Maminy ktoré ste rodili bez nástrihu, akú polohu ste mali pri pôrode? Mali ste po pôrode problémy?

aniska
11. pro 2007

Ahojte maminky, ktore ste rodili bez nastrihu.
Zaujimalo by ma, aku polohu ste pri porode mali. A ci potom a ake problemy mate, mali ste po porode a ako dlho, pripadne nemate ziadne. Chcela by som pracovat v zdravotnictve, mozno by sm zabrdla i trochu do porodnictva a tak by ma zaujimalo, co by mohlo s cim suvisiet. Chcela by som to chapat. Lebo, bohuzial inak mi prijde, ze to porodnictvo je dost roztriestene, o maminku sa stara pocas tehu, porodu a nasledne po nom vela roznych ludi a potom je problematicke pochopit suvislosti. Vopredu Vam dakujem!

shela
12. pro 2007

aniska...no mna nenastrihli ale som sa im roztrhla. 😖 ja zijem vo Svedsku kde som aj rodila a tu nenastrihuju skoro vobec..problemy nemam ziadne.Po siti ma to akurat taky tyzden stipalo ale potom nic. A s tym co ste napisali ze o maminku sa stara kopec ludi...tu je to jedine tak vo filmoch. no staraju sa ale iba tak trosku, ponukaju epidural alebo akupunkturu proti bolesti ale ked chcete rodit normalne bez epiduralu tak to vas nechavaju trapit sa samu..este ani pocas tlacenia ku mne neprisiel lekar. Boli pri mne iba 2 porodne sestry plus priatel. A to som rodila cez 30hodin..pouzivala som iba plyn ci co to bolo..

aniska
autor
12. pro 2007

zuz11 dakujem 🙂
shela, dakujem za prispevok. A v akej polohe ste rodili, prosim Vas?

shela
12. pro 2007

No mna na zaciatku dali na kolena ale po tolkych hodinach kotrakcii som nemala silu sa udrzat tak potom som lezala normalne na chrbte..na normalnej posteli.. tu nemaju nieco take ako nasu `kozu`...tak som sa akurat tak zapierala o tu porodnu sestru. sak ved aj par kopancov schytala 😀

melory
12. pro 2007

rodila som bez nastrihu v polohovatelnom porodnickom kresle.

bihan
12. pro 2007

Ja som rodila na chrbte na klasickom lôžku, pretože som mala kliešťový pôrod, mala som len dve maličké trhlinky z opačnej strany ako sa robí epiziotómia 😉
Trošku to šitie štípalo, ale snáď len pár dní v nemocnici, inak všetko super 😀

danullinnka
12. pro 2007

Ahojky,tak já poprvé rodila s nástřihem a ted bez,malý mě roztrhl,tak mě stejně šili 😝 a rodila jsem na porodnickém křesle 😉

janka196
12. pro 2007

Ahoj, ja som rodila bez nastrihu na klasickej nemocnicnej posteli ktora bola zdvihnuta do sedu, takze som rodila skoro posediacky 😉 . trosicku som sa natrhla takze som mala tri stehy

kitka123
12. pro 2007

Moje segra rodila do vody, ani se nenatrhla (poctive pred tim masirovala hraz), a tak misto siti mohla byt od zacatku s miminkem 🙂

verulka
12. pro 2007

Ja som prve dieta rodila s kratkym nastrihom, druhe bez a potrhal ma, lebo mal velku hlavu. Tretie slo ako po masle, bez akychkolvek zasahov 😉

mamina
12. pro 2007

Já jsečm rodila bez nástřihu obě holky.Janu(4,100)v klasické poloze na zádech,Betynku(3,495)v sedě na bobku.Velikost hlavičky měli 36 cm obě,takže velkou hlavičkou to nemusí být.Podle mýho spíš záleží na tom,jestli doktoři porod neuspěchali a miminko nechali dorotovat..Většinou ale moc čelat neuměj,bohužel, a pak to dělá neplechu(když např.píchaj vodu nebo podaj oxitocin,aby porod urychlili).Jo,ani u jedné jsem neměla žádné stehy,vůbec jsem se nepotrhala a obě jsem rodila s PA,doktoři do toho nezasahovali vůbec.Kluky jsem rodila s doktorem a vždy AUTOMATICKY nástřih,potrhanej i čípek i konečník a podobný vymoženosti. .. u všech píchali vodu i oxitocin...Snad vám to trochu něco napoví.

mimakro
12. pro 2007

Prvé(3830g, 51cm) s nástrihom, ale aj tak roztrhnutý konečník ☹ Šitie hrôza. Druhé4000g, 50cm) bez nástrihu, dve trhlinky na jeden steh. Ale hematóm na labiu ☹ , čistenie a šitie ešte väčšia hrôza. Obe deti na pôrodníckom stole v polosede. Oba pôrody s infúziou(neviem, čo v nej bolo, najpravdep. oxytocín), druhý aj amniotómia. Všetko závisí od trpezlivosti pôrodníka a veľkosti bábätka. Lepší nástrih a jednoduchšie šitie, ako potrhané tkanivo a šitie náročnejšie a tým aj dlhšie (au 😒 )

nissanek
12. pro 2007

Ja jsem taky rodila bez nastrihu, Kristynka byla mrnousek 2250g, 45cm. Par ranek jsem mela na zevnich rodidlech ale hraz vydrzela - poctive jsem masirovala. Rodila jsem na porodnickem kresle v sedu.

bihan
12. pro 2007

Čo ja viem, čím to bude? 😅 Mala som aj oxytocín, aj pôrodnícke kliešte (pri ktorých je vraj nástrih nutný), lekári veľmi čas čakať nemali, lebo sa jej v určitom momente spomaľovali ozvy a navyše Sára mala niečo vyše 4 kíl... no a hovorím, bez nástrihu, bez akéhokoľvek vnútorného natrhnutia... šitie tých drobných trhliniek trvalo pár minút, takže to asi fakt nebolo nič extra - masáž perinea som nerobila, prišlo mi to zbytočné(ale brala som homeopatiká).

simipel
12. pro 2007

Já jsem taky rodila bez nástřihu. Nikdy jsem nic nemasírovala.Elenka byla průměrné dítě 3250g a 49cm,měla jsem sice taky pár trhlinek.Rodila jsem v klasické poloze v sedu na porod.křesle.Ale taky to bude asi tím,že mě celkem dlouho nechali mučit, než mě pustili rodit. Takže moje tělo bylo asi dost připravené ☹

listicka20
18. pro 2007

Ahoj, taky bez nástřihu, v leže na zádech na polohovací posteli. Sedm stehů, ale ani jsem o nich nevěděla, mohla jsem hned po porodu normálně sedět, nic nebolelo.

melory
18. pro 2007

inak ked ma pri hugovi nastrihli hojilo sa mi 13 stichov lepsie, ako ked ma nenastrihli a ja som sa potrhala na 5 stichov. neviem ako je to mozne, asi ze boli aj po boku stien.

patrik2
18. pro 2007

so mnou na ibe ležala jedna mamička ktorá rodila bez nástrihu bez rozstrhania a malá bola dosť veľká 4,5kg nemohli sme jej uveriť

aniska
autor
18. pro 2007

bihan rodili ste zrejme v zahranici
patrik2 poznam vyse 5 kilove dieta ktore sa rodilo bez nastrihu
melory to je zaujimave, mozno Vas predtym sikovnejsie sili. Kde ste rodili, prosim Vas?

digysa
18. pro 2007

Ako sa robi ta masaz perinea? Vysvetlite mi to- ak mozete aj do posty. Ja som rodila v USA bez nastrihu, lebo tu je novy vyskum, vraj prirodzene natrhnutie je lepsie ako nastrih.

gedren
18. pro 2007

Ja jsem pred porodem cvicila s balonkem EPI-NO, diky cemuz jsem nemela nastrih ani natrzeni, proste "jako panna" ;) Rodila jsem klasicky v kresle, nejdriv na boku, pak na zadech.

monkula
18. pro 2007

Mňa pri Jarkovi nastrihli a pri Chiarke som sa trošilinku natrhla, tak na tri stehy vlastne ma natrhol uzol, ktorý mala na pupočníku 😒 😒
Ale nedá sa to porovnať, mohla som si hneď sadnúť, nič ma nebolelo... 😉 😉

zanetka82
18. pro 2007

U prvniho nastřih 18 stehu rodila jsem dva dny v normalní poloze na zadech. Druheho bez nastřihu taky v poloze na zadech. Mě to nějak vyhovovalo(ty polohy) 😀

iwca
19. pro 2007

Já jsem se u porodu natrhla, ale byli to jen tři stehy a hned jsem mohla normálně fungovat 🙂 Polohy jsem měnila každých pět minut(balón, leh na zádech)měla jsem křížové bolesti a u nich jsem se prostě musela pořád hýbat. měla jsem pocit že mi prasknou záda 😝 🙂 porodní asistentka ze mě musela mít radost 😀

aneriska
19. pro 2007

Rodila jsem na Bulovce, chtěla jsem přirozený průběh porodu. I v 2. fázi jsem se různě natáčena, chvíli na všech čtyřech, chvíli na boku se zdviženou nohou. Nakonec v polosedě - polohovací křeslo. Když mi chtěli dát něco na urychlení, malá vylítla jak špuntík ze šampáňa 🙂 . Hráz bez trhlinky, jen dva malé stehy na druhé straně. Bylo to báječné. Asi měsíc před porodem jsem jedla Pupalku dvouletou a pila čaj pro těhotné, hráz jsem masírovala dohromady asi 5x, protože jsem měla kvasinku a po masáži se to zhoršilo..

aniska
autor
19. pro 2007

Dakujem Vam zatial vsetkym, len tak dalej. Ako vidno, aj v Cesku je nieco ako porod bez nastrihu mozne, chvalabohu, nech je takychto porodov so smajlikmi viac
Robim statistiku prave pre takych tych starych doktorov rosomakov, ktori tvrdia ze niet nad nastrih, a ked nastrih nie je, zenska sa potrha aj za usami. Ja by som rada dokazat, ze to ide ja bez neho. Ze natrhnutie je skor zalezitost nevhodneho "vedenia" porodu a nie toho, ze vagina je pre miminko nedostatocny otvor. Ja si tak vravim, na anatomii nas ucili, ze pred porodom kosti v panvovej oblasti nasaju vodu a zmaknu aby sa pri porode dokazali ustupit miminku. No ked to dokazu kosti, tak ako je mozne, ze by nemalo povolit prachobycajne vazivo, vravim si

aniska
autor
19. pro 2007

ale i tak Vas je malo, oproti nastrihnutym maminkam ☹

lajla
19. pro 2007

ahoj, tak ja jsem rodila bez nastrihu, mala mela 3650g, tak se divim, ze me nechali, trochu jsem se natrhla, ale nebylo to nic strasneho..par stehu, hojilo se to rychle a par dni po porodu jsem nemela zadne potize, jo a rodila jsem v ostrave na fifkach 😉

listicka20
19. pro 2007

Aniska, pár nás tady nerodilo v Čechách 😒 Možná by pro tebe mohlo být zajímavý srovnání s cizinou, nevím samozřejmě podrobné údaje, ale připadá mi, že "na západě" se už od nástřihu obecně upustilo - mně doktoři v UK řekli, že by ho provedli jenom v nej nej nejnutnějším případě

sisstin
19. pro 2007

nemůžu srovnávat..ale nástřih jsem absolutně necítila..což si u roztrhnutí nejsem tak jistá..ale jak říkám..nevim 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru