Kdy můžu po porodu začít cvičit břicho?

luckaa_
27. čer 2017

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat kdy se může začít po porodu cvičit břicho (cviky jako sklapovačky, sklony apod.) už mi skončilo šestinedělí ale nevím jestli je břicho připravený na nějakou zátěž. Šla jsem císařem tak nevím jestli se to všechno hojí hůř. Děkuji za rady ☺️

arwen_arina
27. čer 2017

Po cisari minimalne pul roku nic...nestoji to za to. Radsi si najit jinou aktivitu,treba chuze...chodim 15-20km denne a vsechna kila jsou pryc🙂 plus teda drzim dietu

luckaa_
autor
27. čer 2017

@arwen_arina ja jako nechci nějak extra zhubnou ale spíš se zpevnit 🙂 Ale právě se bojím po tom císaři že břišní rozestupy by se mohly nějak zvětšit nebo něco takovýho nebo celkově když dám tomu břichu nějakou větší zátěž tak bych mohla mít nějaký problémy.. tak se radši ptám a děkuju za odpověď radši teda ještě nechám břicho v klidu 🙂

adypro
27. čer 2017

Rozhodně moc varuji před sklapovačkami atp., prvně si ověř, jak jsi na tom s diastázou (rozestupem svalů na břiše) a pánevním dnem, pracuj prvně na tom a pak časem vše ostatní. Já jsem po druhém porodu 10 měsíců a diastázu mám, teď asi měsíc a půl cvičím a lepší se to, až to trochu spravím, budu cvičit jiné cviky. Po prvním porodu jsem toto vůbec nevěděla, informace nebyly, tak jsem si jistě diastázu již tehdy zafixovala.
Doporučuji velice stránky Ivy Fiškandové, najdeš tam vše o diastáze atd.
A teď vidím, že už tu někdo dal odkaz, to je fajn.