Máte osvědčenou metodu, jak urychlit příchod porodu?

misala
29. srp 2011

Dobry den, ja vim ze to bude asi hloupy ale chtela bych se zeptat jestli nekdo nemate opravdu osvecenou metodu jak urychlit prichod porodu, dekuji,

boobinka
29. srp 2011

masaz bradavek, vrela koupel, cervene vino se skorici, drepy, polevka-kyselice, uklizeni, sex,
dlouhe prochazky, caj z maliniku, chozeni do schodu, ricinovy koktejl ci tak nejak, teply klistyr a pust, zazvorovy caj, masaz na aktivovani reflexnich bodu na tele maminky-akupunktura.

mihaulka
29. srp 2011

Mě nepomohlo nic.. vykašlala bych se na to. Byla jsem zbytečně natěšená a rodila jsem až 8 dní po termínu - císařem. Takže asi tak, dítě musí být připravené, aby mohlo na svět 🙂 A pokuď není, nepůjde ven žádnou metodou 😉

berenika39
29. srp 2011

Jediná osvícená a osvědčená je příroda...až bude ten správný čas,přijde to samo. Vůbec nevím, k čemu by to mohlo být dobré, urychlit příchod miminka při fyziologickém těhu ☹ .

sussanah
29. srp 2011

Drtiva vetsina metod, ktere uvedla boobinka stejne funguje az v pripade, ze je miminko a i telo mamy pripravene na porod. Takze to spis jen popostrci, ale pokud dite jeste neni zrale, tak se muzes v teple koupeli valet jak chces a stejne to k nicemu nepovede 😉
Ad ricinovy koktejl, ten bych nechavala az uplne na konec, kdyz uz treba hrozi vyvolavani nebo neco podobneho.

janinka1987
29. srp 2011

Našeho prcka dostal ven až můj hodinový záchvat smíchu, kdy se mi břicho natřásalo 🙂 Výše zmíněné metody byli na prd...Ale holky mají pravdu, když mimi připravené není, nedostaneš ho ven ani párem volů 😀

petronelie
7. zář 2011

Janinko, rodila jsem ve 43.tt a byla jsem na tom úplně stejně.....
🙂

hrozinka
20. kvě 2012

Jsem 42tt v utery mi dr sdělil,ze by jsme v patek mohli porod vyvolat at kvuli heparinu nepřenášim dlouho. Ve čt na kontrole to zavrhl,ze díte je vysoko ☹ mam dojit v nedeli. Predem říkam,že od 36tt piju 2 hrnky maliníkového čje denně a denně mam 2 jogurty s drcenym lněnym seminkem a 14 dní jsem jedla pupalku 1x denně s vitaminem E. Uz min 14 dní možná dyl zkouším uplně vše co psala boobinka a vubec nic nezabira. Mala se ani nehla. Porod mi nevyvolaj pokud neklesne nebo nedojdu k datu 28.5 ☹ takže za mě jsou všechmny babské rady k ho.nu pokud díte ven jit nechce nepude. ☹

ofelieee
20. kvě 2012

mě pomohl ricinový koktejl (https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...) teda asi, kdo ví, co by bylo bez něj 🙂

2hanah
20. kvě 2012

@hrozinka No a co sex?!! Ten prý zaručeně vyklube mimi ven. Ale jinak dost dobře nechápu Vašeho doktora, jste 42.týden a ne/budou vyvolávat porod ať DLOUHO nepřenášíte?!! Tak buď se hooodně sekli ve výpočtu data termínu nebo ten doktor neví, co mluví. Jestli jste 42.týden, tak na co proboha čekají? A když malá nesestoupí, tak císař nebo budete jediná těhotná 43 nebo více týdnů? 🙂

2hanah
20. kvě 2012

@petronelie Smekám, tak dlouho vydržet nosit dítě si ani neumím představit.

lolelole
20. kvě 2012

@hrozinka ja jsem mazala bricho olejíčkem ze skorice a hrebíčku. Zda se porod rozbehl tím nedovedu posoudit, ale treba to taky prispelo 😀 vyčetla jsem to tehdy v nejaké chytré knize 😉

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pael
16. únor 2015

Maminky jsem 39tt a chtěla bych to mít už za sebou jak urychlit porod? Děkuji za radu 😉

misar91
16. únor 2015

nám pomohl sex se vším všudy.je to i dokázané že spermie v sobě mají nějakou látku na vyvolání.dokonce nám to doporučil i doktor a za deset minut po sexu,první kontrakce 🙂

berusinecka
1. bře 2015

@pael U prvního jsme dva dny sexovali a ještě šli na vycházky-v sobotu cca 6 km, v neděli 4km. Narodil se druhý den 🙂. U druhého jsme se nechali teprve fotit-ještě si dělali srandu abych tam neporodila-a v noci to vypuklo. Asi ne každému osvědčené metody zaberou, ale já to raději zkusila, než jít na vyvolávání 🙂

elen222
1. bře 2015

tak my jsme zkoušeli téměř všechno, co je tu popsáno 😀 a stejně jsem rodila až 10 dní po termínu po několika zátěžových testech a několika hamiltonech, miminko a příroda si nedají nic diktovat 🙂 , jo a s tou koupelí, měla jsem vanu plnou horké vody, bříško omývala, aby to horko bylo opravdu na něm celém 😀 ,po 15 minutách jsem vylezla červená jak rak a vůůůbec ničemu to nepomohlo 😀 , mimi bylo ještě dalších 11 dní v bříšku 🙂 . Jo a taky jsem mu domlouvala, aby už vylezlo, že už se něj všichni těšíme, ať už to neprotahuje 😀 , to už sem byla úplně psycho 😀

lucija.c
1. bře 2015

Horka vana, červené vino, levandule do vany, sex 😉

lendulka212
1. bře 2015

Ahoj celé těhotenství jsem byla aktivní. První dítko jsem rodila 2dny, takže jsem to vše chtěla urychlit. Jak porod, tak jsem nechtěla přenášet, jelikož jsem přibrala skoro 30 kg.Chodila jsem na houby, trhala třešně na stromě, plela na zahradě, horká vana ob den, sex, no vše možné i nemožné. Miminko se narodilo 2 týdny po termínu.

karolka321
8. dub 2015

Taky jsem zkoušela výše zmíněné tipy a rady ale nic. Nakonec jsem dostala oxytocin a malý byl za chvíli venku. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru