Kojím. Můžu darovat plazmu a chodit do sauny?

tital
26. srp 2010

Ahojte všem, prosím znáte někdo odpověď na mé otázky - když budu kojit, mohu dál pokračovat ve svém dárcovství plazmy (které jsem kvůli těhotenství přerušila). Plazmu jsem darovala každý měsíc a pro mé tělo to nijak zvláštní zátěž nebyla. A druhý dotaz jestli se v době kojení smí chodit do suché sauny ? Nemá horko nějaký negativní vliv na tvorbu mléka ? Díky všem za rady a zkušenosti.

bocinka
27. srp 2010

@tital ahoj, při kojení se nesmí darovat ani krev, takže těžko plazma... a s tou saunou nevím, nedělá mi dobře... ale myslím, že když to co vypotíš nahradíš dostatečně tekutinama, tak to jednou za čas nevadí.... 😕

tital
autor
27. srp 2010

Me se po sauna strasne styska ☹ , od te doby co jsem zjistila ze jsem tehule, tak jsem nebyla. Chodim plavat a zavidim tem ruzovym zenskym jak se tam poti 🙂 🙂

shaula
27. srp 2010

@bocinka To jsem ještě neslyšela, že se při kojení nesmí darovat krev, má to nějaký zdravotní důvod? 😕

bocinka
27. srp 2010

@shaula nevím... jsem dárce krve a sestřička, když jsem se byla 4 měsíce po porodu zeptat mi řekla, že jestli kojím, tak mám přijít až po... tak nevím.... mamka daruje plazmu a když byl brácha kojenej, tak taky nemohla...

prochi
27. srp 2010

@tital ahoj, s plazmou neporadím, ale myslím, že to bude podobné jako s dárcovstvým krve. Na naší transfůzce se smí krev darovat nejdřív rok po porodu a půl roku po ukončení kojení. Takže já byla naposled darovat na konci roku 2005 😅 Pak bylo těhu, kojení, ihned navazovalo druhý těhu a teď opět stále kojíme.
Radím zavolat na tvoji transfůzku a jednoduše se zeptat 😉

Sauny bych se vůbec nebála. Já chodím plavat a do páry dvakrát týdně a s kojením problém není.

radka.m.
27. srp 2010

tak sauna určitě nevadí a darovat plazmu a krev nesmí těhotné,min.9měsíců po porodu,kojící a ženy v době menstruace

tital
autor
30. srp 2010

Diky za odpovedi. S tou plazmou by to bylo i hodne narocne, nebudu mit takhle hlidani, abych si odskocila na dve hodiny do nemocnice a navic myslim, ze telo bude mit co delat s novou situaci, kojenim... Ale na tu saunu se moc tesim. Hnedky, jakmile zdravotni stav dovoli, chystam se hned do bazenu a do saunu 🙂. Ted v tehu chodim plavat dokonce dvakrat tydne a fakt mi to dela moc moc dobre.