Kontaktní čočky při porodu. Jak to je?

zzzzuuuuzzzziiii
8. zář 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, nosim kontaktni cocky a mam docela dost dioptrii, ze bez nich fakt nic moc nevidim. Jak ono to je pri porodu, nekde jsem slysela, ze si je clovek musi sundat, ale ja bych rada videla. Sice mam bryle, no ale zase nejsem na ne zvykla a prekazi mi... Mate s tim nekdo zkusenost?

jmisa
8. zář 2011

Měla jsem 9 dioptrií (teď už jsem po laser operaci, ale při porodu jsem ještě prd viděla), nosila jsem čočky. Na schůzce před porodem mi řekla PA, že čočky mít můžu a pak je na tlačení vyndat, takže doporučuje ty jednorázovky na jeden den, sama čočky nosila, takže věděla.
No při vlastním porodu si na čočky nikdo ani nevzdechl, dokonce ani já, takže jsem s nima odrodila.
Já jsem teda s čočkama byla i 2x v narkoze bez nějakých problémů.

beponka
8. zář 2011

já jsem čočky při porodu měla. jen jsem to raději nahlásila při příjmu. museli by se vyndat kdyby šel člověk náhodou do narkozy - tak to aspoň podávali na předporodním kurzu.

nikiii
8. zář 2011

Já mám na každým oku 7 dioptrií, čočky jsem měla při obou porodech od začátku až do konce a pokaždé naprosto bez problémů.

majatob
8. zář 2011

ahoj, ja jsem poprve rodila s bryle, ktery mi ale zavazeli jak jsem si furt umyvala oblicej atd., takze jsem je pak zahodila a z celyho porodu si pamatuju jen takovou rozmazanou cmouhu ☹ na dalsi dva jsem mela cocky a to celou dobu, nahlasila jsem to na prijmu, nikdo nemel nic proti a o sundavani byla rec jen kdybych sla pod narkozu 🙂

kacerka
8. zář 2011

ahoj, na porod jsem si čočky vyndala a nasadila brýle, taky na ně nejsem zvyklá, ale nepřekážely mi 😉

luckyhoney
8. zář 2011

Rodila jsem s čočkama a no problem 🙂

petaov
8. zář 2011

nesměla jsem mít čočky, ani brýle, ale rodila jsem císařem.

dana3262
8. zář 2011

Ja mela normalne cocky. Musi se vyndat jen do narkozy.

zvirka
8. zář 2011

Já měla normálně brýle, nosím je, takže bez problémů 🙂

rebelie
8. zář 2011

Tedy, taky jsem myslela, že čočky nepřichází v úvahu... Docela mě těší, že to jde. Já jsem sice spíš brejloun, nosím je ráda, nepřekáží mi, ale taky mě už napadlo, že na porod bych radši čočky, abych nebyla ničím omezovaná (oplachování obličeje, ňuchňání se s miminkem atd.)...

estrellita
8. zář 2011

Mela jsem cocky, jen jsem to nahlasila, kdyby byl potreba cisar, ale jinak jsem s nima odrodila bez problemu 🙂

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenlut
8. zář 2011

já rodila 3x a vždy s čočkama,bez nich bych viděla kulové 🙂

jankadudova
8. zář 2011

Cocky nesmis mit na sal, resp na sekci, stejne jako sperky apod. Takze pokud bude porod spontanni bez problemu, cocky mit muzes. ale jakmile by se slo na sal, doporucuji mit bryle sebou v zaloze. Nechat si je do narkozy neni rozumne, rohovka vysycha a muzou se ti oci poskodit. Jestli jsou nebo nejsou prijemne pri tlaceni, to je asi individualni. Ja bych volila bryle, alespon "do foroty"🙂

monny89
23. zář 2011

Já jsem měla akutní sekci, ale jelikož mám nonstop čočky (i na spánek), tak jsem si je v narkóze směla nechat 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru