Mám strach z druhého porodu kvůli nástřihu

baterie
3. kvě 2014

Ahoj, plánujeme druhé dítě, ještě ani nejsem těhotná, ale už teď přemýšlím nad porodem. První porod byl bez problémů, ale potom jsem měla hrozné problémy s nástřihem. Dost mě to bolelo a za 10 dnů mi rupla jizva a pod ní céva. Bylo to hodně ošklivé, vezla mě rychlá rovnou na sál a přijet tam později mohla bych vykrvácet. Tak je Vám asi jasné, jak mi po tom bylo. Ještě hodně týdnů poté jsem se bála prudšího pohybu, aby se to nestalo znovu. Jizvu mám pořádnou a při pohlavním styku jí pořád cítím. Teď jsem ale začala přemýšlet, jak to bude probíhat u druhého porodu. Snažit se vyhnout nástřihu (např. pomocí Epi) asi nemá smysl, protože mi tu jizvu znovu prostříhnou tak jako tak, nebo by praskla sama. Mám ale asi úplně buranskou otázku, ale jak to udělají, aby rozstřihli tu jizvu a ne i tu cévu, abych zase tak hrozně nekrvácela? Mám z toho hrozný strach a nejradši bych si to napsala na čelo, aby o tom každý doktor věděl 🙂

bajana
3. kvě 2014

tak najprv - teraz porodnice snazia akceptovat porodny plan, kde uvedies, ako sa ma porod viest a co si prajes a co vyslovene nie...
ale nechapem, preco sa vzdavas cvicenia s epinom, odkial beries istotu, ze ta urcite nastrihnu? teda mna porod este len caka, ale myslela som, ze to ide aj bez nastrihu? 😨

dezyre
3. kvě 2014

Já jsem měla první porod klešťový, takže jsem byla dorvaná jak samice, nástřih, natrhnutí, uvnitř dotrhaná a měla jsem obrovské šití. Ještě dlouho po porodu mě to také bolelo, špatně se to hojilo, jen jsem neměla takový problém jak ty s krvácením,druhé porodu jsem se také bála, ale i bez toho, abych cvičila s epi-nem jsem zvládla porodit bez nástřihu, bez poranění,jen jeden malý steh na cévce, která praskla a krvácela. Takže jsem příklad toho, že i když první porod proběhl tak drasticky (krev až na stropě, na dveřích, prostě jak po jatkách), já dorvaná, tak naproti tomu druhý porod takový čistý luxus. Já vím, že to není úplně dokonalé řešení, ale co zkusit domluvit císaře, když máš takové riziko.

betelgeuzz
3. kvě 2014

@baterie proč by ti měli jizvu nastřihnout? Druhý porod může proběhnout úplně jinak. Při prvním porodu jsem byla nastřižená, před druhým jsem cvičila s epinem, rodila jsem na stoličce, kterou jsem si vydupala a porodila jsme s malou rankou, která se nešila. Na tvém místě bych s epinem cvičila, masírovala hráz a zvolila si jinou polohu, než v lehu nebo polosedu.

baterie
autor
3. kvě 2014

Já jsem právě myslela, že když už máte jizvu, tak Vám jí vždycky raději střihnu, aby pod tím tlakem sama nerupnula?

dezyre
3. kvě 2014

@baterie mě ji nestříhali. PA mě vyloženě řekla, že uvidíme, jestli bude nástřih potřeba, ale že to prvně zkusíme tak. Celkově jsem měla úžasnou PA a i bez porodního plánu ten porod vedla naprosto přirozeně. Nechala na mě, zda chci klystýr nebo ne, žádné píchání plodové vody, oxytocin jsem dostala až když mě nešla porodit placenta a vůbec tu první dobu porodní vedla tak, aby malý krásně sestupoval a já byla co nejlépe připravená na porod. To jsem u prvního porodu neznala. U prvního jsem přijela do porodnice, okamžitě dali klystýr, píchli vodu, napíchli oxytocin, žádné rady na uvolnění, takže pak to dopadlo jak to dopadlo, Staník byl špatně sestoupený a já ho nezvládla vytlačit.

veruska007
3. kvě 2014

@baterie U prvního jsem měla nástřih. U druhého PA říkala, že není třeba... malý mě brutálně natrhnul, dr. to špatně sešil, dodnes to mám ošklivé, navíc jsem tam měla později absces, který mi museli řezat, měla jsem otravu krve... z třetího porodu jsem měla noční můry... a rodila jsem bez sebemenšího poranění. Nástřih ani špatně sešité poranění z druhého porodu neprasklo.

baterie
autor
3. kvě 2014

@veruska007 a připravovala jsi se na třetí porod nějakým cvičením?

veruska007
4. kvě 2014

Vůbec nijak. Většina kamarádek podruhé rodila bez nastrihu.

anetaji
5. kvě 2014

@baterie
Ahoj 🙂
myslím,že hodně záleží i na tobě jak ti to půjde.Já osobně při druhém porodu jsem nebyla nastřižená a je to pro mě velký luxus 🙂 Zkus si tom ještěpromluvit s doktorkou,že by jsi si to nepřála.Myslím,že někdo to dělá prostě jen jako rutinu nastřihne a nějak to neřeší :( Ale já jsem tam šla s tím,že na den porodu chci vyvolat,protože už jsem byla od 6tého měsíce v rizikovce a pár dní před porodem jsem šla domů a pak zpátky na kontrolu malá už byla sestoupená od 8mého měsíce dole a připravená,takže já ani nechodila :D .......Ale osobně si myslím,že druhý porod je o dost rychlejší a člověk už zná ten systém tlačení :D :D Přeju ti hodně štěstí,žádný nástřuh a HLAVNĚ zdravé miminko 🙂

andelka
5. kvě 2014

@baterie mám jizvu po nástřihu z prvního porodu, a z druhého ani škrábnutí. Cvičila jsem poctivě s epinem, druhý porod byl i rychlejší a snazší. Doktor potom jen omrknul spodek a zas šel. Rodila jsem ani ne 2roky po prvním.
Taky jsem měla trochu obavy, myslela jsem že tou jizvou nebude ta tkáň tak pružná. Ale porod byl luxusní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru