Mám hodně dioptrií. Půjdu automaticky na císaře?

sunflower2
8. únor 2008

Holky, nevíte, jak je to s porodem, když nosím brýle nebo kontaktní čočky a mám hodně dioptríí?? Někde jsem slyšela, že se od určitého počtu dioptrií chodí automaticky na císaře.. Nevíte o tom něco??

elly
8. únor 2008

Taky by me to zajimalo...segra ma taky hodne dioprii, tak jak to vlastne je? 😉

zuzik03
8. únor 2008

sunflower, nám to říkali na kurzu, obvykle to bývá od 6 - 7 dioptrií, ale i kdybys měla míň, upozorni na to svou gynekoložku, měla by o tom rozhodnout tvoje očařka.

hanelka
8. únor 2008

podobne tema tu uz bylo....ne, holky, na cisare se nechodi automaticky, ... mam dioptrii, ze bych je mohla rozdavat 😝 😝 musi vas vysetrit ocni lekar,to nerozhoduje gynekolog, me rekl, ze to nezalezi na poctu dioptrii, ale na ocnim pozadi a podle toho, co mi rikal, jsem pochopila, ze je spis vyjimecne, kdyz to ocni pozadi a sitnice (??) je tak spatne, ze doporuci cisare...takze tak 🙂

kristynaw
8. únor 2008

nejde o dipotrie,jde o tlak v ocich...to se vysetri u ocniho lekare..

sunflower2
autor
8. únor 2008

Omlouvám se, jestli už tu podobné téma bylo, já ho nenašla ☹
Já mám 8 dioptrií, takže jsem zvědavá, jak dopadnu..

yasmin07
8. únor 2008

Já mám skoro 6 dioptrií a došla jsem si ke svému očnímu lékaři, který vyšetřil oční pozadí a můžu rodit klasicky 🙂

hanelka
8. únor 2008

sunflower - ja jsem na tom jeste hur ☹ , rodila jsem normalne a jsem za to fakt rada!! 🙂

johanda
8. únor 2008

já mám 7 dioptrií, 2 děti, 2 spontánní porody.Počet dioptrií není indikace k CS - důležitý ji stav očního pozadí

sunflower2
autor
8. únor 2008

A holky, rodili jste bez brýlí nebo s? Já nosím čočky, takže to asi bez, že??

hanelka
9. únor 2008

urcite bez cocek....ja tam prijela v brylich, ale pak jsem si je sundala, kdyz uz ty kontrakce byly silne...stejne jsem mela pak celou dobu zavrene oci 😉, ono toho moc videt nepotrebujes 😀 a pak si je hned nasadis 😉
koukam, ze jsi z olomouce...ja taky, rodila jsem tady 🙂

ola84
9. únor 2008

Ahoj holky...no tak já mám teď nějakých 7 a 7,5 dioptrií..no ale už od 10 let, co nosím brýle, mi primářka na očním říkala, že pravděpodobně budu rodit CS... 😲 😲
....no minulý týden sem byla na očním a tam mi dr. řekla, že oční pozadí je v pohodě, takže pravděpodobně budu moct rodit normálně...a prý si o tom rozhoduje gynekolog před porodem, až příjdu na příjem a popřípadě si i rozhodne, jestli mě ještě vyšetří oční lékař - porodní a oční oddělení je totiž na jednom patře 😅 Moc tomu ale stejně nerozumím, proč o tom rozhoduje gynekolog, a ne oční? Nemáte někdo zkušenost??

viona
9. únor 2008

Já mám taky spoustu dioptrií a rodila jsem normálně,asi v šestým měsíci jsem si zašla k moji očařce,ta mě vyšetřila,právě se zaměřila na to oční pozadí a povolila mi klasický porod,pak,když jsem fakt rodila,jsem na čočky úplně zapoměla,že je mám nasazený a nic se naštěstí nestalo,aspoň jsem na malýho pořádně viděla,když byl konečně na světě 🙂

hanelka
10. únor 2008

ola - tak to mi pripada jako naprosta kravina...aby o tom rozhodoval gynekolog na prijmu a jeste te posilal treba za ocarem...vzdyt to uz budes rodit!!! myslim si, ze pokud ti teda ten min. tyden ocni dr rekla, ze ocni pozadi je v pohode, budes rodit normalne...ale urcite se na to zeptej primo v porodnici, az tam budes chodit posledni mesic na monitor! 😉 🙂

pavlina05
10. únor 2008

Holky, já má po operaci sítnice a dr. mi řekla, že budu rodit císařem ☹ Že hrozí při takovém tlaku oslepnutí!!!!!
Minulý týden jsem byla na očním a tam mi dr. řekl, že záleží na porodníkovi jak to určí....

Takže také nevím na čem jsem...???

pomfrita
11. únor 2008

holky, já mám 4,5 a 5,5 dioptrie a před porodem jsem musela dojít k očaři, který mi mrknul na to pozadí (už se tu o tom psalo) - bylo to v pohodě, takže jsem dostala papír, že můžu rodit klasicky. Při porodu jsem měla čočky - byl to totiž celkem rychlý porod, nestihli ani klistýr, když jsem řekla PA, že mám v očích čočky, tak jen mávla rukou, že to vůbec nevadí a nevadilo. myslím, že by to byl problém pouze u císaře při celkové anestezii 😉

ola84
11. únor 2008

Pavlinko, no jestli máš po operaci sítnice, tak to se nedivím...mě právě strašili, že budu rodit CS, páč při tlačení by se mi mohla sítnici odloupnout, tak jak píšeš...no já to nechápu, proč porodník si to určí...podle velikosti dítěte, atd.??? Vždyť oni se ani kolikkrát netrefí, podle utz, jak bude mimis velký... 😒 Trošku sem z toho zmatená... 🙄

Pomfritko, no ty si dostala aspoň papír, že můžeš rodit klasicky...já si ho musela vyžádat sama, že ho chce moje obvodní doktorka 😅 😅 😅 ...a udělala sem si kopii, kterou sem vložila k těhu průkazce...kdyby náhodou, a pak nebudou mít čas mě na "nějaké oční vyšetření " poslat...ale není tam nic přímo psané ohledně porodu..

Holky, já se nebojím porodu, že musím tlačit a tak...ale mám strach prostě kvůli těm očím, ať mí tam něco nepraskne 😕 😕 ☹ ☹ ☹ ...
Ještě mě napadlo, zajít na vyšetření k jiné oční dr....pro nezávislý posudek... 😕

pavlina05
12. únor 2008

ola84 já se také nebojím porodu. Spíš počítám s tím císařem. Protože pokud se opravdu stane něco ze sítnicí, tak je to v háji!!!! Sítnice je jediná nenahraditelná!!!!!! ☹

hankka
14. únor 2008

Ahoj holky, já mám 6 a 6,5 dioptrie, byla jsem u oční, napsala mi potvrzení, že nevidí problém v tom, abych rodila spontánně. Tak jsem taky porodila i s čočkami v očích a nikde žádný problém. Na ty čočky jsem se ptala té očařky a ta říkala, že snad nevadí, když je budu mít, pouze pak, kdyby se něco zvrtlo, tak upozornit lékaře, že je mám v očích. Já byla rozhodnutá rodit v čočkách v každém případě, vy, co špatně vidíte, víte, jaké to je být v nějaké rozmazané mlze a já chtěla své dítě vidět hned a pěkně ostře. Přeju vám co nejkratší a bezpoblémové porody!

vilca
17. únor 2008

Ahoj holky, tak když jsem rodila já, tak jsem vůbec netušila, že mají dioptrie něco společnýho s porodem 😅 Když jsem v porodnici těsně před porodem řekla doktorce, že mám 4 dioptrie, tak mi řekla, že budeme chránit oči a dáme epidurál. Pak se na něj nějak zapomnělo nebo už se to asi nestihlo, takže jsem porodila bez něj. Každopádně mě překvapilo, že i 4 dioptrie můžou při porodu asi něco znamenat... 🙂

katwind
17. únor 2008

Ahoj holky, já jsem po operaci, dřív jsem měla -11,5 dioptrií... teď mám cca -1, na jednom oku jen cylindr. Přesto mi očař, který mě operoval řekl, že vada očí je často indikace k císaři, ale ať se pak poradím s gynekologem. Gynekologovi jsem to řekla a ten odvětil, že dřív to tak bylo, ale dnes se od toho už opuští. Prý to jen musí být poznamenané, aby mi ulevili co nejvíce od tlačení do hlavy. Tlak na břicho, epidurál, při nejhorším kleště. Císaře ale nedoporučuje, pokud se nebude dít nic neočekávaného.
Každopádně se na to ještě budu ptát všude, kam vlezu😀

ola84
17. únor 2008

Kat a Vilco, díky za vaši zkušenost 😉 No já sem sama zvědavá, jak to dopadne.. 😕
Na kurzech nám PA taky říkala, že porodník se většinou rozhoduje od nějakých 6 dioptríí k CS...ale všude se píše, že záleží na stavu sítnice...No jo na druhou stranu, prý za CS dostávají více peněz od pojišťovny, takže kdo ví,jak to tam mají vykoumané 😔

sunny83
25. kvě 2011

Ahoj, obnovuju diskuzi. Tak já mám -12 a -11 dioptrií a nějaké změny na sítnici, na očním mi Dr. doporučil císaře. na gyndě mi řekla, že to stejně nakonec záleží na porodníkovi a včera mi Dr. v porodnici řekl, že to je jasný císař, tak mi ho rovnou naplánovali.. A jsem ráda, nedovedu si představit ten tlak.

terkaa12
23. únor 2016

mám dvě děti dioptrií víc než patnáct ani jedno dítě není císařem ničeho se neboj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru