Kdy jste začaly tlačit?

kacci
26. zář 2011

Pořád všude čtu, jak porod probíhal tak, že bolesti, bolesti, pak tlak na konečník, šup na kozu, párkrát zatlačit a mimi je venku...
Nebudu popisovat svůj porod, ale cca ve 21.10 mi po prohlídce (kdy jsem už myslela, že musím zaručeně chcípnout) porodní asistentka řekla, že při každé kontrakci mám tlačit, klasicky na hekárne, na baloně, ve sprše, takže jsem poctivě každou kontrakci tlačila až po další prohlídce před 22 hodinou mi řekla, že už budeme rodit a jdeme na sál, tam opravdu proběhly tři kontrakce po kterých se malej narodil...
Takže jak u vás?

scai
26. zář 2011

Já až opravdu asi 3 minuty předtím než se narodila. Kontrakci předtím jsem tlačit nemohla a pak na další už jo, malá slezla dolů a na další byla venku... žádné članění předtím nebylo

marinka
26. zář 2011

Já jsem si měla akorát jednou zatlačit předtím, než se šlo na kozu, aby se schovala branka, a pak se tlačilo taky až v konečné fázi porodu. Ale pamatuju, že nám říkala porodní asistentka, že pokud budeme mít pocity na tlačení během kontrakcí, a ještě nebudeme dost otevřené na tlačení, že se tomu nemáme bránit a klidně si můžeme zatlačit během kontrakcí..

ivasad.
26. zář 2011

Tlačit se začíná tehdy, když je zašlá branka - tedy úplně otevřené porodní cesty. Dřív než k tomu dojde a hodně to maminu nutí, může si trochu přitlačovat při kontrakcích, ale ne naplno, aby si nepoškodila děložní hrdlo. To tlačení na plné pecky se děje až při zašlé brance - u mně to tak bylo, dřív jsem potřebu tlačit neměla. 🙂 Na dvě kontrakce bylo hotovo. 🙂

marketa97
26. zář 2011

Tak to já šla na kozu hned jak začal tlak na konečník a musím říct, že to trvalo ještě určitě hodinu, možná hodinu a půl než se malý narodil a to mi ještě doktoři skákali po břiše, aby ho konečně dostali ven. Měla jsem před tím epidurál a kromě toho tlaku na konečník jsem moc necítila kontrakce, navíc prvorodička, takže jsem byla mimo. 🙂

andelka
27. zář 2011

Já jsem začala tlačit, když už to prostě nešlo ovládat. Tlak na konečník, kontrakce, bolest jak prase, nedalo se to. To trvalo asi 30 minut, pak už asi byla vidět hlavička, tak šup na záda a na jednu kontrakci a 3 zatlačení byl malej venku.
Ptala jsem se PA, jestli už můžu tlačit, ještě jsme čekali až malej dorotuje a pořádně sestoupí. Dobrá odpověď: Jak chcete 😀 Tak jsem si říkala, když už to nešlo prodýchat ani nijak ovládat, že když jsem byla před hodinou na 8cm, že snad už teď to bude dost a při tlačení se nic nestane.

kristi
27. zář 2011

já jsem byla na koze od začátku, jen se čekalo chvilku na dorotování, takže když už mi dovolila tlačit, šla jsem na to....myslím, že malá šla na druhý zatlačení ven + teda nástřih

veruska007
27. zář 2011

Rodila jsem 30h (3. porod 😅 !) a přitlačovala jsem na wc cca posledních 9h.

sheinka
27. zář 2011

Já jsem začala tlačit až opravdu když už nešlo jinak. Pak to byly tři zatlačení a malá byla venku.

jop
27. zář 2011

To je dobrá otázka 🙂)) Já si jenom pamatuju, že jsem chtěla hrozně moc tlačit a PA mi pořád říkala "ještě neeee" (mimiko nebylo dorotované), ale mě to moc nešlo ovládat, tělo jakoby tlačilo samo 🙂)

bubbly
27. zář 2011

Me rekli ze tlacit az ucitim tlak na konecnik jak kdybych se mela roztrhnout. Me nestrihali takze jsem se roztrhla,hlavicku jsem nemohla vytlacit, ale pak uz me hecovali ze ted uz musime, fakt az nevim na kolikaty pokus,jednoduche to nebylo. Jak byla venku hlavicka tak uz to slo samo a malicka byla na svete🙂

innes
27. zář 2011

Já jsem nucení na tlačení neměla, až ke konci zesílil tlak na konečník, tak jsme se dovolávala klystýru a oni, že to je hlavička 😅 A že jestli chci, můžu už tlačit. Byla jsem trochu v šoku, čekala jsem nucení na tlačení a řeči typu ještě ne, nebo se potrháte a nakonec byla malá na 3 zatlačení venku 🙂

alamo
27. zář 2011

Az kdyz mi to dovolili - ale to uz jsem mela asi pul hodinu opravdu velke nuceni na tlaceni - asi jako kdyz ma clovek siiiileny prujem a nejde to ovladnout 🙂 . Myslela jsem, ze exploduju. A pak konecne dorotovala hlavicka a rekli mi, ze muzu tlacit, coz byla silena uleva.

terrestriss
29. zář 2011

ono záleží taky na tom jak miminko "leze" porodními cestami, jak jsi otevřená a v jaké jsi poloze. pokud jde porod přirozeně a ty se můžeš napolohovat v jeho přirozeném rytmu, není tlačit vůbec třeba. samotné kontrakce miminko vypudí (tak jsem to zažila u svého druhého porodu, kdy jsem netlačila vůbec).
u prvního porodu jsem tlačila asi 15 min před vylezením miminka, samo mě to nutilo, nedokázala jsem to prostě ovládnout. většinou je pocit na tlačení, když miminko sestoupí do porodních cest (a branka je otevřená, aby ses nepotrhala).

marrei
29. zář 2011

U prvního porodu jsem se zeptala, jestli už můžu tlačit, PA mi řekla, že pokud cítím tlak na konečník, tak ano. Já ho necítila, ale prostě jsem tlačila, protože už ty kontrakce byly fakt mazec. Zatlačila jsem asi 8x a malá byla venku, ale byla jsem pěkne popraskaná v obličeji, oči rudý jak králík 😅 U druhýho porodu ten tlak na konečník přišel, a to jsem se ani nemusela snažit, tělo tlačilo "samo", aniž bych se musela nějak víc snažit, prostě to nešlo zastavit. Na tři kontrakce byl malej venku. A byla jsem po porodu úplně OK.

misi.21
2. říj 2011

Já měla porod vyvolávanej a tlačila jsem skoro tři hodiny,myslela jsem,že tam pojdu. Byla jsem otevřená a připravená rodit,ale malá byla hrozně vysoko,takže mi řekli,že teď už jí JEN musím dotlačit dolů a bude to. Jak já si přála,aby mě tam třeba rozpárali,jen aby už to opravdu bylo.

petrusam
2. říj 2011

začala jsem tlačit v 10,15 a prcek se narodil po nástřihu a hupnutí na břicho v 10,33 🙂

miskadis
2. říj 2011

Já jsem měla pocit na tlačení asi hodinu před samotným porodem, ale sestry mi říkali, ať ještě netlačím, že nejsem dost otevřená. Tu hodinu jsem doslova protrpěla, kontrakce bolely jako prase, myslela jsem, že tam bolestí vyrvu ze zdi dlaždičky 😅 Po hodince jsem šla na sál (v 8:30) no a na 3 zatlačení byla malá venku (v 8:47), nástřih jsem neměla, jen jsem se malinko potrhala, takže šití taky v pohodě.

kacab
2. říj 2011

..Určo to má každá jinak.. U prvního porodu mi řekli při běžné kontole na sále, že jsem připravená a můžu začít tlačit... akorát, že mě se tlačit ani trošičku nechtělo a když jsem se začala pokoušet, tak jsem přestala vnímat i kontrakce, takže rady typu - zatlačte při kontrakci byly pro mě úplně mimo.. a tak jsem prostě nějak tlačila, dýchala, tlačila, dýchala... byla jsem předchozích 12hod na sále na posteli kvůli zakalené plodovce a moc se malé jít ven nechtělo.. když mě ale pak nutili na vyčůrání v průběhu tlačení, ta svislá poloha mi fakt pomohla, že se malá posunula dolů...asi za 3 minutky se pak kočička narodila...
U druhého to byl fofr - kontrakce ukrutně silné, ale za 50min strávených v sedě ve sprše jsem se otevřela z 2cm na max a přišlo tak akutní nucení na tlačení, že jsem sotva sáhla pro tlačítko na přivolání sestry a jak jsem tam seděla v turkovi, prý už viděla vlásky... tak mě jen s manžou dotáhli přes chotbu na sál a hned byl malý venku... měla jsem pocit, že i kdybych omdlela (a daleko jsem k tomu neměla), tělo by mimčo vypudilo hravě samo, bez tlačení...
Zpětně mám pocit, že u prvního porodu mi řekli tlačte zbytečně brzy, že tělo by si to nastartovalo samo třeba o chvilku dýl... V přírodě taky nikdo samičkám neříká kdy a jak tlačit... trochu přihlídnout k přirozenýmu instinktu určitě není na škodu.....Ale jasně v tu chvíli každá mamina dělá co doktoři nakážou.... já být těhulí - prostě dopředu neřešit, ono se to nějak vyvrbí!!!! 🙂

lucy222
2. říj 2011

U nás to probíhalo tak, že cca 3 kontrakce "před" silnější kontra, potom už tlak na konečník - MM doběhl pro PA, ta mně prohlédla a hned jsem mohla tlačit...malá venku během minutky - pokud si dobře vzpomínám, tak na 2 kontrakce...Nevím, třeba na 3, ale bylo to hodně rychlé. 🙂

sawmy
2. říj 2011

Ahoj tak u nas to bylo ze kontrakce dlouho trvali ,zadnej balon, zadna sprcha nic en lezet a vydrzet , pak vycurat a jedu na sal tam sup na kozu a pri kontrakcich tlacit co muzu .Pri 3 tim zaberu byl malosek venku 😝 nerodila sem v Cechach ale rada bych ps.hroznej zazitek

kachna_hadi
5. říj 2011

Já nutkání na tlačení neměla ani u jednoho porodu, tak až mi řekli, že jsem dostatečně otevřená a můžu začít tlačit, stalo se🙂. Vždy jsem počkala na kontrakci a tělo samo vědělo, co a jak, pak to šlo ráz na ráz🙂)).

kathuska
7. říj 2011

Tělo mě nutilo tlačit cca už 3 hodiny před samotným porodem, nesměla jsem, PA mi říkala, že si roztrhám čípek.. upřímně mi to bylo jedno, říkala jsem si, že je mi to u ... protože to prostě nešlo ovládnout. Tak jsem při kontra přitlačovala, byla to hrozná úleva, ale fakt málo, netlačila jsem naplno. Celou tu dobu jsem chodila, když mě dali na kozu už mě to tolik nenutilo, ale na pár kontrakcí byl malý venku s nástřihem.

valibuka
7. říj 2011

Tak já tlačila posledních 20 minut předtím jsem ani žádný tlak nebo potřebu tlačit necítila,nevím na kolikáté zatlačení malej vylezl,ale vím že nejdelší se mi zdálo čekání na tu poslední kontrakci,mě najednou připadalo,že už nepřijde, cítila jsem hlavičku skoro venku a strašně jsem se bála,že se tam malej umačká,fakt bych přísahal,že tam byl takhle asi 5minut - i když samozřejmě vím,že to je blbost 😀 😀 😀 😀 😀

kackabo
8. říj 2011

Malej se narodil před druhou odpoledne, já jsem šla asi v půl 1 na sál a to už jsem měla začít tlačit, tlačila jsem tam hodinu malje měl velkou hlavičku a šel těžko ven takže fakt tu hodinu jsem tlačila.

dorinek
12. říj 2011

Tak já měla "tlačivou" kontrakci asi 5 minut před porodem. Najednou jsem místo "normální" bolesti cítila velkej tlak, volala jsem PA, že to porodím na hekárně, ale ta byla vysmátá a v klidu, prý to hned tak nebude... Prohlídla mě, zbledla a honem na sál... Před stolem jsem měla ještě jednu kontrakci. Na stole pak třetí a to už jsem mohla tlačit. Na čtyři zatlačení to bylo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru