Kdy dostanu těhotenskou průkazku? MUDr. Marešová, Plzeň

evina89
25. dub 2016

Ahoj děvčata,
nechodíte někdo k paní doktorce Marešové na náměstí republiky v Plzni nad lékárnou? 🙂 Nevíte, kdy dostanu těhotenskou průkazku? Jdu na 1.kontrolu teď ve čtvrtek a dnes jsem začala 7.tt? 🙂 Díky

andreaandrejka
25. dub 2016

To by ti asi měla říct tvá dr. kdy ti těhotenskou průkazku vydá 🙂 u nás to takhle říkaji, kdy asi ji maminka dostane, ale většinou je to až v tom 12.tt co vím z okolí, ale každý dr. to má samozřejmě jinak.
Já jí dostala až minulý týden a jsem ve 13. týdnu.
Jinak o té průkazce to fakt neni 🙂

evina89
autor
25. dub 2016

Vím, že to o té průkazce není, ale patří to k tomu 🙂 Asi jako všechno ostatní... Ale díky za odpověď 🙂

derinne
25. dub 2016

@evina89 Moje dr dává až když je těhu nejmíň 10+1. Přímo mi řekla, že to musí být 10 + něco aby jí dala,dřív rozhodně ne. A kamarádce až ve 12tt...

evina89
autor
25. dub 2016

@derinne Aha, ale někdo jí dostal dřív, tak se právě ptám na mojí doktorku 🙂

sasui1
25. dub 2016

Asi taky zalezi na okolnostech. 1. Naprosto bezprpblemove poceti. Ja mlada. Tak jsem ji dostala hned pri potvrzeni tehotenstvi. 2. Tehotenstvi sice takx bezproblemove pocato. Ja stale mlada ale o 3 rojy starsi jenze me v 5. Tydnu chytl nejspis slepak tak jsem byla v nemocnici na pozorovani. Potom krvaceni...a prukazku jdem dostala az pred 12. Kdyz jsem sla do nemocnice na screening at jim muzu neco dat...

marki00
25. dub 2016

Ja dostala v 7 tt.

sarivojvodova
25. dub 2016

@evina89 To je různé. Můj dr. ji dává, když je už srdeční činnost plodu, takže já jí mám od 7 tt. 🙂

evina89
autor
25. dub 2016

Takže je to opravdu různě.. Tak jsem zvědavá na ten čtvrtek 🙂

mysonek
25. dub 2016

Já dostala průkazku pokaždé ve 13. týdnu.

konekokira
25. dub 2016

má dr. mi ji dala hned, jak slyšela srdíčko, takže v 10tt 🙂

evina89
autor
28. dub 2016

Tak dnes jsem byla na kontrole a průkazku dostanu až za 4 týdny 🙂

elekthra
28. dub 2016

Já dostala v 13+0tt ☺

nazka
28. dub 2016

@evina89 můj dr dává v 10.tt 🙂

hankatrdlinka
28. dub 2016

já dostala v pondělí 25.4 a byla jsem 8+1...

hankatrdlinka
28. dub 2016

@hankatrdlinka je, já si nevšimla toho dodatku o Plzni a Mudr...kdyžtak smažte 😉.

evina89
autor
28. dub 2016

@hankatrdlinka v pohodě 🙂

terula1989
4. kvě 2016

Ahoj @evina89 🙂 Také chodím k paní doktore Marešové...a jdu k ní na první prohlídku v pátek..jsem 5.týdnu..tak bych si přála aby už bylo něco vidět 🙂

evina89
autor
4. kvě 2016

@terula1989 Ahoj, byla jsem u ní a řekla mi pouze, že jsem drobet těhotná 😀 a že nemam pít, kouřit a sportovat.. Toť vše 😨 Ani v kolikátém týdnu jsem, ani jak je veliký... Jen za 14 dní kontrola a za dalších 14 dní průkazka.. Takže až ten 12.týden 🙂

nomidlo
4. kvě 2016

Bylo mi řečenou, že většinou se dává až po rizikovém období, tedy po 12. týdnu.

evina89
autor
4. kvě 2016

To jsem taky slyšela, ale tady holky píšou, že jí dostaly třeba v 7.tt 🙂 Záleží na doktorovi, no 🙂

lenka.han82
5. kvě 2016

Já jsem byla včera na první prohlídce, měla jsem být 7+3tt, ale podle UTZ jsem 8+0tt 🙂 Na kontrolu jdu za měsíc - 2.6., což budu 12tt a to dostanu průkazku. Určitě bych jí ráda měla už teď, ale pokud bude všechno v pořádku, klidně si na ní počkám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru