Maminky po císařském řezu, taky se tak bojíte 2. mimi?

noskova
31. led 2012

Ahoj holky,tohle jsem založila vyhradně pro ty,co měly SC a díky němu se bojí mít další mimi nebo maji jinak vyvynute mateřske city .... Já se osobně bojím druheho mimiska,jak jste na tom vy ?

luucia
1. únor 2012

Mě při spinálu malou ukázali hned, co jí vyndali, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno..byla jsme ráda, že je to za mnou a pak mi jí na chodbě přiložili k prsu..když jsme byla v celkový, tak si taky pamatuju, že mi jí na chodbě hned, jak jsem jela ze sálu přikládali k prsu 😉

noskova
autor
1. únor 2012

@aajda Ta porodnice byla celkem fajn...než jsem začala rodit o 5 dní dřív než jsem měla mit planovany SC a oni nemohly najit papiry,že mam mit opravdu cisaře ..... za dalsi,mimi jsem u sebe nemela,za dalsi chovani sester sestinedeli fakt otřes !!! obvzlas kdyz nekterym bylo tak 20-23 let ? .... kdyz se mala nemohla prisat a nenaučila se to ,tak v den odjezdu za mnou prisla sestra a říka : A jak to jako budete doma dělat s kojenim ? Cccc to me fakt dostalo,sakra oni tam jsou od toho,aby nas to naucili a pomohly nam a ne ze na 5 minut dite k prsu a nejde to tak ji odnesou a daji umele mleko !!!! Když jsem ležela na jipce par hodin po sektu,byla jsem unavena a bylo mi hosrko,poprosila jsem sestru aby me pootevrela okno a ja ji pak zavolam aby ho šla zavřít . sestra dala telefonek za me ( kam ja jsem absolutne nedosahla ) ale nevsimla jsem si toho ... v unoru 2011 mimochodem .... a ve 2 rano me byla fakt zima a nemohla jsem zazvonit,pokousela jsem se vstat z postele ale proste neslo to :-/ do rana do 6 hodin jsem tam mrzla jako hovínko,nemela jsem na sobe kosily nic jenom tu slabouckou dečku a to me fakt nezahralo,když venku - 14 stupnu a ja naha pod dečkou a kapačkama na ruce a pristrojema na srdce,tlak,kyslik a ja nevim co všechno ... parada ne ? Asi pro se bojim druheho !!! ☹ přesneji řečeno,porodu,ne miminka

dlabinecka
1. únor 2012

@noskova Já bych si klidně zašla na pokec i dopředu, třeba by Ti pomohli se tím netrápit a podívat se na to z jiné stránky. On bezprostřední kontakt s miminkem může být sice děsně fajn, ale taky na druhou stranu, já byla po prvním porodu absolutně vyčerpaná, měla jsem obrovské problémy sama se sebou a do toho se skoro hned starat o malou -uřvanou? No joj, to taky nebylo zrovna ideální...

dlabinecka
1. únor 2012

@noskova a taky si vyber jnou porodnici 😉

luucia
1. únor 2012

@noskova teda drsná zkušenost..to je bohužel o lidech 😠

adenka84
1. únor 2012

@noskova určitě to bylo u tebe špatnou volbou porodnice..to je mi moc líto...já jsme byla se svou porodnicí moooc spokojenáa rozhodně druhé dítě přivedu na svět také tam..

helcas
1. únor 2012

ahoj..taky sem uplne nepatrim, protoze uz mam po dvou sekcich...po prvni jsem strach z tehotenstvi a porodu vubec nemela, i po predcasnem odtoku vody ve 30. tydnu jsem porad byla presvedcena, ze budu rodit normalne..ale neslo to kvuli miminku..no a ted jsem nejspis tehotna po treti - jeste to neni potvrzene dr., strach si pripoustet nechci, ale nejaky myslenky ohledne toho, jak to bude, jsou....mam skoro panicky strach z cisare, takze nevim, jak se miminko dostane ven 🙂

noskova
autor
1. únor 2012

@dlabinecka
@luucia
@adenka84 holky asi mate recht s tou porodnici ...ale přiste nevim jakou ☹ některa zná Trutnov,Jilemnici,.... atd ?

jajinka27
1. únor 2012

Ahoj,
tak já rodila první akutním císařem, protože porod byl vyvoláván týden a nepostupoval, čekala jsem holčičku a po probuzení z narkozy mi řekli že to je kluk, takže láska fakt nenastoupila hned 😅
Podruhé jsem se nebála, naopak jsem byla přesvědčená že porodím přirozeně a určitě před termínem a ouha, jak jsem se spletla, Opět vyvolání, 3 dny jenom 🙂) a po 16 hodinách kontrakcí v kuse jsem si div nevyprosila císaře, protože jsem byla tak vysílená a neotvírala se, že jsem myslela že tam umřu. Takže zase narkoza 🙂 Lepší je nemyslet na nic a pokud chceš druhé miminko, jdi do toho.

hofka1
1. únor 2012

Bojím, ráda bych rodila přirozeně, prý se takové porody ale víc hlídají a člověk je skoro pořád připoutanej na monitoru a to si neumím představit. A taky se samo bojím, aby jizva nedělala problémy. Jsem 14 měsíců po, doporučovali rok počkat. HA už neberu.

@noskova to nikdo nepřišel v noci ani na kontrolu? Co si pamatuju, tak i v noci chodila sestra mrknout ..

dracekmracek
1. únor 2012

Ahoj holky,já měla u Matyáška plánovaný císařský řez,z kterého se stal nakonec neplánovaný o den dřív.Hrozně jsem se o něj bála,takže jsem rodila se spinálem.Chvíli jsem litovala,ze začátku,když se mi strašně chtělo zvracet a sestřička hned nenašla ozvi,ale pak jsem nic neviděla,sestřička mě hladila,vše popisovala,a nejkrásnější věta byla:A pan primář vytahuje miminko ven🙂Matyášek se hned rozbrečel a já si ho dokonce při šití mohla ponunat🙂byl krásnej.Pan primář mě šil hodinu,spravoval mi staré jizvy.Byla jsme za tenhle porod vděčná,s Lukáškem to byla hrůza děs 😔 Já vím že kdybych měla třetí(což asi nééééé)taky bych musela rodit císařem,chtěla bych být zase při vědomí.
Jinak to výhra není,čemuž bych dřív nevěřila...samotný porod nebolí ale pak to byl děs.Jinak oba syny jsem milovala hned stejně,i když jsem si to před druhým porodem neuměla představit.

tyrisa
1. únor 2012

Já se teda bojím ☹

noskova
autor
1. únor 2012

@hofka1 nene neprisla .... mozna k ranu kdyz jsem vycerpanim a zimou usnula ale proste jsem se probudila strasnou zimou rano

helcas
1. únor 2012

mam ted dve cerstve 2 kamaradky, ktere mely po jedne sekci - jedna po roce od ni poridila normalne miminko, uplne v pohode, druha po skoro 3 letech se pokousela taky porodit, ale porod nepostupoval, tak ji zas udelali sekci - pry v deloze mela srusty z minule operace, takze by miminko vubec neproslo...

pavlina05
1. únor 2012

Ahoj holky!

Já mám po dvou SC.Oba plánované skrz operaci oka. Tedy nešlo to jinak ☹ A musím říci,že u prvního těhu mě to dost trápilo.

Každý císař byl jiný.Tedy hlavně ten pooperační průběh.
Obě tehu bez komplikací, pohodové období.
První císař byl v r.2008,tedy babyboom.Moc maminek,přeplněné porodky a ani ta péče po operaci nic moc. Rodila jsem v pondělí,v úterý nebylo místo na novoroz,od,tak jsem mimi neviděla,ve středu mě konečně přestěhovali na pokoj s miminkem. Odpo jsem měla po epidurále šílený bolesti hlavy které se stupňovaly.Takže celý čtvrtek jsem proležela,večer naznali,že mi uniká m.mok a ráno jsem byla na aru na ucpání otvoru a ležela 24 h.A pak hned že je vše ok a já šla domů.
Takže komplikace....
Trpěla jsem depkou, výčitkama,..
Druhý porod 2011,pohoda od začátku,zase epidurál,jen ta péče úžasná,druhý den hned s miminkem, klídek,vše v pohodě.
Jizva v pohodě.

Holky vše je o lidech a té péči.Na mě se to dost podepsalo. První porod nevzpomínám ráda,ten druhý bych si zopákla klidně hned zítra 🙂

Každopádně se nebojte,vše se dá zvládnout, to krásný miminko za to stojí 🙂

helcas
1. únor 2012

koukam, ze jsem samy preklep...porodila, ne poridila 🙂

ashlee
2. únor 2012

ahoj holky
kamaradka měla cisaře ,malej mel 4kg,nesestupoval.tak měla akutniho cisaře.po 3letech od cisaře zkoušela rodit přirozene ale malej špatně rotoval.tak měla dalšího cisaře,malej měl 3,25kg.

ja měla cisaře akutního,protože malemu padali ozvy a měl zkaženou plodovku.a to jsem začala rodit před terminem porodu.malej měl 2,5kg.

Další planujem ted,doufam že budu moct rodit přirozene.cisařského řezu se nebojim ale spiš komplikací,ktere by mohli nastat jako po prvním řezu,měla jsem trombozu v panvy a ve stěhně, byla jsem na interně a malej doma s manželem.jizva po cisaři mě nebolela,hojila se dobře.

dlabinecka
2. únor 2012

@noskova Odkud jsi? Já rodila 2x v Jilemnici a absolutní spokojenost. Po sekci jsem se probudila na pokoji, když jsem se probrala, tak se mě hned zeptali, jestli chci maličkého vidět, tak jsem řekla, že jo, do 5ti minut mi ho přinesli. Sestřička ho šla u mě přebalit, tak jsem jí požádala, jestli mi ho vyfotího nahatého, abych se mohla podívat (jestli je to opravdu chlapeček a tak 😅), nafotila mi asi 10fotek. Pak ho zase zabalila, přinesla mi ho na pomazlení, odnesli ho a nechali mě prospat, pak mě zvedali, když jsem to zvládla dobře, tak se zeptali, jestli chci malého k sobě, tak jsem si ho vzala a už jsem ho měla u sebe. Sestřičky mi dali pípák, at si zapípám, když budu potřebovat pomoct s kojením, přebalením nebo prostě s čímkoliv. Užasný, spokojenost, nemůžu říct půl slova...

dlabinecka
2. únor 2012

@noskova A kde jsi rodila?

noskova
autor
2. únor 2012

@dlabinecka tak je rozhodnuto...příšte Jilemnice ! .... Rodila jsem v Náchodě

dlabinecka
2. únor 2012

@noskova Aha, tak o Náchodské porodnici nic nevím, ale Jilemnice je opravu bezva. S klidným svědomím doporučuju 😉

simkat
3. únor 2012

Ahoj 🙂, i já jsem byla na SC. Byla plánovaná dopředu. Tušila jsem to už od 8. měs. těhotenství. Malej se nechtěl otočit, byl koncem pánevním. Vše proběhlo v pohodě až na to, že mě na sále píchli epidural až na potřetí. Hrozně mě to bolelo, ale přežila jsem to. Malyho mě ukázali na deset vteřin, a hned zase odnesli. Pak mi ho přinesli až druhý den na JIPku k přiložení, ale tím stylem, že mi ho přiložili a do minuty opět odnesli. Třetí den už jsem byla na normálnim pokoji, nemohla jsem se narovnat, jizva bolela, nemohla jsem se došrákat ani na záchod, natož se postarat o prcka. Pak už to bylo den ode dne lepší. Nakonec nás pustili sedmý den domů.
Druhé těhotenství momentálně neplánujeme, ale obavy určitě budou.

noskova
autor
31. říj 2012

@simkat je tak to mas naprosto stejne co ja ☹ no my tedka planujeme druhe mimi takže zacinam se sama v sobe dusit strachem ☹

druidee
31. říj 2012

ahoj, můj první syn šel císařem, plánovaně. je mu 16m a jsem v 19tt - opět půjdu na cs (je to kvůli mému zdrav.stavu) Popravdě, netěším se hlavně na ty "začátky" po císaři kvůli mé kondici. První jsem těžko zvládala-stálé omdlévání,bolesti atd. Ta blízkost s maličkým po císaři mi strašně moc chyběla.. (no od probuzení z anestezie jsem jen brečela...skoro pořád) a je to něco, co mi bude nějak chybět pořád.. něco, "o co jsme byli ošizeni" a je to tím odloučením a asi i císařem samotným. ale tohle a jiné pocity jem tu psala v jiné diskusi.
Teď na to nechci extra myslet a nechci si tím nechat ovlivňovat pocity a těšení se na druhé mimi... ale jsem si toho stále vědoma, že to tak může zase být, a pevně věřím, že to "spojení" mezi námi příjde pomaleji, ale jistě, jako u prvního.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru