Mají vitamíny vlyv na velikost miminka při porodu?

anke
25. črc 2008

Ahoj, v posledni dobe se stale setkavam s nazorem, ze vitaminy v tehu = velke miminko. Zajimalo by me tedy, jestli jste braly vitaminy a jaka byly porodni velikosti vaseho miminka. Cim vetsi vzorek, tim lepe ... 🙂

1/ Braly jste v tehu vitaminy? (jake)
2/ Jak casto (denne, obden, 1x tydne, apod.)?
3/ Jake byly porodni velikosti vaseho miminka (kg/cm)?
4/ Ve kterem tt se mimi narodilo?

anamor
28. kvě 2009

1.calibrum babyplan, neskor calibrum mami
2. obden, resp.kazdy treti den 1 tabletka
3. 3500g/52cm
4. 41tt

skrecok
28. kvě 2009

1. Calibrum babyplan, neskor Calibrum mami
2. kazdy den 1 tbl.
3. 3180g/50 cm
4. 39tt + 2 dni

inneska
30. kvě 2009

1. Materna
2. denne 1 tbl.
3. 4650g/55cm
4. 40+3 tt

fiallinka
30. kvě 2009

Calibrum babyplan, mami
1 tabletu
2650/2750 g - dvojčata
narozená 36. týden (takže přesně v normě na daný týden)

majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
manika77
30. kvě 2009

1, ano (calibrummami)
2, dvakrat denne
3, 4300/53 cm
4, 38 tyzden 😉

denisocka
31. kvě 2009

1.nie/ iba B12 inj,pirydoxin,kys.listova - vysoke davky zo zdr.dovodov/
2. nie / B12 1000 každý týžden inj.3x denne po 2tbl,/
3. 3000/49
4. 38tt

-aj ja si myslím,a vravel mi to aj sam znamy lekarnik,že v takých pripravkoch ako Materna a spol je tak žalostne malo všetkeho,že su to len stopove prvky,ktorých maš X násobne viac v bežnej zelenine,ovocí - a všetky tieto produkty su len biznis pre poctive mamičky,žial 😒

aniska
31. kvě 2009

1/ nie
2/0
3/3560g/50cm
4/40+1

druhe dietatko zase 1/nie a ostatne uvidime;)

johankat
27. čer 2010

Ahojky, ja jsem po celou dobu tehotenstvi brala FolGravid - vicemen denne, i kdyz nekdy jsem zapomnela... Malej se narodil den pred terminem a mel 50/3250 - takze rekla bych ze tak nejak velikostne akorat:o)

qitecek
1. dub 2011

Tak již druhý týden beru denně Centrum Materna + DHA, ale podle statistiky v anketě to vychází, že ten, kdo byl na Materně, málokdy měl dítě větší než 3 kg! Mám je přestat brát úplně? 😅 😀

hanickacb
2. dub 2011

@qitecek to je blbost,sestra mela obe deti vic jak 4kg a maternu brala.🙂já taky brala a syn měl 3550g.

peepka
2. dub 2011

preboha, vitaminy predsa neobsahuju ziadne kalorie ci tuky a nemaju absolutny vplyv na vahu babatka, odkial berete tieto mytusy ja ozaj neviem, mam za sebou kurz vyzivy, vitaminy som pocas oboch tehot.nikdy nebrala a ani nikdy nebudem. nevidim dovod.

qitecek
2. dub 2011

Nešlo přece o kalorie, všichni moc dobře víme, že vitamíny neobsahují kalorie 😉 A nebereme je proto, abychom zvýšily váhu dítěte, ale abychom jim dodali vitamíny, kterých se nám nemusí dostávat v normální stravě. Například já nemohu jíst moc maso, proto se mi železo ve vitamínech výborně hodí k doplnění alespoň denního doporučeného množství. Krom toho Materna je s DHA, kyselinou listovou, což je prý dobré pro vývoj dítěte. (Ryby nejím a moc zeleniny do sebe kvůli nechuti teď také nedostanu, ač jsem se předtím rozplývala nad brokolicí!).
Jen jsem prohodila mimořeč, že ze statistiky v diskuzi vyšlo, že kdo bral Maternu, měl vcelku malé miminko, to je snad důvod se tak rozčilovat hned? 😀 Já mám za sebou taky kurz výživy a co... byl to jen zajímavý statistický poznatek 😉
@hanickacb díky 😵

qitecek
2. dub 2011

* dodaly 😵

peepka
2. dub 2011

@qitecek ano kys. listova sa musi, to ako jedine dokazem uznat 🙂 no a potom je uz na mamicke ako sa zachova ci zvoli prirodzenu cestu ci vitaminy, ja brokolicu tiez nelubim a co? ved to nemusis jest, to co sa v nej nachadza najdes aj inde len sa treba trosku informovat ;) aj zelezo...su predsa mamicky vegetarianky a dokazu zabezpecit dostatok vitaminov a mineralov pre babatka,
vit v pilulkach sa tiez ovela tahsie vstrebavaju v tele ako z cerst.ovocia a zeleniny a tiez tu v extr.pripadoch hrozi predavkovanie ktore ohrozuje babatko, napr ak sa zena stravuje normalne, pestro a ESTE berie vitaminy to mi pride dost odveci...

aprpopo na zac.teh.ma skoro kazda zena nechute a babatku predsa, napriek tomuze toho vela nezjeme, nic nechyba a vies preco? koli zasobam ktore nase telo uz ma a dietatko cerpa z nich! ;) necerpa z toho co prave dnes zjeme ale z toho co uz mame ulozene 🙂

vit doplnky su pre chore zeny ktore sa pocas celeho teh.nemozu optimalne stravovat a inej cesty niet, nie pre bezne mamicky....

qitecek
2. dub 2011

no to byl taky jeden z důvodů, proč jsem se ptala.. jestli to má opravdu takový vliv, či stačí jíst normálně.. ale je pravda, že jsem se cítila taky trochu provinile vůči miminku, protože jsem od ledna (první půlku trimestru) držela redukční dietu (nechci slyšet nic o škodlivosti pro zdraví! 😀 dokud jsem v tom byla sama, tak mi to nevadilo 😉) a cvičila nadměrně, dvě hodiny denně spinning, posilování, půl hodina skákání přes švihadlo... 😅 A proto jsem věděla, že mi dosti minerálů může chybět. Až jsem se divila, kolik toho muselo malé ustát, když i já jsem se po večerech plazila vyčerpáním z fyzické aktivity (ale happy) 😅 ...

zojka78
7. zář 2011

1. ano, GS Mamavit s Prefolinom a DHA
2. denne 1x
3. 2270g/45 cm
4. 37.tt

evcasol
17. dub 2012

taky jsem resila brani vitaminu, protoze se rika, ze pak jsou velke deti.

1/ Braly jste v tehu vitaminy? ANO, MAMAVIT
2/ Jak casto (denne, obden, 1x tydne, apod.)? KAZDY DEN
3/ Jake byly porodni velikosti vaseho miminka (kg/cm)? 3380/51
4/ Ve kterem tt se mimi narodilo? 40. TYDEN

takze u me bylo mimco naprosto normalni.

kikimaruska
7. srp 2013

Brala sem u obou synků vitamíny.
1) GS MAmavit u druhého Calibrum mami
2) denně, u druhého se od 2 trimestru bralo 2x denně
3) první se narodil hodně předčasně a malinký, druhý 2870g a 50 cm
4) 28+3 a 40 týden

druhý synek donošený a malý...vážil o 200g víc, jak já. Moc nevěřím na vitamíny a obří děti, spíš na dědičné proporce a to, že mimi má porodní hmotnost podobnou jako matka a také jaké má proporce celkově-kamarádka má dva syny, oba narozené ve 37 a 38 tt a oba přes 4500 kg a vitamíny nebtrala nikdy...a přitom měla obříky 🙂 a já naopak prcky.

gepe
16. črc 2015

1) GS Mamavit + DHA ( pouze par tobolek na zacatku, bylo mi po nem zle). Jinak pouze Naturvita kyselina listova.
2) cistou listovku denne
3) 2700/48
4) 39+0
Rika se, ze se deti rodi v prumeru velke i dlouhe stejne jako jejich rodice v dobe jejich narozeni. U me s manzelem to sedi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru