Kleště. Jsou dnes časté nebo ojedinělé?

georgine
25. kvě 2007

Ahoj maminy a dalsi holky..

zakládám toto tema z duvodu toho, že jsem pred vice než dvema lety v jisté nemocnici rodila kleštěmi, velmi by me zajimalo, která z vás má s tímto porodem zkušenost, at si udelám prehled o tom jestli je tento porodnický postup castý nebo spise ojedinelý.. moc dekuji za názory a zkusenosti..

doufám ze tímto tématem neudelám nastávajímcím maminkám v hlave zmatek a nevytvořím strach , ale pro me je to zkrátka zajímave..

martinka24
25. kvě 2007

Ahoj , můžu se zeptat z jakého důvodu použili kleště?Já bych to doktorům asi zakázala, jestli to jde....

karotky
25. kvě 2007

Ahojky!
Já jsem někde četla,že ke kleštím přistupují dost často při epiduralu,když maminka necítí kontrakce(ale je to individuální)a nespolupracuje s porodníky.Anebo je tak vyčerpaná,že to miminko nedokáže vytlačit a kdyby mu nepomohli kleštěmi,tak by se udusilo.
Nešla jsem do epiduralu,protože jsem z kleští měla strach. 😒

anney
25. kvě 2007

Ahojky georgine a ostatní-
před deseti lety jsem si prožila zdlouhavý, bolestivý porod.Byl vyvolávaný a prý tyto porody mívají intenzivnější porodní bolesti.Zatím nemohu porovnat, na druhý se teprve chystám.Ve druhé době porodní jsem měla takové vysílení, že jsem uplně přestala spolupracovat a i přes veškerou snahu jsem nemohla porodit.Bylo to uplné vysílení a v tu chvilku jakoby mi bylo jedno co se semnou děje.Paní dr. tudíž přistoupila k použití kleští.Musím říci, že v tu chvíli jsem nepřemýšlela jestli to může mimi ublížit a tak.Viděla jsem v tom jen vysvobození od krutých bolestí.Takže pí.dr je použila, malý byl v cukuletu na světě a bylo to.Po použití nebyly vidět žádné následky.Jen musel na ultrazvuk, který dopadl 100% dobře a nemá vůbec žádné obtíže.Jen jsem chtěla napsat, že je to podle mě ,zcela normální pomůcka u porodu, který se může takto zkomplikovat.A já děkuji dodnes této pí.dr, že to tak dobře zvládla a malému nijak neublížila.Maminky se toho nemusí podle mě bát, ale také záleží jak dobře to umí daný porodník zvládnout. 😀 😀

terkaz
25. kvě 2007

ja jsem epi nastesti mela, diky nemu jsem se zacala konecne otvirat , kontrakce jsou citit,ale ne ty brisni,ale ty na konecnik...aspon ja jsem to tak mela. fuuj kdyby na me vytahli kleste asi bych uz fakt odpadla...

anney
25. kvě 2007

Děvčata,
názory se různí.Ale podle mé osobní zkušenosti můžu opravdu říct, že se není čeho bát.vždyt jen pomohou miminku kousek ven a pak už hop a jde to samo.Já měla moc šikovnou dr. tak to bylo v poho.Jak píše karotky,u vysílených rodiček není zbití.Já mám zese spíš strach z epiduralu, ale je to možná tím, že mám podvědomně strach z toho , co jsem ještě na vlastní kůži neprožila.

kalinichta
25. kvě 2007

Ahojky,
jak uz tady bylo receno kleste jenom pomuzou. Nez jsem sla rodit ja, tak jsem si vubec nepripoustela, ze by je vubec mohli na me pouzit. Mela jsem vyvolavany porod. Pichli mi vodu, 2hodinky bolesti a sup na sal. Tlacila jsem asi pul hodiny a sup, malou jsem mela na brise ani nevim jak. Pry uz jsem nemela silu ji vytlacit a zacinala se dusit. Bojd by ne, mela 3900g. Ted ji bude pomalu pul roku a vsechno je v naprostem poradku, v nicem nezaostava, spise naopak. Jedine minus klesti je, ze me museli nastrihavat a pritom rikali, ze to v mem pripade nebude potreba. Kdyz s tim doktor umi, nemuze miminku ublizit, spise naopak.

nikeske
25. kvě 2007

cauki!ono to vyzera drasticky, ale ked mimco nevie von / z akehokolvek dovodu/, na cisarsky je uz pozde / hlavicka je v porodnom kanale, cize nie v bruchu /, tak ono moc moznosti neni...
teda este sa robil vakuovy extraktor, ale mimca z toho mali hematomy na hlavicke, atd., atd...
urcite niektore z vas mali aj negativne skusenosti, ale to mimco proste nejak on musi 😉

georgine
autor
25. kvě 2007

no tak jak to sleduji tak musim dodat ze jsem rodila "jenom" 12 hodin a na maleho museli vytáhnout kleste kvuli tomu ze byl dole otocená noisánkem k memu brichu.. jenomze teda zarazilo ze oni to nemohli zjistit drive.. malej byl uz 5 hodin videt jeste mi setra rikala ze vidi hlavicku a nevidi vlásky.. tak jsem se smál no a pak naráz prisli doktori a usoudili ze prijdou kleste.. dva doktori vzada 2 mi tlacili na bricho a já musela tlacit taky.. melý mel pekný otok na hlavicce jak misku od kvetináce.. proste me zarazilo proc to neodhadli nebo nevideli drve zbytecne jsme se trápili.. no a ted nevim jestli je to technikou nebo prirodou.. 😒 ale na druhou stranu ty jkleste neboli a jenom jakoby to miminko podeberou v tele matky at jdu lepe uchopit, protoze ruce se jim tam samozrejmne nevlezou.. no nejdpekelnejsi byl nástrih.. 😖 au au

nikeske
25. kvě 2007

to geoorgine: hlavicka v porodnom kanali rotuje, dost komplikovane, takze to asi nemohli odhadnut skor...ale to by ti asi lepsie vysvetlil nejaky gynekolog... 😀

krista
7. led 2010

blueapple • 1d • Dnes ve 12:58
Ahoj všem ! Prosím o info, jak u vás probíhal porod, když bylo potřeba použít kleště nebo vakuový extraktor. Proč tyto pomůcky doktoři použili, Vaše připomínky, apod.

loki01
7. led 2010

georgine: me se stalo uplne to same, taky maly hlavicku spatne, nosem k brichu a jeste tam superman strcil ruku. Tez to nevedeli jak je natoceny. Nakonec jsem skoncila na cisari protoze se mu zacaly ztracet ozvy. Tahali ho ze mne chudaka...

nevestinka2010
7. led 2010

na spravne prerotovani hlavicky se doporucuje zmena polohy, predevsim do klecici polohy na vsech ctyrech... pokud rodicka je schopna spolupracovat, tak je dobre toho vyuzit nez se vezmou kleste nebo vax

loki01
7. led 2010

nevestinka: jak ja bych si rada poklecela 😀 nehcteli me pustit hovada 😒

kativka
8. led 2010

škoda, že tu nejsou maminy, které kleště prodělaly a bohužel nedopadlo díky nim vše ok. ale to je jako se vším při porodu, chtějí pomoci a ublíží, ale kdyby nepomohli, mimi by se udusilo a to je taky průšvih. jde asi o volbu menšího zla a i když jsem pár dětí po kleštovém porodu vyděla a bohužel tyto děti byly postižené, doktorům bych to asi nezákazala. přeci je neberou jen tak, to už musí být důvod. stejně tak je mnoho dětí, které jsou postižené díky přidušení a maminky možná spílají doktorům, že měli vzít kleště. 😨

keminek
8. led 2010

Kleště vzali, protože malý šel ven a pak zas zaplul a prý začaly klesat ozvy. Druhá doba porodní trvala asi 20 minut, kontrakce jsem měla, kleště se použily až ke konci, také byly rychlé, malý byl růžový a v úplném pořádku. Žádné kříšení atd. Důvod zaplutí neznámý. Následky žádné, mám zdravého, cyhtrého chlapečka. Od narození žádný problém. Nemohu se však ubránit pocitu, že na sebe navazující náhlé komplikace vzniky po zbytečném rutinním urychlování rychlého porodu (celý byl rychlý a v pohodě od úplného začátku). Já osobně jsem chtěla rodit až za nějakou dobu, ale ničemu jsem nerozumněla, tak se urychlovalo no. Dneska už těžko říct 😝

shaula
8. led 2010

U mě kleště použili kvůli vyhřezlému pupečníku - první se narodil spontánně (i když mi to trvalo dlouho, neuměla jsem tlačit), a asi jak se uvolnilo místo a píchli druhému plodovku, tak se nějak "vyplavil" i ten pupečník... Takže druhému museli pomoct kleštěmi. V propouštěcí zprávě jsem se pak dočetla i o alteraci ozev ve II. době porodní (na sále mi o tom nic neříkali), ale oba kluci jsou v pořádku (aspoň se tak tváří 😀 ).

dracekmracek
8. led 2010

U nás použili vakuovou pumpu,byla jsem vysílená,malý byl zaklíněný v pánvi a klesali mu ozvy.Museli mě víc nastřihnout,ale bylo to rychle za námi.Zatím je ťuk ťuk bez následků a rychle se z toho dostal.

lucasaerik
8. led 2010

taky jsem měla porod ukončený kleštěmi a to z důvodu :
(lékařům stále děkuji jelikož zachránily život jak mne tak synkovi)
malý ztrácel ozvy mě klesal tlak a to mimochodem z ničeho nic..vše jinak probíhalo naprosto fyziologicky..prostě z minuty na minutu to bylo jinak...omdlévala jsem..byla jsem otevřená jen na 6cm, když se muselo okamžitě jednat..císař se nestíhal...a malý měl 4kg takže musel okamžitě ven...byl jasme sice šitá až hrom ..do 2 měsíců jsem sedávala na kruhu...ale díky lékařům vše proběhlo v pořádku a hlavně jsem oba tady...že
Jinak lékaři ke kleštím přistupují v krajní nouzi...alepsoň jsem toho názoru
Šimonek je naprosto v pohodě, žádné následky nemá..po porodu okamžitě rozdýchání masáž srdíčka..ale hned naskočil.. jen po porodu byl na Jipu z důvodu jeho komplikací a né kleští...

kativka
9. led 2010

To jsem ráda, že tu slyším samé pozitivní ohlasy. Nás porod teprve čeká a doufám, že to nebude třeba, ale jsem ráda, že konečně čtu i o zdravých mimčách, kterým kleště pomohly. Já vím, kdyby kleště jen škodily, už by se dávno nepoužívaly, ale přeci jen, zní to hrozně a doufám, že se mimčo bude snažit vše zvládnout samo. Dík za názory

shaula
9. led 2010

Kativka - víš, já si myslím, že ta postižení miminek nebudou ve všech případech zase až tak v přímém důsledku použití kleští, ale spíš ze stejného důvodu, PROČ se kleště použily... Pevně věřím, že kleště používají porodníci opravdu jen v případech, kdy je to nutné z důvodu ohrožení miminka např. nedostatkem kyslíku - a pak za to postižení může spíš třeba ten nedostatek kyslíku než ty kleště...

loki01
9. led 2010

kativka: jestli chces cist nejake SPATNE zkusenosti tak tady mas temu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
NEDOPORUCUJU ti to cist, zbytecne se budes desit. Proc si vubec myslis,ze budes rodit klestema? Jo a ja znam 3 holky ktere rodily klestema a vsechno OK

editah222
10. led 2010

Kativka - nestresuj se předem, nikdy nevíš jaký porod budeš mít. Já jsem se porodu docela dost bála, hlavně díky tomu co jsem si tady na MK přečetla a nakonec to vůbec nebylo tak strašné. Patřila jsem k těm co porodily rychle a na bolest si dnes už ani nevzpomenu.

kativka
11. led 2010

Dík, ale diskuzi o špatných zkušenost s kleštěmi opravdu číst nebudu. Já si nemyslím, že budu rodit kleštěmi, jen jsme se s manželem dostali na téma, co by dělal, když by chtěli vzít kleště. Bohužel jsme oba viděli jen to špatné, takže z toho máme děs a já ho teď pomalu připravuju na to, že kdyby se to stalo, je lepší kleště, než přidušené miminko. Máte pravdu, já to jen potřebovala slyšet, teda spíš číst. 😉 Dneska jsem byla poprvé v porodnici a začala jsem se porodu bát. Tak doufám,že budu jako editah, že nakonec to nebude tak hrozné, jak tady každý píše. Škoda, že si to člověk nemůže vyzkoušet na nečisto, nebo si na porod nezvyká jako třeba na zubaře. Toho se taky nebojím, protože vím, co mě asi čeká a jaká mě čeká bolest. Tady ne 😀 No snad za tři měsíce budu moudřejší a hlavně klidnější. Miminko bude porod taky bolet a taky se nebojí tři měsíce předem 😉

loki01
11. led 2010

kativa: i ja jsem se po navsteve porodnice zacala bat 😀 Ja jsem nemela moc hezky porod, ale stejne na to rada vzpominam. Hned bych do toho sla znova. Ta chvile kdyz ho poprve drzis je proste neopakovatelna

kaa
11. led 2010

Kativka- já se po návštěvě porodnice začala těšit a už jsem tam chtěla zůstat, bylo to tam moooc pěkné, nakonec jsem ale rodila jinde 😉 Porod jsem měla rychlý, malého brali vakuumextraktorem, a je v pořádku a bez následků. Neboj se, těš se na miminko, a ten porod nebude tak hrozný jak se tváří 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru