Maliník. Zajímají mě vaše zkušenosti

mami29
21. črc 2011

Pomalu ho zacinam byt a chtela bych vedet vase zkusenosti, zda to pomohlo jak se rika 😉

kaleilah
21. črc 2011

Pila jsem o obou dětí, teď budu taky . Chutnal mi, jsem čajová a porody jsem měla snadný, rychlý (1.- 9hodin, 2.-4.5hod) takže určo neuškodil 😉

luciebx
21. črc 2011

ja ho taky pila.. sice zacala hodne pozde.. nekdo rika ze uz to na me asi takovy ucinky nema.. ale muzu rict.. ze chutnal vyborne, urcite budu zase pit az budu tehu, a hlavne zadny natrzeni krvaceni nic.. tak nevim. Mozna sem mela jen stesti nebo to fungovalo ikdyz sem to pila jen chvilku.

mfleur
22. črc 2011

Já ho taky piju, už asi od 36. týdne. Musím říct, že mi chutná a doufám, že i pomůže 🙂

boruuvka
22. črc 2011

Tak já ho ochutnala a vůbec mi nechutnal, takže jsem ho nepila a porod byl taky rychlý a bez porodního poranění. Kdyby mi chutnaly bylinkové čaje, tak bych ho už pro dobrý pocit pila, ale takhle jsem si řekla, že proč "trpět" ještě před porodem 😀 Ale myslím, že kupovaný čaj nebude mít takové účinky jako usušený a vyluhovaný maliník.

lumixii
22. črc 2011

Já ho nepila ani při jednom těhotenství a porody jsem měla vcelku rychlé a bezproblémové.
První - 4 hodiny, druhý - 45 minut.

antarres
22. črc 2011

Já ho pila a porod jsem měla dlouhý 19 hodin, takže mě to nepomohlo. 😒

marcet
22. črc 2011

začala jsem ho pít až od nějakého 38 týdne a můj porod trval pouze 3 hodiny 🙂

dlabinecka
22. črc 2011

Tak já ho pila pocivě, i lněné semínko jsem jedla poctivě, rodila jsem 23hodin, musela jsem mít oxytocina malá šla ven kleštěmi -ne,nepomohl ani trochu. Jde spíš o vrozené dispozice. Jistě tím ničemu neuškodíš, ale uplně bych na to nevsázela...

zvirka
22. črc 2011

Pila jsem, porod 29 hodin nakonec s oxytocinem, měla jsem nástřih, krvácela dlouho. Navíc mi vůbec nechutnal, příště na něj kašlu. Spíš doporučím cvičení pánevního dna, pomohlo mi u tlačení, malý byl nakonec venku rychle, tedy až konečně dorazil tam, kam jsme potřebovali 😉 I PA mě chválila, jak krásně tlačím.

zlatouch
22. črc 2011

Proč to nezkusit? Těžko z odpovědí usoudíš, jestli pomáhá, ale co kdyby...Já u obou dětí pila maliník a jedla lněné semínko a porody byly rychlé, ale jestli za to můžou tyhle babské rady nebo jestli bych i bez nich rodila rychle, to se nikdy nedozvím 🙂 Ale kdyby náhodou došlo na 3.dítě, jdu do toho určitě zase 😉

cincinnati
30. črc 2011

Maliník mi pomohl tím, že urychlil otevírání porodních cest. I porodní asistentka se divila, že jsem se tak rychle otevřela na prvorodičku. Bohužel tím rychlým otevřením se nestihly porodní cesty připravit, takže mě mimčo dost potrhalo uvnitř. Příště bych se zaměřila i na ty porodní cesty a použila třeba dianatal gel, o kterém jsem slyšela jen samá pozitiva... I když je dost drahý... To trápení - šití 1,5 hod a ty bolesti celé šestinedělí bych si ráda příště ušetřila ...

jasekd
31. črc 2011

1.porod kluk 3,75 kg, 52 cm, hlavicka 35,5 cm/ 9 hodin tech silnych bolesti od kontra po 5 min, noc predtim nepocitam, to se dalo, + krizove, pomale otvirani se , tlaceni problematicke, cca 45 min., medikace Buscopan, oxytocin , kyslik, 2 PA na brise, nastrih, natrzenej cipek, dite OK. Pravda ze panevni rozmer v conj. externa (posledni cislo v prukazce) 16 cm, to je malo. Malinik cca 3 tydny pred porodem, 1 salek a pak pridavano po 1 salku az na 3 pred porodem. Sliz z lnenyho seminka. Epino ani masaz ne. Porod 40+0, spontanni.
2. porod holka, 3,6 kg, 49 cm, 36,5 cm hlavicka, 12 hodin silnych bolesti od kontrakci po 5 min, opet pomale otvirani se, vlastni tlaceni cca 15 min, sama, jen s PA bez doktora, povrchova ruptura. Medikace 1 Prostin tbl na preindukci, hned zabrala, jinak nic. 41+2. Epi no ani masaz ne. Malinik malo (mela byt sekce kvuli KP, otocila se na posl. chvili), seminko vubec.
Zaver: podle me nepomohlo, ty porody byly hodne podobne v te prvni fazi, o kterou u maliniku jde. Ta druha, na kterou je seminko, byla lepsi u druheho , kdy jsem seminko neuzivala 😀 Tam spis pomohlo, ze to byl druhy porod po roce od prvniho, panev byla sirsi, a zkusenosti z prvniho porodu, byla jsem sikovnejsi 🙂 Pokud bych rodila potreti, budu se malinikem prolejvat jak diva, treba by se konecne postestilo lepsi otevirani. Hnusnej neni, vypit se da v pohode, pokud nekomu nechutna, dala bych si do toho med a citron, neublizi, minimalne jako placebo dobry 😉

adelka89
31. črc 2011

zacinam ho pit i toto tehotenstvi, ale teda jestliuprvniho pomohl nevim.
Porod trval asi 7 hodin od prvnich pravidelnych kontrakci. V 7 hodin to zacalo v 9 jsme prijeli do porodnice otevrena jsem byla na 5cm a pak tak 1cm/hodinu. Krome maliniku jsem brala i homeopatika ARNICA MONTANA a CAULOPHYLLUM THALICTROIDES ty ale podle me moc nepomohly, protoze hojeni po porodu trvalo hodne dlouho,prestoze jsem mela jen maly nastrih (epino jsem mela a masirovala jsem i hraz) .
Urcite se malinikem nic nepokazi, ale jestli porod urychli to nevim

kachen
1. srp 2011

Malinik mne doporucila i dr. na gynde, tak jsem se tim primo prolivala. Porod byl vyvolavany pro odtok plodove vody, ale v pohode. Mala byla venku za necele 4h bez nastrihu, bez siti a v podstate i bez bolesti. Jo, jeste jsem dlabala homeopatika arnica montana, pred i po porodu. Ty taky chvalim. Takze za me, proc to nezkusit, no ne?

nunacek
16. srp 2011

Já maliník pila a příště budu pít zas. Porod něco málo přes 10 a půl hodiny a žádná extra šílená bolest nebyla 😉 Nevim, jestli to bylo či nebylo maliníkem, ale určitě neuškodil 🙂

martinka.pida
28. srp 2011

Ahojky, já ho pila. Rodila jsem týden po termínu přirozeně, 26 hodin od první pravidelné kontrakce,s nástřihem. Bez maliníku by to asi stejné. Ale určitě neuškodí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru