Když praskne voda - trapasy 🙂

zuzana_22
11. bře 2011

Dnes odpoledne jsem ve velmi pokročilém stádiu těhotenství čekala snad hodinu u nás na poště ve frontě a přemýšlela jsem nad tím, jestli skutečně při začátku porodu praskne voda většinou v noci nebo ráno nebo až v porodnici při samotném porodu (jak se to poprvé stalo i mně), a nebo už se radši mám vyhýbat i veřejným místům, abych po sobě nemusela vytírat 🙂 jak jste to měly vy?

sarkachmelova
24. čer 2011

tak holky, mně praskla voda, když jsem byla v čekárně do poradny 🙂 pošeptala jsem to manželovi který tam byl se mnou 🙂 ten jeho výraz nikdy nezapomenu 😀 bylo mi tak trapně, že jsem ani nešla zaklepat, ať mě vezmou dřív a čekala, dokud na mě prostě nepříjde řada 😀 v ambulanci jsem si pak sedla na mikinu, asi 5 minut si s doktorem povídala a až když se mě zeptal, jestli neodtekla voda, tak jsem kápla božskou že odtéká zrovna teď 😀 no co Vám mám povídat.. nemohli ze mě 😀

petrakm
24. čer 2011

Ahoj,pobavila jsem se 😖 ,mne vodu pichli,ale moje kamaradce odtekla v metru,kdyz jela zrovna na kontrolu 😕 A tak pouze s kabelkou zazvonila na příjem a sestra zmatene hledala tašku do porodnice 😀 ma krásného chlapecka 😉

marhulinka
24. čer 2011

v sobotu jsme měli rodinnou slezinu až do rána,v neděli v 15h jsme to šli dospávat a v 15,30h mi praskla voda 😅 😀 Chudák manža nevěděl co se děje,když jsem ho budila,ať přinese rychle ručník,že mi praskla voda....a jako mě teda tekla hodně,ručník byl v tu ránu úplně durch...Šla jsem do sprchy se oholit,byla tak nějak příjemně nervózní,že už je to tady - když mě nic nebolelo 😀 Manža pořád lítal a jestli mi je dobře a honem honem,že musíme jet 🙂 V porodce si mě nechali,čekalo se na kontrakce,až se začnu otvírat,bolesti mi začaly nějak ve 22h-to když jsem slyšela dvě rodící vedle 😝 😀 Porodila jsem v 8,13h a za tu dobu ze mě vždy odteklo velké množství vody - pod sebou jsem měla opravdu kaluže

emmca2011
9. zář 2011

šla jsem si ráno cca v 9 do kauflandu koupit pití - měla jsem žízeň no a mezi regálama s vodama mi rupla voda takovým stylem že jsem okamžitě měla džíny mokrý až ke kolenům - tak sem se otočila a mazala zase ven k autu a do porodky 😀

ellzu
15. zář 2011

Byla jsem 10.den po TP hospitalizovaná na rizikovém, kontrakce už dvě hodiny co minutu, vzali mě na monitor a najednou PLESK, teplo až na záda a ke kolenům.
Volám na sestřičku: "Prosím vás, nezlobte se, že vás ruším, ale praskla mi voda."
Ona na mě: "A jak to asi tak můžete vědět, že je to voda?"
Já: "Co by to asi tak jiného bylo, když to mám až na zádech?"
Ona důležitě: "Počkejte, počkejte, uděláme Temešváryho test."
Já: "Klidně, mně je to jedno."
Polila podložku roztokem a nadšeně volá: "HA, PRASKLA VÁM VODA!"
🙂 🙂 🙂 já jsem se jí musela fakt od srdce zasmát a muž nechápal, co se tak vtipného na tom monitoru stalo 🙂 🙂 🙂

polikata
22. bře 2012

Já měla rodit až za 3 týdny tak jsme z manželem k moři. V autě 400 km od porodnice mi praskla voda a začala jsem rodit.Prodila jsem v autě.

crca
22. bře 2012

@polikata teda 3 týdny před termínem jet k moři-promiň,to mě jako trapas nepřipadá,spíš jako hooodně velkej risk 😒

pusolamy
22. bře 2012

@polikata : zda se mi ze tvuj podobny prispevek pod jinou prezdivkou uz byl uz jednou vymazan

kammka
22. bře 2012

tohle nenní moje story, ale taky dobrý:
kolegyni praskla voda v jakémsi hobbymarketu, muž chytil paniku a tak ji naložil na ten nákupní vozík na cihly a vez ji na tom do auta... prej to bylo vcelku vtipný...

paffi
22. bře 2012

Mně praskla voda v noci. Probudila jsem se ve 2 ráno s tím, že už se mi nechce spát a asi vstanu. O půl 3. měl manželovi zazvonit budík , tak si říkám, vstanu s ním a budu něco dělat. Vtom cítím takové lupnutí, tak vstanu a říkám manželovi: "Něco prasklo!" A On: "Co jako?" A já: "No co asi voda... 🙂 " Hned vyskočil, a prý co mám dělat, co mám dělat?! Já že níc, ať klidně spí, že se jdu ospršit, oholit nohy a pak se uvidí. Voda odtékala po troškách až do konce porodu. Kontrakce začaly hned po prasknutí a asi po hodině jsem šla manžela vzbudit, že teda raději pojedeme, že mám kontrakce po 5ti minutách a tak jsme jeli. Malá se narodila až za 9 hodin od prasknutí, ale kontrakce teda hned od začátku docela mazec!

jasekd
23. bře 2012

@paffi Mela jsem uplne stejny prubeh, 9 hodin od odtekani, tekla cely porod, a kontrakce rovnou 5timinutovky a mazec 😀 Trapas zadny nemam, praskla v noci, kdyz jsem sla na WC a lezla po zebriku z postele. Stejne mi vodu pak u porodu poradne praskli. Druhy porod byl vyvolavany a vodu praskli az v nemocnici

garfie
23. bře 2012

Tak my koukali z postele na film a při závěrečných titulcích se ozvaly dvě děsné rány-jako křupnutí a přítel říká-co to bylo? A já-dítě si asi zlomilo nohu....nebo že by to byla plodovka? Spíš jako fór (bylo před termínem)....ale najedou to ze mě vyteklo-všechno najedou, museli jsme měnit matraci na posteli....já se v klidu začala balit, ale přítel naštěstí (!) panikařil a hrozně spěchal-a dobře udělal, měla jsem překotný porod, bolesti začaly v autě a za dvě hodiny byla malá na světě.

paffi
23. bře 2012

@jasekd jen jsem moc nepochopila, jak si mám celých těch x hodin držet mezi nohama tu vložku, když jsem nemohla mít kalhotky 😀

mmmiska83
23. bře 2012

mě taky praskal naštěstí doma, kolem 23:00 mi něco prasklo v břiše, taky jsem si říkala, že si mimi asi zlomilo nohu nebo co 😀 a pak jsem se v 1 ráno vzbudila a děsná kaluž.....teklo to ze mě hooodně,ani ručník to nepobral... 🙂

pumuckl
4. kvě 2012

Když jsem četla úvodní příspěvek, tak jsem se pobavila. 🙂 Mě praskla na poště u okýnka. Naštěstí to nebylo takový to klasický filmový žbluňk a potopa. Prostě jsem najednou měla velkej mokrej flek na kalhotech 4týdny před termínem), kolo tak 15x15. 😠 Ani jsem to paní neřekla, jen jsem rychle vyřizování ukončila a vydala se k autu a domů. V autě po cestě do porodnice jsem měla už snad 2 vložky naráz a seděla na osušce. Když mě vyšetřovali na příjmu v porodnici po 2hodinách po prasknutí, tak jsem upozorňovala, že to hodně teče a furt teče. No mudr. si nedala říct, šáhla si a vytopila jsem jim ordinaci. 😀 To byla kaluž. 😀 😀 😀 Ale byla to sranda. Po této zkušenosti už asi od 36tt nebudu vycházet bez náhradního oblečení. 😉

misulka123456789000
18. črc 2014

praskla mi voda na poušt!HAAAAAHHAAAA

verushe20
21. zář 2014

Mně praskla až při sprchování v porodnici... Takže naštěstí žádný trapas... Ale ty poslední dny před porodem už jsem měla strach chodit do města kdyby náhodou..

arnettacek
1. říj 2014

Tak ja rano vstala abych se vycurala, sla jsem si pro neco dobreho do lednice. Jak tam stojim tak takovy maly curek. Tak si rikam, ted jsem byla curat a jeste si takhle ucurnu. Uklidila jsem to a sla do postele. Zadne lup se nekonalo jen mi zase cas vody odtekla a pak i v porodnici odtekala. Nakonec vse odteklo asi nekdy odpoledne. Prvni odteceni vody bylo v 7:00 a porodila jsem v 18:41...

eldrag
1. říj 2014

me praska ve spánku ve 2:20 utikala jsem do koupelny, pak vzbudila muze a vyrazili jsme. Do auta jsme dali radeji igelit a bylo dobře protože po vystupu před porodnicí z auta praskl druhý vak plodovky a ja měla uplně mokrý kalhoty... no a při zatukani na dveře příjmu říkám , že asi rodim sestra mi koukla na totálně mokrý gatě a řekla "asi jo" 😀

helabella
1. říj 2014

Mně začala odtékat voda 6 týdnů před termínem, když jsme s manželem byli na půjčené chatě udělat si poslední romantický víkend než se narodí mimi 😀 Nevěděla jsem, jestli je to fakt plodovka nebo co, nicméně jsme se zabalili (teda celkem pomalu), já si dala vložku a pak jsme se vlakem vraceli domů. Celý těhotenství jsem si taky představovala, jak mi voda praskne na nějakým hodně veřejným místě a nakonec jsem jela s odtékající vodou vlakem 😅 😀 😀
U druhýho dítěte mi voda praskla přímo při vyšetřování na koze v porodnici 😅 Byla jsem z toho tak vyplesklá, že jsem se tam začala omlouvat a doktorka se divila za co 😀 Ale bylo toho fakt celkem hodně, vůbec jsem to nečekala.
U třetího a čtvrtého mi voda praskla až v průběhu porodu, takže žádná zábava 😀

petula_88
1. říj 2014

Mne praskla v jidelne v Podoli. Po obede jsem mela jit na monitor, ale misto toho jsem sla na sal🙂

jika10
1. říj 2014

Mě voda praskla doma o půl třetí ráno v posteli, když jsem se vrátila ze záchodu. Jen podotýkám, že do 1 hodiny ráno jsme smontovávali skříňku pro malou a manžel to ještě do cca dvou dodělával, takže já spala hoďku a půl a manžel půl hodiny a jeli jsme rodit. Malá se narodila 6 hodin po prasknutí vody. V autě jsem měla pod sebou přebalovací podložku

sim007
1. říj 2014

Kazda tu mluvi o jakemsi "lupnuti" .....k cemu by jste to prirovnaly a boli to nejak?

kriistin
1. říj 2014

@sim007 neboli.

kriistin
1. říj 2014

me praskla plodovka v druhym tehotenstvi když jsem šla spat 0:30 ,citila jsem lupnuti a začla tect voda.musela jsem si dat mezi nohy ručnik.i v porodnici tekla.

lenynka
1. říj 2014

Rodila jsem 2x. A voda mi sama nepraskla ani jednou. Pokaždé mi ji píchali.

eldrag
1. říj 2014

@sim007 neboli to vubec, neni to ryze lupnuti, spatne se to popisuje... spis jako kdyz je ve strevech bublinka a pukne tak neco takoveho dole 😀

snezenka123
4. pro 2014

Já při prvním těhu jsem byla cca necelých 14 dní před porodem na kafi v cukrárně náměstí, a povídali jsme si zrovna o tom,jestli poznáme, až nám bude odtékat voda. Jdu na záchod a slipovka mokrá,tak si říkám,co se to asi děje, jdu ven a najednou lup a voda mi stékala po stehnech,ještě že bylo léto a já měla sukni. Volala jsem v klidu manželovi, že mi praskla voda, čekám na náměstí, at si pro mě přijede, a vody teda teklo docelo dost 😀
V druhém těhu mi vodu píchali v porodnici.
Jsem zvědavá,jak to bude teď u třetího🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru