Manžel u porodu. Myslím, že to ženu podpoří

anico
9. lis 2007

ja bych to chtela hrozne moc.myslim ze to tu zenu hodne podpori.a myslim ze to zesili aji vztah.ale muj pritel mi rekl ze semnou nepujde

svetluska.l
10. lis 2007

Ahoj anico,ja taky strasne chci manzela s sebou...zatim rika,ze pujdu,ale kdovi,porod muze byt jakykoliv a nemusi stihat,ale kdyby to slo,ztak urcite ano...ta podpora je nezmerna..aspon aj to tak citim a taky jsme slysela,ze kdyz mas s sebou manzela,chovaji se k tobe na sale lepe..nenechaji te cekat a neodbyvaji te...asi s eboji,ze rozlicenej manzel by jim predvedl,co to je nevsimat si jeho zeny 😉 🙂

many
10. lis 2007

ahoj 🙂 tak já chci mít taky manžela u porodu,tak doufám,že nebudu rodit o víkendě,to má hraní na zábavách ☹

krista
10. lis 2007

Ahojky,
já rozhodně manžela u porodu chci i on moc chce být u toho se mnou 😵 Ale zase na druhou stranu, kdyby nechtěl, tak mi to bude líto, ale nenutila bych ho 🙂 😉

krista
10. lis 2007

Many já myslím, že když bude někde hrát - vezme mikrofon a řekne, promiňte rodí mi žena můžu vám zdrhnout?! Tak mu všichni zatleskaji a bude! Lidi pro tohle maji pochopení 🙂

denousek
10. lis 2007

kristy to jo lidi to pochopi ale s alkoholem v krvi na sale...a kdyz bude hrat tak asi neuslysi tel musel by se kazdou prestavku divat no ale tak to by problem nebyl ze..

se mnou milacek pujde jen doufam ze nebude zrovna nekde na montazi ☹ dela sice v miste ale jezdi montovat plosiny pro postizene po cele republice a kdyby byl zrovna nekde daleko ☹ ☹ ☹ a to jeste bude prosinec tak muze byt vecer,namrzli,a jeste aby sem tak spechal ze by se neco stalo...ach jo je to tezky ale snad to nejak dopadne... 😉

krista
10. lis 2007

Denousek a když hraje tak musí pít? Řekla bych že nemusí a telefon může mít v kapse a jestli má třeba vibraci tak ta bývá citít 😉 Ale to jsou jen domněnky, můj manžel může být v době mého porodu ode mně třeba 200km a taky se ke mně dostane - tomu věřím 😉

cibule
10. lis 2007

Many, můj muž taky 😀 😀 😀 Ale jak píše Krista, není problém 😀 Když budu rodit, tak holt nebude zpívat 😀 Leda na porodním sále 😀 No, ale to myslím, že spíš budu zpívat já 😒 😀
Manžel k porodu chce, protože si prý pohlídá, aby nám mimi nevyměnili za jiné 😉 No, jen doufám, že s sebou nesekne.... 😀

sisstin
10. lis 2007

já jsem byla u porodu sama...bylo mi to jedno..a stejně bych tam nikoho nevnímala 😕

vikvik
10. lis 2007

ja ho tam chci a bude tam i kdyby nevim co! a holky priznavam, ze ti chlapi, kteri reknou, ze tam nejdou, ze to bude hruza me pekne se*ou! na to bych jim asi rekla> tak ja taky nejdu!

sisstin
10. lis 2007

vikvik: on se každej na to necítí..já bych taky k žádnýmu porodu nešla 😉 přítel by teda možná šel..ale jsme od sebe daleko a byl v práci, a hned druhý den za mnou přijel..a celé tři dny tam byl se mnou- měla jsem nadstandart..pro mě to bylo fakt důležitější, než aby byl u samotnýho porodu..tak jsem fakt nevnímala nic a nikoho 😉 ale každá to máme jinak...ale chlapa bych nenutila..každej by to nemusel snýst 😉

vikvik
10. lis 2007

sisstin ja taky nechci k zadnymu porodu a musim...🙂 ja bych ho nenutila, ale asi by to ve me nechalo docela diru, ze mi nedokaze byt oporou a je to slaboch, ze by se nevydrzel ani jenom divat. ne nadarmo se rika, ze kdyby rodili chlapi, tak uz jsme vymreli!
muj drahous je pilot, takze se taky muze stat, ze to nestihne, ale to je uplne o necem jinem!

sisstin
10. lis 2007

vikvik: já netušim, jestli by šel nebo ne..u nás byla velmi malá pravděpodobnost, že by to stihl..tak jsme to moc neřešili 😕 ale předtím bych se určitě tolik nebála, kdybych věděla, že půjde...takže jsem se bála děsně moc..no nakonec to ušlo..a fakt jsem nic nevnímala...ale určitě to lepší s partnerem je..ale fakt bych je nenutila... 😕 nebo s tebou může být první dobu porodní (což třeba u nás v porodce moc nejde)...a na tlačení může být pryč ( u nás zas volali jen na to tlačení 😕 a já tlačila asi tak 2 minuty 😝 😅 )

zusma
10. lis 2007

Já byla bohužel shodou mnoha různých a pěkně blbých okolností při těch hrozných kontrakcích sama.Jaksi na mě několik hodin zapomněli (?)v přípravně a MM chudák čekal přes 2 hodiny na chodbě.Pak mě převezli na sál a tvrdili mi,že MM tam nikde není 😅 😠 Musela jsem je přesvědčit,že je, že jsem ho tam slyšela.Pak byl se mnou asi hodinu na sále v kontrakcích.Podával mi čaj ale jinak jsem neměla sílu s ním jakkoliv komunikovat a vadilo mi,když na mě při kontr.mluví. Byl jsem úplně bez sebe.No a při tlačení jsem nevnímala už vůbec nic-tlačení mi trvalo tak 4 min.
Toť můj partner u porodu 😉

bihan
10. lis 2007

Pôvodne som sa MM ani nepýtala, povedala som, že sme dieťa splodili spolu, tak tam byť musí 😅, ale potom som si to rozmyslela a nechcela som ho nútiť (presalen nie každý má na to žalúdok 😉 a k tomu všetky tie nemocničné zápachy...). Rozhodol sa sám, že chce byť so mnou a bola som neskutočne rada, že tam bol...Teda hlavne kým nešlo do tuhého, lebo v tom má Sisstin pravdu - pri samotnom tlačení som ani nevnímala, že tam niekto je (počúvala som jedine PA) ale čo bolo horšie, v istom momente som navyše mala strach nielen o malú ale aj o manžela, či to vôbec zvládne 😝
Ale všetko bolo v pohode a myslím, že chlapov netreba trápiť (teda myslím v tej poslednej fáze, tam sa môže fakt stať čokoľvek 😉) ale malo by to byť v ich vlastnom záujem, vidieť, ako ich potomok prichádza na svet (a hlavne čo si tá žena pri tom vytrpí 😅 😀).

zusma
10. lis 2007

MM jsem chtěla u porodu od začátku.Pokud by někdy bylo nějaké "příště",tak je to pro mě spíš psychická podpora. Ale i kdyby tam "příště" nebyl,zvládla bych to i bez něj 😉 Tento porod jsem taky měla skoro celý bez něj.

sisstin
10. lis 2007

já byla sama od začátku do konce..a je pravda, že si mě tam nikdo moc nevšímal..ale drsný bolesti jsem měla až tak od 10 hodin v noci...a od půl jedenáctý jsem byla na PS..a ve dvanáct byl malej na světě..tak to šlo 😉

bihan
10. lis 2007

Ja som mala epi a keby som tam nemala manžela, tak by som sa za tie 3-4 hoďky asi príšerne nudila 😀

cibule
10. lis 2007

Vikvik, že bys teda jako taky nešla? 😀 😀 😀 To je dobrý 😀
Ale já bych manžela asi nenutila, kdyby nechtěl. Ono buďto chce sám a nebo ať si nakašle, no ještě se tam budu pak muset starat o něho, ne? A bude mí říkat, já sem nechtěl, asi omdlím.... No to teda ne 😀 😀 😀
Ale když chce, tak jsem ráda 😀
Jinak manžel mi sám říkal, že kdyby měl rodit on, tak žádný děti určitě nemáme 😀
Holky, já už bych to taky chtěla mít za sebou..... Je to asi děs...... 😒
Ale za půl roku si už budu taky pískat 😀 😀 😀

sisstin
10. lis 2007

cibule: každej to má jinak bohužel 😉 já měla fakt panickou hrůzu a nakonec to bylo dobrý..a někdo se těší, a má to děsný 😒 😠

cibule
10. lis 2007

Sisstin, já se taky bojím ☹ Holt ale říkám si, že to přežiju, když to přežily jiný...... 😀 To že se někdo těší nechápu 😕 Já se tak akorát těším až to bude venku a mě nebude blbě, nebo mě rozčilují i další těhu trampoty.... Tak to se těším 😉 Ale na porod? Proboha, to neeeeeeeeeeee 😀

bihan
10. lis 2007

A niekto to má ako ja: teší sa a má to v pohode 😉

bihan
10. lis 2007

Cibule, aj som sa príšerne tešila na pôrod ako na vykúpenie... celé tehotenstvo som znášala dosť blbo, ale posledný mesiac už bol fakt záhul... To už som snáď ani nebola ja.. a po pôrode všetky problémy zmizli 😀

vikvik
10. lis 2007

bihan chlapov netreba trapit a nas jo? me proste stve, jak se na chlapy furt diva jako na malovana vajicka a tak s nima vsechny zachazime, ze oni by to chudacci nemuseli unest! doprcic copak jsou retardovani? vsude jinde jsou to frajeri nejvetsi a kdyz dojde na porod tak se vetsina posere strachy. jsem radda, ze takoveho doma teda nemam! a s takovym bych si asi ani dite neporidila.. protoze stat se muze opravdu cokoliv a kdyz nevydrzi tohle, tak asi nevydrzi nic. a bihan presne jak pises, mel by tam byt, aby si nas vic vazil!

bihan
10. lis 2007

Vikvik, tak som to nemyslela, ide o to, že ak tam ten chlap odpadne, tak bude viac problémov s ním ako s tebou... Ja som tiež bola toho názoru, že tam byť musí, lebo nechcem trpieť sama, keďže sme to dieťa chceli obaja, ale keď som videla, ako reaguje na pár kvapiek krvi, tak som zmenila názor 😉 Nakoniec to zvádol oveľa lepšie, než som si myslela a bol tam možno aj pre to, že som ho do ničoho netlačila 😉

vikvik
10. lis 2007

bihan jak moc sveho chlapa miluju tak moc je mi jedno, jestli tam sebou svihne nebo ne. proste jsem toho nazoru, ze dite jsme si oba prali a mel by tam byt, aby videl jake to je a at taky trochu trpi, no ne! proc by mel mit vsechno zadarmo? nejlepe mu naservirovat miminko az tak v roce, kdyz uz se bude stavet a reagovat, ze... prece ho nebudeme trapit s prebalovanim a nocnim vstavanim! rady z 19.stoleti :o)

bihan
10. lis 2007

pôrod s prebaľovaním nemá nič spoločné 😉 Myslím, že každá rozumná žena sa nebude tváriť ako naše matky, že chlap má zarábať peniaze a nie sa starať o deti... Toho môjho by som s malou nechala úplne s pokojným srdcom, lebo sa o malú stará tak ako ja (len nemá prsia 😀), ale napriek tomu by som ho nenútila, aby ostal so mnou v poslednej fáze pôrodu.. Ja som sa našťastie medzi moje nohy pozerať nemusela, lebo keby som videla tie kliešte a nástroje, ktoré použili, aby malú vytiahli, asi by to švihlo aj so mnou. 😅

vikvik
10. lis 2007

ten muj bude taky uplne uzasny tatinek, vubec o nem nepochybuju 🙂 a mam za to, ze i kdyz uvidi kleste a vsechny ty hruzy, tak ten okamzik, kdy se konecne nas cvrcek vytahne na svet bude proste TOP pro nas oba a on by u toho mel byt...
mne se libilo jak svagrova popisovala svuj porod, ze jeji manzel by takovy drsnak, ze dycky rekl, nechte me se podivat a sel se divat jak se prorezava hlavicka a vsechno musel vedet a videt a strasne ty doktory otravoval (ale aspon si davali pozor 🙂 a ona ze zrcadlo odmitla, padz to prej videt jako doopravdy nemusi 🙂

cibule
10. lis 2007

Bihan, no mě právě přijde těhotenství jako fakt "otrava" 😉
Už se těším, až zas budu normální 😀
Vikvik, no ale chlapi jsou svým spůsobem retardovaní 😀 😀 😀 No ne? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bihan
10. lis 2007

Ten môj tiež nakukával 😀 a keď mi povedal, že už vidí hlavičku, tak som ho poslala dokelu, lebo som chcela, aby už bola vonku celá 😝
Podľa mňa je ešte väčšia "zbabelosť" než odmietnuť účasť na pôrode, ak sa chlap na tom pôrode zúčasní a potom je znechutený zo svojej partnerky, lebo videl, to čo videl... tak takého fakt len za gule do prievanu 😖

vikvik
10. lis 2007

bihan takovy chlap musi byt nedospele sobecke hovado.
a ja se tak tesim na to, jak tam Andysovi vynadam za vsechno, co mi kdy udelal :o) uz ted ho na to pripravuju a pisu si seznam a nadavky :o))))

cibul muj nastesti retardovany neni 🙂 ma jenom obcas sve slabe chvilky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru