Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

andara
6. čer 2009

Jo a jinak mi malinik moc chutnal,to joo klidne bych ho pila dal 😉 Je jasny, ze na kazdeho pusobi jinak, za zkousku se nic neda.

simonito
6. čer 2009

Katulen...klidně ho pij, když ti chutná 😉 Já si jen myslím, že pokud by čaj měl takový vliv, jistě by se používal a doporučoval mnohem více i odborníky -porodníky 😉

Konjo....no zbytečně to hrotíš 😉 Nesrovnávej maliník s epidurálem či oxytocinem....že nezabere maliník????tak dotyčná málo věří v jeho zázračnou sílu......že nezabere epidurál????dost málo pravděpodobné, jen pokud se špatně píchne....a to je ten zásadní rozdíl 😉 Nesrovnávej něco, co je spíše "babskou radou" s něčím, co je experimentálně a dlouhodobě odzkoušeno.
Stroje nejsme, to je fakt 🙂 nikdo tu ale netvrdí, že je maliník k prdu....minimálně je to dobré pro dodržení pitného režimu 😉

kocicinka
6. čer 2009

Simonito tak mě třeba maliník doporučila gynekoložka i porodní asistentka z kurzu pro těhotné...

narcisa
7. čer 2009

koci - oni ho odporucaju, lebo fakt neskodi a na nieco je urctite dobry, ako vravim muzik je z neho tazky zavislak takze robim automaticky dve salky...

dobre sa pije, chuti aj bez cukru....a to mne malokedy chutia bilinky....aj ked ich vzdy zasadne pijem bez cukru! ked porodim podam info....som druhorodicka takze ak to bude mat rychly priebeh, urcite nie z caju....aj ked si od neho vela slubujem, najma prvu dobu, ktora by mohla byt vdaka nemu kratsia...

ja velmi tomu neverim ale vidim ze mi neskodi a hlavne chuti...aj ked sa mi zda trochu trpky....tak si ho asi silny robim....

konja
7. čer 2009

simonito: já nic hrotit nechtěla, jen mě přišel "vyhrocenej" tvůj příspěvek. Přišlo mě, že tím myslíš - nepijte to, stejně vám to nepomůže, je to jen pro váš dobrej pocit (omlouvám se, třeba jsem to tak pochopila jenom já 😔 ). A na to jsem chtěla zareagovat, protože hned další příspěvěk píše Katulen, že ho chtěla začít pít, ale díky tvému příspěvku je asi trochu na pochybách. A to je podle mě škoda, proč by si to měli holky rozmýšlet jen kvůli tomu, že někdo jiný tomu moc nevěří. A k tomu dlouhodobému odskoušení - babské rady si nikdo nevymyslel před půl rokem, porodní báby znaly účinky maliníku dřív než si nějaký lékař vůbec uvědomil, že by mohla vzniknout nějaká porodnice 😉 Spíše je nutný říkat, že pití maliníku je prospěšné, maminky dodržují pitný režim, maliník obsahuje různé užitečné složky atd. a může pomáhat k snadnějšímu porodu. Ne na každou to ale opravdu zabere.

simonito
7. čer 2009

😵 Diskuse je tu od toho aby se diskutovalo a dané téma probíralo z různých, ikdyž třeba odlišných pohledů....a každá si pak vybereme to, co nám připadá nejbližší 😉

To, že beru maliník jako placebo, je můj pohled, vy si z něho nemusíte vůbec nic vzít ani se tímto názorem nechat ovlivnit.....já prostě ten čaj pít nebudu, raději si místo toho procvičím dýchání a promasírovat hráz by taky nemuselo být špatné 😉 ...to jsou věci v jejichž účinek docela věřím 😎

kocicinka
7. čer 2009

Mě třeba bylinky pomohly otěhotnět. Pila jsem Femigard. Podle mnohých je zase cvičení dýchání před porodem blbost, protože dýchat umíme každý. Když maliník odmítáš pít, tak mi nějak není jasné, proč píšeš do maliníkového fóra...

simonito
7. čer 2009

Kocicinko...ahá, takže do maliníkového fóra píšou jen příznivci maliníku?Asi sem potom správně nepochopila smysl o něčem vést diskusi 😕
.....a to že dýchat umíme každá...no pokud se na to díváš takto, nemá cenu se s tebou bavit o čemkoliv 😖

prochi
7. čer 2009

ááá já si myslela, že už jsem sem kdysi psala... stačilo juknout na stranu 2 🙂
prochi • 7. prosinec 2006 ve 22:04
Já jsem maliníkový čaj taky pila. Přenášela jsem dva týdny, zkoušela všechno možný i nemožný a nakonec mi museli porod vyvolat. A tu paseku, co za sebou malej nechal, bych nepřála největšímu nepříteli...

Dneska si myslím, že je to fajn hlavně pro takovou tu psychickou pohodu. Já na konci prvního těhu pila maliník, masírovala hráz... nakonec jsem byla potrhaná až za ušima, ale hlavně vevnitř, což bylo způsobeno dlouhým vyvoláváním a naprostým zabetonováním mých porodních cest a pak najednou neskutečným frmolem. Tentokrát na všechno peču, jak na maliník, tak na masírování hráze. Myslím si totiž, že hodně záleží na tom, jak je to tam dole připravený, jestli se to pomalu ke konci všechno chystá samo. Já u malýho byla fakt totálně zabetonovaná, do 41. týdně jsem pořád měla CS 0. Zatímco teď se to tam hezky pomalu chystá, CS min. týden 4 a já věřím, že to tentokrát přijde samo a půjde to jak po másle 🙂

Ale proti maliníku v zásadě nejsem, proč ne, jak už tady někdo psal, minimálně to zlepší pitný režim a mě třeba u prvního fakt hodně pomáhal k tý psych. pohodě před porodem. Ale tentokrát na něj prdim 😉

mamutka
7. čer 2009

ahojte, ja som poctivo pila malinik, chutil mi, davala som si aj lanove semienko. clovek aspon dufa, ze to pomoze....
no a porodila som za 4a pol hodiny, bez epi, nebol nijaky problem, maly mal 3850 g a krasne vysupol von.
ak tomu tieto dve gebuziny dopomohli, tak som rada a urobim to aj nabuduce, ak este nejake bude 😉

kocicinka
7. čer 2009

Simonita: To, že dýchat umíme každá nám říkaly PA na dvou kurzech. V porodnici i mateřském centru. To nemám ze své hlavy. Ale nebav se se mnou, mě to vadit nebude 😀

susik77
8. čer 2009

Ahojte. Podla mna malinik urcite ucinkuje. Ja som ho zacala v min. tehu pit asi v 32.tt, robila som si ho moc casto-tak 3x denne a doost casto mi tvrdlo brucho 😒 Potom som docasne znizila na 1x denne a prestalo...Myslim, ze mi to pomohlo aj pri porode, sice som rodila 13 hod., ale samotna 2.doba prebehla rychle 😉

susik77
8. čer 2009

o tom dychani- je dobre si to aspon precvicit pred porodom 😉 ja som dychala blbo, asi som sa dobre dehydratovala 😎 po porode som mala horucku 38 😝 museli mi dat paralen a infuzku aby ma hydratovali 😔

kuchy
8. čer 2009

Ahoj, já teda ještě nevím,jak to dopadne,ale mě bylinný Gynex pomohl otěhotnět, užívali jsme ho i s manželem ,po prvním potratu🙂))
Tak na babské rady věřím, maliník od 34 tt piju a ted zvyšuji frekvenci a dávku, mám i namíchanou těhu směs smaliníkem a jahodou s roibosem a ta se pije sama. Malej už se stejně chystá sám...uvidíme...třeba pomůže, mě uklidnije, že něco dělám pro lepší průběh porodu. 😀

hathor1231
17. čer 2009

caute tehulky,
tak teda aj ja by som rada nejaku tu radu ohladom toho 'zazracneho cajiku' 😀 len som si neni ista,ci to mozu pit aj tehu,ked mavaju tvrdnutie bruska (ja osobne mam skor pocit,ze zachvilu to tu mam). ani neviem,ci je to na vyvolanie porodu alebo na urychlenie porodu 😨
tak ma poucte,prosim. som v 34tt a vraj je to cas zacat.... 😵

kessiee
22. čer 2009

caute holky, uz sa to tu sice riesilo, ale mne stale nie je jasne, ci je malinik aj po slovensky malinik a tak si ho mam aj v obchode ci lekarni pytat... kde je ho jednoduchsie dostat? a tie lanove semienka? kde sa daju kupit? a tiez by ma zaujimalo to, na co sa pytala hathor - teda ci sa moze pit, ked uz aj bez neho tvrdne brusko 😨 ak o tom nieco viete, prosim poradte 😉

tanity
22. čer 2009

kessiee, malinovnik je cesky nazov, slovensky je ostruzina malinova, ale pokojne si pytaj aj malinovnik, budu ti v lekarni rozumiet 😉
ja som bola prekvapena, lebo som ho v lekarni nemohla zohnat a hned v prvom obchode zdravej vyzivy ho mali, inak by som este skusala v bio obchodoch, kde predavaju hocijake tie caje 🙂
predpokladam, ze tam aj najlahsie dostanes lanove semienka, ale mne sa kupil manzel este skor v obchode-zda sa mi, ze tusim v tescu 😉
netusim, ci sa moze pit, ked tvrdne brusko, ale moze sa od ukonceneho 34tt a kedze v tomto stadiu uz brusko tvrdne uplne normalne, tak sa mi zda logicke pokojne ho pit 😉 mne tvrdne brusko sporadicky tak od 3ott a zacala som pit ten cajik teraz od 35tt 😉 pijem rano a vecer 🙂
vela stastia a krasne zdrave babatko 🙂

susik77
22. čer 2009

pri tom tvrdnuti by som bola opatrna, mne tvrdlo brucho nehorazne ked som pila mali. caj 3x denne. ked som znizila davku, tak prestalo 🙂

hathor1231
22. čer 2009

susik, a aky bol porod? je na tom nieco alebo len dobry pocit,ze si nieco skusila... 😵 skusis aj v tomto tehu?

susik77
23. čer 2009

hathor: sice trval dlho-13 hodin, ale malu som v 2.dobe rychle vytlacila. aspon PA mi hovorila, ze ma dr. nestihla ani nastrihnut 😎
Jj, idem do toho aj v tomto tehu 😉
Inak aj mne velmi chutil, len som to moc prehanala a potom okolo 35.tt ked mi v noci zacalo tvrd. brucho som myslela ze rodim 😖 fakt to bolo drsne 😖 Tak uz to budem pit asi len 2x denne od toho 34.tt mozno az od 38.tt 3x denne 😎

konja
23. čer 2009

susik77: já začla pít maliník od 34tt pouze jeden hrníček denně a začla jsem se ihned otvírat. Tak jsem dokonce na jeden týden vysadila,protože jsem měla strach abych z toho neporodila 😅 A pak jsem začla pít od ukončeného 37tt neomezené množství. Prostě co se do mě vešlo, klidně i pět hrníčků denně. Dr. mě říkala ať jsem do toho 37tt opatrná,ale jakmile padne hranice 37tt tak ať se klidně i na hlavu stavím, protože od toho 37tt už se může mimi klidně narodit, už je to brané jako donošené těhu.No malá se mě narodila v 38+4, protože jsem se po maliníku pořád otvírala a byl to pohodový porod. Při kontrolách na gyn. jsem byla na dva prsty pak mě v noci prdla voda a při příjmu v porodce nález na 4 bez jediné bolavé kontra. Já bych doporučila do toho 37tt moc neblbnout a pít jeden šálek denně a pak to do sebe lejt jak o život. Aspoň se dodrží pitný režim 😉

sabinazv
23. čer 2009

no aka mila temicka, neda mi nereagovat 🙂

tiez som to tu citala, pred porodom... takze moja skusenost: malinik som pila poctivo, jedla lanove semienka, uzivala homeopatika vsetko vo viere dobreho a lahkeho porodu ... a.... padla som na nos, porod bol tazky a mozem smelo skonstatovat, ze mne nic z tohto nepomohlo... kontrakcie neuveritelne bolestive, tlacenie islo tazko, potrhana zvnutra-zvonka, velike poporodne krvacanie a pod ...

Ale to pitie malinika som mala ako taky fajn prijemny ritual pocas tehotenstva 😉

hathor1231
23. čer 2009

babeny,
asi to aj ja skusim,este teda vydrzim do toho 37tt (ved ho musim najprv zohnat) a konecne si dam cajik 😀 pred tehu som bola zavisla na bylinkovych cajikoch, ale v tehu som bylinky uplne vynechala. takze sa tesim na pohodicku s hrncekom v ruke 😀 😀 😀
savinazv,to je smola 😒 predsalen je to len taky babkovsky recept, ved inak by sa uz davno daval v nemocniciach pred porodom...
ale myslim,ze za pokus to stoji a s tym otvaranim to bude tiez nejaka pomoc 😉

sabinazv
23. čer 2009

nuz, praveze otvaranie nam slo neuveritelne pomaly a tak do mna pumpovali oxytocin, aj cipok na zmakcenie krcka dali... a vtedy su udajne kontrakcie o 100 % bolestivejsie... no neviem posudit, bez oxytocinu som este nerodila ale toto teda bola supa... ale nechcem popisovat podrobnosti, aby som vas nevydesila 🙂

nuz, porod boli... ale nevadi, da sa to prezit.... ja sa onedlho chystam na druhe mimi 😉

a jedno som skonstatovala... nabuduce vymenim malinik za EPI 😎

hathor1231
23. čer 2009

sabinazv,
viem si predstavit,co to bolo. moja mamina mi hned zapriala,aby som nemala taky porod ako ona pri mne 😔 isla som hlavickou a plieckom naraz a cela bola dotrhana zvnutra aj zvonku ☹ lekari jej povedali,ze po tomto porode je blaznovstvo znova otehotniet a porodit a prehovarali ju,aby si dala sestru vziat (3 roky po mne)... pravdaze vse dobre dopadlo a obe to zvladli 😀 vzdy,ked si na to spomeniem,je mi maminy luto 🤐
niekedy je naozaj uzasne,ako dokaze tuzba po dietatku premoct strach, a maminky to podstupia znova,aj ked nevedia,ake to bude- ci lepsia alebo este horsie...
tak ti prajem,ten druhy nech je lepsi...
bolest k tomu urcite patri... snad mi neostava nic ine,ako skombinovat vsetky rady a praktiky dohromady a dufat,ze moje telo sa bude spravat,ako ocakavam 😲 tak si drzme palce 😀
ja mam tiez nejaky ten oblbovacik v zalohe,ak by to prekrocilo moje ocakavania 😀

sabinazv
23. čer 2009

presne tak, spravny pristup 🙂 a dikes 😉

ja mozno nevymenim ten malinik, ale skombinujem s EPI, vsak mne to chutilo a neuskodilo... a mozno som mala len nejaku nanic odrodu 😎

hathor1231
23. čer 2009

ved o to ide, neuskodi!!!
skus sa spytat nejakej babky bylinkarky,ci nema nieco z vlastneho zberu z lesika 😀 mozno si mala naozaj len nejake zbytky,co ostali na pase 😀 😀 😀
je toho naozaj vela,co ovplyvnuje porod a nikdy nevies,ako dopadnes 😀 ved si zober,moja maminka bola zrejme dobre pripravena,ale polohu,akou si babo zmysli prijst na svet,neovplyvnis 😖
drzme si palce a huraaa na cajik 😀 ved aj placebo efekt je efekt 😀

kessiee
23. čer 2009

tanity dakujem ti za odpoved 😉 a ako si papala tie lanove semienka? len tak, ci zaliate vodou? tiez prajem vela stasticka a zdrave babenko 🙂

tanity
25. čer 2009

kessie, ja som tie lanove semienka jedla v 1.trimestri na radu jednej panej bylinkarky, lebo som mala skaredy kasel a to mi okrem ineho odporucila na posilnenie imunity...ale ja som ich len tak zajedala, ako snack 😉 (aspon myslim, ze to boli lanove semienka, nechcela by som tu sirit dezinformacie). no myslim, ze sa odporucaju zapijat vodou, vsak?
teraz som pila len malinovnik, no uz nemozem 😅 , lebo sa mi az prirychlo za tie 2tt skratil krcok..ufff, ked mi to vcera gynekolog na poradni povedal, len som oci ocila..ze "nooo, nechcete ist pomaly do nemocnice?"...neviem, ci to bude tym malinovnikom, ale nic ine som okrem neho nezmenila, mozno je to nahoda, ale uplne brutalne som zacala za tie posledne dni citit poslickov....takze teraz pre zmenu MagneB6 na uvolnenie maternice a aby som este tyzden dva vydrzala a pokoj doma 😉
dakujem za prianicko 😵

kacka79
25. čer 2009

Tak ja ho pila celkem hodně, ale porodila jsem 2 týdny před termínem a porod 24 hodin, takže myslim že mi nijak porod neurychlil... ono to fakt asi moc nezabírá... ale chutný je, to joo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru