Mám trvat na vyvolání porodu nebo jít na císaře?

lucka662006
18. lis 2013

Ahoj maminky, prosím poraďte trochu. První porod jsem měla plánovaným císařem, protože malá byla koncem pánevním. Nebylo to pro mě nic příjemného, raději bych vytrpěla bolest při přirozeném porodu, beru to jako součást přírody a života, ale malá byla velká a nechtěla jsem ji ohrozit a doktoři také ne. Teď je malé 21 měs. a dnes jsem 40+3. Zítra jdu do porodnice na monitor a kontrolu, konzultaci. Potřebuji poradit, zda mám trvat na vyvolání porodu (prý nechají přenášet max 10 dnů) nebo se opět přiklánět spíš k naplánovanému císaři, což se mi ale nechce. Myslím, že určitě budou chtít císaře už naplánovat. Chci taky zažít porod, nechci trávit v porodnici více času než je nutné, chci být doma s malou. Při císaři bych tam určitě byla o den nebo dva déle, ale jak dlouho trvá vyvolání porodu? Co riziko ruptury děložní? Není tu maminka, které vyvolávaly vaginální porod po prvním císaři, aby mi sdělila zkušenosti?...

helcas
18. lis 2013

ahoj, já bohužel mám císaře 3 a proto bych ti radši doporučila udělat vše pro normální porod, ač tedy vyvolávanej....na jednu stranu se píše, že po sekci se vyvolávat nemá, na druhou stranu ve spoustě porodnic to praktikují, takže kamarádce vyvolávali (11 měsíců po předchozí sekci) a vše ok... záleží taky na tom, jak se cítíš ty, jak si věříš

anetka1701
18. lis 2013

Já bych se toho bála :o( Zažila jsem si vyvolávanej porod a skončil císařem... U druhýho porodu mi primář řekl, že vyvolávat v žádném případě nebudou, že to je riziko - ale vím, že jinde to bejvá běžná praxe... Nakonec jsem měla silnější poslíčky - podle dr. už asi začátek porodu a při těch se mi v jednom místě ztenčila jizva až na 1mm (a upřímně jsem u toho měla pocit, že mi malá tou jizvou vypadne ven, jak to bolelo), že jsem šla na císaře taky... Asi bych to nechala na doktorech a zkusila tomu třeba nějak "pomoct"... hlavně opatrně...

laurital
18. lis 2013

Druhý porod mi vyvolávali, trvalo to cca 7 hodin, první porod byl přirozený.Já bych dala na názor lékaře, nicméně po prvním císaři mi přijde vyvolání trochu riskantní.

ashlee
18. lis 2013

někde porod po cisaři vyvolavaji .vim že v brne.

maudn
18. lis 2013

já budu rodit 20 měsíců po císaři, taky mám dost strach, myslím, že u nás ho taky vyvolávají nějakýma slabýma těma... doktor mi taky říkal, že mě asi nenechaji moc přenášet, ale ještě mám chvíli do termínu

jija
18. lis 2013

Kamaradce porod vyvolavali 36 mesicu po cisari a porodila prirozene do 12 hodin,ale hrozili ji zvonem i cisarem jak nesel maly ven. Ja mam vyvolavany porod, kdy se 3 dny nic nedelo a skoncilo to cisarem, takze ja bych se vyvolavat znovu nenechala. Byla jsem v porodnici 3 dny pred porodem a akorat do me furt stourali. Jestli nechces dalsi dite tak bez'klidne do cisare a neres to

jenny.kay
18. lis 2013

Záleží na způsobu vyvolání. Když ti jen prasknou vodu a budou čekat, co nastane, tak bych do toho šla. Tablet bych se asi bála, nastupují po nich prý silnější kontrakce a hrozí právě větší riziko ruptury dělohy. Ale moc bych ti přála, aby se to povedlo přirozeně. Já jsem teď porodila přirozeně necelé dva roky po prvním plánovaném císaři a je to opravdu nesrovnatelně lepší. Nevím, zda na tohle věříš, ale co zkusit homeopatika Arnica Montana 15 CH a Actaea rancemosa 15 CH 5 kuliček denně? Užívat jsem je začala dva dny před porodem a pak je pila i během něj a skoro bych řekla, že mi pomohly ten porod vyvolat a uspíšit. Ale ruku do ohně za to nedám, homeopatika jsou v tomhle asi trochu ošidná, že nepůsobí na každého.

betelgeuzz
18. lis 2013

to je těžká otázka a podle mě se nedá radit. Musíš vědět, co chceš ty, za čím si budeš stát. Problém může nastat u obou variant, u které si řekneš, že to bylo tvoje rozhodnutí a u kterého budeš shazovat vinu na lékaře?
Mně hrozilo vyvolávání, tak jsem použila tzv, kořeněný nápoj, kdy se svaří celá skořice, asi 7 hřebíčků v litru vody, můžeš přidat kousek zázvoru a sporýše, pokud máš. Popíjí se to během dne. Takhle jsem si vyvolala porod u obou dcer. POužila ho i kamarádka, která taky byla po císaři a rodila po 18 měsících a přála si rodit přirozeně a porodila 🙂

bjoucik.15
18. lis 2013

mě porod sice nevyvolávali, jen mi píchli injekci na uvolnění, ale císařem hrozili taky :( měla jsem kontrakce, ale otevřená na 1cm ☹ nakonec jsem chodila cca 3hod po chodbě a pomohlo to a ještě že tak. za 7 hod byla malá venku 😉 Teda za pomocí epidurálu....

xmarg04
18. lis 2013

Hrozilo mi totez, s tim rozdilem, ze bud se porod rozbehne sam nebo cisar (prvni byl cisarem a rodila jsem jen necelych 17 mesicu po). Nakonec jsem pouzila napoj podle Stadelmann a bylo...😉

pavcza
18. lis 2013

Já měla první též plánovaným císařem pro KP a druhý po 2 letech a 7 měsících nakonec přirozeně, ale také mi řekli, že by mě nechali přenášet max 10 dní a pak vyvolávali, ale že to vyvolávání mělo být šetrnější s ohledem na jizvu, že prý u vyvolávačky jsou silnější kontrakce. Měla jsem z toho hrůzu, že to bude nějaké pomalé, budu dlouho trpět v bolestech a nakonec by to byl zase akutní císař. Naštěstí jsem měla štěstí, že jsem v den termínu rodila sama krásně bez potíží. Ale bylo to díky tomu, že na kontrole den předem mi doktor trochu pomohl hamiltonem. Nepřímo jsem si o něj řekla a on bez potvrzení, že to je ono provedl a večer mi rupla voda, zkusila bych nejprve tuhle možnost není to žádné vyvolávání. Jinak jsem měla obavy právě z ruptury jizvy, protože mi ji nikdo nezkontroloval, dokonce jsem ani nevěděla jak velké mimi budu rodit, protože mi nedělali ani odhad, poslední ve 32 tt a to byla malá o dost větší než první syn, tak jsem měla strach z velkého dítěte. Ale nakonec vše v pohodě (až na ty kontrakční bolesti), žádný zádrhel, žádné potíže, ale vyvolávačky bych se fakt bála, jinak u mne o císaři nepadlo žádné slovo. Ale vim, že někde dělají po císaři automatického císaře. Někde ho dělají, když má mimi odhad váhy 3500 g někde až 4000 g. Někde nenechávaj po císaři přenášet někde nevyvolávaj a dělaj císař, každá porodnice a každej dr. to má jinak. Držim palečky, ať to dopadne co nejlépe. Jinak výhoda u přirozeného - přítomnost manžela - malá hned na bříško a hned s námi, dřív domů, nevýhoda - byla jsem střihnutá a šitá a bolelo to jako sv...a 😀 jizva po cs mi tak nebolela, žádné potíže, s tímhle jsem si 2 týdny nemohla sednout, pomalu ani chodit, ruply mi stehy, takže nic moc.

alpakovo
18. lis 2013

první porod byl neplánovaný císař a blížící se druhý byl zezačátku naplánovan jako normální (než přišli zdravotní komplikace). Takže pokud se na normální porod cítíš a nic podle dr. nehrozí, proč ne 😉 V okolí mám plno maminek, které po císaři druhé rodili normálně 😀

rebelie
18. lis 2013

Já bych se asi snažila trvat na to, že mi mají dát ještě čas... Dítě je narozené v termínu do 42+0tt... takže bych jim řekla, že klidně budu chodit na monitory, ať si na utz zkontrolují průtoky placentou a tak, ale ať mi dají ještě čas... a doufala bych, že se porod rozeběhne sám... Termín máš spočítaný dobře?

romantika
18. lis 2013

ja mohu jen rict priklad z vyvolávaného, ja mela oba vyvolavane a bohužel patrim k tem co to hned zabere. 4 hodiny muceni. po cisari bych se bala jestli by to ta jizva vydrzela, protože to není klasicke povolovani cipku ale spis roztahovani heverem a rozhejbe ti to cely vnitrek. pro men to bylo fakt masaz celého vnitrku. jsou ovšem typy zen na které vyvolavacka zase nezabere a pak je zase furt vyvolavaji a je to taky o nervy. Osobne bych počkala na spontanni porod a nebo se smířila s cisarem. Ja lezela na pokoji po porodu s holkou co mela 3 cisare, ta skákala jak lanka, ja sotva lezla a po obou vyvolavackach jsem se davala dlouho dohromady. i podruhe nastrih na 30 stehu. kazde ma svoje, to uz je o tobe co chces risknout. Nicmene vyvolavany porod není spontanni porod - to je dulezite si uvědomit. Je to nedobrovolne vystouchnuti ven a když to zabere nechtej vedet jake kontrakce te cekaji. Mne ty moje dva nepovedene porody jen daly zaver, ze kazde dite se nejak narodi, je dulezite se stim smířit, nebojovat s tim a dat diteti max. lasky aby se aklimatizovalo, když uz to nejde nejlíp jak si kazda přejeme. Dulezite je aby byla maminka psychicky pripravena na vse a brala to tak. NE vždy jde udelat co si přejeme.

nikollita
18. lis 2013

Naprosto souhlasím s @romantika. Já taky vyvolávaný porod a nikdy víc! Bolesti nastoupily do 20 minut a hned mega silné, nešly prodýchat, myslela jsem, že umřu. Trvalo to 12 hodin. Tělo i děloha zmatená, celý to bylo na prd a stejně to skončilo císařem, malý se nemohl natočit, asi taky chudák nevěděl co dělat. Pak mlíko dorazilo až 14. den po porodu, malý zvyklý na flašku, takže ani nekojený. Za mě už nikdy víc vyvolávaný porod.
Takže za mě...pokud se ti rozjede porod sám, tak super! (taky bych to tak příště chtěla), pokud ne, radši bych volila císaře než opět vyvolávačku).

zuza2008
18. lis 2013

Já teda bohužel taky měla vyvolávaný porod a byl to děs. Ale myslím, že to tak nemusí být - za prvé lze si nechat píchnout epidural, který podporuje otevírání porodních cest a tlumí bolest (já nemohla kvůli zdrav. komplikacím), za druhé může zabrat tableta nebo prasknutí vody doktorem, kdy se rozběhne v podstatě normální porod - bolest nezpůsobuje tableta, ale oxytocin, který se dává v kapačkách - to je ten nej hnus, který způsobuje hooodně silné kontrakce.
No já měla preeklampsii, museli mi dát oxytocin, prototže kontrakce po prasknutíá vody doktorem byly dost slabé a malého nakonec tahali vaxem. Naštěstí jsme byli oba v pořádku.
Můj závěr - do vyvolávání bych se nehnala, ale pokud musí být, tak se braň oxytocinu a nebraň epiduralu 😉 Třeba pomůže tableta nebo prasknutí vody. Držím palce, určitě to dopadne dobře a porodíš nejlépe spontálně! 🙂

loupacek
18. lis 2013

Mám za sebou dva vyvolávané porody a ty kontrakce jsou opravdu "výživné." Oba po tabletě Prostinu (a že to teda způsobuje opravdu fest bolesti, oxytocyn jsem dostávala u druhého porodu akorát pak na zavinutí dělohy). Po císaři bych se vyvolávání bála právě kvůli těm šíleným kontrakcím. :-/
Nejspíš bych trvala aspoň na tom desetidenním přenášení, pokud se miminu dobře daří a tobě taky.

A jak dlouho trvá vyvolání porodu ti napíše stejně každá za sebe, někdo má hotovo za 4 hodiny, někdo po třech dnech, někdo skončí na císaři.

zuzo2008: Bolesti způsobí jak tableta Prostinu, tak uměle dávaný oxytocin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru