Kdo chtěl rodit do vody a kdo do ní nakonec rodil?

terak
12. říj 2010

Začala jsem se zajímat o porod do vody, prozatím mi to přijde jako docela sympatická alternativa běžného porodu. Poslední dobou se ale setkávám většinou se zkušeností, že holky do vody rodit chtěly a nakonec nerodily, nebo třeba už ve vaně byly a na poslední chvíli z ní vylezly a rodily "na suchu".

Tak bych se ráda zeptala, jak to máte vy. Rodily jste do vody? Jaké to bylo, v čem vám to pomohlo, doporučily byste to dál? Nebo jste z vody vylezly a proč?

delfi
12. říj 2010

Ahoj, tak já jsem do vody rodila ve Vrchlabí a musím to jen doporučit. Je ale fakt, že mě voda a napuštěná vana na bolesti skutečně dělala dobře, což mnohým rodičkám nedělá a proto pak z vany jdou na sucho. Předpoklad abys mohla rodit do vody je ten (kromě toho že je mimčo v pořádku a má ozvy v pořádku), že máš ještě dost sil, protože v tý vodě rodíš v pololeže a ne třeba v kleku aby ti pomáhala gravitace. Já osobně jsem byla dost vysílená z dlouhýho porodu, PA dokonce začala připravovat porodní stoličku, že to do vody a sama nedám, ale řekla jsem že ven z vany nelezu, že nemám sílu a nakonec jsem do vody porodila.
Nemůžu srovnat s porodem na suchu, ale výhody : ve vodě mi bylo maximálně dobře, bolesti jsem téměř necítila, měla jsem jen 2 povrchový stehy (neměla jsem nástřih a malej měl velkou hlavu 35cm) - ale užívala jsem EPI NO takže nemůžu posoudit zda to malý poranění bylo díky vodě nebo díky cvičení, ale asi obojí dohromady.
nevýhody: jsou spíš pro porodníka, že blbě vidí, a taky asi ta poloha v pololeže. i když je fakt, že ke konci mi bylo celkem všechno jedno 😀
Příště bych určitě zase do vody rodit chtěla. Jo a malej v žádném případě neměl žádný záněty v očích apod. jak se říká, že to při porodu do vody hrozí - je to blbost. mimčo se okamžitě vytahuje z vody.

mmmk
12. říj 2010

Taky jsem moc a moc chtela porod do vody. Jako alternativu jsem pripoustela pouze porod na stolicce 😀 Nakonec jsem skoncila, jak jsem nechtela - akutni cisar 😅 Ale v pristim kole z porodnice bez porodu do vody neodejdu 😀

j.a.n.u.s.
4. lis 2010
https://vimeo.com/5648654

krasny video o vode*

mkr
27. lis 2010

také jsem chtěla rodit do vody, ale malá nám to změnila, byla v 35 tt, jinak se mi spíš líbí porody v zahraničích do těch porodních bazénů, rodička se tam může pohybovat, jak chce i manžel může do vody, ale v těch vanách co jsou v nemocnicích je to nemožný, uvidíme, jak porodím druhý 🙂 ale jedno vím jistě, měla jsem pravidelné kontrakce a po osprchování se mi pěkně rozhodili

suik
28. lis 2010

Já jsem po porodu do vody velmi toužila už kdysi dávno, když jsem se o tý možnosti dozvěděla. Když už se šlo na věc, tak jsem v to už ani nedoufala, ale povedlo se!
Vana mi byla nabídnuta jako možnost uvolnění, tak jsem tam ráda vlezla, PA se mě ptali, jestli je to příjemný, jestli nechci zkusit něco jiného, já jsem ale ven nechtěla jak se mi tam líbilo, bolesti byly na začátku snesitelný.
V jednu chvíli měla malá horší ozvy, tak hrozilo, že budu muset ven, ale pak se to asi zlepšilo nebo nevim....
Ve vaně jsem byla asi sedm hodin, předtím jsem asi dva dny nespala, vyčerpaná jsem byla hodně, ale dost mi pomáhal šátek za který jsem visela...tlačila jsem pak i na čtyřech a závěrečnou fázi pak zavěšená na šátku v podřepu - manžel mě ale musel přidržovat, už bych se sama neudržela....

na konci byly bolesti teda šílený, ale ven jsem nechtěla....

s malou jsme se tam ještě chvilku macerovali a čekaly až porodím placentu - tu jsem rodila taky tam.

příště chci taky rodit do vody

zdezli
1. pro 2010

Ja chtela rodit do vody a ve vane mi bylo lip nez na suchu...jenze byly spatne srdceni ozvy a ja musela za 5 minut 12 ven. Skoda!!! Snad to vyjde tentokrat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru