Kdy klesá bříško před porodem?

lilourich
29. pro 2006

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, že prý před porodem klesne hodně dolů břicho, ale nevím kdy. Jestli až ten den, a nebo třeba týden před, nebo až začnou bolesti 😒 Je to prý o tolik, že se mezi prsa a břísko vejde dlaň, je to pravda? Tak prosím písněte, ať o tom něco vím. Díky moc 😉

monyna_88
14. čer 2016

Ja jsem dnes 39+5 a nic mi nekleslo. Mala me pořád kope do žeber a hned pod prsama mám bouli=nožky. Četla jsem odborné články a klesnutí nemusí být příznak porodu, a jestli jo tak ja rodim tak pristi rok 😃 mala mela odhadem 3.5kg na 38+4. Tak to taky asi zadny trpaslik nebude ☺ ale vůbec se klesnutím nezabývat není to u všech stejné a některé prostě neklesne.

barchen
27. zář 2016

Mne teda nekleslo ani o milimetr a měla jsem ho hodně nahoře. Malá mě kopala ještě večer před porodem až někde u hrudníku, ale hlavičku už měla pěkně dolu. Prostě to byla gymnastka, jak se tam vrtěla. U porodu mi PA musela několikrát zatlačit na břicho, ale nebylo to nic bolestivého ani strašného.

balrozka
2. kvě 2017

Ahojte, taky přispěju se svojí troškou do mlýna. Jsem prvorodička, diabetička, posledních několik dní mám v noci hodně nízkou glykémii (prý už se "to" blíží, tak proto to klesá), na záchod se budím každou noc snad po hodině, ale mám pocit, že mi trošku kleslo břicho - že jsem ho měla víc pod prsy. Podle dýchání to nepoznám, no, i když, možná jsem méně udýchaná, ale jen nepatrně. Každopádně dlaň se mi pod prsa vejde s tím, že malíček a prsteníček jsou na vrcholu břicha. Je to to, co se tu popisuje? Mám plánovaného císaře na 38+0, když bude mimčo veliké, tak možná i 36+0 (tj. za 14 dní). Teď mám ale pocit, že to možná bude i dřív. Samo... Občas mám i bolesti v kříži, které zasahují až "do zadku", ale jen několikrát denně, nijak silné, ale prý tak porod začíná, tak sleduji, jestli začnou být pravidelné a přesunou se do břicha...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru