Magnesium. Braní velkých dávek prodlužuje porod?

verja
13. bře 2009

Ahoj holky mám takovu anketku pro ty z vás co musely brát hodně Magnezia proti stahování bříška.Kamarádka mi tvrdí, že jí v porodce říkali, že braní velkých dávek prodlužuje prorod. Mě po produ v porodce mi říkali že je to blbost, ale já brala dlouho i 8 denně a rodila jsem úspěšně 40 hodin. Co vy? Jo a vysadila jsem ho relaitvně brzy asi ve 32 tt.

kristi
13. bře 2009

ja jsem brala asi 4 denne, porod 3,5 hodky 🙂

andilek
13. bře 2009

já jsem brala 3x denně 2 tablety do dne porodu a rodila jsem cca 3,5 hodiny jako kristi, ale je fakt, že jsem se otvírala cca od 30 tt a do porodky jsem přišla otevřená na 5-6 cm 😉

mikula
13. bře 2009

Já jsem brala cca 4tbl denně a porod byl rychlý a v pohodě,do porodky jsem přijela se zašlou brankou.A malá se narodila za hodku a něco od příjezdu. 🙂

verja
autor
13. bře 2009

Hm, tak já myslela, že těch 40 hodin můžu hodit na to Magnézko. Že bych mohla být pro příště, kdybych ho nebrala, optimističtější 😉

kristi
13. bře 2009

andilek, tak tak, to samy.....do porodnice jsem prijela otevrena na 6

karotky
13. bře 2009

Tak já byla od 30tt otevřená na 2 prsty,magnésko jsem brala do 36tt(2-2-2),porod mi ve 40tt vyvolali oxitocinový testem(měla jsem už trochu zrdrav.potíže-vys.tlak,bílkovinu v moči a zvýš.jaterní testy).Kapačku mi píchli v 6:00,plodovku v 17:30 a porodila jsem až v 0:13.
Příště to magnésko brát nechci.To to radši risknu nebo porodím trochu dřív. 😉

lukin
13. bře 2009

Já brala magnezko do 39. týdne a rodila jsem vyvolávaně nevím jak dlouho - silnější bolesti 5 hodin a slabé bolesti předtím asi 3 hodiny, ale prý jsem měla kontrakce už než jsme přijeli, ale já o nich nevěděla, takže těžko říct, jak dlouhý jsem měla porod.

mkr
13. bře 2009

já brala8 tbl. denně porod v 35 tt o půl 1 ráno odtok plodové vody a v 10:57 na světě kontrakce začali v 5 🙂 a samotný pord trval chvilku 🙂

konja
13. bře 2009

také jsem brala magnesko a rodila jsem 3 hodiny 😉 Spíše jsem slyšela, že může porod oddalovat, takže by se mělo vysadit nějakou dobu před porodem aby pak nic neovlivňovalo normální nástup děložní činnosti.

jeudi
13. bře 2009

to teda slysim poprve,ale na kazde veci je vzdy trochu pavdy...ale nestraste ja musim brat magnesium tak doufam ze nebudu rodit dva dny 😒 😨

anngie
13. bře 2009

já brala asi do 38 tt 3x denně, porod, jako to nejhorší - bolesti jak sviňa a vlastní porod asi 5 hodin 😵

marcelkad
13. bře 2009

brala jsem ho 3xdenně do 36tt, porod ve 42.týdnu vyvoláván, trvalo to 12hod, díky epidurálu byl vlastní porod docela v pohodě

pipisek
14. bře 2009

jeudi
konja má pravdu, má se vysadit ve 36tt kvůli obnovení normální děložní činnosti ...já ho brala 3x denně právě do 36tt, hodně mi tvrdlo břicho ... pak jsem ho po dohodě s dr. vysadila. rodila jsem ve 41+4 tt vyvolávaným porodem a za necelé 4h bylo po všem 😉

jeudi
14. bře 2009

ja ho beru nastesti jen jednou denne a obcas zapomenu 😨 😒 😎 neco na tom bude ...

blka
14. bře 2009

Tak tohle téma mě vystrašilo, protože beru magnézium 3x denně 1 tabletku. A představa, že by mělo způsobit nějaký extra dlouhý porod mě nenadchla. Ale když ho stačí vysadit včas, tak už su klidná 😀 😎

minea
14. bře 2009

Verja, to se mi nezdá. Já jsem brala 8 denně a porodila jsem dva dny po vysazení. Hodinu po příjezdu do porodnice 🙂

katulen
14. bře 2009

holky, já beru 3x denně 2tablety, kdy se tedy oficiálně má přestat, aby byl porod v pohodě, Blka, taky mě to docela vyděsilo. Přestava 30ti hodinového porodu 😕

konja
14. bře 2009

holky vůbec se toho neděste!!!Doktor vám řekne včas kdy vysadit. Podle mě je to naprostá blbost, že by to protahovalo porod. Vždyť magnézium bere každá druhá mamina, to by jsme musely mít šílené porody téměř všechny. Verja sice rodila strašně dlouho, ale nedomnívám se, že to bylo magnéziem. Vůbec se tím nestresujte a pokud máte magnézium brát tak ho klidně berte. 😉

jeudi
14. bře 2009

holky tady kazdy pise ze bere tabletky ja to mam rozpustne do vody je v tom naky rozdil??

blka
14. bře 2009

Konja, tak já je brát nepřestanu, protože bez magnézka mi mravenčí nohy 😒 . Jen mě to trošku vyděsilo 😉

m1rti
14. bře 2009

Holky, něco na tom bude. Já měla u předchozích dvou porodů zpoždění 5 a 7 dní po termínu. Tenkrát jsem žádný magnézko nebrala. Ted mi ho doporučili v nemocnici. Brala jsem ho téměř do porodu. 5 dní po termínu jsem šla na vyvolání porodu. Dalších 5 dní se mi to snažili vyvolat (ráno prášek dovnitř nebo kapačka),bolesti byly ale neotevírala jsem se. Když pátý den odpoledne, to jsem přenášela 9 dní, byly ty bolesti už strašně silný, nemohla jsem vydržet ležet na monitoru, tak mi sestřička řekla, že se ale vůbec neotevírám. To mě dost vyděsilo. Bolesti byly, jako dříve před porodem děti. Nakonec se to tak vyhrotilo, že se malá narodila za hodinu po monitoru, ale doktor mě musel otevřít rukou, nepřeju nikomu, ale bylo to pak hrozně rychlý. Sice chvílema si z toho nic nepamatuju, jako by to šlo mimo mě, a najednou bylo po všem. S předchozími dětmi mi porody od prvních bolestí trvaly 15 hodin. Nevím fakt, co je lepší. Teď mě vyděsilo, že si se mnou moc nevěděli rady. Malá už měla zkaženou vodu,bylo to za minutu dvanáct.
Švagrová má vyzkoušený, že magnézko brala až do 36 týdne, pokud měla problémy, a pak už jen pila čaj z maliníku.Uvolnuje, líp se pak rodí. Bohužel mi to řekla, až bylo po všem. Ale ono to bude dost individuální.

konja
14. bře 2009

m1rti: přesně jak píšeš, je to asi hodně individuální. Já magnézko přestala brát zhruba v 36tt a to proto, že jsem se dočetla, že to může oddalovat začátek porodu, ne ho protahovat. Takže jsem si řekla, že abych vůbec někdy porodila, tak ho už vysadím 😉 No a taky porodit od 36tt nahoru už není žádná katastrofa, takže ikdyž ho někdo bere na potlačení předčasných kontrakcí, tak od 36 tt už si klidně může začít rodit. Já magnézko brala hlavně kvůli ukrutným křečím nohou, takže jsem si po vysazení zase začla festovně užívat, ale byla jsem klidná, že ze mě nebude slon, ale že fakt porodím jako člověk 😀 Rodila jsem v 38tt+4

ulidark
16. bře 2009

Koukám, že berete hlavně tbl. Já mám magnosolv (myslím že to je 6mg), rozpustný do vody. Líp ho snáším. Magnezko mám od začátku kvůli hrozným křečím v břiše. To vám to nevysadil nikomu sám doktor? Mě momentálně dochází, tak jsem zvědavá, jestli mi ho ještě napíše. Momentálně jsem v 33t. Nechci porodit brzy, ale taky bych nerada přesahovala 40t.

verja
autor
18. bře 2009

Ahoj holčiny, jéé já vás vůvec nechtěla nijak stresovat s porodem. Já bych to taky dohromady nedávala, ale kamarádce to takhle řekli v porodnici a rodila taky docela douho. Tak mě zajímalo, co je na tom pravdy. Očividně je to pěkný blábol, podle toho co tu píšete 😉 . Tak se holky neděste. Sce jsem rodila 40 hodin, ale druhý den jsem říkala, že klidně půjdu rozit znova 😀

console
18. bře 2009

Tak ja mela gynepral, pak kapacky magneska, predtim 10 tbl/denne, pak zase tech 10 tbl. denne a nijak to nefungovalo))). Porod jsem mela cca 5 hodin dlouhy. Ke konci se uz brat nema, nicmene predc. porodu nezabrani a rozhodne si nemyslim, ze to ma vliv na delku porodu.

ava
19. bře 2009

přesycení organizmu magneziem způsobuje ochabnutí dělož.svalů, proto ho vlastně v těhoten.užíváme - abychom neměly křeče a tvrdnutí břicha. Před porodem je nutné ho s předstihem vysadit, aby děloha mohla mít účinné kontrakce. Pokud je plná magnezia, je jako hadr, takže těžko vyvine silné stahy.

dagina
8. dub 2009

Ahojky, abych pravdu řekla, svůj dlouhý porod jsem trochu přisuzovala Gynipralu, který jsem brala od 32tt, kdy mi hrozil předčasný porod. Jinak magnézko jsem brala od 4.měsíce až skoro do porodu po 6ti tabletách. Těžko říct jestli za to opravdu mohou prášky 😒 . Mě říkala por. asist., že dcery mívají stejný porod jako matky..., já nevím jak rodila moje matka, abych se na to mohla připravit 😅

helulicek
8. dub 2009

Ahojky, já beru magnesko 3xdenně 1tbl, předtím to byly 2tbl 3xdenně, je fakt, že jsem teď trochu zlumpačila a pokud necítím bolesti břicha, bolestivé tvrdnutí apod. tak ho neberu, asi to není možná nejlepší, ale....kažodpádně si myslím, že gyndařka snad ví co dělá a včas ho vysadí, no ne?

sayast
8. dub 2009

ahojky,
ja brala 3 tbl denne (1-1-1) a porodila jsem vyvolavane necely tyden pred terminem behem 4,5 hodin 😉. Ve 21:15 mi praskla voda a v 1:45 byla mala na svete
magnesko mi doktor vysadil ve 36 tt. Takze ja bych to do souvislosti nedavala 🙂

sayast
8. dub 2009

dagi, moje mamka mela 2 porody a jeden horsi nez druhy. Ja mela docela krasny. Bolesti sice hrozny, ale netrvalo to zas tak dlouho. Takze taky jen povera.
ale pila jsem malinik a caj ze lneneho seminka. myslim ze to taky mohlo pomoct

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru