Košile k porodu a po porodu, mám si brát vlastní?

okejka7
24. lis 2013

Ahoj holky chci se zeptat mám si brát k porodu vlastní košili nebo mi dají anděla 😀 ?a po porodu na kojení stačí pyžamo s propínacím vrškem nebo je lepší mít košili?děkuju

ebsian
24. lis 2013

Já volila jejich košile, před i po porodu. Dobře se v ní i kojilo. Nezašpinila jsem si svoje. 🙂

babulinkab
24. lis 2013

v porodnici jsem si brala jejich, i při porodu, jsem jich spotřebovala docela dost, klidně dvě denně...

okejka7
autor
24. lis 2013

Ok děkuju holky 🙂

lenynka
24. lis 2013

Používala jsem jejich. Při porodu si vezmi určitě jejich. Ta rozhodně nezůstane čistá a co s ní pak? Nabalíš ji manželovi, aby ti ji doma vypral? To ten můj by nebyl asi moc nadšenej :D

První den jsem dost krvácela a taky bylo na pokoji docela vedro a potila jsem se, asi tak 3x denně jsem se celá osprchovala a vzala si jejich čistou košili. Bylo to mnohem příjemnější, než se navlékat do té staré 🙂

A jestli chceš být hezká pro návštěvy, tak se vezmi svůj župan ;)

lv
24. lis 2013

taky jsem pro nemocniční, denně jsem zakrvácela tak 4, a když ne to, tak strašně propotila.. 😵

okejka7
autor
24. lis 2013

😀

helcenka
24. lis 2013

Souhlas s holkama, měla jsem s sebou dvě vlastní košile, ale ani jednu jsem nevytáhla. V té nemocniční bylo fajn, když jsem si ji potřebovala vyměnit, tak jsem dostala čistou.
A když za mnou přišla návštěva, tak jsem přes sebe hodila svůj župan...

betelgeuzz
24. lis 2013

@okejka7 záleží na porodnici, jestli tam dávají. U nás dávali, tak jsem využívala jejich, abych domů netáhla hromadu špinavýho prádla. U porodu jsem měla normální košili, ne anděla.

kamimik
24. lis 2013

já jsem měla oboje svoje - nějaké staré po babičce😀 U nás v porodce dávali jen oblečení na mimčo, maminkám ne

pavlise
24. lis 2013

K porodu jejich. Na šestinedělí jsem měla od druhého dne vlastní, abych se cítila trochu jako člověk 🙂 (a nezašpinila jsem ji). U mě to bylo trochu psychikou - nějak to tam na mě působilo strašně odcizeně, tak jsem se chtěla aspoň trochu cítit "ve svém"... župan jsem neměla, ale docela mi chyběl.

elastiq
25. lis 2013

V porodnici jsem také používala nemocniční košile, dalo se to přežít, no a hlavně ta výhody, že to člověk nemusí prát, měli jsme tam i ty jejich župany, ale v létě nebyly potřeba, teď v zimě určitě ano, ale to bych si asi raději přibalila svůj 😉

hami84
25. lis 2013

K porodu jsem měla nemocniční košili a vlastně ještě první den po porodu. Pak už jsem chodila ve své noční košili 😉 Hlavně proto, že se u mě střídala jedna návštěva za druhou a v těch nemocničních košilích jsem si připadala divně (byly dost velké). A hlavně mi v nich bylo horko.

miranda77
25. lis 2013

já nakoupila obyč.pánské košile větší velikosti a v těch jsem odrodila 😀 ... pak je věnovala dědečkovi (má bříško 😅 )

terezapetrova
25. lis 2013

Me zase prislo, ze tedy k porodu kosili vůbec nepotrebuju, naprosto postaci tricko, tedy ja to tak mela, to co je videt jsem stejne mela celou dobu skryte pod perinou /mozna porodnice Podoli Praha nedava ke spontannim porodum obleceni, to nevim/ a když zacnes opravdu rodit tak Ti je ale uplne sumak co mas na sobe 🙂 ja si tedy nezaspinila krvi obleceni ani u porodu ani při pobytu v porodnici, max treba 2 flicky a to jde prezit 🙂 Jinak jsem mela sve kojici kosile a svůj tenky zupan a jak tady uz někdo psal citila jsem se tak aspoň jako clovek. A ze manzel musel třeba odvezt spinave rucniky a jiné a privezt ciste protože jsem v porodnici byla ještě 14 dnu po porodu? To zvladnul, prani uz po nem nikdo nechtel... 🙂 /i když bych ho o to klidne pozadala kdyby v te době nestehoval nas byt coz by bylo na dalsi pridpevky../ Po porodu jsou to doma stejne takove fofry, ze par spinavych kousku navíc jsem zvladla 🙂

miranda77
25. lis 2013

@terezapetrova ... rozepínací košile byla fajn na přiložení miminka na prso ještě na porodním sále - bonding 😉

terezapetrova
25. lis 2013

@miranda77 při prilozeni po porodu jsem si proste jen vytahla tricko a to co bylo videt třeba při foceni se prikrylo perinou a vse bylo v suchu 🙂 musim rict, ze obleceni na porodni sal jsem kvuli casovym moznostem asi zdaleka tolik neresila a nakonec vse bylo v pohode takze tem co budou rodit preju hlavne co nejic klidu 🙂

terezapetrova
25. lis 2013

Děkui Mirando77 za palec nahoru, dnes se citim nejak pod psa tak mi celkem bodnul 🙂 Taky jsem si rikala, ze jestli je zvysena potřeba jidla priznak tehu tak mozna cekam paterčata 🙂 Delam max jednoduchy noky se zelim a spekem a nez se mi uvarej noky tak mozna tu zelnou smes zbodnu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru