Klinik Box z porodnice - pozor na osobní údaje

veruska007
19. dub 2012

Holky, chtěla jsem Vás upozornit na jednu trochu nekalou věc. V porodnici jsem dostala Klinik box (krabici s reklamními předměty pro miminko). K tomu mi sestra přinesla papírek, ať ho vyplním na důkaz, že jsem krabici skutečně dostala.

Bohužel, od té doby mi několikrát týdně volají z různých institucí a nabízejí mi rozličné startovací balíčky, knížky, časopisy, pojištění, hračky, kurzy... jsou dost neodbytní, ale nic jsem nezakoupila. I když je odmítnu, volají mi po týdnu znovu... jsem z toho už opravdu naštvaná a znechucená. Když nic nechci pro sebe a své děti, mám se zamyslet, komu bych to mohla koupit jako dárek... manipulace nejvyšší úrovně. Odvolávají se na to, že mají informace právě z té kartičky, kterou jsem vyplňovala při převzetí Klinik Boxu.

Takže doporučuju nevyplňovat nebo rozhodně neudávat telefonní čislo.
Před 3 lety jsem Klinik box dostala také, kartičku také jistě vyplnila, ale nikdo mi nevolal. Teď je to ale už k zbláznění.

maruja
19. dub 2012

@veruska007 díky za varování, porod mám před sebou a u prvního mě nic podobného taky nepotkalo

lentilka28
19. dub 2012

Souhlasím....taky jsem kartičku vyplnila od té doby mě pořád s něčím otravují - knižní kluby, pojišťováci atd...

mamkamarketa
19. dub 2012

tak tam dat vymyslene cislo. a je klid 😎

anrebcz
19. dub 2012

@veruska007 Priste az ti zase zavolaji tak si na ne vem kontaktni udaje, jmeno a adresu firmy a jmeno cloveka co ti bude volat a tel. cislo a rekni, ze je to obtezovani a pokud Ti budou dal volat tak na ne podas trestni oznameni za obtezovani.
Mozna, ze to neni pravne podlozene, ale zastrasit by je to mohlo. A taky se s nema proste nebav; rekni, ze nemas cas a poloz telefon. 🙂

diviska
19. dub 2012

@veruska007 já jí vyplnila,ale pak jsem jí našla doma v té krabici 🙂 měla jsem z toho špatné svědomí, ale teď koukám, že je to teda dobře! Nesnáším ty otrapy, ikdyž chápu, že je to jejich práce..

veruska007
autor
20. dub 2012

No, já hlavně netuším, ke komu všemu se všechny tyto úděje dostaly a jak zařídit, aby mě automaticky vyřadili ze všech databází.

lucifereeek
20. dub 2012

@anrebcz no tak zastrašit je to určitě nemůže, podle mě je dole určitě napsáno, že souhlasíš se zpracováním osobních údajů, předáním třetí straně, atd. já myslím, že to mají dobře ošefovaný. Spíš tam neuvádět vůbec telefonní číslo, pokud to jde.

martinka81
20. dub 2012

s tím nic neuděláš, dole je jasně napsáno, že souhlasíš cituji..."s užitím osobních údajů v celém rozsahu po dobu 10ti let, včetně zpracování řetími stranami, a to za účelem nabízení obchodu a služeb...." Opisuju to z té prenatal box kartičky, kterou jsem z tohoto důvodu nevyplňovala.

kamaradicek
20. dub 2012

To jsem si myslela, proto jsem tel. cislo neuvadela...staci mi, ze me porad otravuje Ceska sporitelna a nabizi mi jejich novinky...

katyxq
20. dub 2012

Já tu kartičku nevyplnila a nepodepsala, neb jsem si nejdřív přečetla, co se na ní píše - ten souhlas s poskytnutím kontaktních údajů dalším firmám tam je samozřejmě tím nejmenším písmem.

germaine
20. dub 2012

Tak koukam, že tím, že jsem nic neposlala jsem se ochránila 😀

ija1
20. dub 2012

ja rodila pred 2 roky a volaji mi jeste dneska, neustale se opakuji...........a porad ty stejne firmy, a ptaji se, jestli jsem nezmenila nazor.......... takze za me falesne telefonni cislo...........

slunecnice209
20. dub 2012

Tak kartičku jsem vyplňovala před 3 lety a nikdo mi nevolal, pouze mi několikrát přišly vzorky kaší, přesnídávek, což bylo dobré ....jestli to nebylo tím, že mám každou chvíli jiné telefonní číslo 😀 . Tak bych tam napsala nějaké smyšllené, aby nevolali, ale poslat vzorky mohou ne ? 😉

andelka
22. dub 2012

taky jsem dostala box a vyplnila kartičku, ale mám pocit, že jsem tam dala email a telefon ne. Email můžu vždycky smazat. A posílat můžou co chtějí 🙂

crca
22. dub 2012

Posílala jsem ze 3 kufříků a volali jen jednou ze začátku,jinak nic,jen choděj vzorečky což mě nevadí 😀 Ale jak to tak čtu tak můžu být jen ráda že?? 😀

mamkamagda
24. dub 2012

No ja tedy neuvazene vyplnila pred dvema lety, ale to mi nabizeli jen pojisteni pro deti a dalo se to docela snadno odmitnout. Pred dvema tydny jsem vyplnila taky, zatim mi nikdo nevolal, ale vydesily jste me s tim, jak se to behem par let zmenilo...ale doba je zla, tak se vsichni snazi urvat co nejvic, chjo

gintare
7. čer 2013

Dostala jste některá ten Prenatal (Klinik) Box v poslední době? Nebo s tím už přestali? Já jsem dostala oba v prvním těhotenství, jestli jsem něco vyplňovala, to už si nepamatuju, ale každopádně mě nikdo neobtěžoval...

speedygon
11. čer 2013

Já tel. vyplnila u dcerky, když jsem ji čekala a potom v porodnici a volali zpočátku dost, nejvíc nějaký knižní klub...ale už dali pokoj-kupodivu...teď jsem zas tel.č. u Prenatal boxu uvedla, tak uvidím, no....ale inkognita a neznámá čísla obvykle nezvedám....no a pokud kartičku dostanu v porodnici, tel. neuvedu a bude....uvedu jen mail 🙂

ratatooy
11. čer 2013

tak me taky volali ale jn párkrát ted už vubec na druhou stranu nam zase chodily i nejaky veci poštou jako deka,balíček příkrmu,jednou krabice sunaru

ratatooy
11. čer 2013

@gintare dostala jsem ten tehotenský box a pak v porodnici dávaji box pro miminko

speedygon
11. čer 2013

@ratatooy týjo, deka? Jako nám taky chodily různé vzorky, ale kolikrát to bylo možná díky mé registraci na různých portálech(Nestlé,HIPP např.)pro maminky.

zuzana0012
26. zář 2013

@veruska007
Dobrý den,
přečetla jsem si, že upozorňujete ostatní novopečené maminky před vyplňováním formuláře u Klinik boxu. Je to přesně tak, jak píšete - firmy si pak s osobními údaji dělají, co chtějí a pak maminky atakují telefonáty, smskami a emaily, aby prodaly další svoje produkty nebo služby. Abych upozornila na takovéto neetické jednání firem, připravuji reportáž. Chci se zeptat, jestli byste byla ochotna říct to, co píšete výše, i na mikrofon a pomoct tak třeba dalším maminkám 🙂. nechávám tu na sebe kontakt v případě, kdyby měl i někdo další špatné zkušenosti, se kterými by se chtěl podělit. (zuzana.svejdova@ceskatelevize.cz)

arinikac
26. zář 2013

Taky jsem dostala Prenatal a Klinik box, jeden na gyndě a druhý v porodnici. jelikož jsem pak na gyndu už nešla, tak jsem jim papír neodevzdala a ten z porodnice jsem díkybohu ztratila 😀

olgaruzkova
14. říj 2013

Dobrý den všem (budoucím) maminkám,
velmi nás mrzí, že jsme spojování s negativní reakcí na prodej osobních údajů a rádi bychom vás odkázali na web naší společnosti Prosam / Family Service, která distribuuje Klinik boxy na porodnicích: http://www.familyservice.cz/About-Us Zveřejněním seznamu obchodních partnerů bychom se tak rádi distancovali od VŠECH ostatních společností/agentů, které vás, maminky, obtěžují nevhodnými a častými nabídkami.
Můžeme vás ubezpečit, že se snažíme o co nejzajímavější a nejužitečnější obsah kufříků, ale bohužel jsme jako všechny agentury závislí na rozpočtech našich klientů. Naším cílem a účelem celého projektu vč. odborných publikací Happy Baby je poskytnout vám, maminkám, maximum informací, možností vyzkoušení výrobků, zvýhodněných nákupů, ať už výrobků či služeb (pouze telefonicky či e-mailem). Dodržujeme etický kodex a všichni naši obchodní partneři (uvedení v seznamu) se zavazují ve smlouvě, že nebudou telefonicky kontaktovat maminky minimálně 1 měsíc po porodu.
Pokud byste měli jakékoliv dotazy či kontakt na osoby, které vás obtěžují, ikdyby byli našimi obchodními partnery, napište nám, prosím, na: prosam@prosam.cz
Děkujeme vám za pochopení, vaši pomoc a přejeme vše dobré.
Prosam / Family Service - Služby pro maminky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru