Maminy ktoré ste rodili bez nástrihu, akú polohu ste mali pri pôrode? Mali ste po pôrode problémy?

aniska
11. pro 2007

Ahojte maminky, ktore ste rodili bez nastrihu.
Zaujimalo by ma, aku polohu ste pri porode mali. A ci potom a ake problemy mate, mali ste po porode a ako dlho, pripadne nemate ziadne. Chcela by som pracovat v zdravotnictve, mozno by sm zabrdla i trochu do porodnictva a tak by ma zaujimalo, co by mohlo s cim suvisiet. Chcela by som to chapat. Lebo, bohuzial inak mi prijde, ze to porodnictvo je dost roztriestene, o maminku sa stara pocas tehu, porodu a nasledne po nom vela roznych ludi a potom je problematicke pochopit suvislosti. Vopredu Vam dakujem!

bihan
19. pro 2007

Aniska, jj, rodila som vo Francúzsku, ale aj tu vraj pri kliešťovom pôrode preventívne nastrihávajú.. asi som mala dobrého lekára, ktorý veril, že to moja hrádza vydrží 😀 Inak sa tu PA skôr snažia hrádzu masírovať, než by zbytočne nastrihávali, aby mimi rýchlejšie "vyliezlo".

sisstin
19. pro 2007

jinak..já musela porodit rychle..malej se dusil plodovkou..radši mám nastřižení než CR 😉

digysa
19. pro 2007

To nastrihnutie vraj nie je dobre do buducnosti. Vela zien ma okolo 50-eho problemy so samovolnym unikom mocu. 😒 (to mame teda buducnost...uz sa tesim 😅 )

sisstin
19. pro 2007

digysa:to samé jsem slyšela, že způsobuje masáž hráze..tak si vyber 😅

melory
19. pro 2007

ja som roztrhnutie necitila vobec...ale stichy ma boleli viac po roztrhnuti ako po nastrihu, ale zas po nastrihu mi jeden vypadol...je to za to ucho ci za to.

melory
19. pro 2007

ale zas doktor povedal, ze keby som ho pustila k sebe tak to ide bez roztrhnutia...tak som tlacila ze som ho odkopavala k umyvadlu... 😅

sisstin
19. pro 2007

ale zas je to o tom přístupu k životu..já Dr.věřím, že co dělá..dělá pro dobro mě a miminka..takže nějaký alternativy.. 😕 ale to je fakt na povaze 😉

kacka.va
19. pro 2007

já zastávám názor, že je pořád lepší nástřih než aby se maminka natrhla, to pak můžou být komplikace. Zrovna nedávno mi kamarád říkal, že jeho manželku nenastřihli, natrhla se až k řitnímu otvoru a pak byl problém, protože ani neudržela stolici.

liaa
19. pro 2007

Ahoj holky!
Já dceru 3,24 kg v poloze leh-nohy hore.-) s nástřihem.Ale jen do strany a to asi 3cm.Nástřih bez bolesti,nedělalo mi to žádné problémy!V pohodě brzo zahojené.

Syna 3,60 kg v poloze sed ve vaně(porod do vody)bez nástřihu.Ale několik dnů mně to dole docela bolelo,takže asi ze vnitř trošku potrhaná.

Ten den tam rodila i paní-normálním způsobem,1 dítě.Bez nástřihu ale hrozně se jim tam roztrhla!

aniska
autor
19. pro 2007

melory Vy ste teda divochch 😀 😝
kacka.va prosim Vas, spytajte sa kamarata, kde jeho pani rodila, v akej polohe{a ci ju menila, lebo pohyb tomu tez dost pomoze aby sa zena netrhla} a ako dlho trval porod, tez do toho zasahuje aj fakt, kolko ma rokov, a ci jej tlacili pa na brucho
siss mate pravdu, je to na povaze. Ovsem ja sama i ked medicinu studujem, lekarom neverim(verila sm aspon ako tak do svojho porodu- vtedy som onemela uzasom nad zverstvom ktore tam pachal jeden doktor a odvtedy neverim). Vyplyva to cisto z mojich skusenosti a zo skusenosti mojich najblizsich (priatelovho deda poslali na cisto kontrolne vysetrenie-inak sa mal pan dobre- magneticku rezonanciu. Dedo mal kardiostimulator, aj tak ho tam vrzli s tym kusom plechu- no a pan to neprezil. Zabil ho ten doktor svojou otrlostou, nezaujmom. Stary pan to vyplnoval vsade v papieroch, ze ma kardiostimulator- dokonca mal este ten stary typ, co vidiet vyvod na hrudniku)
(Mne skoro spravili potrat bez mojho vedomia.. Trochu sa mi tarsu ruky ked na to spominam.. Keby som nezareagovala okamzite a nezoskocila z kozy a nespytala sa, ze co sa to chysta pani doktorka robit, tak dnes nemam Matyska ale postabortivnu depku)
(do tretice- v lekarni som si pytala caj na bezne pitie s tym, ze lejem do seba hektolitre harmancekoveho caju, chcela by som pit uz nieco ine, som v tretom mesiaci tehotenstva, tak nech na to prihliadnu a daju mi nieco, co mozem pit vo velkom mnozstve denne a neublizilo by to miminku. Tak lekarnik mi najprv podal zihlavovy caj(kopřivovy), tak to som nahodou vedela ye je urologickz caj s mocopudnzmi ucinkami, tak som a zacala culit ze dakujem, toto radsej nie. Ponevac sm uy vtedz chodila na yachod kaydu polhodinu tak po zavodneni mocopudnou prhlavou by som ho asi neopustila🙂 no tak ho vratil a podal mi SALVIU. Salvia je silna bylina, znama ako abortivum cize vyvolava potrat. Na krabicke je ako prve napisane upozornenie- pro tehotne neuzivat vnitrne= tehotne ho nemaju pit, maximalne si mozu urobit sedaci kupel, ale pit NIE. Pretoze poskodzuje plod. Tak keby som to sama nevedela, tak lejem do seba hekace salvioveho caju.. Brr
Tak som si vzala zas svoj overeny kamilkovy caj a pijem ho podnes)
Tych pribehov mam viac. Modlim sa kazdy den, aby som raz nebola taka aj ja.

gami
19. pro 2007

Ahoj aniska.
Rodila som dva krát, vždy bez nástrihu. Prvý pôrod klasicky, poležiačky, vyviazane nohy, mala som oxitocin, necitila som tlaky, takže som nevedela kedy a ako tlačiť, na brucho mi tlačili striedavo dve sestry, trvalo to velmi dlho. Doktor masíroval, až tak, že som po pôrode bola tam dolu 3 dni opuchnuta, ale nebolelo to, ani žiadne poranenie som nemala.
Druhy pôrod tiež klasicky, akurát som mala vyvyšeny chrbát, takže taky polosed. Ale tie nohy mi zas vyviazali, čo mi vadilo. Bola to rýchlovka, dieta zo mna vyšlo doslova samo, nič som nerobila, len sledovala čo sa deje. Trvalo to maximálne 5 minút, cítila som ako sa hrádza napína, štípalo to jak šlak. Doktor nemasíroval, nebolo treba. Nemala som žiadne poranenie. Bol to fakt super pôrod.
Ešte dodám, že som pred druhým pôrodom hrýzla lanové semiačka, aby dieťa lahko vyšlo. A podarilo sa.

majkeela
19. pro 2007

Já jsem rodila také bez nástřihu a i bez natržení. Stehy žádné. Pouze 2 malé rupturky, které se samy zhojily bez jakýchkoli problémů. Hráz jsem nemasírovala. Brala jsem homeopatika. Myslím,že největší zásluhu na tom měla perfektní PA, která se mě maximálně snažila roztáhnout, aby nemusela střihnout. Doslova jsem její prsty obou rukou cítila až úplně uvnitř a hřbety rukou mě roztahovala. V tem moment jsem ji za to proklínala, ale pak jsem ji za to milovala 😀 😀 😀 A rodila jsem klasicky na zádech.

kacamar
19. pro 2007

Šťastné to ženy!!!!!! Tiše závidím 🙂

akina
22. pro 2007

AHOJ ANISKA,JÁ MÁM ZA SEBOU 2 PORODY A OBA BEZ NÁSTŘIHU.oBA PORODY BYLYVYVOLÁNY,ALE JINAK BYLO VŠE V NAPROSTÉM POŘÁDKU.POPRVNÍM PORODU JSEM SICE MĚLA 4 STEHY KVŮLI ODĚRKÁM A PÁR DNÍ JSEM SI NEMOHLA SKORO SEDNOUT,ALE DRUHÝ POROD BYL UŽ BEZ STEHŮ A CÍTILA JSEM SE ŮPLNĚ SKVĚLĚ. 😀

lu777
22. pro 2007

Anisko, čtu o Tvých zkušenostech s doktory a bohužel mám taky několik takových šílených story 🤐
je fakt dobré nikomu slepě nevěřit

liaa
22. pro 2007

Anisku-i já zažila hrůzy s některými lékaři.A dodnes mám z pobytu v nemocnicích trauma a musím se hodně snažit abych byla silná a naučila se důvěřovat alespoň těm lékařům,kteří mi opravdu chtějí pomoci...

dana_l
31. pro 2007

ja som rodila v zahranici - v polosede na posteli. posvu polievali detskym samponom (johnson 🙂 ) . sestricka vravela, ze mi to pomoze - je to ako olej aby dieta vyslo rychlejsie von. tiez ma trochu roztahovali prstami. mala sa narodila 3.325 kg a 53.25 cm - bez potrhania.

very
14. únor 2008

Ahoj, tak já také přispěji.
Rodila jsem v leže a upřímně..myslím si, že jinak bych to ani nezvládla. Mám jen 152cm, takže jsem riziková..chtěli mi dělat císaře. Kamarádka, por.asistentka, však zasáhla a mimi jsme porodili v pohodě i bez nástřihu či natřižení. Lékaři se pak na mě chodili koukat, jak na nějaký zvláštní úkaz. Celé to bylo o tom, že jsme s manželem dva měsíce před porodem masírovali hráz a ta kamarádka mi jí dost drsně masírovala celou druhou dobu porodní. Tehdy jsem jí nadávala, ale dnes jí děkuji. Už pár hodin po porodu jsem normálně chodila, seděla..tohle bych přála každé holce. Jsem za to moc vděčná!

very
14. únor 2008

A ještě důležitá informace..Ondra měl 2900g.

plostica2502
18. únor 2008

ahojte,aj ja som rodila bez nastrihu,ale roztrhla som sa ,cize ma zasivali,maly mal 2990g a 47cm 😀

digysa
23. únor 2008

Tak roztrhnut az k zadku by som sa ozaj nechcela...........ty brdo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja viem, ze je to dost hrozne, ale ja sa tak rehocem, ze mi slzy tecu...........prepacte.... 😀 🙂 🙂

rinuska
23. únor 2008

No na mna počas pôrodu kričali , aby so nedvíhala zadok dohora , že sa roztrhnem.No nedvíhajte 😀 Roztrhla som sa na 1 steh , malý mal 4 kg.Takže pri tlačení nedvíhať zadok. 😀 Pri predstave masírovania hrádze sa ja vždy dobre nasmejem 😀 Ale nič v zlom , viem, že to pomáha 😀

alexandrakeselova
29. bře 2008

ahoj, ja som rodila doma a nastrih som odmietala aj keby v nemocnici.ono ked sa zena natrhne tak len pokade je treba, kdezto nastrih presahuje potrebnu cast natrhnutia a zbytocne predlzi liecbu a vsetko ostatne.jedna porodna asistentka povodom francuzka o nastrihnu napisala po vyse 20 rocnej praxi knihu kde vychadza jednoznacne nenastrihovat.dalsia porodna asistentka povodom slovenka ju v nemecku preklada, takze sa coskoro dockas aj knihy, ktora ti isto zodpovie mnohe otazky a samozrejme ze nase porodnictvo je na tom spolu s litvianksym najhorsie v europsekj unii, robia sa u nas zakroky, ktore ostatne staty davno pokladaju za nebezpecne a zbytocne,ale to je na dlho..staci si pozriet anglkicke stranky o porode a pochopis ten rozdiel..alebo statistiky, kde sa uvadza, ze je u nas po litve najvyssia umrtnost novorodencov v porovnani s ostatnym svetom http://www.cnn.com/SPECIALS/2006/mothers.moment... vela stastia

lamia
29. bře 2008

ahoj,já rodila bez nástřihu,masírovala jsem hráz a trénovala s epi-no,ale nedostala jsem se až na maximální obvod balonku,protože jsem se začala po 7.měsíci otvírat,tak jsem trénink poněkud odložila a malá se narodila 8 dní před TP,tak už jsem to holt nestihla,ale byla malinká,tak to stačilo....porod bez nástřihu byl úžasnej,malou jsem už na sále mohla přiložit v sedě,což mi při velikosti mých prsou přišlo nejjednodušší a vůbec,šestinedělí bez větších bolestí hráze. Rodila jsem v úplně klasické poloze na zádech,měla jsem jeden steh,páč jsem tlačila jak o život,ale byl to natržený zbytek hymen,nic tragického...

martinka79
29. bře 2008

Ahojky já rodila docela rychle. Akorát první doba porodní byla dlouhá -křížové bolesti a pomalé otevírání. Nakonec jsem skoro porodila ve stoje, ovšem vyčerpanost udělala své a tak normálně na koze a bylo frk mrk a bez nástřihu. Žádná masáž hráze, žádný maliník ani lněné semínko. Tak nevím. 😀
POrovnám teď s druhým porodem pokud bude taky normál a né CŘ. 🙂

marrrka
14. lis 2008

ake homeopatika tu spominate?

konja
14. lis 2008

Já porodila obě dvě děti bez nástřihu. Syn měl 3510 g a 51cm, dcera 3710 a 51 cm. Takže žádní drobečci.Hráz jsem nemasírovala ani před jedním porodem a bylo vše v pohodě. Pouze při prvním porodu (syn) jsem měla trochu natrhlou kůži v horní části stydkých pysků - jeden steh o kterém jsem ani nevěděla. Jsem za to vděcná, hned jsem si mohla sednout, chodit, nic mě nebolelo, sex je v pohodě 😉 Ještě k poloze - syna jsem rodila ve dřepu na porodní stoličce a dceru v polosedě/pololeže na porodní posteli. Hráz jsem nemasírovala, ani epi-no nepoužívala.

kacka.va
14. lis 2008

konja: tak to jsme měly podobné 🙂. malá měla 3,5 kg a taky jsem měla trocu natrhlou kůži stydkého pysku, akorát u mě to ani na ten steh nebylo 🙂

zuzik_p
14. lis 2008

Ja jsem take nebyla nastrihovana, pouze 1 stah u prasklinky, ktera se tam udelala. Mala mela 51 cm a 3360g. Rodila jsem v klasicke poloze v polosede na kresle.

sonjacko
14. lis 2008

Ahojte ja som rodila tri krat a ani jeden krat som sa neroztrhala ono to je hlavne o genetike aku pruznu kozu mas ziadne masirovania nic nepomoze a vsetky deticky boli nad 3kg a stredna mala dokonca 54cm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru