Křížokyčelní skloubení, bolesti kyčlí. Příště císař?

johanka111
7. dub 2011

Po 1.porodu mám neustálé bolesti pánve. Jde o tzv. křížokyčelní skloubení, kdy vazy nejsou po těhu a porodu v pořádku. Často kulhám, nemůžu se bolestí zvednout z postele, natož běhat za dítětem. Ortoped mi jen předepsal rhb, na které jsem několikrát byla, ale bolesti jsou stále. Neměli jste to některá také a není další porod lepší císařem?Ortopeda jsem se ptala, ale on řekl, že ne, ale já z toho mám obavy. Navíc mu moc nedůvěřuji. ☹ Po porodu jsem 2 roky.

eficenka
3. bře 2012

@andelka
dostanete se buď přes doporučení vašeho obdovního lékaře, nebo se normálně objednat do ambulance RHb.lékaře a ten by Vás měl vyšetřit a doporučit RHB... Nebo můžete soukromě - do nějaké soukromé rhb - je jich docela hodně - já znám soukromé RHB v Olomouci, Hradci Králové, Třebíči jinak nepomůžu 🙂
Pokud budete mít vypsanou žádanku od nějakého lékaře, tak Vám to proplácí pojištovna, jestli půjdete na vlastní pěst, tak si platíte, většinou cca 100/hodinu, někde více...
Pokud manžel chodí dříve z práce, mohl by doma hlídat a vy na hodinku na rehabilitaci...
Já jsem na začátku těhu, ale měla jsem jako malá zlomenou kostrč a už začínám bolesti SI a pánve trochu pociťovat, ještě že manža je také fyzioterapeut, tak se mi po terapii vždy uleví...
Zkusím někde najít nějaké foto cviků, které bych Vám vzhledem k pokročilému těhotesntví mohla doporučit... Ale nemůžu takto zaručit 100% účinek, protože jsem si Vás nevyšetřila a nevím, jestli máte SI zablokované, omezení hybnosti v kyčli atd atd.....

camelinka
3. bře 2012

ahoj, taky me po porodu trapi panev, asi 2 mesice sem si nemohla poradne sednout a vstavani bylo utrpeni. nektery dny je to lepsi, ale ted kdyz s malou porad sedavam na koberci to neni nic moc, u doktora sem jeste nebyla, na to su lempl a doufam ze se to casem srovna samo 😅 😅

andelka
3. bře 2012

@eficenka děkuju, kdyby s emi to po porodu zase vrátilo, tak bych šla zase k obvodní (minule mě poslala na rtg, jestli to není něco horšího než jsme myslely), ukázala mi nějaké cviky, trochu to pomohlo, ale hlavní byl klid a teplo. Od bolesti jsem nic brát nechtěla, kvůli kojení. I kvůli tomu nepřicházely nějaké rhb v úvahu, kojila jsem skoro furt.
Za fotky bych byla moc ráda 🙂
Teď je to dost náročné už, bříško už je velké a malej dost dole, takže ten pohyb dělá problémy, no.

tesavela
5. srp 2013

Ahoj, par dni po power-joze jsem nemohla vstat a jen s nejvetsim sebezaprenim jsem se doplazila do prace. Chodila jsem parkrat na rehabilitaci, kde jsme mysleli, ze to je "houser". Ani po 10tem cviceni se to moc nelepsilo, naopak vzdy po cviceni to bolelo vice (leva kycel, pri skoro kazdem pohybu, i vleze...).
Hledala jsem na netu a narazila na radu, ze pri podobnych potizich se jedna prave o krizokycelni uvolneni. Jak na to? Jelikoz jsou vazy uvolnene, musi se zpevnit. Proto zkouset zatnout svaly na zadecku, co to jde (a jak dlouho clovek vydrzi). Opakovat tak casto, jak jen to jde. Po par dnech bolest hodne polevila. A kdyz citim, ze se to vraci (treba prave po plavani prsa), tak hned nastoupi "zatinani". Po mesici tohoto cviceni mam pokoj. Vyhrano ale neni.
Jak jiz bylo receno, vraci se to. Takze i kdyz nemam problemy, svaly na zadku "trenuji" tak casto, jak si vzpomenu (treba pri jizde v metru, v posteli pred spanim...). Jde o to, zpevnit kycel, tudiz opravdu svaly zatinat, co to jde, jak casto si clovek vzpomene (a take zkusit vydrzet treba minutu)... No a se sporty opatrne, treba jizda na kole je super, ale po behani se to zhorsilo, jelikoz to jsou asi moc otresy pro kycle...
Tehotna jsem jeste nebyla, ale kdyz to tak posloucham, tak se toho docela bojim.
Drzim palecky nam vsem... 🙂

janiju
10. bře 2014

@johanka111
cvičení a rehabilitace pomůže, ale trvá to dlouho - mě to přešlo cca po dvou letech intenzivního cvičení, masáží a rehabilitací 🙂 takže hlavně pevnou vůli a trpělivost

liza4
5. led 2015

Me od bolesti SI pomohl brisni tanec, uplne zazracne. A to jsem zkousela fyzio, ruzne masaze, jogu..

ptjj
11. led 2016

@maftetka
@johanka111
@krislip
@anatanka the Ahoj holky, narazila jsem na tuhle historickou diskusi. Zajímalo by mě, jak jste na tom a co vám případně pomohlo. Mám stejné problémy, začaly asi rok po prvním porodu, kdy jsem byla znovu těhotná, potratila jsem ale na začátku 8tt. Tehdy mě bolely jen záda, i když dost. Bolest pak odezněla a párkrát během roku se opakovala, většinou se mi to podařilo nějak rozeznat bez meditace, jednou nebo dvakrát jsem byla i na obstřiku. Když už jsem se to odhodlala konečně řešit přes doktory, zjistila jsem, že jsem znovu těhotná a nemohla tak ani na rtg nebo ct. V těhotenství mě to chytlo jednou hned na počátku, ale pak už byl celkem klid, akorát mě v 17tt začala bolet levá kyčel a to mě drží až do teď (9 měsíců po porodu), chodím jak důchodce, bolí mě každý krok, je to hrozné. Navíc se k tomu přidávají i ty záda vždy před a při menstruaci, takže jsem tak 10 dní v měsíci úplně nepoužitelná 😢 Teď přes Vánoce jsem měla nějakou virózu a hodně se to zhoršilo, na začátku února jsem objednaná na neurologii, ale jak to tady čtu, pochybuji, že mi nějak pomůžou.

ptjj
11. led 2016

.... rozehnat bez medikace... tam mělo být

anatanka
11. led 2016

@ptjj Nepotesim te.... Mne nepomohlo absolutne nic, jsem uz vice méně invalida, nemuzu skoro nic. Mam velke permanentni bolesti krizove oblasti plus jedne kycle - to se pak rozleza do nohy. Zktarka tak nejak od pasu dolu boli všechno a porad ☹
Mam to z davneho urazu kostrce, ale nadeji, ze to nejak s lekarema zvladnu jsem uz dočista ztratila. Spis se snazim naucit se s tim zit a nejak se s tim smířit. Uz je to prece jenom par let, tak clovek uz si ani nepamatuje, jake to je, když ho nic neboli, takze tohle uz je pro me vlastne takovy normalni stav... 🙂
Horsi je, ze tohle není konecna a ze se to bude zhoršovat...

Kazdopadne drzim palce a preju, at je pro tebe nejaka metoda ucinna! 😉

ptjj
11. led 2016

@anatanka tak tos mě tedy opravdu nepotěšila ☹ je mi líto, že pořád trpíš, je to vážně hrůza.......já tedy nejsem po úrazu, ale ty bolesti v noze mám taky, to jsem asi nezmínila......zpočátku to bylo jen takové jakoby pálení přední strany stehna, ale teď je to regulérní bolest nohy až dolů........a co na to říkají sami lékaři, že ti nedokážou v dnešní době pomoct s něčím takovým jako jsou bolesti zad? není možná třeba nějaká operace?......moje mamka měla po porodu s bráchou výhřez ploténky taky v oblasti beder, takže v tom možná hraje u nás roli i dědičnost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru