Křížové kontrakce vs. normální

korotsla
31. črc 2017

Ahoj 🙂 jsem 14 měsíců po 1. Porodu, kde jsem měla 5 dní sileny křížový kontrakce než jsem konečně porodila. Tehdy to fakt byla hrůza :( myslela jsem, že budu bolesti snad lézt po zdi… a jelikož jsem po 2. Těhotná 15 tt. Uz teď se šílené bojím, že zase budu mít tak hnusné krizové kontrakce a chtěla bych se tomu vyhnout, ale na to vůbec cenu? Zajímalo by mě pro to jestli tu je někdo, kdo měl u 1 porodu křížové kontrakce a u 2 třeba už normální… můžete to srovnat, jestli ty normální byli v něčem lepší? Třeba méně bolestivéjsi? Všude totiž čtu články o ton, že krizové kontrakce jsou nejhorší… 🙂 děkuji 🙂 :*

Plus, pokud budete tak hodné mi k tomu kdyz tak napište, proč jste měli krizove kontrakce pokud to víte a jestli případně vite, jak se jich u toho dalšího vyhnout 🙂 děkuji moc 🙂

lucisuska
31. črc 2017

Já měla u prvního porodu taky brutální křížové bolesti a teď se modlím, aby u druhého nebyly. Doktorka mi řekla, že budou zase, že je to hodně pravděpodobné, ale prý na to nemám myslet a mám se těšit na miminko...😀 😀 😀

janiesska
31. črc 2017

Ahoj, u prvni jsem mela krizovy bolesti a u druhy dcery vubec. Muzu ti rict, ze je to nebe a dudy. Jako jo, ty "normalni" taky bolej, ale oproti krizovym je to mnohem lepsi. Takze neboj. 😉

belleelle
31. črc 2017

@korotsla poprve i podruhe krizove, pomohl epidural. Normalni ani neznam nebo je ty krizove vzdy prevysily.

panickatlamicka
31. črc 2017

Já měla křížové u druhého porodu, bylo to díky tomu, jak byla dcera natočená (musela rotovat a když vylezla, viděla jsem prvne její oblicejik).

korin
31. črc 2017

U prvního křížové, u druhého ne, u třetího opět, ale míň než poprvé.

drakenn
1. srp 2017

Zkuste si ve svém bydlišti najít někoho, kdo dělá kraniosakrální terapii. Kraniálka dokáže pracovat s křížovou kostí a připravit i celou pánev na porod.

normalnimatka
1. srp 2017

tyjo no mě nějak ani nenapadlo po tom pátrat.... já cejtila kontrakce JENOM jako bolesti zad, protože ta bolest byla taková, že jsem přes to nevnímala nic jinýho:D ale bolelo i břicho, jen to nebylo takový...
měla jsem teda vyhožený esíčko....tak to mohlo bejt tím. nevim. ale já i mens. bolesti měla většinou vždycky spíš jako bolesti zad...prostě mám záda celkově na s*ačku:D

normalnimatka
1. srp 2017

@drakenn a můžu se zeptat, to se normálně dělá v těhotenství jo? setkala jsem se s tím, že maséři těhotnejm nic moc nechtěj rovnat atd...

keksikova1
1. srp 2017

Tak ja mela dva dny normální kontrakci zakoncenou křížovou,holka byla blbe tocena a nechtěla asi rotovat. Za me? 100x normální za 1 krizovou,klidne..

drakenn
1. srp 2017

Kraniální terapie není masáž. Je velice jemná a dokáže ženu připravit na snažší porod. Pracuje s kostmi i chrupavkami a dokáže je jemně rozvolnit. Poguglete a dozvíte se víc.

peetulkka
1. srp 2017

@korotsla Pri prvnim porodu vubec a pri druhem jsem brecela bolesti at uz je konec,vseho vsudy pri krizovych jsem citila dve silne kontrakce do brich jen uz kdyz jsem mela tlacit.A pravdepodobne to bylo tim ,ze mam zaklonenou delohu hodne do zadu a tlaci to tam na nejaky nerv.Tak mi to aspon vysvetlil muj gynekolog.

normalnimatka
1. srp 2017

@drakenn díky za tip. při druhým těhotenství si na to určitě vzpomenu;)

vlastně jsem měla bolesti zad, hlavně křížový, celý těhotenství. myslela sem si, že je to normální a nejde to jinak, ale příště s tím zkusim něco udělat. tenkrát jsem se zmohla jen na vyzkoušení mojžíšový pro těhotný, po který to bylo ještě horší. od 3. měsíce jsem nemohla bejt vůbec na zádech, jak to bolelo, poslední měsíce jsem zase v noci skučela jen z toho, že jsem se měla otočit z jedný strany na druhou:D no asi hrůza to byla celkově...

vidíte, tak to jsem ráda, že jsem zažila údajně tu horší variantu:D mně to zas tak nepřežitelný nepřišlo:D

normalnimatka
1. srp 2017

@korotsla a ty tušíš, proč si je měla?

bonulinka
1. srp 2017

@normalnimatka Všechny 3 porody. Vůbec se jim nezobrazovala křivka kontrakcí na CTG. Kontrakce byly silné, ale zase jich moc nebylo, takže celkem pohoda. Pomáhalo být v kleče a masírovat při kontrakci bedra.

normalnimatka
1. srp 2017

@bonulinka asi jsi chtěla označit autorku místo mě🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru