Málo plodové vody. Čo to znamená v 1. trimestri?

jana.hab
9. pro 2008

Ahojte dievčatá,

som tu úplne nová - len včera sme si boli pre tehotenský preukaz. Už sme v 7.týždni - na začiatku boli trošku problémy, najskôr strašenie s mimomaternicovým tehotenstvom, potom zistenie nesprávneho úsudku a výpočtu, aké veľké by už bábo mohlo byť, takže na začiatok trochu strestu a teraz po včerajšom vyšetrení som sa dozvedela, že máme už 11 mm. Je to moje prvé tehotenstvo, preto sa teším z každej novej informácie. Keď si uvedomím, že moje bábo ma už 11 mm, tak sa teším z každého mm. Viem, že nie som jediná a nie preto píšem - chcem sa opýtať aj na inú vec. Včera lekár povedal aj jednu takú zvláštnu vec. Povedal, že tam vidí málo plodovej vody. Nejako zvlášť to neriešil a po mojej otázke, že čo to znamená, povedal, že uvidíme. Čo to vlastne znamená v prvom trimestri? Je to niečo, čo mám riešiť, alebo sa nemám trápiť? Už som sa z tohto fóra veľa dozvedela, preto som sa rozhodla sa opýtať.

Prajem všetkým budúcim mamičkám spokojné čakanie na bábo a všetkým drobčekom veľa zdravíčka.

trace
10. pro 2008

ahoj,neboj oni si to pohlídají 🙂 Buď v klidu a dávej na sebe pozor!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru