Maminy ktoré ste rodili bez nástrihu, akú polohu ste mali pri pôrode? Mali ste po pôrode problémy?

aniska
11. pro 2007

Ahojte maminky, ktore ste rodili bez nastrihu.
Zaujimalo by ma, aku polohu ste pri porode mali. A ci potom a ake problemy mate, mali ste po porode a ako dlho, pripadne nemate ziadne. Chcela by som pracovat v zdravotnictve, mozno by sm zabrdla i trochu do porodnictva a tak by ma zaujimalo, co by mohlo s cim suvisiet. Chcela by som to chapat. Lebo, bohuzial inak mi prijde, ze to porodnictvo je dost roztriestene, o maminku sa stara pocas tehu, porodu a nasledne po nom vela roznych ludi a potom je problematicke pochopit suvislosti. Vopredu Vam dakujem!

lenkab.
14. lis 2008

tak já první dítě rodila s nátřihem, vážilo jen 3500g a druhé dítě jsem ted porodila bez nástřihu a mělo 4310g
Podle mě je to hodně o tom jak se snaží doktor, musí kroužkovat když se dítě tlačí ven, pokud to fláká tak je pak jasný nástřih. Jo jinak jsem ted i popíjela maliník- čaj.

enynka1
15. lis 2008

Aj ja som rodila bez nastrihu, a stichy mozem spocitat na jednej ruke 🙂 cele je to hlavne o lekarovi, moj lekar bol uzasny profik. A maly vazil 3430g

lenkabu
15. lis 2008

Já rodila s nástřihem a roztrhla jsem se stejně až ke konečníku 😖 Podle dr(podle mně též) byl nástřih udělaný špatně..dělala ho studentka. Na obranu zdravotníků musím říct že opravdu čekali do poslední chvíle jestli bude potřeba střihnout a rozhodli se až když měla malá špatné ozvy a musela rychle ven. Jinak bych porodila asi úplně bez něj a dalších poranění....měla jsem jen 2 vnitřní stehy,ale ta paseka venku.....
Rodila jsem v polosedu na křesle.

jarka007
15. lis 2008

Prve s nastrihom, to som potom nevedela dlho poriadne sediet a vsetko ma dole bolelo. Ale to museli 😢 , lebo dceru vyberali zvonom. Vtedy sa nam smiali, ze hned vidno, kto ako rodil. Tie, co normalne, tak si nevedeli sadnut a drzali sa dole, a tie s cisarskym sa nevedeli pohybovat a drzali si brucho 😀 . No a ostatne 2 bez nastrihu. Ale to sa neda porovnat. Skoro ziadna bolest a hojenie super rychlo. Akurat pri tretom sa mi trochu natrhli svy, lebo taku hodinku po porode som uz behala jak srna.

larakroft
16. lis 2008

Rodila jsem v Norsku, bez nástřihu, jen s drobným natržením labií (obešlo se bez šití, v podstatě jsem o něm věděla pouze při malé potřebě, což jsem asi týden řešila sprchou 😉 ). Martin měl 3, 59 kg, porodní poloha v polosedě (počátek 2. DP v kleče s oporou muže, ale "ustála" jsem to asi jen 1/4 h, celkově jsem tlačila asi půl h.). Maliník jsem pila cca měsíc před porodem, hráz jsem masírovala nepravidelně a pouze manuálně.

mamminka
17. lis 2008

ahoj, mna tiez nenastrihli...zato ma maly strasne dotrhal...sili ma velmi dlho....ale na druhej strane asi po tyzdni som uz bola uplne v pohode.... 🙂 a polohy som skusala rozne....na styroch a pod....ako na telocviku, lebo maly bol zle otoceny,....vedsa potom aj spravne otocil anarodil sa uz v klasickej polohe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru