Kudy bude veden řez při 3. císařském řezu?

1kacaba1
4. kvě 2014

Ahoj! Mám dotaz na maminky, které si prošly třemi sekcemi. Kudy povedou třetí císařský řez? V té samé jizvě jako předchozí dva, nebo mě říznou jinak?

lamarika
4. kvě 2014

@1kacaba1 mně vedli ve stejném místě. Starou jizvu vyřízli a vznikla nová, která je teda delší. A ještě tedy použili jiné šití.

1kacaba1
autor
4. kvě 2014

@lamarika Děkuji! 🙂 Snad to bude OK. Bojím se, aby moje břicho nevypadalo jako jedna velká záplata.

lamarika
4. kvě 2014

@1kacaba1 to chápu 😉 Taky jsem měla stejné obavy 😉 Ale myslím, že už to takhle dělají všude standartně. Pak je sranda v porodnici jak k tobě budou chodit starší sestry a pozastavovat se nad tím, že máš 3 císaře 😀

llluckaaa
4. kvě 2014

@1kacaba1 Taky mě to čeká. Prý mi to říznou ve stejném místě.
@lamarika No oni se všichni pozastavují už teď, že jsem ochotná jít do třetího císaře, když se Krainová nechala slyšet, že kvůli dvěma císařím už nemůže mít třetí dítě 😀

lamarika
4. kvě 2014

@llluckaaa fakt?! 😀 Se chtěla asi zviditelnit 😉 I když některé ženy asi mají nějaký závažnější problém a další sekci podstoupit nemohou.
Taky jsem se pořád všude obhajovala, že opravdu nejsem blázen a že 3 sekce jsou vlastně normální 🙂

lrg
4. kvě 2014

@llluckaaa Hlavně u ní je známé, že nešla na císaře z nutnosti, ale z vlastní vůle, takže její nářek nad tím je dost zcestný 🙂

llluckaaa
4. kvě 2014

@lamarika Jj, když jsem mojí mámě hlásila, že čekáme třetí dítě, tak se vyděsila, že přeci třetí dítě mít nemůžu, že je to hroooozně nebezpečné. Že Krainová říkala, že kvůli dvěma císařům nemůže mít další dítě 😅 Já to teda nesleduju, takže nevím, co se o tom povídá. Řídím se hlavně názory své dr. a ta říkala, že třetí císař není problém, že mám plno pacientek, které mají za sebou 3 císaře a jsou úplně v pořádku 🙂 A prý že četla o paní, která měl 13 císařů 😵

llluckaaa
4. kvě 2014

@lrg Já to nesleduju, takže nevím podrobnosti, jenom mě teda trochu štve, že ona něco plácne v médiích a pak se z toho udělá univerzální závěr pro všechny. Ale zase jí chápu, že to je dobrá výmluva na otázku, kdy budou mít třetí dítě 😀

1kacaba1
autor
4. kvě 2014

@llluckaaa Mně to kdysi taky v porodnici řekli, že po dvou císařích už mít další dítě nemůžu, ale je to 16 let...mnohé se už asi změnilo, medicína pokročila, takže teď mi všichni doktoři potvrdili, že v pohodě.

lamarika
4. kvě 2014

@llluckaaa to jsi s tou Krainovou pěkně trefila 😀

avokis
4. kvě 2014

Mě taky čeká třetí císař a stále se setkávám s dotazi zda to není nebespečné a td.jsem ráda že jsou tu lidé kteří jsou na tom podobně a nebo to mají už zasebou.

betelgeuzz
4. kvě 2014

Jsem jenom ze zvědavosti nakoukla, císaře nemám. Ale ono se to dřív tradovalo, že císaře můžou být maximálně 2 a spousta lidí v tom stále žije. Na Krainovou bych to nesváděla. To už někdy před rokem, dvěma se tchýně a švagrová pozastavovaly nad jednou sousedkou, že je potřetí těhotná, i když měla dva císaře a proč si nenechala podvázat vaječníky. Prostě spousta lidí nové poznatky nezná, stejně jako, že po císaři se nemusí s dalším těhotenstvím čekat minimálně 2 roky, nebo že není pro dítě lepší, když se narodí v 7.měsíci než v 8.

llluckaaa
4. kvě 2014

@betelgeuzz Tak mně vyloženě Krainovou argumentovali, proto jsem ji tu zmínila 😉

martina_z
4. kvě 2014

Omlouvam se, ze sem do roho vstupuju - ceka me za par dni "teprve" druhy cisar. Co se tyce ev. tretiho ditete (ktere ale neplanujeme), nikdo z lekaru mi nerekl, ze nemuzu mit dalsi dite. Pouze ze se zvysuji rizika s kazdym naslednym cisarskym rezem, coz je pochopitelne, ale je to jen statistika, ze.

martina_z
4. kvě 2014

@betelgeuzz Ano, mne se syn narodil v 8. mesici a obcas me lidi litovali a dodavali moudra, ze je skoda, ze se nenarodil uz v sedmem...to jiste. Mel by cca o pul kila mene, urcite by nebyl dechove stabilni od 1. minuty zivota a podobne, ale jedna pani povidala, ze v sedmem je to lepsi a pres to vlak nejede.

renca_hanych
4. kvě 2014

holky ahoj, náhodou jsem našla tuto diskuzi, klobouk dolů před vámi 😉 mám za sebou dva císaře a nemít komplikaci u prvního syna (preeklampsie a hellp syndrom) a druhý dítko vlastně na pořadu dne nebylo, dr. mi ho nedoporučovali, což jsem chápala ale co příroda nechtěla? máme dva krásný zdravý klučiny 😵 a jsem moc štastná, do třetího bych nešla, břicho jsem neměla šití jen při císařích ale i pak po císaři kvůli hematomu atd, do detailu vás tu nebudu zasvěcovat, kdyby bylo po mém, jen jakoby na mojí touze tak bych ještě v budoucnu třetí mimčo chtěla ale bohužel zdravotní stav mi to nedovoluje 😉 ale přiznám se vám ikdyby to asi šlo tak bych se dalšího císaře strašně bála 😕 😅 prostě to konkrétně moje břicho by to už asi nevydrželo 😔 a to že si o vás povídají nebo mají blbý dotazy lidi z okolí je naprosto v normě protože kdo chce, ten si argumetn vždycky najde 😉 přeju vám všem krásná těhotenství, bezproblémové porody a zdravá a spokojená miminka 😵

renca_hanych
4. kvě 2014

@martina_z ono se to traduje a netuším proč 😕 logicky každý den pro mimčo v břichu je lepší než předčasný porod 😉 teda pokud miminko prospívá a vše funguje jak má (placenta apod.)

martina_z
4. kvě 2014

@renca_hanych Mne odtekla voda a maly byl o cca 2 tydny mensi...ale tim jak me rizli trochu nestandardne, se to asi trochu podelalo, protoze me jizva boli uz od zacatku tohoto tehotenstvi, coz je vlastne duvod, proc jdu na druhou sekci. Treti tehotenstvi uz taky riskovat nebudu ze zdravotnich duvodu, ale tohle je strasne individualni a pokud se nekdo citi dobre, jizva vypada jakz takz a neboli, neni duvod neplanovat treti miminko. Byl to take muj sen, ale holt budu stastna i se dvema. Jen aby ted vsechno dobre dopadlo. nic vic si nepreju. Uz jen to, ze jsem tentokrat donosila do terminu, je skvele.

renca_hanych
4. kvě 2014

@martina_z přesně tak, to je super, mimčo bude donošené 😉 a já jsem za dva kluky moc vděčná, opravdu, po prvním "porodu" jsem se prostě smířila s tím že do druhýho s velkým rizikem opakování komplikace nepůjdu ale když už se stalo 😕 tak jsme to riskli 😉 u druhý sekce mi udělali sterilizaci na moje přání tak už z otěhotnění nemusím mít strach (snad 😀 ). Určitě všechno dobře dopadne, mě si doktoři u druhýho hlídali jak Pentagon (slova mýho muže) a císař byl plánovaný, naprosto pohodový průběh a druhý den jsem běhala jak divá 😉 moc držím pěsti, koukám že to máte doslova za pár 😵

llluckaaa
4. kvě 2014

@martina_z Můžu se zeptat trošku mimo? Ty máš plánovanou druhou sekci a porodnice se nebrání ji udělat po 39+0? Já právě přemýšlím, kdy do toho jít, minule jsem byla plánovaně ve 38+0 a přišlo mi to zbytečně brzy 😅

martinahost
4. kvě 2014

Já sice Krainovou nějak nesleduji, ale jedna známa má dvě cisáře a vážne už nemuže mít třetí dítě kvuli zdrarovotním problémum které se vyskitli v těhotěnství s jizvou... Hrozilo jí že jí praskne jizva a dítě nedonosí a kdyby byla po třetí těhotná, tak hrozí že by to dítě už vážně nedonosila. Ale před 4 lety, když jsem byla v porodnici tak jsem ležela s jednou pani která byla po třech cisařskych řezech a byla v nemocnici o jeden den déle než je obvykle a víc ji sledovali

renca_hanych
4. kvě 2014

@llluckaaa jestli můžu já tak mě druhou sekci naplánovali 6 dní před termínem porodu 😉

llluckaaa
4. kvě 2014

@renca_hanych Jasně že můžeš, budu ráda za každou zkušenost 😉 Já to právě měla prvně plánované ve 39+0, ale porod se rozběhl dřív, takže nakonec byla ve 38+4. Podruhé mi dr. navrhla termín 38+0 a já souhlasila. Teď bych ale zbytečně nespěchala a raději vydržela trochu déle, aby mimčo "dozrálo" 😉

hankamisa
4. kvě 2014

ahojky mám 3 sekce a 4 mě čeká. první 41+6tt akutní-vyvolání se nezdařilo,druhý 41+4 vyvolání se nezdařilo ale se sekcí se počítalo,třetí plánovaná sekce 38+0tt. při třetí a další sekci se císař plánuje dříve okolo 38tt aby se předešlo případnému samovolnému rozběhnutí porodu.ted ten 4 pokud vydržím bude cca 37-38tt.
jizvy mám vedené ve stejné jizvě a tam by měla být dělaná i ta čtvrtá. ale to se uvidí až před porodem.
problémy s jizvou jsem neměla ani v jednom těhotenství a i porody byli ok. jen u toho posledního bylo mimi schované za placentou a nešlo vyndat.jinak jsem po každém císaři šla z porodnice domů 5den.

lamarika
4. kvě 2014

@llluckaaa Poslední sekci mi naplánovali přímo na termín, tedy až ve 40tt, ale nakonec to příroda chtěla jinak a porod proběhl již ve 36.tt

1kacaba1
autor
4. kvě 2014

@hankamisa Ty bláho, obdivuji, že jdeš na 4. císaře. Já uvažuji o tom, že si už nechám podvázat vaječníky. přeci jenom nejsem už nejmladší 🙂

martina_z
4. kvě 2014

@llluckaaa Mam to planovane na 39+2, a to mi opet hrozil predcasny porod. Tak snad se porod nerozbehne sam. Prece jen se starsim ditetem doma je logisticky narocnejsi dostat se do porodnice.

Z doslechu vim o Americance, ktera mela 6 sekci. Posledni dite se ale narodilo nekdy okolo 28tt, protoze uz tam prave nejaky problem byl, ale presne nevim, co se stalo...

hankamisa
4. kvě 2014

@1kacaba1 - není co obdivovat. kdybych neměla důvody,které mám tak bych do toho už nešla.
to jen díky holkám co už za sebou mají 4 císaře jsem se k tomuto kroku odhodlala. to oni mi dali sílu bojovat dál.já už taky nejsem nejmladší .

martina_z
5. kvě 2014

Trochu odbocim a zeptam se zkusenych cisaroven: braly jste neco na hoheni? Homeopatika, Wobenzym? Ma to podle Vasi zkusenosti nejaky vyznam?

lamarika
5. kvě 2014

@martina_z já nevím, nikdy jsem nic nebrala, tak nemohu posoudit. Akorát jsem u posledního mazala asi od 3. dne měsíčkovou mastí a prováděla masáž jizvy (takový jako by to odtrhávání atd) a jizva je nejhezčí z těch tří. Masáž mi moc nepomohla, protože srůsty tam jsou a celkem dost často mě zlobí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru