Klystýr před porodem, je to hrozné?

verushe20
25. črc 2014

Blíží se termín porodu a klystýr mě hrozně děsí... četla jsem na internetu nějaký popis jak se provádí a mám z toho dost hrůzu... můžete mi někdo říct co je pravda že si kleknu na kolena a oni do mě strčí 30 cm hadičku? 🤐

25ka
26. črc 2014

vobec neni hrozný ja som ani necitila ze mi nieco zavadzaju a pak som citila len teplo v brusku a vpoho to bolo aj prijemne by som mohla povedat

tera252
26. črc 2014

Doporučuju Yal gel, bylo to řekla bych šetrnější a stejně účinné 🙂 Koupila jsem si ho v lékárně na doporučení porodní asistentky a vzala s sebou do porodnice a dobrý 🙂

cabalkova
26. črc 2014

Neboj nic, klystyr neni nic hrozneho, naopak mi u prvnho byl docela prijemny, a u druheho jsem dojela uz vyprazdnena a vse postupovalo tak rychle, ze na nej ani nedoslo. Zaprve ti pomuze a zadruhe budes pri porodu resit jine veci. Ja se zase bala nastrihu a siti a pak jsem o nich anii nevedela. 🙂 Drzim palce, at zazijes krasny porod, jako ja napodruhe. 🙂

saina
26. črc 2014

V pondělí jsem rodila a měla jsem neskutečný strach z klystýru .. zbytečná obava, mě to bylo dokonce strašně příjemné 😀 šla bych do toho klidně dobrovolně zase 😎

sarkad2856
26. črc 2014

Vubec se neboj, je to jen nepříjemné ale nic nebolí 🙂

tifanyt
27. črc 2014

U prvního porodu pro mě byl klystýr trochu jako malý zázrak. Také jsem z toho měla obavy, ale přinesl mi neskutečnou úlevu. Předtím jsem už totiž měla trochu nutkání na tlačení a taková ta záchodová pozice mi dělala docela dobře.
A když mi potom dali klystýr, tak se dostavilo takové hrozné uvolnění a trochu mi ustoupila bolest.

U druhého jsem klystýr nedostala-nestihlo se a musím říci, že mi to nebylo extra příjemné. Při samotném porodu takové věci neřešíte, ale prostě klystýr má svůj význam!

pisjutynka
27. črc 2014

Určitě se nemáš čeho bát 🙂 já to v tu chvíli ani nějak nevnímala. Ležela jsem na boku, strčili do mě hadičku a napustili, vážně nic strašnýho. Určitě znám teda příjemnější věci, ale je to jen chvilka 🙂 a navíc já jsem za klistýr ráda, celou dobu, co jsem byla těhu jsem si dělala starosti, abych se na sále při tlačení nepo 😀

eldrag
27. črc 2014

já ho nestihla, strašně jsem se ho také bála. Ale při porodu jsem si jen dvakrát nebo třikrát uvědomila zásah porodní asistentky s ubrouskem. Určitě i pro dobu poporodu je lepší mít ta střeva prázdná.

paladinka
27. črc 2014

NEchala jsem si taky napsat Yal a s tím to bylo uplně v pohodě. Já se klistýru bála víc než celého porodu 😀 S tím Yalem jsem neměla žádný průjem, prostě jsem 3x došla normálně na záchod...žádný bolesti břicha a brutál výplach střev... dřív jsem totiž byla u pár porodů a slyšela jsem zvuky po klistýru ze záchodu a řekla jsem, že do tohodle mě nikdo nedonutí. Tak doporučuju Yal a fakt uplná pohodička 🙂

juvik86
27. črc 2014

Klystýr je to nejpříjemnější z celého porodu neboj 🙂 nic to není!!!

partyzanka91
27. črc 2014

Není to nijak zvlášť nepříjemné. Jen pak ke konci když té vody už v sobě máte hodně trochu bolí břicho a pak se to musí ještě pár minut udržet. Pak to jde všechno ven a to vyprázdnění je docela příjemný pocit. Já to měla naštěstí bez kontrakcí, klystýr jsem měla před plánovaným císařem

michamicha
27. črc 2014

U prvního porodu jsem ho měla, bylo to super, protože to pomohlo i slábnoucím kontrakcím, jak se to vše zevnitř prohřálo a o dokonalém pročištění ani nemluvím. Měla jsem hrůzu z toho, že by při tlačení miminka ze mně vyšlo i něco "navíc" 😅 😝
U druhého porodu na mně zapomněli a stalo se to, co jsem nechtěla, vyšlo ze mně něco málo a dost jsem se za to styděla 😔 Je mi jasný, že PA a doktoři jsou na to asi zvyklí, ale prostě mi to bylo nepříjemné 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru