Když praskne voda - trapasy 🙂

zuzana_22
11. bře 2011

Dnes odpoledne jsem ve velmi pokročilém stádiu těhotenství čekala snad hodinu u nás na poště ve frontě a přemýšlela jsem nad tím, jestli skutečně při začátku porodu praskne voda většinou v noci nebo ráno nebo až v porodnici při samotném porodu (jak se to poprvé stalo i mně), a nebo už se radši mám vyhýbat i veřejným místům, abych po sobě nemusela vytírat 🙂 jak jste to měly vy?

myscha
11. bře 2011

Tak mně praskla voda při prvním porodu večer doma u večeře. Celý ten den jsem běhala po městě, nakupovala, byla jsem v cukrárně, pak řídila auto, ale naštěstí to vydrželo 🙂
U druhého praskla až úplně v samotném závěru při tlačení.
Ve svém okolí nemám nikoho, kdo by vytopil poštu 🙂 , ale může to být zajímavý zážitek 🙂

babulinkab
11. bře 2011

při obou porodech mně naštěstí praskla v noci, při obou jsem se probudila v noci na čůrání, vstanu, divný křupnutí, u prvního to bylo trochu, u druhýho odteklo víc, šla jsem to říct manželovi, podíval se na chodbu na zem a říká mi, a jseš si jistá, že ses nepočurala 😀

beruska2x
11. bře 2011

me praskla v porodce ve chvili kdy mi dala sestra klystyr - no masakr 😀 ale co nadelas..

zuzana_22
autor
11. bře 2011

Já jsem tu právě v některé diskuzi četla o mamince, které praskla v Tescu, a nebo v kavárně 🙂 mně je právě jasný, že je to prostě naprosto přirozenej, normální jev, ale myslím, že přichází naprosto bez varování, tak co s tím? se mi smála kamarádka, že radši jezdím autem než busem a začnu se podkládat složenou osuškou 🙂

beruska2x
11. bře 2011

@zuzana_22 s tim nic neudelas - mozna osusku pri ruce a sbalenou tasku do porodnice taky 😀 😀 😀 😀 😀

andara
11. bře 2011

Mne praskla ve 3rano v posteli, probudilo me mokro. Tak sem budila manzela a rikam mu to a on vylitl a prej:Co mam delat? Tak mu klidne rikam at mi poda rucnik, on se zacal hrabat ve skrini a zeptal se, jakej jako chci?Tak zas v klidu rikam, ze barva je mi fakt jedno 😀 Sla jsem se sprchovat, cestou malem dala na pusu (je to kluzke). Teklo to ze mne curkem, dala jsem si 3porodnicky vlozky, pod sebe v aute rucnik a kdyz sem dorazila na prijem, mela jsem kalhoty durch az ke kolenum🙂 Nakonec jsem porodila az za 21h po prasknuti a celou dobu to ze mne takhle teklo. 😉

cara.m
11. bře 2011

@zuzana_22 mi praskla voda přesně ve 14:45 u pozdního oběda 🙂 ale z počátku to byla jen troška, takže jsem nevěděla, jestli je to voda nebo ne, za chvíli znovu a když jsem jela směr gynda na test na plodovku, tak už se to rozjelo, takže to může být klidně odpoledne 😉

evulebobule
11. bře 2011

Tak mně praskla voda až při tlačení 😉

zizelin
17. bře 2011

Kamarádce praskla voda v kině při Shrekovi 😀 mě teda vodu píchali.. ale kdyby se to stalo někde na veřejnosti, tak by mi to bylo asi fuk (akorát v tom autě by mi to vadilo 🙂

monja
20. bře 2011

me praskla voda doma v posteli v noci.jsem rada,protoze rano jsem chtela jeste vyrazit na vylet do Prateru,to by byl mazec,kdyby mi voda praskla nekdo po ceste 🙂 🙂 ale trapas bych to urcite nenazvala, muze se to stat kdekoliv 🙂

kadlecova.misa
21. bře 2011

ahoj..mě taky praskala voda,když jsem se v noci,nad ránem ,vracela z WC..myslim si,nejaký výtok asi...a tak toho bylo čím dál víc,jako bych se nějak počurla..tak jsem si dala vložky a hurá do porodnice :o)

veruska007
21. bře 2011

Ja si nic takoveho nepripoustela, do posledni chvile jsem cestovala, dobihala na vlak, na tramvaj... pak jsem jednou pred tehotenskym cvicenim zasla na monitor a sup... rupla mi v porodce voda. Takze dobry, zadnej velkej trapas. Byla jsem happy, ze mam s sebou cvicky, aspon jsem se mohla prevlect.

mkr
6. dub 2011

tak mě praskla okolo půlnoci, když jsem byla v posteli, odložila noťas, že půjdu spát a najednou malá loužička, tak jsme se šla vykoupat a jelo se, ze mně teda skoro nic nevyteklo 🙂

ivarei
6. dub 2011

Noo, dobré téma 😀 , já ležela v nemocnici, voda mi praskla, když jsem se zvedla na WC - bylo to obrovské (opravdu extrémní) množství, takže přes celej pokoj a na WC komplet mokro. Neumím si představit, že by se to přihodilo jinde 😅 😀 😎 .

mamulajda
7. dub 2011

Mě při prvním porodu praskla voda sama, byla jsem připojená na monitoru tak to byla docela dělovka vody už tolik ne, stejně to bylo prd platný po 22 hodinách stejně císař a u druhého porodu mi jí píchli aby to uspíšili a taky prd platný tentokrát po pouhých 8 hodinách opět císař.

ladenka
29. kvě 2011

Mě praskla voda ráno. Vlastně to začalo v noci, ale netušila jsem, že je to ONO. Asi ve dvě v noci mě vzbudilo čůrání, vstanu a malinkatej čůrek, jsem si myslela, že jsem si učůrla. No ale nic, došla jsem si na záchod a šla znovu spát. V šest jsem s manžou vstávala, on odjel a já si šla znovu lehnout. A v 7:42 mě vzbudilo takový LUP! Tak jsem vstala, a v tu chvíli vody jako blázen. Okamžitě jsem šla na záchod, dala si vložku a ručník mezi nohy. No a celou cestu do porodnice i v porodce pořád odtékala až do samotného porodu, a docela dost, ani se mi nechtělo věřit, že ve mně bylo tolik vody. 😅

lucyje.k
1. čer 2011

My byli na chalupě 60 km od porodnice, bylo 22hod. a hráli jsme s manželem pexeso. Vyhrávala jsem na plné čáře, ale bohužel nedohrála🙂) Rupla mi voda a my frčeli do porodnice. Porodila jsem ráno v 8,20 hod.

erikon
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erikon
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rubika
4. čer 2011

Tak poprvé mi praskla voda v nemocnici , den po termínu ve 22.00. Takové divné lupnutí, vstala sem udělala krok a už to teklo a bylo toho dost...
Podruhé jsem měla fakt hrůzu že se mi to stane někde ve městě, nebo v buse. Ale šla sem si o půl desáté lehnout, v půl jedenácté takové lupnutí, vyskočila jsem z postele jak jelen a ze mě vodopád... Tak sem stála asi dvacet minut na místě, pod sebou ručník a jen sem dirigovala manžela co má kde vzít a podat mi. Hodila sem na sebe šaty do auta vzala přebalovací podložku a ručník a vyrazili jsme do porodky. Po chodbách a ve výtahu v podornici za mnou růstávala mokrá cestička, jak za vodníkem, měla jsem plné nazouváky vody, a pořád to teklo. nevím kde se ve mě vzalo tolik vody 🙂

bufina
4. čer 2011

No já myslím že ta kaluž vody na zemi je tak možná akorát z amerických filmů.... Mně praskal voda v obou případech už doma a vždycky jsem cítila jen něco teplýho, jakobych se počůrala. A pak voda utíkala postupně pomalu. Aby byla pořádná kaluž, tak by bylo potřeba několik litrů vody a myslím že na konci těhotenství je té vody max litr, možná aji míň. A ještě odteče jen ta přední voda, co je dole pod mimčem a zbytek při porodu. Ale každopádně rupnout mně voda někde na poště, tak by to bylo asi hodně nepříjemný, než bych se dostala dom.

marinka
4. čer 2011

Porod začíná odtečením plodové vody jen asi v 5% případů, takže není třeba se toho nějak moc bát 😉 V drtivé většině případů se porod rozjíždí kontrakcemi a voda praskne až v porodnici, buď sama, nebo vlak protrhne doktor. Mně u obou porodu praskl vodu až doktor, aby se urychlila první doba porodní..

sarka11
15. čer 2011

Vzbudila jsem se v noci kolem 1.30 a podemnou mokro, spala jsem sotva hodinu, tak to bylo teda překvápko, bála jsem se, že nezvládnu porodit, když jsem nebyla vyspaná( taky jsem si kolem 9h dopoledne i při kontrakcích na pár minut v porodce zdřímla 😀 ), malý se narodil v 15h přirozeně. Musím teda říct, že jsem se prasknutí vody na veřejnosti bála, tak jsem tak tři týdny před porodem začla radši nosit vložku, když jsem někam šla do města a při řízení auta si pod sebe dávala nepropustnou podložku, neb sedadlo v autě by se blbě sušilo.

bledulka
15. čer 2011

u prvního syna jsme v den termínu byli s manželem na delší procházce.. to už voda asi malinko odtékala, měla jsem vlhko v kalhotkách (myslela jsem si, že to je výtok) Po návratu domů - když jsem se chtěla jít vysprchovat a byla zrovna nahá,tak jsem slyšela lupnutí a voda vytekla na židli,kde udělal jezírko..od té doby to teklo docela dost (voda se stále tvoří-až do samotného porodu) , takže vložky nestačily. Tak jsem si dala místo vložky naněkolikrát složenou jednorázovou přebalovací podložku a vyrazili jsme s manželem do porodky. S tou podložkou jsem vypadala jak s plínou. Byla sobota večer, tak jsme šli rovnou k porodním sálu, zazvonila jsem tam mluvítekm, že mám termín porodu a že mi odtekla voda. Sestřička mě vyzvala at jdu za ní, že musíme udělat test. Požádala mě o vložku a já z kalhotek vysoukala tu velkou neskutečně těžkou hodně nasáklou podložku 😀 a sestřička jen pronesla "tak to je jasný" 😀 😀 a bylo.. prcek se narodil pár hodin nato 🙂

simasla
17. čer 2011

Ahoj, tak mě praskla voda u gynekologa. Natáčel mi monitor a u toho mu povídám, že mi asi začala odcházet o víkendu hlenová zátka, tak jsme dotočli a on mi povídá, že ať si jdu odložit, že se koukneme, jak jsme na tom, když odcházela ta zátka. No a zvednu se z lehátka a najednou mi tečou teplé čůrky po nohou, no myslela jsem, že jsem se počůrala a tak povídám doktorovi,ježiš mě něco teče po nohách, ale fakt a hodně a on se smál a povídal, tak honem dolů s kalhotami, to bude určitě plodová voda. No udělal mi rovnou test na plodovku. Samozřejmě, že to byla plodová voda, dal mi vložky a povídá, tak a teď půjdeme říct manželovi, že rodíme. No sranda, vyšel do čekárny vysmátý jak lečo a povídá taťkovi, no je to tady tatínku rodíme. Normálně manžel koukal jako blázen, došlo mu to až když jsem sedala do auta a sebrala mu svetr a strčila si ho pod sebe protože ty vložky to fakt nepobraly. Dojela jsem se domů osprchovat,převléknout a vyjeli jsme do porodnice. Porodila jsem teda až za 29 hodin od odtoku plodovky a plodová voda celou tu dobu odcházela, pak už tedy mírněji. Doteď ale nezapomenu na manželův výraz v čekárně u lékaře. 😀

usounek25
18. čer 2011

Tak my jsme s přítelem jeli kupovat nové WC do Brna do Bauhausu. Celé dopoledne jsem měla pocit, jako bych si ucvrkávala, ale jelikož jsem nosila furt intimku, tak jsem nic moc nepoznala, no hlavně mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být plodovka. Takže chlap přijel z práce, naobědval se a jelo se. Přijeli jsme do Bauhausu a já, že si odskočím na WC. Tak jsem se vyčůrala, šla si umýt ruce a vtom mě odtekla voda. Vedle mě stála paní - též si myla ruce a já totálně v šoku: Jéžiš co je, mě praskla voda. Musím říct, že v tu chvíli se mi rozbušilo srdce a uvědomila jsem si - je to tady. Během chvilky totálně mokrá, v kabelce jsem měla normální vložku ale ta byla během chvíle taky durch. Takže jsem šla za přítelem, že jedeme domů, že mě praskla voda. Ten na mě koukal a nechápal, zprvu si myslel, že na tom WC praskla voda. Až když se podíval na moje ryfle, tak pochopil. Takže z koupě WC nebylo nic, pěkně jsme se otočili, šupajdili domů pro tašku a osprchovat se a rychle do porodky. A za 6,5 hodiny byl prcek na světě.

slunickoseznam.cz
18. čer 2011

Je docela zajímavé číst tyto příspěvky
Mně odtekla ploidovka v noci celý den jsem měla bolesti jako při ms po teplé vaně přestaly a pak zase začaly a já říkám mamce,manžel nebyl doma nejlepší by bylo kdyby mi rupla voda a věděla bych žze rodím,bála jsem se že to nepoznám-později když přišly kontrakce sem si říkala že jsem se bála že to nepoznám takové bolesti to bych poznala na 100%.
Večer přijel manžel z práce já že si jdu lehnout že mi není dobře,lehla jsem a znova vstala protože se mi chtělo na wc najednou LUP a podemnou kaluž,tak jsem vysmátá šla za manželem taťko jedeme,ten vystrašený probudil celou rodinu že rodím a nakonec malá přišla na svět za 19 hodin s mírama 4450 g 55 cm 🙂

eruka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pepibubu
22. čer 2011

@eruka nic ve zlém, ale jet autem v termínu porodu k moři 400 km je poněkud.... nezodpovědné. Přidán jeden příspěvek, kdopak si z nás dělá šoufky?

kacci
23. čer 2011

Při prvním těhotenství mi praskla voda v noci asi v jednu hodinu, šla jsem na "malou", naštěstí ještě při sezení na WC, protože to byl vodopád (dvojčátka), ze záchodu jsem volala na manžela, ať mi donese vložku (naivka), napodruhé přinesl bavlněnou plínu, do porodnice jsem stejně přijela durch...rodila jsem císařem.
Při druhém těhotenství mi voda praskla po 3 hodinách kontrakcí již v porodnici - po první kontrakci následující po prasknutí jsem se orosila a prohlásila, že tohle nemůžu vydržet a dožadovala jsem se epidurálu🙂), no hodili na mě bobek, za 2 hodiny byl prcek na světě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru