Kontrakce do kyčlí a kříže. Bude 2. porod to samé?

mami29
17. črc 2011

Mám dotázek. U prvního porodu jsem měla konrakce do kyčlí a zad. Docela mi to znepříjemňovalo porod už proto, že nebylo nutkaní tlačit a k narození Míli mi museli pomoct sestřičky mačkáním břicha.
Bude druhý porod stejný?

marecek4
17. črc 2011

myslím,že každý porod bude jiný,ale já osobně je měla po této sránce všecky stejné-křížové bolesti a ve finále mi skákali po břiše ☹,ale to už mi bylo pak jedno,hlavně že jsem měla zdravého mimíska už u sebe 🙂

paolin
17. črc 2011

mami29 první porod křížové bolesti, druhý bolesti do bříška 😉 jinak nutkání tlačit jsem neměla ani u jednoho..

jasekd
17. črc 2011

1.porod uplne stejny jako ty, bolesti krizovy, hrozny, az do nohou, 2.doba trvala dlouho, nevedela jsem , kdy tlacit, bolelo to proste furt. Nastrih, 2 PA na brise, pac malymu padaly ozvy. Porod trval od kontra po 5ti minutach 9 hodin, rozbehl se v terminu spontanne. Bez epi, dostala jsem Buscopan na uvolneni, na finale oxytocin a dejchat kyslik.
2. porod byl vyvolavany po terminu, opet krizaky, opet jsem se snazila hodne chodit, dokud mi nohy slouzily 😀 Pak na mici, ve sprse, hodne se rozkrocit a kroutit se jak blbka 😅 To jsem delala i u prvniho, ale ted prece jen jeste vic. Hlavnme se snazit uvolnit, u prvniho jsem se bolesti kroutila a zatinala. 2 doba porodni bolestivejsi, ale jak z ucebnice, tlaky na konecnik, presne jsem vedela, kdy tlacit, porodila jsem jen s PA, bez nastrihu, jen s malou rupturou, hojeni lepsi, rekonvalescence daleko rychlejsi, takze i kdyz byl delsi (od kontra po 5min 12 hodin), asi i bolestivejsi, coz kontrakce po Prostinu bejvaj, tak byl ve finale lepsi, 2.doba porodni kratsi, holcicku mi dali hned na bricho, celou dobu byla bez problemu, monitory v pohode... Pritom bolesti do bricha jsem opet temer nemela. Opet bez epi a krome Prostinu na vyvolani a ATB na streptokoka zadna medikace.
Ono pokud mas treba delohu v RVF, z toho tyhle bolesti dost bejvaj, tak asi budou znovu, ale presto to muze byt o hodne lepsi 🙂
Opet bez epi a krome Prostinu na vyvolani a ATB na streptokoka zadna medikace.

schnek
17. črc 2011

každý porod byl jiný - 1. vyvolávaný, bolesti šílené do břicha, nucení tlačit jsem měla až v závěru (i s EPI) a šlo mi, dokud jsem se nenechala umístit ležmo na kozu, potom bylo všechno pryč a sestry si po mně poskákaly 😠 2. byl spontánní, bolesti začínaly v břiše a šly do kříže, super byla masáž - jak kontrakce začala, manžel mi masíroval kříž a bylo to v pohodě, nucení na tlačení nic moc a až úplně nakonec - to už jsem se položit nenechala a vydupala si sed. 3. taky spontánní, bolesti do břicha, do kříže částečně v závěru, strávila jsem celý ve vaně a nakonec byla v takovém klekosedu, nucení tlačit jsem měla dost brzy, ale bylo to jiné, než závěrečné tlačení, spíš jsem kontra rozdýchala a nakonec lehce přitlačila a bylo to ok. Závěrečné tlačení bylo naprosto neudržitelné, tělo si řeklo samo.

babulinkab
17. črc 2011

poprvní mi skákala pa po břiše,po druhé jsem vytlačila sama
a podle mě nutkání tlačit, když ještě nemůžeš je "nejhnusnější" na porodních bolestech, je to hrozně nepříjemné

ivavec
17. črc 2011

Taky mám stejný problém při prvním jsem měla bolesti do kříže 2dny když došlo konečně na samotnej porod byla jsem natolik vyřízená bohužel nešel udělat už ani císař, že jsem omdlévala a nebej sestřiček tak jsem neporodila byla jsem furt mimo. Tak mám obavy jaký bude 2 porod. Přemýšlím kdyby byly zas bolesti do kříže jestli by mi aspoň trochu pomohl epidurál. Mám z toho dost obavy protože k tomu mám ještě úzkou pánev 😖

elephant
17. črc 2011

Ja som mala pri prvom pôrode tiež podobné bolesti, pri ďalších už nie. Počula som, že to súvisí s natočením miminka. Správne by malo byť miminko na začiatku pôrodu natočené chrbátikom dopredu, vtedy dorotováva len kúsok. Keď je natočené nožičkami a ručičkami dopredu a chrbátikom mieri k tvojej chrbtici, tak musí urobiť "väčšiu otočku", viac rotovať pred narodením, a práve tá jeho počiatočná poloha spôsobuje rodičke také silné krížové bolesti. Vtedy by mala PA poradiť rodičke polohy, pri ktorých sa dieťaťu rotuje lepšie...
Tak som to počula, ale neviem, či je to pravda. 🙂 Ak áno, tak s tým nenarobíš nič, maximálne môžeš naštudovať vhodné polohypri pôrode 🙂
Držím palce.

vrtule83
17. črc 2011

při prvním šílené bolesti do kříže, nutkání na tlačení bylo do té doby než jsem si lehla na finále. U druhého byli bolesti do kříže i kyčlí, že jsem se nemohla pořádně pohnout, nutkání na tlačení bylo, ale mírnější. První porod byl hrozně dlouhý cca 30h, ten druhý 10h.

theodorika
17. črc 2011

První porod byl o krutých dlouhých křížových bolestech.
Ten druhý jsem si doslova užila, když to přišlo, udělala jsem si pohodlí a stahy šly dobře rozdejchat .
Oba jsem si vytlačila sama . A jak je stará pravda - každé těhotenství i porod jsou jiné, takže bych se nebála. 🙂

kaleilah
18. črc 2011

já bych neuvažovala jestli bude druhej stejnej, ale PROČ byl první takovejhle. Jestli by teď nebylo lepší zkusit nějaký masáže, víc se uvolnit, jiný relaxační techniky, homeopatika. Taky jestli jsi měla u porodu nějaký léky, jakýkoliv, tak proč byly a jestli nemůžou za to, že jsi neměla nutkání tlačit. Nebo jestli to nebylo tím, že po tobě chtěly, aby jsi tlačřila moc brzo? kolikrát i když je rodička otevřená, nutkání tlačit přijde později a je lepší nechat tomu volný průběh...

paaavca
22. říj 2012

Měla jsem taky šílené kontrakce do kyčlí a do zad, pro mě osobně to bylo na celém porodu to nejhorší :( V tu chvíli to bylo jako by mi někdo chtěl vytrhnout nohy z kloubů, hrozné, nic na to nepomáhalo, chodila jsem, kroutila jsem se na míči ve sprše, ležet se nedalo. Bolesti v břiše proti tomu byly úplně nicotné. Cvičila jsem s epi-nem, takže jsem znala ten pocit tlaku na konečník, ale při porodu jak mě bolely ty kyčle, jsem ten pocit na tlačení neměla vůbec, bolelo to prostě pořád a nakonec mě nastřihli a pomáhala mi PA tlačením na břicho. Doufám, že už mám pánev trošku víc roztaženou a že při druhém porodu už ty bolesti do kyčlí mít nebudu, bylo to fakt šílené 😖

skorepka
22. říj 2012

kazde tehu i porod je jiny, nedes se toho dopredu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru