Lze pracovat z domova i s novorozencem?

guinea
7. pro 2014

Ahoj holky, mám práci, která jde dělat z domova. Vzhledem k naší finanční situaci si bohužel nemůžu dovolit vůbec nepracovat, a taky se bojím, že když si vezmu dva-tři měsíce úplně volno, najdou si za mě klienti dočasnou náhradu, která se změní na trvalou, a já budu mít smolíka. Tak se vás chci zeptat - měla jste to některá taky tak, že jste si vzaly třeba dva týdny dovolenou na porod, a pak pracovaly i s mimčem aspoň dvě tři hodiny denně z domova? Jde to vůbec? A nebo se mám připravit na to, že porodem moje práce skončí, protože s mimčem nejde pracovat vůbec? Vím, že mi asi napíšete, že každé miminko je jiné a dopředu to odhadnout nejde, nebo taky že jsem se zbláznila a nejde to vůbec. Ale fakt by mi pomohlo slyšet aspoň několik povzbudivých příběhů. (Jinak manžel dělá na směny, takže je celkem dost doma, hlídat by mohl).

konidana
7. pro 2014

@guinea dvě tři hodinky denně, podle mne v klidu zvládneš:D Ovšem třebas po pulhodině, nebo po hodině. S 3 hodinama v kuse ze začátku radši nepočítej:D

j.a.n.i
7. pro 2014

@guinea Podle mě to s novorozencem jde v pohodě, později je to mnohem horší 😀 jinak jsem tedy měla klasicky mateřskou, ale jelikož jsme šli na mateřskou dvě a náhradu za nás přijali v době, kdy já jsem na ní odcházela, tak jsem dost poctivě pracovala hned od porodu. Večerní model býval, já na balonu u PC a dítko v šátku.

mysicka_lb
7. pro 2014

Ahojky, určitě to jde. Já jsem to takhle neměla, ale těsně před porodem jsme finišovali rekonstrukci budoucího bydlení, už z porodnice jsem obvolávala a zařizovala, co šlo, a hned s třítýdenním mimčem jsme se pak stěhovali. Takže balení a vybalování, hora zařizování a neskutečně moc stresu. Rodina "pomáhala" tím stylem, že vždycky přijeli, zkontrolovali, jak mám uklizeno, a dali mi kázání, jak jsem strašně neschopná a tlustá....

guinea
autor
7. pro 2014

@konidana Děkuju za povzbuzení 🙂
@j.a.n.i Vida, dítko v šátku by mně nenapadlo, děkuju za tip! 🙂
@mysicka_lb To je tedy super rodina 😖 Jak jsi to vůbec zvládala?

konidana
7. pro 2014

@guinea šátek také velmi doporučuji! Fakt to funguje 🙂

jenny.kay
7. pro 2014

U první dcery jsem začala pracovat z domova v jejích 6 měsících, u druhé v jejích 2 měsících. Ty dva měsíce pauzy po jejím narození jsem měla proto, že se narodila na začátku listopadu, nebylo zrovna extra práce a pak byly Vánoce, takže se mi to takhle natáhlo. A pokud ti manžel pomůže s hlídáním, tak jsi úplně v pohodě.

nov777
7. pro 2014

Urcite to jde. Vicemene je to o tvem odhodlani. Dobu, kdy bys relaxovala, stravis praci. Me to vyhovuje, protoze prace je pro me relax.

mysicka_lb
7. pro 2014

@guinea Fyzicky nějak jo, jela jsem na automatiku. Ale psychicky teda vůbec..... Ale to mluvím to těch kecech, kázáních a "radách", to se tě týkat nebude, neměj strach.

pavlapl
7. pro 2014

Já jsem nepracovala jen týden co jsem byla v porodnici jinak pracuju pořád. Já jsem obchodního zástupce u jedné společnosti, navštěvuje klienty a to si beru mimčo sebou.

guinea
autor
7. pro 2014

@pavlapl Díky moc, to mi fakt hodně pomáhá, když vidím, že to zvládnout jde.
Holky, moc díky všem za povzbuzení!!!

saurauia
7. pro 2014

Ahoj holky, tahle diskuze mě dost zajímá. Já bych chtěla pracovat i na mateřské a po porodu (šestinedělí) tak nějak jak to půjde. Pracovat mohu samozřejmě z domova.
V práci za mě náhradu přijmou v době kdy budu odcházet na mateřskou, tak si nedělám iluze, že bych vůbec nepracovala....
Njehorší ale je, že v práci ví, že to bude potřeba, šéf je rád, že vůbec pracovat chci, ale personální šéfka mě neustále poučuje, že to nepůjde, že mě mimčo bude potřebovat a tak. Je to stará baba, jejíž holčička je i v 11 letech na ní totálně závislá. Není snad důležité, že pracovat chci a mám snahu to v budoucnu nějak zkloubit.... Samozřejmě nevím jaké mimčo bude.....

aalleenn
7. pro 2014

@guinea ahoj, mám úplně stejný plán, práce mě baví, a šéf mi to umožní a každá koruna taky dobrá .... myslím si, že pokud se chce všechno jde, člověk si jen musí sestavit priority, mám termín začátkem března, tak pak můžu poreferovat, jestli byly ty moje představy reálně 🙂

guinea
autor
7. pro 2014

@aalleenn Aalleenn, děkuju, určitě mi pak napiš, jak zvládáš!

antoinet
7. pro 2014

Nejdůležitější je, jestli ty chceš, ostatní se dá zařídit. A nejde odhadnout, jak se ti bude chtít, počítej s rekonvalescencí po porodu, hormonálními bouřemi, nedostatkem odpočinku, problémy s kojením apod. a taky s tím, že ti třeba bude líto pracovat, když je dítě maličké tak chvilku.
Já jsem to zkoušela asi 2 týdny, když bylo synovi necelého půl roku a nešlo to. Potřebovala jsem telefonovat v určité časy a často malej potřeboval přebalit, nakojit nebo jít na procházku, když se udělalo hezky (hlídání nemám), takže jsem to bez výčitek vzdala, na práci budu mít celý zbytek života, ale teď bych šidila jeho i sebe.

ladyhacek
7. pro 2014

@mysicka_lb no tak to koukám, já mám rodinu teda opačnou poprosila jsem je o pomoc s balením knih a počítala, že jim pomůžu jen mě posadili a já se koukala. Bylo to moc zvláštní. Pak nám pomáhali vymalovat pokoj a mamka automaticky umyla okna, že mě nenechá v těhotenství mýt okna (když byla těhotná tak je mila a přestala jí fungovat placenta).

Podle mě pokud je vůle a někdo pomůže i s hlídáním tak to půjde 🙂. Já chci (kvůli financím i musím) také pracovat, ale rozhodně až po 6-nedělí a pak uvidím. Chtěla jsem pár měsíců plně kojit a jen si užívat mateřství a začít pracovat až pak - tak uvidím jak to budeme finančně zvládat 🙂

ange_de_la_morte
7. pro 2014

Můj syn jako malé miminko prakticky pořád spal, takže já jsem se hodně učila , a trochu pracovala, ale bohůžel jak rostl přestávalo to fungovat, nyní můžu něco udělat jen když mám hlídání protože ani spaní není žádná sláva a když malý kolem 11 večer usne tak já padám na hubu

Potom i záleží jakou práci bys dělala- jestli by sis opravdu mohla dělat práci kdy chceš, třeba i po 15-ti minutovkách, nebo bych musela být třeba v určité hodiny na telefonu apod ... protože to jde těžko - zaručené zrovna když ti bude volat šéf, bude tvé dítě potřebovat nakojit, přebalit, nebo ho bude tlačit bříško, takže tak asi 😀

lucifereeek
7. pro 2014

Já sama jsem měla v plánu, že budu pracovat z domu od 3měsíců malé, ale realita byla bohužel jiná, byla jsem ráda, že se vůbec najím, když přišel domů přítel z práce, jinak jsem nedělala celý den nic, než ji nosila protože stále brečela, takže asi záleží na dítěti, pokud spí 2-3hodiny přes den, tak možná, ale pokud nespí ani hodinu v kuse, půjde to jen těžko.

annaluciapetrzel
7. pro 2014

@guinea ahoj mas supr prezdivku. V guineji jsou simpi 🙂. hele muj pribeh: mam dceru nar. konec brezna. o 2mes drive. bez partnera. povolani vedecky pracovnik. 2h pred porodem jsem opravovala grant ;). v podstate jsem neprestala pracovat. nicmene u me - jedine s chuvou nebo pak vecer (obcas, ale to je husty vubec se nevyspim). mala je strasne narocna neudelam s ni nic. takze pres materskou jsem se kousla a proste s penezi nevychazela (proste jsem chuvu platila z materske) a tedka holt rodicovska je na chuvu a muj plat pro nas. CR je strasna zeme pro pracujici matky. tady se predpoklada ze budes 3r hnit na rodicovske zahodis karieru a nechas mekknout mozek. ad finance - pkd pomuze partner, taxe da i pri materske. pri rodicaku, zvaz co se vyplati. tak a cekam se se tedka do me pusti dokonale matky stastne 3r s ditetem doma. ale ja tvrdim, ze holt kazda to mame jinak 🙂

kyti75
7. pro 2014

U prvniho jsem prvni mesice nestihala se ani najist, porad plakal. Dalsi dva byli uplne v pohode.

nininka23
7. pro 2014

S novorozencem ano...s batoletem už je to horší:(

lenkavd
7. pro 2014

@guinea z mé zkušenosti se s novorozencem dá pracovat krásně, asi nejlíp ze všech dětí. Čím je starší, tím je to horší, ale i to se dá.... Určitě bych to zkusila, skončit to pak můžeš vždycky 🙂

dolda
7. pro 2014

@guinea já jsem ani nepřestala pracovat, služebni hovory jsem vyřizovala i v porodnici, hormony na začátku dělají svoje, ale když se na to das, tak víš, že musíš ;)

jge
7. pro 2014

Take planuji jet bez prestavky, u prvniho jsem mela sestinedeli, tedka to vypada na nonstop.... Urcite se to da, ale musis mit poradnou sebedisciplinu. Kdyz mimco spi, musis jit pracovat....

lennus
7. pro 2014

@guinea Samozřejmě je to individuální, ale věřím, že to jde. Prostě úklid půjde stranou, chce to asi víc zapojovat manžela, snad i rodinu, jestli máte k dispozici. Já si našla brigádu nedávno, malému bude rok a jde to. A když vzpomínám na ty první měsíce, byla jsem sice unavená, ale malý buď spal nebo čumákoval, tak času bylo rozhodně víc. A hlavně po večerech, protože jsme ho docela brzo naučili pěkně usínat, takže po večerech by to určitě mohlo jít. Držím palce! 😉

dracula
7. pro 2014

Tak ja bych to nedala. Maly mi moc plakal.

hojda
7. pro 2014

S dcerou, která se narodila jako druhá by to šlo, pohodové dítě, se najedlo a spalo, Se synem nikoliv, náš celý den byl je o krmení, osávání, vyvařování, takže záleží na dítěti.

jaajaa
7. pro 2014

Jde, delam to tak uz u druheho ditete. Ted jsem v podstate pracovala v den porodu (domoporod), druhy den uz jsem fungovala taky a pak uz normalne- par hodin denne uplne v pohode. Kdyz je nejhur- mam satek, kocarek v kancelari, ohradku- kde muze spat a kombinuji. Telefonovat se da i s prckem v naruci, kojeni mi tak nejak vychazi mezi nebo proste nakojim v kancelari. Mam po ruce vzdy mobil a kdyz mi stoji venku kamion, proste zavolam, ze prijdu za 5 minut a pohoda. 😉 Prvni byl se mnou v kancelari do roka- nejdriv mel jen ohradku, pak jsme mu vyhradili jednu cast kancelare, kde se mohl pohybovat, mel tam hraci koberec, hracky, ale nemohl se plazit po cele kancelari a taky to slo.

cabalkova
7. pro 2014

@guinea Kdyz muze vypomoct manzel, tak to urcite pujde. Nas prvni byl hodne narocny, plactivy a slo to, druha je zlata a jde to tez, jen kdyz je mam dma oba, tak je to mazec a muzu pracovat jen kdyz mladi spinka a starsi si bud hraje nebo ma pustenou pohadku. Taky se bez meho prijmu neobejdeme a obavala jsem se, jak to pujde, ale proste to jde, je to sice otazka organizace prace a na uklid mam slecnu, ale da se to. Ted se druhou jsem posilala posledni preklad vecer v deset, v pet rano mi zacaly kontrakce, ve tri byla na svete, a prototze od tretiho dne musela na svetylko kvuli zloutence, mela jsem notas i v porodnici a nejakou praci delala i tam, mela jsem pokoj nadstandard, byla tam sama a bez male, tak co, cas jem proste vyuzila. 🙂 Neboj nic, kdo chce, najde si zpusov, jak se rika... urcite to pujde. 🙂

buldrik
7. pro 2014

ja pracuju od 3 mesicu po porodu.
Strasne moc zalezi na charakteru prace - pocitej s tim, ze si nemuzes planovat od kolika do kolika budes pracovat, ale nahrabes ty tri hodinky pres den, kdyz bude mimco spat (pripadne po vecerech). Na planovane konferencni hovory zapomen, mimco samozrejme dle zakona schvalnosti zacne rvat 1 min pred zacatkem.

Nikdy nevis, jak to bude po porodu - 2-3 tydny je strasne kratka doba. Takze se priprav i na to, ze to proste nepujde (poporodni zraneni, kojeni, nase mimco melo prvni dva mesice koliky, dokazalo 14 hodin v kuse rvat).

Ja teda mam chuvu, povaha moji prace mi nedovoluje jinak.

frami
7. pro 2014

Taky se připojuju k názoru, že to jde. A čím menší tím lepší. Pro mě asi nejhorší období bylo mezi půl rokem a rokem, to mi kluci spali 2x denně 20 min. Ale zase spali v noci a jelikož jsem sova, tak chodím spát až po půlnoci. Pokud se v noci vzbudili, tak jsem nakojila a spali dál. A manžel jezdí často pryč, a když už je doma tak je tak unavenej, že stejně nepomáhá. Ale zase na druhou stranu, dělám, jen když kluci spí. Jinak pořád vyžadujou pozornost a vzít si je do kanceláře to už vůbec neexistuje. Takže ono opravdu záleží na dítěti 🙂