Lze v Praze rodit přirozeně jinde než doma?

rebelie
3. čer 2011

Ahoj holky, jsem ve 13tt, takže mě čeká rozhodnutí ohledně porodnice. Asi nakonec pojedeme do Neratovic, ale chtěla jsem mít nějakou "pojistku" v Praze. Vím, že chci rodit bez zbytečných zásahů, bez rutinního nástřihu a chci po porodu mít mimčo hned u sebe, kůže na kůži aspoň 2h, ideálně více. Je tohle vůbec možné v některé z pražských porodnic? Uvítám zkušenosti těch z vás, které mají podobná kritéria při výběru porodnice a mají zkušenosti s tím, jak jim bylo vyhověno. Předem díky za odpovědi.

myscha
4. čer 2011

Jedině Vrchlabí 🙂) Ne asi to tam snad někde možné je, ale nejsem z Prahy, takže neporadím. Ale lepší odezvu a rady dostaneš na stránkách rodina a baby-cafe, tam se srocuje hodně holek s podobnýma požadavkama a rady ohledně Prahy a přirozeného porodu jsem tam už četla.

ffiinnkkaa
4. čer 2011

Tak tyhlety kritéria by ti snad už měla splnit každá porodnice 🙂

tehulka12
5. čer 2011

asi Podolí, ne?Myslím,že je to nejschůdnější ta,.T

luciebx
5. čer 2011

ty jo tak teda nechapu.. ja rodila v anglii ... ale nemyslim si ze by to mel byt takovy rozdil jako rodit v cr..
ze by se u nas nastrihavalo - jako u kazde rodicky.. to snad ne.. ja teda nstrih nemela.. rodila sem do vody a holky muzu jen a jen doporucit.. zadny natrzeni.. zadna krev.. uvolnena z vody.. proste super.. zadny injekce na urychleni.. a nic takovyho proste uvolneny pohodovy porod.. a mimi mi dali hned na prso pak mi vytahli placentu zvazili malylho.. a dali ho na prso.. kolem hodiny sem ho tam mela.,.. lezeli sme.. kojili sme. .pak sem si dala sprsku oblikla a jeli sme na pokoj.. holky nezapomenutelny.. porod do vody uzasna vec..

anicka164
5. čer 2011

No, asi nejblíž je tomu Podolí, ale nečekej zázraky. Všechny ostatní porodnice v Praze jsem zavrhla, nemáš tam soukromí (nejdrsnější je Apolinář, tam rodíš za plentou, kolem se prý pořád někdo courá, fuj).
Ten nástřih - myslím, že zrovna mě ho trochu zbytečně udělali, ale je fakt, že se předem zeptali, akorát mě nějak nenapadlo odporovat.
Bonding - prý to jde, ale musíš hodně křičet. Znova, byla jsem prvorodička a nějak mě nenapadlo, že to co se děje je něco jinýho, než jsem původně chtěla. Příště to snad bude jinak.
Kůže na kůži prý nejde, nebo aspoň ne ty 2 hodiny. Chvíli samozřejmě jo.
V zásadě se mě ale na všechno ptali, snažili se vyhovět. Akorát je prostě fakt, že mají zajetý nějaký postupy, který jen tak sami od sebe neopustí. Ale když jim to řekneš, tak by to neměl být problém.
Respektovali můj porodní plán, sami se na něj ptali (až teda na to, že mi M. nedali na břicho, ale neměla jsem to tam takhle doslova napsaný, tak možná to pochopili jinak).
Jo a tohle všechno platí pro porodní sál, na šestinedělí je to horší. Zvažuju ambulantní porod...

luckar
5. čer 2011

Jenom k tomu Podolí, ptali se hned, jaké požadavky máme, nástřih po předchozí dohodě nebyl. Malou mi dali na břicho okamžitě po porodu, potom si jí vzali na prohlídnutí (na sále) a vrátili jí zabalenou, aby nevychladla. Takhle jsme spolu byli všichni cca. 2 hodiny a pak malá zvlášť a já na pokoj. Malou jsem dostala asi tak za další 2 hodiny, ale myslím si, že pokud se domluvíš, tak ti mimčo dají v podstatě za chviličku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru