Kdo stříhal pupeční šňůru? Tatínek, personál, vy?

madelen
9. únor 2011

Docela by mě zajímalo, kdo přestřihl pupeční šňůru u vašeho porodu ? Nechávaly jste to na tatínkovi - pokud byl přítomen - nebo na personálu, nebo jste to zvládly samy ?
Já měla u porodu dulu, tatínek čekal s dcerou na chodbě. Když mě malého dali na břicho a já si oddychla, ptala se po chvíli asistentka, kdo že bude stříhat šňůru ? 😨 A dula pohotově odpověděla, že přece maminka 🙂 Tak jsem se chopila nůžek a tuto mužskou záležitost, za kterou jsou pánové obdivováni, zvládla 😉 Jen mě mrzí, že jsem se nenechala vyfotit, opravdu jsem s tímto úkonem nepočítala 😀

neumisa
9. únor 2011

napoprvé tatínek, ale bez fotodokumentace, zato s řečmi ve stylu " jéje, to je nějaké gumové, to nejde" - no kdybych nebyla v tu chvíli na odpadnutí, tak by mě dorazil 😀 😀 😀 Takhle jen odboural celé okolní osazenstvo - doktor se mi tlemil ještě za dva dny na vizitě a sestry si na mě ukazovaly na chodbě "to je ta paní s tou gumovou pupeční šňůrou" ...

Podruhé stříhala paní doktorka, tak to šlo rychle, než se manžel pohnul k činu, bylo ustřiženo - a bez řečí. 😎

luti
9. únor 2011

u nas u obou deti manzel, nechtel si to nechat ujit a byl na to mooooc hrdy 😉 😉

pattie
9. únor 2011

Paní doktorka... manžel to k porodu nestihnul 😀 Škoda jen, že mi malýho nedali na břicho, chtěla jsem to tak, ale nějak se nic nestíhalo, najednou byl venku a pak ho odnesli. No, ale rozhodně milionkrát lepší než první císař!

ladenka
9. únor 2011

U nás por. asistentka, bylo to nabídnuto manžovi, ale ten s úlekem odmítl. 😀 Pak jsem se ho ptala proč nechtěl, a prý se tak nějak bál, aby to mě nebo Leontýnku nebolelo. 😀

luciebx
9. únor 2011

u nas strihal tatinek..

wacinka
9. únor 2011

tak u nás chtěl manžel, ale bohžel porod byl takovej fofr, že nakonec jsme to v tom schonu zapomněli paní doktroce říci 😀 takž stříhala paní doktorka

babulinkab
9. únor 2011

ani u jednoho z porodů se neptaly a stříhala porodní asistentka

k.ate
9. únor 2011

U nás stříhal tatínek 🙂 A zvládl to, aniž by sebou praštil o podlahu 😀 To byla snad jediná věc, na kterou se nás při porodu zeptali... 😖 😀

madelen
autor
10. únor 2011

@neumisa Tako to musela ýt sranda, když to manžel komentoval 😀
Fakt je, že je to takové křupkovité, taky jsem na to koukala ale nůžky mi dali ostré, tak to šlo 😀

storm07
16. únor 2011

u nás tatínek - a je na to pyšnej. Jen říkal, že ho překvapilo, jak to jde ztuha 🙂

marinka
16. únor 2011

U nás se na to neptali a tříhala porodní asistentka, tatínek si napsal jméno na nožku 🙂

katkanova
16. únor 2011

@madelen viem ze mimo temy, ale ako sa ti rodilo s dulou? tiez nad tym uvazujem ale neviem sa rozhodnut ... kolkokrat ste sa stretli pred porodom? dakujem 😵

lenkabu
16. únor 2011

Pokaždé dr,nabízeli to manželovi ale nechtěl.

madelen
autor
16. únor 2011

@katkanova Ahoj, já po zkušenostech s prvním dítkem byla pro dulu rozhodnutá na 100% Nevím, jaký je personál v porodnici, kde budeš rodit. Teď jsem strávila na sále pouhou hodinu, přijela jsem do porodnice otevřená na 8, dula dojet stihla a i za tu pouhou hodinu jsem byla vděčná, že tam byla a rozhodně bych si ji tam příště vzala zase. Hrozně moc mi psych. pomohla a podpořila, dýchala semnou, masírovala, když jsem zapomínala dýchat a zadržovala dech, hned mi to připomněla. Jen mě mrzí, že to byl takový fofr, že jsme v podstatě nic přípravného a relaxačního nestihly 😅 já od první kontakce porodila za 4 hodiny. A hlavně personál se choval lépe než když jsem tam dulu neměla. Před porodem jsme se viděly 2x.

katkanova
17. únor 2011

@madelen budem rodit vo velkej porodnici kde sa personal stale meni takze tazko povedat. myslim ze tu v uk je pristup omnoho ludskejsi ako na slovensku, dulu som chcela najma kvoli tomu aby som tam mala niekoho koho aspon trosku vopred budem poznat a mat k nemu doveru aby som sa necitila opustena. nakolko partner je dost panikar, neviem ci by som ho tam mala mat. no kiez by som to aj ja mala tak rychlo za sebou 🙂 dakujem za odpoved

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru