Kolik dní vás nechali přenášet?

lucyjanek
26. črc 2011

Ahoj holky, prosím Vás o radu...kolik dní Vás nechali přenášet? Jsme dnes dle UTZ 41+0, dle PM 40+4, ve 40+0 byl váhový odhad miminka 3700g 😅 Proto se bojím jak dlouho mě nechají přenášet a kolik by mohl pak vážit. Předem děkuju 🙂

vrana
26. črc 2011

Ahoj, mě v porodnici řekli, že nechávají max. 14 dní, což mi přišlo jako brutus. Mě nechali 10 a pak vyvolali, kvůli vysokému tlaku. Držím palce, ať si to malý brzy rozmyslí a jde sám 🙂

babulinkab
26. črc 2011

poprvní mě nechali přenášet týden, následující den jsem se měla jít domlouvat na vyvolání, naštěstí v noci praskla voda a za 4 hodiny byl syn venku
podruhé jsem přenášela 2 dny, pak praskla voda, ale nepřišly bolesti, po podání tablety byla dcera za 2 hoďky venku
u obou byla naštěstí plodová voda ok a i váha kolem 3000 g

ja.na81
26. črc 2011

Ja prenasela 6 dni (nechali by 10, tak nastesti, ze se prcek rozhoupal sam 🙂 ). Ale k tomu odhadu vahy, ja bych si z toho moc hlavu nedelala - muj maly byl porad spise mensi a lehci, mel ke konci tehotenstvi nejak kolem tech 3000 g, dva dny pred porodem pri kontrole v porodnici najednou doktor, ze to bude macik, ze ma tak 3800 g! Tak jsem se docela bala 😉 Den pred porodem jsem byla jeste u sve lekarky a ta, ze pry tak maximalne 3300 g! A taky ze jo, maly se narodil a mel presne ty 3300 g! 🙂

jakoubka
26. črc 2011

U nás v Olomouci nechávají 10 dní a 11 den vyvolávají ... 😉

dendaz
26. črc 2011

Ahoj, mě kvůli vyživené placentě vyvolávali 6 dní po termínu porodu. Hodně štěstí ať je to co nejdříve a co nejrychleji. 😉 přeci jen 3 700g není málo... 😅

doldol
26. črc 2011

Já naštěstí sama porodila 40+5 jinak by mě nechali přenášet klidně do padesátého týdne... nikdo se nestaral ( rodila sem u Apolináře ). I na monitoru sem pak měla špatné výsledky, ale taky se nikdo nevzrušoval. Díky tomu sem pak měla rizikový porod. Plodovku sem měla jako kaši a malýmu bylo tak zle, že ani nebrečel, jen chudák chrochtal a já ho dostala až na druhý den, protože byl kvůli tomu v inkubátoru. 🙄 🙄 🙄

lsx
26. črc 2011

Ahoj, malej se narodil 42+2, 6 dnů mi porod vyvolávali. Takže nic moc. Podle PM to bylo ale o týden méně. Myslím ale, že UTZ je pro doktory podstatnější. Těžko říct, ale malej nebyl žádnej drobek, 52cm a 4380g.

jarca.macho
26. črc 2011

Ahoj, dnes jsem byla v nemocnici v č. budějovicích a přesně na to jsem se ptala, takže u nás nechávají přenášet 7 max 10 dní.

weri1
26. črc 2011

dali mi termín na vyvolání po 12 dnech od termínu, nakonec jsem porodila dřív a to věděli, že syn bude velkej

innes
26. črc 2011

V Ústí nad Orlicí mě nechali týden

xvitk101
26. črc 2011

Mně nechali v Podolí přenášet do 39+5, to jsem nastoupila na vyvolání (kvůli vysokému TK). Malý se narodil nakonec 40+0. Jinak TP jsem měla jak podle poslední menstruace, tak podle UTZ na 26. 6. Věděla jsem, kdy proběhla ovulace a cykly trvaly 28 dní, přesto se malýmu ven nechtělo 😎

anieanne
26. črc 2011

Mě chtěli nechat týden - termín jsem měla 2., a prý pokuď neporodím, tak 9. nástup na vyvolání. No a malý si to rozmyslel na poslední chvíli a je 8. 😀

hasky24
26. črc 2011

8 dní a pak proveden Hamilton a za 8 hodin se jelo rodit 😉 😉 😉 😉 😉

baca
26. črc 2011

Já jsem měla termín 6. a 8. února, 10. jsem bylo na k.o., kde mě dr. jaksi proštouchla, že se Marek druhý den narodil, ale byli jsme domluvení, že bych přišla na kontrolu 12. a pak 14. bychom se domluvili na vyvolání, kdyby nic. Takže by to nechali asi tak týden.

hanavendy
26. črc 2011

U nás 10 dní, já měla termín 12.9. a porod se mi rozjel nakonec ten den,kdy jsem měla nastoupit do nemocnice k vyvolání- tedy 22.9.

ladybugie
26. črc 2011

ahojky, já rodila na mělníku. Právě kvůli váhovému odhadu z posledního UTZ a dvou předtím ( odhad přes 4,5kg) jsem byla na vyvolání. Malá se narodila 38+6. A měla 3100g a 50cm. Jen je to holka dlouhonohá a proto to ten jejich slavnej UTZ vyhodnotil jako 4,5kg. Takže se neboj, ono se to dost často sekne.

zuza01
26. črc 2011

Ahoj, taky se bojím, kolik bude mrňous vážit. Podle PM jsem měla rodit 14.7., podle UTZ 20.7. Na vyvolání jsem objednaná 28.7., tzn. 41+1. Nejlepší je, že mě od 27 tt straší předčasným porodem a pořád nic.

mirunda
26. črc 2011

ahoj, já přenášela 11 dní, pak mi sama rupla voda, ale jinak bych 12. den šla na vyvolání. Malá měla v den termínu odhad váhy 3500g a po těch 11 dnech měla 4150g a 53cm 😅 Říkali mi, že pak na konci můžou hodně přibrat.. držím palce, ať to máš co nejrychleji za sebou..

biibaa
26. črc 2011

Porodila jsem 41+5, takže 12dní...

dagmik
26. črc 2011

já přenášela 13 dní....začali vyvolávat ale UŽ 12. den....měla jsem taky strach, přišlo mi to už moc dlouho a hlavně už jsem to chtěla mít za sebou 😝

verunka8
26. črc 2011

mě chtěli nechat přenášet 10 dní, naštěstí jsem začla rodit 3 dny před vyvoláním a to už byla dost zkalená plodová voda, naštěstí byl malej v pořádku 🙂

lucie777
26. črc 2011

@lucyjanek Ahoj Lucí, neboj, ven bude muset! 🙂 Ale vím, jak ti je, já rodila u Apolináře a 10 dní po termínu mi začali vyvolávat, to trvalo 3 dny, takže sem přenášela 13 dní, ale byla malinká, takže kdo ví, kdy by byl ten správný termín..

pajapoj
26. črc 2011

já jsem rodila 42+0 přesně (a to by mě doktor poslal z kontroly ještě domů, kdybych mu neřekla že už vážně s těhotenstvím hodlám skončit, dokonce mi malýho na mou žádost i přeměřil), "Malej" měl 54 cm a 4200 gramů 🙂

jasekd
27. črc 2011

Ja rodila dceru 40+6 podle PM a 41+2 podle UZ z 13.tt, dali mi na vyber, bud v pondeli, nebo pockat do stredy, a dyl uz ne. Nakonec jsem vybrala pondeli (protoze prece jen nejake pidi kontra na monitoru byly, poslicky jsem mela... Nalez na cipku byl tedy nulovej, bejt prvorodicka, jeste cekam, ale uz jsme meli naplanovane hlidani starsiho), a v pondeli pozde vecer po 12 hodinach bolesti i porodila, tak nastesti zabrala hned prvni tableta a velmi rychle to zaclo, pak jsem se pomalu otvirala, ale byl to porod bez komlikaci 🙂 . Predtim jsem mela 2x Hamiltona a to nezabralo. Plodovka byla cista, jen mala mela kolem krku pupecnik, nastesti na volno a bez komplikaci.
Cili v Jablonci by me nechali cca do 41+3, nejakych 10 dnu.

lena27
27. črc 2011

u nás začínají vyvolávat 10 dní po termínu

hanka.knizkova
27. črc 2011

Já rodila 41+0 a nechali by mě přenášet do 42 tt takže 14 dní..malá už měla vodu taky zakalenou a sama byla nějaká fialová takže kdybych jí přenášela ještě další týden tak to teda nevim nevim..podle mě by to takhle dlouho neměli nechávat,max.ten týden po TP..

jasminy
30. črc 2011

40+4, měla jsem jít na vyvolání 41tt, ale zadařilo se přirozeně, takže jsem už nešla ani na kontrolní UTZ

aljoncik
30. črc 2011

40+6,vaha 3220g

orchidie
30. črc 2011

prenasela jsem 6dni v prubehu kterych mi udelala dr. na moji zadost Hamiltona, ktery mi do druheho dne porod rozjel+ pomohlo jeste homeo.
Mala se narodila v Brne u Milosrdnych 40+6, 3210g, 51cm, plodovku ok, ale mela uz dost prerostene nehtiky a vubec zadny mazek na sobe, takze asi malinko prenasena byla.

evulka25
30. črc 2011

8 dní po termínu, 3320 gramů a 47 cm chlapeček

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru