Kam s prvním dítkem, až přijde porod?

mamacita2
14. zář 2012

Holčiny, ráda bych slyšela váš názor, tak byste řešili naší situaci... Mám 3letého klučíka, na kterého máme s bývalým partnerem střídavou péči. Bydlím 40km od jeho tatínka, na kterého mimochodem není zrovna spolehnutí (řekne třeba že pro malého přijede v 8h ráno a dorazí až druhý den odpoledne...). Nyní žiju s novým přítelem se kterým čekáme v lednu miminko. Začínám pomalu řešit to, jak to uděláme, až začnu rodit a budeme potřebovat jet do porodnice... Porodku máme od domu 35km naprosto jiným směrem než bydlí tatínek prvorozeného... Měla bych jet do porodnice dřív a i se synem a čekat jestli pro něj taťka přijede nebo jak byste to řešili? Předpokládám že odvézt malého taťkovy bychom asi nestihli a jiné hlídání není možné (moje mamka bydlí od nás 70km, kamarádky v dosahu nemám a přítelova mamka by malého nepohlídala...).

veruska007
14. zář 2012

No, variant máš dost.
- odjet do porodnice sanitkou, syna nechat doma s přítelem
- pozvat maminku k sobě cca dva týdny před porodem, aby během porodu hlídala
- poslat synka před porodem k babičce
- domluvit se s nějakou sousedkou, i když ji neznáš - nedávno jsem na hřišti potkala paní a říkala, že hlídá sousedovic chlapečka, že rodiče odjeli v noci do porodnice. A já když začala neplánovaně rodit v noci, tak k nám přišla hlídat paní z baráku, než mě odvezl do porodnice a zpátky
..

Uvidíš, třeba budeš mít plánovaný vyvolávaný porod 😉. A naposledy jsem jela rodit do města, kde bydlí mí rodiče - hodili jsme dítko k našim a pokračovali do porodnice 🙂.

vrtule83
14. zář 2012

A co kamarádky? Není nějaká na kterou by byl alespoň trochu spoleh?

hansed
14. zář 2012

Chtěla jsem napsat babička, ale to asi nepřipadá v úvahu....
Co nějaké sousedky? Kamarádky, známé??
No a kdybys měla indukci, je to vyřešené 😉

llluckaaa
14. zář 2012

Já bych to na tvém místě udělala asi následovně. Jakmile budeš mít pravidelné kontrakce (nebo praskne plodová voda nebo něco, co bude znamenat, že se porod opravdu rozjíždí), vyslala bych přítele s dítětem k bývalému a doma čekala, až pro mě přijede a doveze mě do porodnice. Kdyby šlo do tuhého, vždy si můžeš zavolat záchranku a tatínek by pak jel do porodnice. A pro jistotu bych se ještě domluvila se sousedkou, jestli by při nějaké krizové situaci nemohla prcka na chvíli pohlídat. Do porodnice bych ho nebrala...
A nemohla by k vám tvoje mamka třeba až se bude blížit termín dojet a pro jistotu bydlet týden až dva u vás?

kfitecko23
14. zář 2012

Jestli to má maminka do porodnice docela blízko, zavolala bych jí a vzala bych malého přítele a jela bych tam maminka by si ho tam vyzvedla. Taky by šlo jet sanitkou do nemocnice a přítel odvezl malého otci. Četla jsem i takové případy, že maminka musela rodit a 1.dítě čekalo na dětském oddělení, protože fakt nemohl nikdo pro něj. Myslím, že nikdy to není takové že během půl hodiny rodíš. Znám i takovou když ji začli kontrakce tak ještě doma poklidila navařila a jela.

kikimaruska
14. zář 2012

Máme to obdobně, během dne až pozdě do večera manžela nebudu mít vubec doma, někdy se nevrací vůbec.. Naši bydlí přes 50 km, ex.teda jen 30 km, ale má svoji rodinu a pracuje též do noci. Jsem domluvená, že týden před termínem bude malý u našich, kdyby to přišlo dříve, naši si pro něj přijedou (holt budeme 1,5hod.čekat). Naštěstí tu mám ještě rodiče manžela, tak tchyně by se asi taky snažila utrhnout z práce a v neposlední řadě by malý zůstal u kamarádky, kde by si ho příp.pak babička a děda vyzvedli. Řešíme to docela s předstihem, protože u prvního syna sem strávila v nemocnici nějaký čas a neplánovaně, takže kdykoliv to může nastat, že budu muset malého někam udat a já odjet do nemocnice. Pobyt babičky u Vás doma také nemusí být na škodu, takovou variantu jsme taky zvažovali.

lamarika
14. zář 2012

U nás v porodnice je zřízený dětský koutek hned vedle recepce. Takže je možný dítko sebou vzít a dát do koutku kde ho ohlídá paní recepční. Do té doby může pro malýho přijet babička či tatínek.
Pozeptej se jestli třeba vaše porodnice taky nemá nějaký koutek.
Jinak bych asi počkala co se bude dít během konce těhu a jakmile by mi doktor řekl, že už to vypadá, že bys mohla každou chvilku rodit, tak bych se s mamkou domluvila aby se nastěhovala na nějaký čas k nám. Pokud tato varianta není možná, tak bych se domluvila s nějakou kamarádkou aby k vám dojela jak bys začala rodit a malýho pohlídala.

ivca_doubek
14. zář 2012

Ahojky, předpokládám že chceš mít přítele u porodu, jinak by to bylo snadné 😉. Prostě by byl s malým doma...
Tak pozvi svoji mamku na "delší" návštěvu 14 dní před termínem (a nebo dřív, na gyndě ti řeknou jak to s tebou vypadá 🙂 ), - určitě ti přijde vhod, poslední dny jsou dost náročné, když máš malé dítko a je po problému 😀

kitinka76
14. zář 2012

myslím, že kamarádka je docela dobrý nápad. Já hlídala kamarádce hned dvě děti celý týden, když byla v porodnici. Děti mě znaly a byly u mě v klidu. Tatínek nedostal volno, protože nastoupil do nového zaměstnání a babičku mají děsnou 😖

iira
14. zář 2012

na me to prislo ve 2h rano ,tak jsme zavolali dedecka aby prijel pohlidat dcerku ,deda dorazil ve4h a mi jeli do porodnice ,v 6:10h se syn narodil a manzel jel domu vystridat dedu ....uplne v pohode ,neboj to zvlades

slundo
15. zář 2012

Domluvila bych se se sousedkou a až to přijde, brnkla bývalému ..... pokud by nestíhal, dala bych malého k sousedce a tam by si ho vyzvedl a kdyby se nedostail, měla bych jistotu, že je prcek v dobrých rukách. A nebo se takhle domluvit s kamarádkou, popřípadě s rodiči a pokud je malej zvyklej, odvézt ho tam na hlídání už předem a pak pro něj dojet.

pablinka
15. zář 2012

my to udělali s malým tak, že manžel s prckem mě ráno odvezli do porodnice a jeli zase domů, byla jsem u porodu bez manžela, přišlo nám nějak užitečnější, když bude s dítětem, než aby tam byl manžel se mnou. Zpětně můžu říct, že jsem ten porod samotný zvládala daleko líp bez doprovodu než s doprovodem (ale možná je to dost i tím, že jsem si vybrala jinou porodnici a taky rodila už podruhé). Jinak jsme měli domluveno, že pokud bych rodila v noci, tak že bychom povolali na hlídání malého sousedy (manžel by mě odvezl do porodky a vrátil by se za synem). Nakonec to dopadlo tak, že mi odtekla plodovka hodinu před obvyklým ranním vstáváním, tak jsme se jen všichni oblékli a vyrazili (porodnice taky zhruba 30 km). Doprovodili mě tam, dali jsme si pusu a oni zas odjeli 🙂. Ono se to vždycky nějak vyvrbí, neboj 😉

cutce
15. zář 2012

tak nikdy porody nebyvaji tak rychle, ja bych udelala to, ze by te odvezl do nemocnice a pak odvezl syna k byvalemu a pak se za tebou vratil a nebo odvezl nejdriv syna a ty bys pockala doma a pak jeli do porodky 😉

palomitacheca
15. zář 2012

Taky jsme přemýšleli, jak to uděláme, až porod přijde. Nakonec se to vyřešilo samo, protože si mě po kontrole v porodnici nechali s tím, že se bude vyvolávat. Syna nám doma hlídala babička se strejdou a přítel pak k porodu přijel 🙂
My naštěstí máme strejdu přímo v domě, babička bydlí nedaleko, takže nebyl problém pro ni případně zajet. Ve tvým případě bych si maminku zkusila na pár dní nastěhovat k sobě, to mi přijde takový nejlepší.

petrajurinova
17. zář 2012

My jsme měli výhodu, že syn chodil do školky i když mu ještě nebyly 3 roky. Ráno když mi začaly kontrakce jsem odjela do porodnice (odvezla mě sestra, ale to jenom proto, že to bylo v době kdy jezdí do práce a měla to po cestě, jinak bych volala sanitku), manžel pak odvedl syna do školky a přijel za mnou. A když se malá narodila, tak manžel odjel domů a vyzvedl syna ze školky. Nejnáročnější to bylo právě pro syna, protože byl ve školce prakticky od otevření (po 6. hodině ráno) až do zavírání (před půl pátou odpoledne), což pro dítě (v necelých 3 letech), které moc nechápalo situaci, bylo hodně zatěžující.
Jinak vzhledem k tomu, že manžel dělá kolotoč i o víkendech, zjišťovala jsem možnosti, kdyby porod přišel právě o víkendu a prý není problém vzít s sebou batole nebo předškoláka (dítě mezi 3 a 6 lety) do porodnice a tam se o něj v průběhu porodu postarají - buď ho umístí na těch pár hodin na dětské oddělení nemocnice, nebo se o něj postarají sestry z porodnice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru