Luxace kyčlí jako novorozeně. Mám rodit císařem?

reni7
6. pro 2008

ahoj,narodila sem se s vykloubenýma kyyčlema,a teď sem těhotná,měla sem jako mimčo šráčky,nevím jestli je přirozený porod bezpečný,nerada bych si tím tlakem ty kyčle nějak porušila,nemáte s tím některá zkušenost?musím ještě na konzultaci k ortopedovi,díky.

liska21
7. pro 2008

Ahojky,z porodu neměj strach. Já se narodila také s luxací a do dvou let jsem byla v aparátku,do teď jsem vedená se sníženou prac. schpností. 😉
Mám tři děti,první syn se narodil císařem protože jsem skolabovala (po 14 hod. porodních bolestí),druhou dceru jsem přenášela 14 dní a narodila se klasickou cestou a třetího syna jsem porodila také klas. cestou. 🙂
Mé kyčle to zvládly v pohodě a já se cítím stejně jako před porodama. Jen na to upozorní svého dr. a nezapomeň to nahlásit i v porodnici.
Bývá to totiž dědičné,v naší rodině se to dědí z matky na dceru už hodně dlouho,jen já měla to štěstí a prolomila ledy. Všechny tři děti jsou v pořádku,ale mohou to mít bohožel jejich děti ☹

reni7
autor
7. pro 2008

liska díky,já to nemám dědičné,mě to udělali doktoři,byla sem koncem pánevním a mamka měla jít na císaře jenže primář jí řekl že to zvládne normálně,no a ono to nešlo,takže aby mě dostaly ven,tak mi ty nohy musely vykloubit,a ještě levou ruku,no doteď mívám celkem fest křeče v kyčlích,mám docela strach z porodu skrz ty nohy,no musím ktomu ortopedovi tak uvidím co mi řekne,ale každopádně díky,a hlavně že sou děti zdravé 🙂

liska21
8. pro 2008

Tak to je jiná,ani trochu ti nezávidím. Promluv si s ortopedem a taky s gynekologem,řekni mu o svém strachu a popros ho ať ti trochu vysvělí postup porodu při tvých komlikacích. Vůbec se ho neboj zeptat,jde o tvé zdraví a o tvůj poklad který nosíš po srdcem. Písni my pak co ti řeknou,držím palečky 🙂

reni7
autor
8. pro 2008

no já půjdu na ortopedii až po novám roce,teď už to hrotit nebudu,gyndařka to ví,tak od něj potřebuju nějakej posudek,rači bych asi ten císař 😒 měla sem ty nohy dost špatny,tak možná mi ten císař navrhne on sám hned,tak uvidíme,určitě pak pisnu,dík 🙂

liska21
13. led 2009

Ahojky,tak jak se vede už jsi byla u toho ortopeda co ti řekl. Pa písni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru