestli nechci aspoň polívku, to jsem odmítla, měla jsem úplně jiné starosti 😅 a to jsem naposledy jedla předchozí den večeři. No a vlastně jsem si dala po porodu jen malej chleba se sýrem. Hlad jsem vůbec neměla. 😝

pablinka
18. pro 2009

Tak já rodila 12,5 h a jedla naposledy 2 h před nástupem kontrakcí, pak zase jedla po porodu až po 3 hodinách, takže jsem 17,5 h nejedla. Ale vůbec mi to nepřišlo. Hlad nebyl žádný. Ani během, ani po akci 😀 U nás se nesmí jíst ani pít, kvůli případnému císaři. Mně taky císař nakonec hrozil, ale naštěstí se to obešlo bez něho. Sestřička mi schovala oběd (rodila jsem v 10 h dopoledne), a pak mi ho přinesla, až jsem měla chuť. Manžel mě mohl jen ovlažovat rty vodou, kterou dostal v mističce... Pro manžela jsem měla musli tyčku a vodu - obojí si dal taky až po porodu...

tereza.starobova
18. pro 2009

V podolí mi taky při porodu nedovolili pít nic než neperlivou vodu, cca v druhé půlce už ani to ne, menžel taky vyfás žínku a mohl mi jenom vlhčit rty

martina71
19. pro 2009

Pri porodu muze vzniknout jakakoli situace a muze dojit i na CR....v narkoze zvracet ,,svacinku´´neni uplne dobre. Mimo to pomysleni na jidlo moc není...

klara.t
autor
19. pro 2009

Ok, díky holky. Vypadá to, že si sebou vezmu třeba čaj na pití, pokud ho povolí (nebo mi tam snad dají vodu). Jíst asi nebudu - sama jsem si říkala, že na to asi nebudu mít ani pomyšlení. Ale zabalím si do tašky něco, kdybych měla hlad po porodu.

dida_tn
19. pro 2009

ja si ani neviem spomenúť, či som vôbec niečo jedla 😅 rodila som dosť dlho, od odtečenia vody do pôrodu 27 hodín, na začiatku mi dali raňajky, ale potom som už nechcela nič, len som pila (vodu alebo čaj). Samé sestričky nám nechceli dávať jesť, presne ako holky píšu - kvôli prípadnej anestéze. A dostala som aj infúzky, takže možno z toho som načerpala nejaké sily.
Ak si zoberieš banán, sušienky a pod, určite sa nič nestane. 😉

asanaa
19. pro 2009

Rodila jsem od půlnoci,malý se narodil v 5h ráno a na jídlo teda nebyla chuť vůbec.Pila jsem trochu vody,ale pak se mi i z ní zvedal žaludek 😝
Manžel měl v batohu pití a sušenky.Byl ze všeho ale tak vykulený,že se ani nenapil 😀
Když mě v 7h převezli na pokoj tak jsem dostala mega hlad,naštěstí byla za chvilku snídaně.hmmm jak jsem byla vděčná za vánočku s máslem a kakao 😀 😀

tymothy
19. pro 2009

Mě dovolili v první době porodní jíst i pít - jedna sestřička mi doslova vnutila knedlíčkovou polévku, protože se jim prý ten den obzvlášť povedla - no a pak jsem jim to na sále pěkně vrátila. 😀
K pití byl běžě dostupný slazený i neslazený čaj na chodbě a mimo to jsem si tam vzala i neperlivou minerálku a je pravda, že jsem při porodu měla fakt žízeň.

kacka79
19. pro 2009

Tak holky, pít se normálně může, ale málo a bez bublinek - no já vypila za cca 24h asi 5l ice tea - říkali mi ať tolik nepiju, že mi bude zle... no ale nešlo to jinak, měla jsem hroznou žízeň a špatně mi nebylo. Je to fakt individuální. A při porodu jsem opravdu hlad neměla, to jsem byla ráda, že jsem se zvládla napít, ale po porodu jsem snědla 4!! tatranky a ráno jsem se nemohla dočkat snídaně 😀 😀 Doporučuju si vzít něco co máte rádi s sebou, večer vám většinou nikdo nic nedá 😅

smardik
19. pro 2009

na jídlo jsem při porodu chut neměla ale žízen jo - porodní asistentka mi donesla čaj a sebou jsem měla neperlivou vodu. Tatínek měl sebou svačinu ale vůbec na ni neměl myšlenky, jen na sále si dal kávu-nabídla mu ji porodní asistentka že mu udělá jestli chce

jmisa
20. pro 2009

Já měla u porodu jen žízeň, takže jsem pila vodu bez bublin, hlad jsem dostala až bylo po všem.

blka
20. pro 2009

Já jsem teda na jídlo pomyšlení neměla, zato po porodu jsem měla vlčí hlad 😀 . Ale žízeň jsem měla a pít jsem nemohla, kvůli případné narkóze 😒 . Jenom mi malilinko povolili zapít prášek na tlak a jinak mi vlhčili rty, ale až po porodu. Napít jsem se mohla, až mě převezli na pokoj a to bylo cca 3 hodiny po porodu.

vercak.
20. pro 2009

Já jsem teda v tašce měla připravený dvě neperlivý vody 😉 A během kontrakcí a při porodu se fakt hodily, přítel mi dával po troškách napít. Hlad jsem měla, ale kontrakce jsem měla přes noc, malej se narodil v 6.20, takže jsem byla celou dobu hlady. Pak jsem snědla snídani a s chutí, ale potom jsem fakt už neměla chuť jíst. jediný, co jsem v porodce do sebe dostala byly sušenky a trošku obědy ☹

leonoraauren
11. dub 2019

(Teda s desetiletým odstupem už to sice tazatelce nepomůže, ale i tak předpokládám, že je diskuze stále užitečná jiným rodičkám...)
Mně v porodnici jíst výslovně zakázali, povolili jen vodu a hroznový cukr. Jenže já prostě hlad strašně špatně snáším. Ve výsledku jsem byla tak strašně vyčerpaná, že jsem ztrácela vědomí. Možnost císaře, kterým se zdravotníci tak rádi ohánějí jako důvodem pro hladovění, se tím řádově zvýšila. Další argument je zvracení, jenže já nezvracím nikdy, a i kdyby, na pozvracené porodníky se při porodu neumírá. Na vyčerpané matky teoreticky ano. Kromě toho stejně mi neustále na pokoji opruzovala uklízečka.
Brzy budu rodit podruhé a jsem pevně rozhodnutá úplný zákaz jíst prostě nerespektovat. Beru si s sebou pytel piškotů, banán, zkrátka lehce stravitelné jídlo.
Po porodu a vyspání jsem dostala porci klasického nemocničního blafu. Nejspíš si nechám přivézt pizzu. Už se těším, jak ji hříšně sním úplně celou sama 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru