Klasický klystýr nebo Yal gel? Díky za názory

pmelani
25. led 2012

Jste pro Yal gel nebo klasiku?

eluska87
25. led 2012

já jsem měla klasiku a to jsem i uvažovala o tom YAL gelu, ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit klasiku, protože to není vůbec hrozné. Každý straší jaká je to hrůza, ale fakt není neboj.a ještě za to nebudeš platit..není to nic drastického a po druhé už jdu JEDINĚ zas do klystýru

andelka
25. led 2012

Klystýr je prý dobrý i v tom, že tu oblast prohřeje 🙂
Já teda zkušenost nemám, ale nebála bych se toho. Záleží co si kdo vybere, co mu víc vyhovuje. U prvního porodu se žádná taková příprava nestihla, takže u druhého mám v plánu napsáno, že ideálně nechci nic.

usounek25
25. led 2012

Ahoj, tak já měla doma koupený YAL, ale nakonec jsem si ho nevzala. Takže jsem v porodnici měla normální klystýr - nic hroznýho mi na tom nepřišlo a teď po druhé si ho nechám dát taky. Navíc když jsem byla před porodem poprvé a pročítala na tohle téma taky různé diskuze, hodně holek se tam shodlo na tom, že YAL tolik nepročistí jako klasika. Ale třeba budeš mít rychlý porod a ani ti ho nestačí dát 😉 .

averena
25. led 2012

Ahoj já měla yal gel a stačil, hlavně jsem si to chtěla udělat sama než odjedu do porodnice, než aby mi to dělal někdo jinej 😝 a hlavně ,když už máš rozjetý bolesti, tak ještě se snažit v sobě něco chvíli držet je nic moc 🙂

llluckaaa
25. led 2012

Já měla oboje (při dvou porodech zvlášť, samozřejmě 😀 ) a přijde mi to nastejno, žádný rozdíl jsem tam nepoznala.

elana
25. led 2012

já jsem spíš pro klasiku, není to vůbec nic, sestřičky jich udělají taky x denně, takže je to pro ně rutina, trvá to chviličku a člověk se většinou vyprázdní jednorázově, což po tom YAL gelu (prý) není. Rodila jsem teda plánovanou sekcí, takže normální klystýr byl jasný, ale i kdybych šla rodit přirozeně, tak bych YAL nekupovala.

bertica.h
25. led 2012

ja jsme jednoznačne za yal.mala som pri ropvom porode-pri druhom sa nám bohužial vylial v tašejk do prodnice,takže som narychlo musela mat klysír,kedže som porodila za cca 3hodiny od vyvolávačky-a nedá sa to zeriovnat.určite preferujem a radím aj vám yall gel.Pre mna bol klystír vlemi nepríjemný,nakolko som mala už silné bolesti za mna jednoznačne yal

llluckaaa
25. led 2012

@elana Já rodila poprvé plánovanou sekcí a dali mi Yal 😉

elana
25. led 2012

@llluckaaa tak koukám, že záleží na porodnici...u nás je normální klasika (a pravda, že jsem se po YALu neptala, mám za sebou pár operací s klasickým a tak jsem věděla, že to není žádný drámo a ani mi to za dotaz nestálo)

babulinkab
25. led 2012

u nás nedávají nic

ferinka
25. led 2012

Dali mi klasiku,poprvé jsem se bála a podruhé se už těšila,jak se po 9 měsících zácpy pořádně vy..... 😝 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

llluckaaa
25. led 2012

@elana Já se po něm taky neptala, dali mi ho sami.

pmelani
autor
25. led 2012

Já problém se zácpou neměla ani v prvním těhu....dostala jsem 2XYal a myslím,že to stačilo na sále to dopadlo všechno dobře. Hodně jsem slyšela,že se z norm.klystýru začne dělat špatně tou teplou vodou a nutí to dokonce ke zvracení,takže pak nevíte co dřív....rozhodně nejsem pro porod bez jednoho nebo druhého 🙂

anitram18
25. led 2012

Přežít se dá myslím v klidu obojí, ale šetrnější je Yal, tak kdybych si vybírala, tak jsem pro Yal...měla jsem ho a v pohodě 😉

coxa
25. led 2012

Měla jsem klistýr u obou porodů a úplně v pohodě. U nás v porodnici říkají, že Yal je k ničemu, a že než ten, tak že raději nic. 😅

1983hr
25. led 2012

Já měla obojí a v pohodě.🙂

rina76
30. led 2012

měla jsem obojí a za mě jedině klasiku, do Yalu už bych nikdy nešla 😒

elizabetthka
30. led 2012

Já jsem pro klasiku :o)

kasparci
14. únor 2012

Já jsem doma před odjezdem pořešila yal gel a pak v porodnici klasika (kvůli prohřátí)

alt
22. dub 2012

@kasparci můžu se zeptat ten Yal gel se dá koupit normálně v lékárně? nebo je to na předpis

palomitacheca
22. dub 2012

Měla jsem klystýr a když ho stihnu i příště, tak si ho nechám dát taky 🙂 Nic hroznýho to nebylo, navíc mě to trošku prohřálo 🙂

ludmilad
23. dub 2012

Původně jsem chtěla Yal gel, ale nakonec jsem si nechala dát klistýr na sále a bylo to úplně v pohodě. Nic nepříjemného a navíc to prohřeje, tak mi šel pak porod rychleji 🙂 Podruhé si ho nechám dát klidně znovu, pokud to stihnem 🙂

alt
23. dub 2012

nejvíc pozitivní na tom klistýru je, že se porod rapidně urychlí.. vyprázdní se střeva a mimi klesne hoodně dolů , akorát mi ho musí podruhé opět aplikovat mezi kontrakcí.. já ho v sobě moc dlouho neudržela, jen do další kontrakce ale stačilo to.. spíš mám strach když klistýr nestihnu.. abych se pak na sále při plačení nepokadila, sice bych nebyla asi první ale styděla bych se..

lucifereeek
23. dub 2012

@alt ne je na předpis.

hamma
23. dub 2012

Já neměla nic a byla jsem ráda a příště taky nebudu chtít nic. Stejně je to zbytečný, klistýr je vhodné použít jenom pokud porod nepostupuje, jinak je to zbytečné trápení. A že ti na porodním sále odejde stolice je úplně normální a není za co se stydět. Za zvracení by ses taky styděla, @alt?

andelka
25. dub 2012

Já neměla ani jednou ani jedno, prostě se to nestihlo. Poprvé nevím jestli to mělo nějaký následek, podruhé jsem se během tlačení pokakala 😅 a nic se nestalo, PA to nekomentovala nijak, sebrala podložku, vyhodila a fertig. Já jsem jen podotkla, že holt se klystýr nestihl 😀 jsou tam zvyklí a horší věci.
Když je čas a správná doba, tak to může být fajn a porodu to i pomoct, ale když se to nestihne nebo někdo nechce, tak o nic nejde.

alt
25. dub 2012

@hamma to ne, taky jsem se po porodu jak mi dali prášek na zavinutí dělohy 2x poblila do postele za sebou, takže mi to dvakrát převlékali, byla jsem tak slabá, že se mi třepali nohy a já nedošla ani na záchod.. v tu chvíli mi bylo tak zle zimnice,křeče, točila se mi hlava ..a to blití, že mi bylo úplně jedno co se stalo, pak mi dali na uklidnění injekci a pak to přešlo.. . máš pravdu , že je to asi normální, a navíc si říkám, že si tam dolů stejně neuvidím, a pochybuji že při kontrakci poznám, že jsem vytlačila i bobek.. 😅

pumuckl
25. dub 2012

Já jsem měla při prvním porodu klystýr a teď ho chci taky. Nechápu proč se vůbec někdo uchyluje k chemii, Yalu, když klystýr tu pánevní oblast i úžasně prohřeje, uvolní svalstvo. Takže za mě rozhodně klystýr! Že bych nepoužila nic si nedovedu představit. Když se to nestihne, tak o.k., ale plánovaně rodit bez klystýru bych rozhodně nechtěla i přesto, že to na mě přišlo i před klystýrem. 🙂 Dost jsem vyprázdnění ocenila i v prvních dnech po porodu, kdy jsem tuto "potřebu" díky tomu nemusela řešit. 😎

ciernavila
25. dub 2012

klystýr, lebo ten aj uvolni vraj porodne cesty, mne ho dali, mala som doma aj Yal ale som ho vobec nepouzila. Myslim ze ten nema taky efekt.

andelka
26. dub 2012

@alt to poznáš, není to bobek ale obvykle spíš průjem 😀 jak se tělo samo čistí. Ale oni to fakt neřeší, netřeba se cítit blbě, když už se stane. 😉

@pumuckl tebe se v prvních dnech v porodnici nikdo neptal jestli už jsi byla na velké? U nás se ptali na vizitě vždycky a kdyby ještě třetí den nic, tak to řešil čípek 😕
Každopádně když se to stihne a člověku to nevadí, tak pak je určitě lepší pocit, že se nemůže nic stát. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru