Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

mobina
7. pro 2007

Holky kolikrát denně nakonec tedy ten maliník pijete? A jak si připravujete to lněné semínko? Díky za rady.

danca27
7. pro 2007

Ahoj holky tak si ředstavte že jsem byla v lékárně a ptám se když jsem těhu jaký můžu čaje s bylinkama a ona mi normálně řekla, že maliník, že mi neublíží...tak jsem si ho koupila a ted čtu tohle....takže ještě že jsem ho ani nezačala pít☹ta by mi teda dala koza pitomá!!! 😎 😒 ☹

denousek
7. pro 2007

danco kazdej na to ma jinaj nazor...me bylo na zacatku receno ze muze vyvolavat stahy takze pit az od 34tt..

simi urcite ho zacni pit to ti neublizi a kdyby ti po nem nebylo dobre tak ho proste vysadis no..

mobi maji se pit od 34tt jeden denne od 35 2-3 denne ale ja to praskam jak se mi chce 😀 ted piju vetsinou 2 denne ale mam vetsi hrnek tak jako kdybych vypil 4 denne....

holky moje priprava je.....asi 400Ml vody dam do hrnicku na plotynku-no spis vic ptz se spousta vypari a vyvari....dam do toho 2 velke polevkove lzice maliniku,2 lzice lneneho seminka -2 ptz mam jednou tolik vody nez se normalka dava.chystam se rodit driv 😀 no a vsechno to spolu dam na plotynku,uvedu do varu a 3-5 min varim....malinik se vyvari,ze seminek se udela sliz,...jak to dovarim tak to odstavim prikryju ajeste 10 min luhuju...pak scedim hodim tam lzicku mediku a konzumuju 😀 snad mi to pomuze...

lu777
7. pro 2007

to zni hrozně, Denoušku, dá se to pít? 😅 😅 😖 🤐 😅

monaberuska1
8. pro 2007

ahojky holky🙂
já ten čajík piju od 36tt a 2x denně a normálně dám polévkovou lžičku maliníku a zaliju to 0.25l vodou🙂a nechám to tak 15-20 min.vyluhovat:-)ale dneska si dám 3 šálky ási🙂Mě jako chutná🙂ale nesladím ho ničím🙂

denousek
8. pro 2007

lu777 jo da se to 🙂 ja uz jsem si na to zvykla....nevim jak chutna malinik bez seminka hned jsem si na to zvykla tak tak v pohode....kdyz je to pro dobrou vec...tak proc ne ze...

no a varim to na plotynce ptz to mam napsano i primo na tom maliniku ze se to ma povarit ale to je dobre aspon to muzu delat s tema seminkama--

monaberuska1
8. pro 2007

jojo chce si na to jen zvyknout🙂jsou to bylinky a žádná bylinka není vynikající mají takovou specifickou chuť,ale když to piješ pro dobrou věc tak ti musí přece chutnat ne??mě teda chutná🙂

denousek
8. pro 2007

no mony ale ty to pijes bez toho seminka ale me to musi,,chutnat.i s tim seminkem 🙄

monaberuska1
9. pro 2007

joo já semeno nerada 😀 😀 😀

spurka
10. pro 2007

Ahoj,já jsem ve 35.týdnu a na předporodním kurzu nám říkali,že je osvědčené pro lepší průběh porodu pít čaj z maliníku a nebo si uvařit lněné semínko.Denně ale opravdu jen jeden hrníček.Od 38 týdne pupalku a do aroma svíček vůni skořice-hřebíček.

denousek
10. pro 2007

spurka ja vypiju tak 3 denee kazdej rika jiny mnozstvi ale tak to je fuk tim se predavkovat nemuzes je to jen caj...

mobina
10. pro 2007

Do aroma svíček? Že by čichat náhražku skořice mělo takový účinek? 😀 To si jí raději hodím každý ráno do jogurtku, aby se mi hezky prokrvila děloha 😝
Jinak holky díky za rady k přípravě. Už mám nakoupíno a dokonce jsem čaj z maliníku i ochutnala. Na semínko sbírám odvahu 😀 No a ještě dokopat manžu k té masáži hráze a budu zase trochu klidnější 😉

monaberuska1
10. pro 2007

Ahojky holky🙂
spurka🙂
já pila čaj od 36tt 2 hrnky denně a teď už třetí den piju 3 hrnky denně🙂a to lněný semínko nabaštím, a do aroma svíček dávám divokou třešeň🙂ale kámoška má tu skořicovou a ta je boží🙂ale že by to opravdu zabíralo??ty aroma???hm to je mi zas nějaká novinka🙂no já doufám že čajík zabírá🙂když už ho piju🙂

danca27
12. pro 2007

Hoky a to lněný semínko taky můžu až později?

monaberuska1
16. pro 2007

danca27🙂
ahojky já myslím že to lněný semínko můžeš žvýkat už teď🙂ale ještě radši počkej na nikoho kdo o tom ví více, já piju jen ten maliník🙂

aallii
16. pro 2007

Ahojky Mony,ty jsi taky všude,já též piji maliník 2x až 3x denně a moocc mi chtná.No a samozřejmě bez cukru,v lékárně řekli že cukr učinost bylinek znehodnocuje.

monaberuska1
17. pro 2007

ahojík aallii:_)
jojo ale ty taky nemůžeš nikde chybět 😀 no taky mi chutná a piju ho tzaky bez cukru🙂

hellosona
17. pro 2007

ahojte 😉
citite nejake zmeny, odkedy ste ho zacali pit? 😕

parybka
17. pro 2007

změny?? já ne 😀
to poznáš až u porodu. A taky těžko to poznáš, protože nebudeš vědět, jaké by to bylo bez maliníku a semínka 😀 Tak si vyber.. ale pro lepší pocit žvýkám semínko a piju maliník.
Mi taky chutná, bylinky mi vůbec nevadí. A to semínko - než bych vařila sliz (už jenom to slovo 😝), tak ho rozžvýkám nasucho a zapiju.

denousek
17. pro 2007

no to ja ty seminka rozvarim v tom maliniku a ten sliz z nich mam vlastne v caji pak to jen precedim a vypiju anevim o nicem 😅
jen doufam ze staci ten sliz kdyz vlastne ty seminka precedim a vyhodim...ale nekdy si je taky jen rozmocim ve sklenicce s vodou a vypiju staci pul hodky az hodku a ten sliz se z tech seminek sam udela...pridam trosku vody a sirupu zavru oci a vypiju to jako stavu 😖

ylona77
2. led 2008

Ahoj, já dnes začla s lněným semínkem. Maliník piju už od 34týdne. Svařené lněné semínko stačí lžíce denně? Nebo víckrát denně jako maliník???

mobina
2. led 2008

Denousku tak jak jsi dopadla po řádné přípravě na porod? 😉
Ylonno já si dávám dvě kávové lžičky jednou denně 🙂

hellosona
3. led 2008

tak som si dnes pripravila tento caj 1x a bol xutovo v pohode... akurat ma zaskocilo, ze v tom sacku (caj je sypany) je ten caj akoby polepeny, nesypal sa... (v zaruke je)... a po vyluhovani mal zakalenu farbu... je to normalne? dakujem 🙂

mobina
3. led 2008

Hello můj vypadá taky tak a to zakalení je u bylinek myslím normální 😉

hellosona
3. led 2008

mobina: diki 😉 zdal sa mi iba trosku viac zakaleny...

ylona77
3. led 2008

když se uvaří silný, tak vypadá skoro jako černý čaj...

monaberuska1
12. led 2008

Ahojky holky🙂
tak píšu teda jak jsem slíbila jestli mi ten čajík zabral🙂vůbec nevím jelikož jsem přenášela a porod mi po týdnu vyvolávali po 6 hodinách hekání jsme měli špatné ozvičky, malá se totiž zamotala do pupeční šňůry takže to byla prý akutní sekce☹takže vlastně nevím jestli mi pomohl čajík a nebo ne☹ale určitě když bych byla po druhý těhu tak ho budu pít taky🙂takže ho pijte, myslím že na tom něco musí být🙂

ao
12. led 2008

holky, já se po vypití prvního maliníku hned osypala 😖 takové malé červené svědivé tečky na břiše a jedna těhule ze stejného termínu taky tak.. takže si myslíme, že je to z maliníku 😕

mravvcek
12. led 2008

Baby aky cajik je dobre pit v tehu a naco je dobry?

krista
13. led 2008

Mravcek ten maliník je dobré pít až zhruba od 34tt a má to být na uvolňování porodních cest, jestli to funguje to těžko říct 🙂

Jinak se dá taky koupit klasický těhotenský čaj, já ho ale nepila takže neporadím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru